Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (721. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yalnızefem

Merhaba saygıdeğer albeacılar,

Yaklaşık bir yıl önce baskı balatayı değiştirdim. Kavramayı en alttan 2 parmak yukarıda yapıyor.
    Geçen gün bir yakınımın düğününe giderken sollamaya çıktım. Aniden 4.viteste 3000 devirden 4000'e yükseldi. gazı kesince 3000 de titretip kavrıyor. aracın yükü kadar gaza basınca problem yok 5 kişi ile pampalı yerlere gidiyorum. ancak az gaza yüklenince kaçırma yapıyor. Çözüm: düzelir mi? (henüz çok yeni eskimesi için) yoksa. komple yanmış, parlamış olablir mi.... tecrübelerden yardım bekliyorum.

Not: Fiat servisinde değiştirdim geçen yıl. 450Tl'ye

galiba değişmemişler,öyle göstermişler
    banada yapıyorlardı klima gazı basar gibi yapıp basmorlardı,geçmiş olsun
    benim debriyajda bitik,senin söylediğin gibi yapıyor

• yıllık ortalama 20 bin km araba kullansak

4 km de 1tl benzin yaksa,20 bin km de 5000 tl benzin yakar
    yıllık 5000 tl benzinin 4000 tl si vergi

sanırım böyle
  • quote:

Yaklaşık bir yıl önce baskı balatayı değiştirdim. Kavramayı en alttan 2 parmak yukarıda yapıyor.
    Geçen gün bir yakınımın düğününe giderken sollamaya çıktım. Aniden 4.viteste 3000 devirden 4000'e yükseldi. gazı kesince 3000 de titretip kavrıyor. aracın yükü kadar gaza basınca problem yok 5 kişi ile pampalı yerlere gidiyorum. ancak az gaza yüklenince kaçırma yapıyor. Çözüm: düzelir mi? (henüz çok yeni eskimesi için) yoksa. komple yanmış, parlamış olablir mi.... tecrübelerden yardım bekliyorum.

1-2 ustaya baktır balata 1 yıllık diye anlat.Ne söyleyecekler bakalım.Balata sıyrılmış mı sıyrılmamış mı görüşlerini al.1 yılda çok hor kullanılmadıysa balataya hiçbirşey olmaz.Ama kullanıcıyla çok yakından ilişkili bir durum tabi inşallah birşey yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

1-2 ustaya baktır balata 1 yıllık diye anlat.Ne söyleyecekler bakalım.Balata sıyrılmış mı sıyrılmamış mı görüşlerini al.1 yılda çok hor kullanılmadıysa balataya hiçbirşey olmaz.Ama kullanıcıyla çok yakından ilişkili bir durum tabi inşallah birşey yoktur.

katılıyorum gerçi kullanıma bağlı...
    bizim baskı balata 5sene gitmişti...

• quote:

Orijinalden alıntı: sdmh

Selam arkadaşlar,

Akşam araba camları buğulandı. Fan hızını sırasıyla 1-2-3 konumlarına aldım. 4 konumuna aldığım zaman çok güzel çalıştı. 4 konumunda çalışıyor fakat eski 3-2-1 konumlarında artık dışarı hava üflemiyor. Sigortamı attı diye düşündüm ama 1-2-3 kademesi farklı 4 kademesi farklı sigorta olabilir mi? Acaba bu olay neden olabilir ilgisi olan varsa lütfen yazsın

Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Servise götürdüm. Sigorta kutusunda röle gibi yeşil kutu içerisinde bir malzeme var. Bunu garantiden değiştirdiler. Şimdi sorunsuz çalışıyor
  • LPG taktıran var mı arkadaşlar?
    Kaça mal oldu toplam??
  • arkadaşlar bi sorum olacak park sensörü taktırmak istiyorum biraz önce fiat servisi aradım 180 lira diyor orjinalmiş falan filan çok deilmi piyasada daha ucuzları mevcut aradaki fark niye bu kadar fazla
    dışarda taktıran varmı ne kadar ve memnunmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha1982

arkadaşlar bi sorum olacak park sensörü taktırmak istiyorum biraz önce fiat servisi aradım 180 lira diyor orjinalmiş falan filan çok deilmi piyasada daha ucuzları mevcut aradaki fark niye bu kadar fazla

Valla serviste taktırıp taktırmamak tamamaen size kalmış ama bence bu tür aksesuara giren şeyleri kesinlikle serviste taktırmayın deriim.Paranıza yazık.Dışarda envai çeşit park sensörü var.Hepsi çin malı ama içlerinde kalitelileride var.Gidip en babasını alsanız ekranlı falan 100 lira desek ki bence ekranlıya falan gerek yok kaç dk araba park ediyosunuz zaten ledliler var onlar 60-70 lira civarı iyileri 20 lirada montaja verseniz alın size 100 liraya mal oldu.80 lira cebinizde kaldı.

Ben kendimden örnek vereyim.50 liraya monza marka almıştım.Gerçi ben montajına para vermedim o ayrı konu ama.Aşağı yukarı 1 seneye yaklaştı taktıralı hiç bir problem olmadı şu an...Tavsiyem dışarıdan kendiniz alın montajınıda ister serviste yaptırın ister başka yerde...

• 2003 model albea var direksiyonun orta kısmında kornaya basılan bölümün üzerine soyulmalar başlamış
    oraya ellenmiyor yani ellenmediği halde nasıl soyuldu hayret,sanırım yazın güneşle alakalı ama cama güneşlik koyardım
    demekki direksiyon malzemesi çok dayanıklı değil,çünkü 12 yıllık broadway varken onda soyulma olmamıştı

resimde kırmızı halka olan yer
    bu resim önceden çekilmiş resimdir,soyulan yerleri şu an çekmedim sadece tarif ettim,ama zaman olursa çekebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 17 Mart 2011; 21:23:54 >

• arkadaşlar şerit değiştirirken temkinli ve yavaş davranırım,yani mesela 3 şeritli yolda ortadan giderken,sağ şeride geçerken,sağ aynaya bakarken bu arada sağ şeride yavas yavaş geçerim,olurda araba varsa diye,sağ yanı 2 kere 3 kere kontrol ederim ve direksiyonu sağa yavas yavaş kırarım
    bugünde öyle yaptım,hem sağ aynaya baktım hemde kafamı biraz daha sağ yana çevirip araba varmı diye baktım
    her ne kadar dikkat etsemde bir anda sağ yanda arabanın biri korna çaldı,şaşırdım
    çünkü hem sağ aynadan yol arkadan gelen yok görünüyor
    hemde sağ yana başımızı çevirip bakınca araba yok görünüyor

oysa sorun şuki,arabanın sağ geride çarprazda öyle bir noktada duruyorki,hem arabaya olan metre cinsinden mesafesi olsun hem çarpraz açısı olsun,araba kör nokta dedikleri yeri nasıl kaplamış nasıl sığmış kör noktaya ve farkedilmiyor,heyret bri şey
    aynadan vede kafamızı çevirip bakında görünmeyen noktaya sığmış ve benim araa ile aynı hızda gidiyor o yüzden farkedilmiyor

ancak kafamızı arka koltuğa kadar çevirip geriye bakarsak görürüz öyle bir şeyde yapmak doğru olmaz,çünkü arka koltukta oturan birine kafamızı çevirip konuşmak gibi olur

malesef albeanın ön cam çıtalarındaki açı ve kalınlık sonucu göremediğimiz arabaların dışında birde böyle sorun ortaya çıktı

( ön cam çıtaları kalın ve duruş açısındaki durumdan dolayı,kavşağa gelince yan yoldan geen araçların uzaklık mesafesine göre gelen arabayı tamamen görünmüyor kapatıyordu,hatırlarsınız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 17 Mart 2011; 20:33:04 >

• arkadaşlar bu konuda çok sıkıtı yaşıyorum sizede söyleyeyim dikkat edin
    ben ayda bir kez veya 2 ayda bir iki kez yanı çok az olarak arabaya 5 kişi toplanıp muhabbet olsun diye akşam deniz kenarına gideriz,arabaya ne zaman çok kişi alsam illaki problem oluyor
    ya ellerindeki kola şişeleri araba üstüne koyarlar kaportayı çizerler,yada arka koltuğa oturanlar bir elidente telefonla konuşur,diğer ellerinde sigarayı sağa sola sallarlar
    bu arka koltuğa deymediği gün yok,koltuğu geriye yatırmayın,geride olduğu an illaki bir sigara deyiyor,bu resimde bir tane var daha sonra yine oldu,ve dün akşam yine deydirişler
    kırmızı okla gösterdiğim yerde 3 tane sigara yanığı var

arkadaşları ayda yılda bir kez toplasam o gün sorun çıkıyor bıktım,sizede hatırlatayım bu koltuk geride olmasın
    geride dediğimde abartı geride değil,normal resimdeki gibi,ama dikkatsizler deydiriyor,mesafe dar olmasın

• ben servıste taktırdım 100 tl ye cok memnunum kesınlıkle taktırmalısınız cok ıse yarıyor
    quote:

Orijinalden alıntı: pasha1982

arkadaşlar bi sorum olacak park sensörü taktırmak istiyorum biraz önce fiat servisi aradım 180 lira diyor orjinalmiş falan filan çok deilmi piyasada daha ucuzları mevcut aradaki fark niye bu kadar fazla
  • aslında bence hıc ıcırmemek en guzelı de sahsen ben kım olursa olsun arabada sıgara ıcırmem ıcen bır suru arkadasım var uzun yolda ısem gerekırse mola verıyorum yok manzara da muhabbette ısem de asagı ınıyor sıgara ıcmek ısteyenler herkes huyumu bıldıgı ıcın bır sıkıntı olmuyor sımdı ben hadı ıcın desem mıllet sasırır artık herkes alıstı :))
    quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

arkadaşlar bu konuda çok sıkıtı yaşıyorum sizede söyleyeyim dikkat edin
    ben ayda bir kez veya 2 ayda bir iki kez yanı çok az olarak arabaya 5 kişi toplanıp muhabbet olsun diye akşam deniz kenarına gideriz,arabaya ne zaman çok kişi alsam illaki problem oluyor
    ya ellerindeki kola şişeleri araba üstüne koyarlar kaportayı çizerler,yada arka koltuğa oturanlar bir elidente telefonla konuşur,diğer ellerinde sigarayı sağa sola sallarlar
    bu arka koltuğa deymediği gün yok,koltuğu geriye yatırmayın,geride olduğu an illaki bir sigara deyiyor,bu resimde bir tane var daha sonra yine oldu,ve dün akşam yine deydirişler
    kırmızı okla gösterdiğim yerde 3 tane sigara yanığı var

arkadaşları ayda yılda bir kez toplasam o gün sorun çıkıyor bıktım,sizede hatırlatayım bu koltuk geride olmasın
    geride dediğimde abartı geride değil,normal resimdeki gibi,ama dikkatsizler deydiriyor,mesafe dar olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: strong.

aslında bence hıc ıcırmemek en guzelı de sahsen ben kım olursa olsun arabada sıgara ıcırmem ıcen bır suru arkadasım var uzun yolda ısem gerekırse mola verıyorum yok manzara da muhabbette ısem de asagı ınıyor sıgara ıcmek ısteyenler herkes huyumu bıldıgı ıcın bır sıkıntı olmuyor sımdı ben hadı ıcın desem mıllet sasırır artık herkes alıstı :))

bendekiler 10 dakikada bir sigara yakıyor,mesela 1 saatlik yol gidiceksek en az 8 tane içiyorlar
    vede arabada 4 kişi varsa toplamda 20-30 arası sigara tüketirler,birde bunun dönüşü var
  • arkadaşlar bişi sorcaktım ama cahilliğime verin.arabayı daha yeni aldık çok fazla bişeyinden anladıgım yok.daha önce yazmıştım istopla etmesiyle ilgili.dün yine seyir halindeyken istop etti araba.biraz araştırdım internetten nedendir diye bişiler buldum sayılır ama çok da anlamadım tabi.
    bu gaz kelebeği varmış nedir bu gaz kelebegi?gaza çok yuklenirsek bu kelebek zarar mı görüyo.fiyatı nedir?
  • merhaba albeacılar

sizlere birşey soracaktım albea ülkemizde nezaman yenilenecek bilgisi olan var mı

birde albea premio 1,3 için en son ne kadara aldınız

iyi günler
  • Arkadaşlar selam

2011 model 17 aralık 2010 trafik cıkıslı albea primo plus aracımı satmak istiyorum 1,4 motor 1500 km ev almak istiyorum 3 aylık arac kelepir bir ev buldum onun için satıyorum kaca satarım sizce çizik vs bir şey aracta aracım albea primounun full paketlisidir Çelik jant yükseklik ayarlanabilir koltuk ve çift airbag vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yok artık bitti

merhaba albeacılar

sizlere birşey soracaktım albea ülkemizde nezaman yenilenecek bilgisi olan var mı

birde albea premio 1,3 için en son ne kadara aldınız

iyi günler

Bu yıl Albeanın son yılı.Önümüzdeki yıl yeni bir sedan planlanıyor diye söylentiler var.Yani Albea gidecek başka bir araç gelecek....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzumekan

Arkadaşlar selam

2011 model 17 aralık 2010 trafik cıkıslı albea primo plus aracımı satmak istiyorum 1,4 motor 1500 km ev almak istiyorum 3 aylık arac kelepir bir ev buldum onun için satıyorum kaca satarım sizce çizik vs bir şey aracta aracım albea primounun full paketlisidir Çelik jant yükseklik ayarlanabilir koltuk ve çift airbag vardır

Aldığın fiyattan 2.000TL çıkar o fiyata gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shacks

arkadaşlar bişi sorcaktım ama cahilliğime verin.arabayı daha yeni aldık çok fazla bişeyinden anladıgım yok.daha önce yazmıştım istopla etmesiyle ilgili.dün yine seyir halindeyken istop etti araba.biraz araştırdım internetten nedendir diye bişiler buldum sayılır ama çok da anlamadım tabi.
    bu gaz kelebeği varmış nedir bu gaz kelebegi?gaza çok yuklenirsek bu kelebek zarar mı görüyo.fiyatı nedir?

Araban

Aracında durduk yere özellikle rolantideyken stop etme sorunu varsa bunun birçok sebebi olabilir bir ustaya göstermende yarar var.
  • 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.