Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (492. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Albea 1.3

Oğuzhan Hocam 8000K ampuller farlar gözü almıyormu?
    Selektör filan yemek istemeyiz:)

Hocam bizim arabalarda far yükseklik ayarı var biliyorsun, en aşağıya doğru ayarlı (ampül yere doğru eğik) oldumu sellektör yemessin...Ben aldığımdan beri hiç sellektör yemedim...

Ekleme: Hocam imzan kural dışı yetkililer görürse imzan silinir, imzada 2 resim bulundurmak yasak birisini sil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreezeTheLife -- 9 Şubat 2010; 15:48:29 >
  • onealf89 hayırlı olsun kardeş...vay ZEİFFER baba gelmiş hacım nerelerdeydin kaç zamandır merak içinde kaldım...sağlığın sıhhatinyerinde değilmi kardeşim...ne iş evlendi galiba yoksa anlayamadım ne iş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanpaşa

onealf89 hayırlı olsun kardeş...vay ZEİFFER baba gelmiş hacım nerelerdeydin kaç zamandır merak içinde kaldım...sağlığın sıhhatinyerinde değilmi kardeşim...ne iş evlendi galiba yoksa anlayamadım ne iş...

Aynen hocam nerelerdesin ne zamandır göremedik seni.... İyi gördük ama yine neşeli bi giriş yapmışsın foruma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Albea 1,3 Multijet Active modelini ilk defa kullanıyorum;
    Yol bilgisayarının anlık yakıt modu beni adeta şoke etti.

100 km de 4,2 litre yakıyor gibi göstermek yerine,
    1 Litre yakıtla 27,2 km yol gidersin gibi gösteriyor.

Kulağı tersten kaşıyor. Ne saçmalık bu ya?

Yol bilgisayarı ayarı ile değiştirilebiliyor. Eski sayfalarda detaylı bilgi bulabilirsin
  • quote:

Malesef öyle Activelerde bunu değiştiremiyorsun dynamic modellerde yol bilgisayarı daha gelişmiş ve bu tip ayarlar yapılabiliyor...
  • Merhabalar , bende 2003 model Albea 1.2 8V var. 4 aydır ben kullanıyorum .

Kalorifer fan motorunun hiçbir kademesi çalışmıyor , sigortalara baktım, bozuk sigorta görmedim. Kalorifer motorunun uçlarını bulamıyorum . Nerde olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim .
  • oğuzhan hocam kargo elime ulaştı bu dipsiz ampuller lacivert boyalı seninkinin aynısımı acaba
    yarın takarsam
    en geç perşembe resmini koyarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orijinalden alıntı: onealf89

arkadaşlar iyi günler albea 1.2 16V dynamic speedgear almayı düşünüyorum.
    bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    1- vites 5ileri mi yoksa 6 ileri mi?
    2- sehir içi kullanımı hakkında görüşleriniz.

fiat albea 1.2-16v dynamic speedgear,fiat'ın ürettiği en iyi araçlardandır.otomatik şanzımanı tam otomatik cvt sonsuz ve 6 vites yarı otomatik seçmeli cvt subaru markadır.tork konvertörlü yağlı kavramalı,çok uzun ömürlü balata, baskı,bilya içermeyen çok modern kavramalı bir cvt sisteme sahiptir.

hem şehir içi hem de şehirdışı kullanım zevki ve performansı çok başarılıdır..çok sıkışık trafikte 10lt/100km,şehir içi ortalamada 7.5lt/100km,şehirdışı 120 km hızda 6.0lt/100 km,90 km sabit hızda "De" modunda 4.5lt/100km gibi harika yakıt sonuçları vardır.birmot servisleri dışında bakım önerilmez,her 20.000 km veya her yılda bir şanzıman yağı(sadece selenia tulela ng-cvt 75W80 kullanılır..diğer otomatik ATF yağları asla kullanılmaz) ve cvt filtresi mutlaka değiştirilmeli her 10.000 km de bir motor yağı(sadece selenia 10W40 - 20K tam sentetik motor yağı) filtresiyle beraber değiştirilmelidir.hava ve polen filtreleri 5000 km de bir değiştirilmelidir.,radyatör sıvısı olarak %50 paraflu antrifriz(asla başka marka kullanmayın)+%50 pet şişe suyu karışımı kullanılmalı,antrifriz değişiminde sisteme hava veya hortumla su asla tutturulmamalı ve tüm işlemler mutlaka yetkili servislerde yaprtırılmalı(mümkünse birmotlarda)...asla araç tam durmadan "P","N", ve "R" pozisyonlarına alınmamalıdır.(bu pozisyonlara alırken hem araç tam durmuş olmalı hem de frene tam basılmalıdır.araç terkedilmeden önce mutlaka "P" pozisyonuna alınmalı ve el freni çekilmelidir.......ışıklarda veya sıkışık trafikte beklerken bir dakikadan uzun sürelerde "N" pozisyonunda ve sağ ayak frende beklenmelidir..sol ayak asla hiç bir şekilde kullanılmamalıdır."L" modu yüksek performans ve motor freni için ,düz vites modları da performans ve motor freni için kullanılır(düz vites modları her hızda motor freni için rahatlıkla kullanılabilir.),"L" moduna her hızda alabilirsiniz ama en başarılı frenleme 90 km altında olmaktadır.düz vites geçişlerinde ayağınızı gazdan çekmenize gerek yoktur.düz vitesten otomatik moda ve tersine araç hareket halindeyken her hızda geçiş yapabilirsiniz...yokuşlarda asla el freniyle kalkış yapılmaz ,sağ ayak frenden çekilir çekilmez gaza basarak kalkılır,normal meyillerde hiç kaydırmaz dikleşen meyillerde hafifçe arkaya salınım yapsa da gaza basar basmaz en dik yokuşlarda bile sorunsuz kalkar......böyle bir araca sahip olmak bence çok büyük bir şanstır...

keşke bu mesajı daha önce yazan olsaydı ekim ayı gibi speedgear da cok tereddut ettim ama bu bilgilerin sayesınde almadıgıma pişmanım arkadaş ama yinede albeam var bilgiler içinde teşekkürler ilerde speed gear a geçerim artık

• quote:

selamın aleyküm oğuzhanım turgut reisim saygılar sevgiler sağolun varolun....mutlu 35 kardeşim benim BOD perde hardday kardeşim aracını sattığından dolayı çok ucuza geldi....ondan aldım yani...sanırım izmirde sin sana bir iki tavsiyem olur alacağın yer hakkında...

mrb ben izmirliyim ama balıkesirde görevliyim arabayıda ekimde aldım kış diye cam filmine masraf yapmayayım dedim çalısmaktan fırsat bulursam girmeye çalısıyorum bilgilendirirseniz gercekten sevinirim tanıstıgımıza memnun oldum iyi aksamlar
  • quote:

oğuzhan hocam kargo elime ulaştı bu dipsiz ampuller lacivert boyalı seninkinin aynısımı acaba
    yarın takarsam
    en geç perşembe resmini koyarım

İnş. beklediğin gibi çıkar hocam...Muhtemelen aynıdır...
  • GÜNAYDIN

Babalar, canlar...
    Ben çok iyiyim, Elhamdulillah. Sizleri hepinizi aynı bulmak mutluluk verici. Sağlığınızın duacısıyım.
    Dostluğumuza nazar değmesin inşaallah. Ayrı-ayrı hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

8K ların yanında parkları led yapmıştım. Çok şeker oluyor, fakat arıza lambasını yakıyorlar. Boyalı çözümlerde bu olmaz tabii.
    Kısa farları da erbabında adam gibi ayarlatınca kimseyi rahatsız ettiğini düşünmüyorum. Ampullerin ömür hususu ayrıca takdire şayanmış. Anlattıkları kadar var. Halojenlere kıyasla, gerçekten uzun ömürlüler. Led'ler ise malumunuz aşmışlar bu konuyu, hiç girmiyorum o hususa.

Biraderim Clio'nun tüm sinyal ampullerini led lerle değiştirmiş, zaman aralığı değişmiş. Biraz seri yanıyorlar. Lakin gün ışığında dahi oldukça net ve parlak bir ışık veriyorlar. O ne sarı öyle ?

Vardır bu arızaların bir çözümü ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: eldiven

Merhabalar , bende 2003 model Albea 1.2 8V var. 4 aydır ben kullanıyorum .

Kalorifer fan motorunun hiçbir kademesi çalışmıyor , sigortalara baktım, bozuk sigorta görmedim. Kalorifer motorunun uçlarını bulamıyorum . Nerde olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim .

Uçların nerede olduğunu tam olarak bilmiyorum ama sigortalara birkez daha bak bence...İyi bir oto elektrikçiye gidersen sorunun daha kolay hallolur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

Malesef öyle Activelerde bunu değiştiremiyorsun dynamic modellerde yol bilgisayarı daha gelişmiş ve bu tip ayarlar yapılabiliyor...

Eğer zahmetli ve uzun değilse kısaca söyleyebilirmisin değiştirmesini yani lt/100 km olmasını?

Benim bu göstergedeki ortalama tüketimim 15 KM.. Depo doldurma yöntemiyle de denedim, ışık yanınca aldım sıfırladım tekrar aldım bütün yöntemlerde 15 KM (bi ihtimal küsürü çıkıyor. 16 olmuyor yani) şehiriçi değeri bu. bu da 0,20- tl geliyor aboooooooooooooow neredeyse benzin gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zeiffer

GÜNAYDIN
    />

Babalar, canlar...
    Ben çok iyiyim, Elhamdulillah. Sizleri hepinizi aynı bulmak mutluluk verici. Sağlığınızın duacısıyım.
    Dostluğumuza nazar değmesin inşaallah. Ayrı-ayrı hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

8K ların yanında parkları led yapmıştım. Çok şeker oluyor, fakat arıza lambasını yakıyorlar. Boyalı çözümlerde bu olmaz tabii.
    Kısa farları da erbabında adam gibi ayarlatınca kimseyi rahatsız ettiğini düşünmüyorum. Ampullerin ömür hususu ayrıca takdire şayanmış. Anlattıkları kadar var. Halojenlere kıyasla, gerçekten uzun ömürlüler. Led'ler ise malumunuz aşmışlar bu konuyu, hiç girmiyorum o hususa.

Biraderim Clio'nun tüm sinyal ampullerini led lerle değiştirmiş, zaman aralığı değişmiş. Biraz seri yanıyorlar. Lakin gün ışığında dahi oldukça net ve parlak bir ışık veriyorlar. O ne sarı öyle ?

Bende bi ara Cool Blue yazan renkten Led almıştım arıza lambası yakınca başka bir arkadaşa verdim arabasına taksın diye...Şuan MTEC parklardan memnunum gayet iyi yanıyor..

Zeiffer hocam sende bi ara sanayiden xenonları göster buna uyacak park ampülü istiyorum de Mtec falan verirler gayet iyi yanıyor...Arıza ışığından da kurtulursun hem...

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan AŞAR

quote:

GÜNAYDIN
    />

Babalar, canlar...

Bende bi ara Cool Blue yazan renkten Led almıştım arıza lambası yakınca başka bir arkadaşa verdim arabasına taksın diye...Şuan MTEC parklardan memnunum gayet iyi yanıyor..

Zeiffer hocam sende bi ara sanayiden xenonları göster buna uyacak park ampülü istiyorum de Mtec falan verirler gayet iyi yanıyor...Arıza ışığından da kurtulursun hem...

@zeiffer ,oğuzhan hocam
    parklara takılan ledler sigortaya zarar veriyormuş servisteki elektronik bölümündeki usta dedi...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan AŞAR

quote:

GÜNAYDIN
    />

Babalar, canlar...

@zeiffer ,oğuzhan hocam
    parklara takılan ledler sigortaya zarar veriyormuş servisteki elektronik bölümündeki usta dedi...

Bende öyle birşeyler duymuştum hocam sen en iyisi o ledi park ampülüyle değiştir zaten Xenon dan ayırt edilmiyor bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhuruzun

quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

Eğer zahmetli ve uzun değilse kısaca söyleyebilirmisin değiştirmesini yani lt/100 km olmasını?

Benim bu göstergedeki ortalama tüketimim 15 KM.. Depo doldurma yöntemiyle de denedim, ışık yanınca aldım sıfırladım tekrar aldım bütün yöntemlerde 15 KM (bi ihtimal küsürü çıkıyor. 16 olmuyor yani) şehiriçi değeri bu. bu da 0,20- tl geliyor aboooooooooooooow neredeyse benzin gibi :)

Benim araç active olduğu için bu özllik bende yok ne ayarlıysa öyle kalıyor değiştiremiyorum.Yani kendim kullanmadığım için pratiğini değil teorisini biliyorum.Bu sadece dynamiclerde oluyor.Menü tuşuna iki saniyeden az basarsan mode 1(yani menü1) 2 saniye basılı tutarsan mod 2(menünün 2. kısmı açılıyor)Yanış hatırlamıyorsam mode 2 yi uygulayıp consump kısmına geliyorsun oradan değişiyor biraz kurcalarsan yaparsın

• en sonunda trigeri değiştirdim. 100 lira opar orjinal set ile 70 lira işçilik vererek arabanın en büyük bakımını yaptırmış olduk. albeayı taksicilerin tercih etmelerinin
    bir sebebi de yedek parçalarının oldukça ucuz olması olsa gerek. zafer hocam vermişti ustanın telefonunu isteyen olursa kartını taratıp foruma koyarım. dukkan istanbul sefakoyde
    gitmek isteyenler için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlu35

quote:

selamın aleyküm oğuzhanım turgut reisim saygılar sevgiler sağolun varolun....mutlu 35 kardeşim benim BOD perde hardday kardeşim aracını sattığından dolayı çok ucuza geldi....ondan aldım yani...sanırım izmirde sin sana bir iki tavsiyem olur alacağın yer hakkında...

mrb ben izmirliyim ama balıkesirde görevliyim arabayıda ekimde aldım kış diye cam filmine masraf yapmayayım dedim çalısmaktan fırsat bulursam girmeye çalısıyorum bilgilendirirseniz gercekten sevinirim tanıstıgımıza memnun oldum iyi aksamlar

kardeş özeldem mesaj atayım sana...
  • Arkadaşlar geçenlerde ÇBS pas sökücü almıştım, arabanın arka frenlerinde falan, jant kapak vidalarında pas var pas sökücüyü kullansam araca bir zarar verirmi?

Kullanmayı düşündüğüm yerler,

Albea yazısındaki oksit, Jant kapak vidaları, arka fren kampanaları...
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.