Şimdi Ara

D&R da tedarik Rezaleti!? (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.985
Cevap
29
Favori
63.004
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknosa konusunda D&R linkini paylaştığıma inanılmaz pişmanım

Sanıyorum ilk alanlardanım ve siparişim az önce iptal oldu:

D&R İnternet Mağazamızdan 23.01.2015 20:41:16 tarihinde verdiğiniz ********* referans nolu siparişinize ait aşağıdaki ürün(ler) belirtilen açıklama(lar) nedeni ile iptal edildiğini üzülerek bildiririz. İptal bedeli toplamı olan 58 TL hesabınıza 3 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Ücreti İade Edilen Sipariş Detayları :
    The Last Of Us Got / Playstat 1 Adet 29 TL Diğer
    Uncharted 3: Drake / Playstat 1 Adet 29 TL Diğer

Maalesef bizim memlekette işler böyle yürüyor. Sipariş sıralamasına göre değil kargolaması kolay ve ucuz olsun diye çoklu siparişlere öncelik veriyorlar. Başka yerde de yoktur herhalde böyle bir uygulama.

• Beyler şikayet etmemiz lazım artık toplanın ya

• İptallerim geldi sikayetimede ozur yazisi yazmislar musteri hizmetleri desen parani veriyoruz yok paraniz bizde kalmaza getiriyor musteri memnuniyeti noldu diyorum susuyo paraniz 1-3 gun muhabbetine geri geliyor robot koyun maili aynen okuyacaksa baglayin ilgili yeri diyorum yetkim yok, stok sinirli vs yazmamissiniz diyorum internette her an degisiyor bilgiler diyo su kadar insani uzmeleri hatta cocuklari ben kardesime karne hediye olarak 1 er adet siparis vermistim.. vatanbilgisayar disinda alisveris yapmam daha vatanbilgisayar sikayetlerimi hep tatliya baglamisti hemde ayni gun icinde 50 kisi icin nvidiayla gorusup oyun kodlarimizi vermislerdi hemde 6 ocakta katilim doldu kod gonderimi yapamiyoruz dedikleri halde

• benimkiler hala tedarik sürecinde.
  • Konu başlığını D&R 'ın Rezilliği.. ' diye değiştirip müşteri memnuniyetinin para hırsının önüne geçemediğini herkesin görmesini sağlamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTürk -- 26 Ocak 2015; 16:31:45 >
  • GrandTurco kullanıcısına yanıt
    ben hazır kıta bekliyorum
  • Ücreti İade Edilen Sipariş Detayları :
    God of War Ascensi / Playstat 1 Adet 29 TL Tedarikçiden stoğu olmadığı bildirildi

Bi de last of us sipariş etmiştim o iptal edilmemiş bu maile göre. Eee şimdi kargoya para mı vereceğiz yani hem suçlu hem güçlü yahu bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de iptal oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: citra

quote:

Orijinalden alıntı: ots038

İptal mailine cevaben attığım mail aşağıdadır. D&R'de başka mail adresi bilen varsa sölesin ona da atayım hemen.

"Sayın İlgili,
    İptal dolayısıyla mağdur olduğumu ve durumu D&R kalitesine yakıştıramadığımı bilmenizi isterim.
    Tüketici kanunu uyarınca;"Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz." dolayısıyla D&R bu ürünleri bir şekilde sağlamak zorunda satıştan kaçamaz, ha çeşitli sebeplerle teslim edemiyor mu, o zaman bu acemiliğinin sonuçlarına katlanmalı. Tüketici kanunu uyarınca tüketicinin seçimlik haklarından biri ücret iadesi bunlardan biri ancak bu bizim zararlarımızı tatmin etmemektedir, zira uygun bir fırsatı kaçırdık aynı gün Bimeks Teknosa gibi firmalarda aynı indirimle satış yapmakta idi biz onlar yerine sizi seçerek hata etmişsiz ancak şu an onlarda aynı kampanyayı sunmamaktadır, yani şu an bu ürünü bu fiyata alma imkanımız bulunmamaktadır.

Yine Tüketici Kanunun belirttiği gibi "Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir." hükmüne dayanarak da sizden ücret iadesi dışında zarar tatmin edici aksiyonlar bekliyoruz.

Diğer taraftan bu aksiyonlar alınmadığında üzülerek yasal haklarımı kullanacağımı da belirtmek isterim. Bunlar internet sitelerinde şikayetvar gibi mağduriyetimi diğer tüketicilerin görmesini sağlamak, hakem heyetine başvurmak ve Gümrük VE Ticaret Bakanlığına başvurmak olacaktır. Diğer taraftan Reklam Kurulu'na da bildirim yapacağım zira termin sorunlu olduğunu bildiğiniz bir ürünü basiretli bir tacire yakışmayacak acemilikle satışa sundunuz internet sitesinde reklamını yaptınız bu reklam yüzünden sizleri tercih ettik bu reklam sebebiyle sitenizie girdik ve diğer ürünleri tercih ettik, bu hak kaybı dolayısıyla aldatıcı reklamdan ayrıca reklam kuruluna bildirimde bulunacağı belirtmek isterim.

Sonuç olarak sizlerden talebim D&R kalitesine yakışmayan bu durum dolayısıyla uğradığımız mağduriyeti, ücret iadesi dışında çünkü açıkladığım gibi mağduriyetimiz bundan fazla, gidermenizdir. Gidermezseniz üzülerek yasal yollara başvurmak zorunda kalacağım.

Saygılarımla,"

Ben de direk yapıştırdım bunu maile hadi bakalım :)

İptal maili gelirse aynısını yollarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cumartesi öğlen verdiğim sipariş iptal. last of us ve gow ascension. ama aynı gün teknosadan gt6 aldım 29tl ücretsiz kargo bugün kargoya verilmiş..
  • Siparişleri iptal edilen arkadaşlar için üzüldüm. Teknosa'da Beyond Two Souls, Gran Turismo 6, Minecraft; Vatan'da ise LittleBigPlanet 3 var. Eğer oturduğunuz yere yakın bir mağaza varsa gidip bir bakmanızı öneririm. Çünkü stoklarda hala oyun mevcut gözüküyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-little-big-planet-ps3.html

Stokataki mağazalar

Adana
    Antalya (Lara)
    Balıkesir
    Bursa
    Bursa (Nilüfer)
    Edirne
    Erzurum
    Gaziantep
    Ataşehir
    Avcılar
    Bostancı
    Topkapı
    İzmir (Karşıyaka)
    İzmir (Mavişehir)
    Kocaeli (İzmit)
    Konya
    Sakarya (Adapazarı)
    Samsun (Merkez)

• Benim infamous iptal edilmiş, diğer arkadaşların iptal edilen siparişlerine bakınca last of us ve god of war asc. da iptal edilecek sanki

Bu arada bimekste God Of War: Ascension ve uchharted 3 sepete eklenebiliyor, almak isteyen deneyebilir. Keyfim kaçtı, alasım yok artık oyun moyun:(

Edit: zaten ps3 üm kırık, oynadım hepsini, adamlara paramız geçsin, bizde oynayacağımız zaman cd den oynayalım dedik, kendileri bilirler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erols63 -- 26 Ocak 2015; 16:37:48 >
  • Şimdi bu adamlar stokta olmayan ürünlerden yüzlerce satarak en büyük adiliği yaptılar burası kesin ama bu noktadan sonra oyunları almaya çalışmak bana biraz mantıksız geliyor, ellerinde olmayan ürünü istemekle boşuna zaman kaybedersiniz, paranızı alın bir daha da bu heriflere bulaşmayın derim ben.yapacak başka bir şey yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurOnly

Şimdi bu adamlar stokta olmayan ürünlerden yüzlerce satarak en büyük adiliği yaptılar burası kesin ama bu noktadan sonra oyunları almaya çalışmak bana biraz mantıksız geliyor, ellerinde olmayan ürünü istemekle boşuna zaman kaybedersiniz, paranızı alın bir daha da bu heriflere bulaşmayın derim ben.yapacak başka bir şey yok gibi.

niye sadece paramızı alıp firmadan uzak duralım ki? benzer kampanyayı teknosa da, bimeks de yaptı. biz tercihimizi d&r'dan yana kullandık ve hem oyunları alamıyoruz hem de diğer kampanyaları kaçırdık. valla siparişi iptal olan arkadaşlar sadece parasının peşinde koşmasın. ne kadar zarara uğrarlarsa o kadar iyi. ben şahsen uğraşacağım bunlarla. siz de uğraşın arkadaşlar. tüketiciyi koyun yerine koyan firmalardan da alışveriş yapmayın bir daha lütfen.

• bana da mail gelmiş bu arada. tlou ve uncharted 3 sipariş etmiştim uncharted iptal edilmiş. sanırım tlou'yu yollayacaklar. şimdi bu adi herifler kargo parası da ister benden. nah veririm.
  • Infamous 2 hero ile Uncharted 3 Spe. Edi. siparişlerim iptal edildi, Gow'da gidici... 5'er 10'ar ürün satan şirketten daha bir şey beklemem.Herkesin sipariş iptalleri gerçekleştiğinde toplanıp birşeyler yapalım.Sonuçta büyük bir kampanyayı kaçırmamıza neden oldular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dorthonion92 -- 26 Ocak 2015; 16:47:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: St. Dupont

Ücreti İade Edilen Sipariş Detayları :
    God of War Ascensi / Playstat 1 Adet 29 TL Tedarikçiden stoğu olmadığı bildirildi

Bi de last of us sipariş etmiştim o iptal edilmemiş bu maile göre. Eee şimdi kargoya para mı vereceğiz yani hem suçlu hem güçlü yahu bunlar.

Aynen benimde infomus iptal last of us duruyor odemicez dimi

• Uncharted 3 tavsiye eder misiniz? Oynamadım Bimeks'ten aliyim mi?
  • Bimeks'den beyond two souls'u almıştım dün bugün kargoya vermişler. bizde dr kalitesi dr deyip durduk gördük kalitelerini tek tek iptal ettiler ürünlerini benim last of us'da patladı tabii. keşkee bimeks de çeşit çok olsaymış bari oyunları gönderiyor adamlar. dr gibi işgüzarlık yapmadılar.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.