Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (723. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: br251

Yanlış anlamadıysam kontağı çevirir çevirmez bütün sinyaller yanıyor marş yaptıktan sonrada yanmaya devam ediyor diyorsun.4 lü ye basıncada tüm farlar yanıyor demişsin.

Eğer sorunun buysa elektrik sisteminde bir yerlerdede kaçak vardır.Bir oto elektrikçiye gidip kaçağı buldurman lazım.Bazen çok zor bulunabilir iyi bir ustaya gidersen rahat edersin trafikte böyle dolaşma hemen yaptır....Kolay gelsin

eyvallah cevap için , ben bir ustaya göstereyim onu . dün söndürdüm lambaları normal git gel yaptık problem yok aldığım abimizlede baya bi yol gittik geldik yine sorun yok ama bir bilene göstermek lazım dediğin gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknaydmr

herkese merhabalar.bugün aracın muayenesini yaptırdım.benzin gibi onada zam gelmiş ve 135.70 lira olmuş.çok şükür kusursuz geçtik egzoz muayenesi içinde 30 lira aldılar.birde gelirken baktım lastik nerdeyse yapışmış yere.hemen lastikçiye gittim.önce vidayı çıkardılar lastikten.daha sonrada 5 liraya tamir ettiler lastiği bunuda atlattık çok şükür.herkese hayırlı günler.kazasız belasız sürüşler..

muayene 135 tl olmuş,herşeye durmadan 3 tl 5 tl 10 tl zam yapa yapa bir çok şeyi topladığınızda en az 100 tl 200 tl daha fazla cepten çıkıyor,ama aylık maaşa yapılan zam 10 tl,20 tl
    yıllar geçtikçe maaşta yetmemeye başlıyor,eskiden araba ile daha çok gezer daha iyi bakım yapardık,değerini bilin yakın zamanda belli gelire sahip olanların arabası olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniyuvam

quote:

Orijinalden alıntı: br251

Yanlış anlamadıysam kontağı çevirir çevirmez bütün sinyaller yanıyor marş yaptıktan sonrada yanmaya devam ediyor diyorsun.4 lü ye basıncada tüm farlar yanıyor demişsin.

Eğer sorunun buysa elektrik sisteminde bir yerlerdede kaçak vardır.Bir oto elektrikçiye gidip kaçağı buldurman lazım.Bazen çok zor bulunabilir iyi bir ustaya gidersen rahat edersin trafikte böyle dolaşma hemen yaptır....Kolay gelsin

eyvallah cevap için , ben bir ustaya göstereyim onu . dün söndürdüm lambaları normal git gel yaptık problem yok aldığım abimizlede baya bi yol gittik geldik yine sorun yok ama bir bilene göstermek lazım dediğin gibi.

şase yapıyor yetkili servise götür onlara göster ustayla çıkarla olmaz bu işler

benim bır arkadasında sınyal verdıgınde dıger lambasıda yanıyordu benım servıse goturdum orda soylemıslerdı,şase yapıyor yanı arabanın metal aksağamına deyen kablo falan sistemi karıştırıyor

• hergün benzin almaktan gına geldi,20 tl ver ver nereye kadar,artık km hesabı ve nereye kime gittim kuruşu kuruşuna hesap yapıcam sonrada gerekli gereksiz yerler diye ayırıp,ona göre ya yol yürücem ya otobüs ya başka bi rşey bu ne ya
    daha dün benzin aldım bitti şimdi yina arabayı çalıştırsam yine benzin alıcam benzinliği görmekten bıktım,böyle giderse arabayı satıcam,zaten vergisi tamiri onlara para veryoruz adam gibi gezmeye para veremiyoruz ne anlamı kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

hergün benzin almaktan gına geldi,20 tl ver ver nereye kadar,artık km hesabı ve nereye kime gittim kuruşu kuruşuna hesap yapıcam sonrada gerekli gereksiz yerler diye ayırıp,ona göre ya yol yürücem ya otobüs ya başka bi rşey bu ne ya
    daha dün benzin aldım bitti şimdi yina arabayı çalıştırsam yine benzin alıcam benzinliği görmekten bıktım,böyle giderse arabayı satıcam,zaten vergisi tamiri onlara para veryoruz adam gibi gezmeye para veremiyoruz ne anlamı kaldı

katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: malt1

geçen 2-3 km el freni komple çekiliyken gittim.araçta fazla zorlanma felan olmadı kalktı.araçtan koku felan gelmedi.el freni komple çekili olan araç kalkış yapabilirmi.benim el frenleri tutmuyormu acaba..birde el freni çekikken gittiğimde arka tekerlerin kilitli olması gerekmiyormu.öyleyse lastikler çok aşınmıştır.

senin el freni telinin gerginliği düşük, balataların kampanaya çok temas etmiyor, gergin bir tel ve ayar dişlilerinin en iyi durumda olduğu el frenide normal ayak freni gibi arka tekerleklerin kilitleneceği kadar sürtünme kuvveti oluşturabilir ve hareket edemezsin, zaten araç sana bunu hissettirir. tel gerginliğini düzelttirir ve ayar dişlilerinden fren gerginliğini ayarlarsan kazık gibi el frenine kavuşursun, benimkilerde yumuşak şu an ama para vermek istemiyorum tamirciye, işimi görüyor. aracını çok dik yokuşlara parketmiyorsan sorun yok.

• far sökme işini yapan varmı zor olduğunu yazanlar var,yani arabanın tampon kısmından alt kısımdan sökmek uğraştırması falan yazıyordu
    eğer sökülebilirse o zaman şehir dışında ankara ve istanbulda far zımparalama işini yapanlar oluyor,farlar sıfır gibi olur
  • quote:

far sökme işini yapan varmı zor olduğunu yazanlar var,yani arabanın tampon kısmından alt kısımdan sökmek uğraştırması falan yazıyordu
    eğer sökülebilirse o zaman şehir dışında ankara ve istanbulda far zımparalama işini yapanlar oluyor,farlar sıfır gibi olur

Bu iş için farın sökülmesine gerek yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak YLMZ

quote:

far sökme işini yapan varmı zor olduğunu yazanlar var,yani arabanın tampon kısmından alt kısımdan sökmek uğraştırması falan yazıyordu

bursada yapan yer yokmu hiç bulamadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Burak YLMZ

quote:

bursada yapan yer yokmu hiç bulamadım

Biraz el becerin varsa bu işi kendin kolaylıkla yapabilirsin.Nette açıklamalı şekilde bir sürü konu var.

Burda bir örnek var.Malzemelerde yazıyor.

• @ Burak YLMZ
    kolay bir iş gibi duruyor denemek lazım birde buna beyaz ampül takcan üff orman yolunda ne aydınlatır
  • Takımdan 2 gündür ses çıkmıyor.
  • Herkese merhabalar arkadaşlar...
    Uzun süredir araba'ya birşey yapamadım...
    Şu sıralar ağır olan okul beni çok yormakta ama aksesuara devam edeceğim...
    Şimdi Ayak koyma yerlerlerine ışık düşünüyorum kapı swicthlerine bağlı olacak şekilde...
    Tavan lambasına ise Boyutuna keseceğim 5mm ledlerden oluşan ışık...
    Haftaya Kalple ilgili operasyonum var,anjiyoyla girip kalpteki kısa devre yapan damarları iletime kapatıcaklar...
    İnşallah aksilik olmazsa hayırlısıyla çıkarsam toparlanıp aksesuarlar projelerime başlayacağım :)

Herkese iyi sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut.25

Herkese merhabalar arkadaşlar...
    Şimdi Ayak koyma yerlerlerine ışık düşünüyorum kapı swicthlerine bağlı olacak şekilde...
    Haftaya Kalple ilgili operasyonum var,anjiyoyla girip kalpteki kısa devre yapan damarları iletime kapatıcaklar...
    İnşallah aksilik olmazsa hayırlısıyla çıkarsam toparlanıp aksesuarlar projelerime başlayacağım :)

Herkese iyi sürüşler...

geçmiş olsun hocam.Allah şifa versin

• quote:

Herkese iyi sürüşler...

Abıcım cok gecmıs olsun beklıyoruz mıdıfıyelerını

• quote:

Herkese iyi sürüşler...

Güzel kardeşim sen dert etme hele bi iyi ol modifiyenin alasını yaparız sana.Geçmiş olsun kardeşim.

• quote:

Herkese iyi sürüşler...

Çok geçmiş olsun.

• Herkese iyi hafta sonları dilerim...

Araba için bir kaç parça bir şey sipariş etmiştim onlar geldi...

*Krom kapı kolu
    *Sonax buğu önleyici
    *Birde Krom kapı kolu montajı için sıcak silikon tabancası...

Kromlarda yapışkanı kuvvetlendirici olarak primer var ama nereye nasıl uygulancak bilmiyorum.Anladığım kadarıyla çift taraflı bantların üstüne uygulanacak daha kuvvetli yapıştırma olması için...Ama boş kalan aralara sıcak silikonda sıkıcam...

Bu şekilde bir uygulama yapan varsa önceden montaj hakkında bilgi verirse sevinirim.Veya gören duyan varsa...

Malzemeler

dђ ғіат аlвeа такımı

Palio göndermişler ama inşallah bi sıkıntı olmaz...Aynı ama Fiat bu ne olur ne olmaz...

dђ ғіат аlвeа такımı

Ön taraf ve Arka taraf

dђ ғіат аlвeа такımı  dђ ғіат аlвeа такımı

Primer

dђ ғіат аlвeа такımı

• @br251,hknaydmr, kadir abi ve burak Allah Razı olsun hepinizden
    Burak paşa Kromlar çok güzel yanlız bant yaramaz silikon almakla iyi etmişsin
  • arkadaşlar önceki sayfalarda yolda giderken istop ediyo diye yazmıştım.nihayet ustaya gösterdm ustada gaz kelenegine baktı temizlenmesi gerek dedi.bende ne gerekiyosa onu yap dedim güvenilir bi ustadır bu arada nese ondan snra gel bi test edelim dedi.araba canavar olmuş ya.hiç o kadar tahmin etmiyodum.sanki yeni gibi oldu bi parçayı temizlemekle üstelik daha az benzin yakacak böyle çünkü önceden devamlı gaza yukleniyodum çekmiyo diye şimdi dokundugumda motor bagırıyo adeta

• 
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.