Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (491. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lebu

conta değişimini ankamallın ordaki kavşakta , çevik kuvveti geçince sağa dönüşte , benzinliğin ordaki fiat servisininde yaptırdım. adını bilmiyorum malesef..

arkadaşlar "araba çok yakıyor" cümlesini bilincimizden silmenin zamanı geldi. bir litre benzini , mazotu bir sürahiye koyup bakın. yahu bu 1 litre ile 1 tonluk araba en az 10-20 km gidiyor. bu arada arabanın içini yazın soğutup ,kışın ısıtıyor. aküyü şarj ediyor . gümbür gümbür müzik dinliyoruz. uzun farları yakıp arşa semaya kadar aydınlatıyoruz. evde elektiriğin kilowattı , doğalgazın metreküpü kaç para?

bence arabalarda verimlilik had safhaya gelmiş . bundan ötesi zaten güneş enerjili- hybrid arabalar.

aslında tüm meselemiz arabanın çok yakması değil "YAKITIN PAHALI OLMASI".
    benzinin -mazotun rafineri çıkışı kaç kuruş, pompadan depoya akışı kaç lira?

maliye bakanlığına sitem edecek yerde arabalara laf etmeyelim artık derim..

(burda arabadan kastım albea dır, V8 motorlu 5 litrelik makineler değil)

aynen katılıyorum

• selamın aleyküm oğuzhanım turgut reisim saygılar sevgiler sağolun varolun....mutlu 35 kardeşim benim BOD perde hardday kardeşim aracını sattığından dolayı çok ucuza geldi....ondan aldım yani...sanırım izmirde sin sana bir iki tavsiyem olur alacağın yer hakkında...
  • Turgut reis 18 babacanım bak sen şimdi yüke...bu bağaj arabanın içinde 5 yetişkin 3 çocuk arka taraf boşlukta 2 bavul önde bavul....bu şekilde burdur-izmir geldim...yeminle klima açık rampalar 3-4 gidiyo maşallah..80 hp motor var baba...daha nediyim

• aha daha yeni pazardan geldim ...maşallah izmir de geceden beri aralıksız yağmur..elemanın biri abi bişey soracam dedi buyur dedim ya doğan var satacam bundan alacam millet kötülüyo falan nasıl anlattım ...millete kulak asma albea yaman dır çekiş iyidir..parça ucuzdur falan..aklına yattı elemanın...tofaştan pay isteyecem hacı bu neya...
  • arkadaşlar iyi günler albea 1.2 16V dynamic speedgear almayı düşünüyorum.
    bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    1- vites 5ileri mi yoksa 6 ileri mi?
    2- sehir içi kullanımı hakkında görüşleriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanpaşa

aha daha yeni pazardan geldim ...maşallah izmir de geceden beri aralıksız yağmur..elemanın biri abi bişey soracam dedi buyur dedim ya doğan var satacam bundan alacam millet kötülüyo falan nasıl anlattım ...millete kulak asma albea yaman dır çekiş iyidir..parça ucuzdur falan..aklına yattı elemanın...tofaştan pay isteyecem hacı bu neya...

DH'ı önerseydin hocam gelsin o da takılsın zaten direk alır...
  • slm forum dostları
    benim bir sorunum var fikirlerinizi yazarsanız müteşekkir olurum. Benim düldül arka sol kapıdan su almıştı kapının altındaki lastik tapaları söktüm bu gün baktım yine su almış inceledim kapı döşemesinin alt tarafından içeri su giriyor. Acaba başına gelen varmı daha önce böyle bir durum kapı döşemesi nasıl sökülür fikirlerinize ihtiyacım var fotograf varsa gönderin lütfen. İYİ geceler
  • Sakın kendin deneme profesyonel yardım al döşemeciye git derim..!

quote:

Orijinalden alıntı: ozer575

slm forum dostları
    benim bir sorunum var fikirlerinizi yazarsanız müteşekkir olurum. Benim düldül arka sol kapıdan su almıştı kapının altındaki lastik tapaları söktüm bu gün baktım yine su almış inceledim kapı döşemesinin alt tarafından içeri su giriyor. Acaba başına gelen varmı daha önce böyle bir durum kapı döşemesi nasıl sökülür fikirlerinize ihtiyacım var fotograf varsa gönderin lütfen. İYİ geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: onealf89

arkadaşlar iyi günler albea 1.2 16V dynamic speedgear almayı düşünüyorum.

fiat albea 1.2-16v dynamic speedgear,fiat'ın ürettiği en iyi araçlardandır.otomatik şanzımanı tam otomatik cvt sonsuz ve 6 vites yarı otomatik seçmeli cvt subaru markadır.tork konvertörlü yağlı kavramalı,çok uzun ömürlü balata, baskı,bilya içermeyen çok modern kavramalı bir cvt sisteme sahiptir.

hem şehir içi hem de şehirdışı kullanım zevki ve performansı çok başarılıdır..çok sıkışık trafikte 10lt/100km,şehir içi ortalamada 7.5lt/100km,şehirdışı 120 km hızda 6.0lt/100 km,90 km sabit hızda "De" modunda 4.5lt/100km gibi harika yakıt sonuçları vardır.birmot servisleri dışında bakım önerilmez,her 20.000 km veya her yılda bir şanzıman yağı(sadece selenia tulela ng-cvt 75W80 kullanılır..diğer otomatik ATF yağları asla kullanılmaz) ve cvt filtresi mutlaka değiştirilmeli her 10.000 km de bir motor yağı(sadece selenia 10W40 - 20K tam sentetik motor yağı) filtresiyle beraber değiştirilmelidir.hava ve polen filtreleri 5000 km de bir değiştirilmelidir.,radyatör sıvısı olarak %50 paraflu antrifriz(asla başka marka kullanmayın)+%50 pet şişe suyu karışımı kullanılmalı,antrifriz değişiminde sisteme hava veya hortumla su asla tutturulmamalı ve tüm işlemler mutlaka yetkili servislerde yaprtırılmalı(mümkünse birmotlarda)...asla araç tam durmadan "P","N", ve "R" pozisyonlarına alınmamalıdır.(bu pozisyonlara alırken hem araç tam durmuş olmalı hem de frene tam basılmalıdır.araç terkedilmeden önce mutlaka "P" pozisyonuna alınmalı ve el freni çekilmelidir.......ışıklarda veya sıkışık trafikte beklerken bir dakikadan uzun sürelerde "N" pozisyonunda ve sağ ayak frende beklenmelidir..sol ayak asla hiç bir şekilde kullanılmamalıdır."L" modu yüksek performans ve motor freni için ,düz vites modları da performans ve motor freni için kullanılır(düz vites modları her hızda motor freni için rahatlıkla kullanılabilir.),"L" moduna her hızda alabilirsiniz ama en başarılı frenleme 90 km altında olmaktadır.düz vites geçişlerinde ayağınızı gazdan çekmenize gerek yoktur.düz vitesten otomatik moda ve tersine araç hareket halindeyken her hızda geçiş yapabilirsiniz...yokuşlarda asla el freniyle kalkış yapılmaz ,sağ ayak frenden çekilir çekilmez gaza basarak kalkılır,normal meyillerde hiç kaydırmaz dikleşen meyillerde hafifçe arkaya salınım yapsa da gaza basar basmaz en dik yokuşlarda bile sorunsuz kalkar......böyle bir araca sahip olmak bence çok büyük bir şanstır...

• arkadaşlar herkese selamlar.

bir kaç gündür yoktum, gelir gelmez baktım forumda neler oluyor diye, şükür herkes yerli yerinde duruyor

bizim arabaların motorunun altında bir sac var. karşıdan gelen albea ve paliolardaki görüntüsünü de hiç beğenmiyorum açıkçası. kötü görünüyor. daha da kötüsü olur olmaz yerlere caart diye sürtebiliyor. araba yüksek ama o sacı biraz alçak takmışlar, arabanın yüksekliğine güvenen sürücüyü aldatabiliyor. işte bu sabah yine aynı bu şekilde normal bir yoldan geçerken caaaarrrtttt diye asfaltı kazıdı araba. içim eridi tabanı dağıttık diye ama durup bakmadım. inince şöyle uzaktan baktım ters bi durum görümüyordu.

artık bi ara servise yolum düşerse arabayı lifte kaldırtıp bakacam neler olmuş alt tarafta

araba yüksek ama amortisörlerin yumuşak oluşundan yaşanıyor sanırım dolayı bu tip sürtmeler, dikkatli olmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orijinalden alıntı: onealf89

arkadaşlar iyi günler albea 1.2 16V dynamic speedgear almayı düşünüyorum.

fiat albea 1.2-16v dynamic speedgear,fiat'ın ürettiği en iyi araçlardandır.otomatik şanzımanı tam otomatik cvt sonsuz ve 6 vites yarı otomatik seçmeli cvt subaru markadır.tork konvertörlü yağlı kavramalı,çok uzun ömürlü balata, baskı,bilya içermeyen çok modern kavramalı bir cvt sisteme sahiptir.

hem şehir içi hem de şehirdışı kullanım zevki ve performansı çok başarılıdır..çok sıkışık trafikte 10lt/100km,şehir içi ortalamada 7.5lt/100km,şehirdışı 120 km hızda 6.0lt/100 km,90 km sabit hızda "De" modunda 4.5lt/100km gibi harika yakıt sonuçları vardır.birmot servisleri dışında bakım önerilmez,her 20.000 km veya her yılda bir şanzıman yağı(sadece selenia tulela ng-cvt 75W80 kullanılır..diğer otomatik ATF yağları asla kullanılmaz) ve cvt filtresi mutlaka değiştirilmeli her 10.000 km de bir motor yağı(sadece selenia 10W40 - 20K tam sentetik motor yağı) filtresiyle beraber değiştirilmelidir.hava ve polen filtreleri 5000 km de bir değiştirilmelidir.,radyatör sıvısı olarak %50 paraflu antrifriz(asla başka marka kullanmayın)+%50 pet şişe suyu karışımı kullanılmalı,antrifriz değişiminde sisteme hava veya hortumla su asla tutturulmamalı ve tüm işlemler mutlaka yetkili servislerde yaprtırılmalı(mümkünse birmotlarda)...asla araç tam durmadan "P","N", ve "R" pozisyonlarına alınmamalıdır.(bu pozisyonlara alırken hem araç tam durmuş olmalı hem de frene tam basılmalıdır.araç terkedilmeden önce mutlaka "P" pozisyonuna alınmalı ve el freni çekilmelidir.......ışıklarda veya sıkışık trafikte beklerken bir dakikadan uzun sürelerde "N" pozisyonunda ve sağ ayak frende beklenmelidir..sol ayak asla hiç bir şekilde kullanılmamalıdır."L" modu yüksek performans ve motor freni için ,düz vites modları da performans ve motor freni için kullanılır(düz vites modları her hızda motor freni için rahatlıkla kullanılabilir.),"L" moduna her hızda alabilirsiniz ama en başarılı frenleme 90 km altında olmaktadır.düz vites geçişlerinde ayağınızı gazdan çekmenize gerek yoktur.düz vitesten otomatik moda ve tersine araç hareket halindeyken her hızda geçiş yapabilirsiniz...yokuşlarda asla el freniyle kalkış yapılmaz ,sağ ayak frenden çekilir çekilmez gaza basarak kalkılır,normal meyillerde hiç kaydırmaz dikleşen meyillerde hafifçe arkaya salınım yapsa da gaza basar basmaz en dik yokuşlarda bile sorunsuz kalkar......böyle bir araca sahip olmak bence çok büyük bir şanstır...

teşekkürler arkadaşım verdiğin bilgiler için baktığım speedgear satılmış.
    bugun bir 1.2 albea EL 2004 model 60binkm ateş kırmızı aldım. tam benlik bende aranıza katıldım artık....
    herkese selamlar

• o amartisorlerin kiymetini bilin benim yeni aracimda bunu anladim bozuk yollarda albeam aklima gelior.Yakit muhabbeti gecmis kis sartlarinda ve malum yakit fiyalarinda bu cok normal.Takili kalmayin ama s.ici cok kullaniorsaniz tup sart gibi gozukuyor ben satmadan once 1.2 albeam yogun trafikte 8-9 litre yakiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

arkadaşlar herkese selamlar.

bir kaç gündür yoktum, gelir gelmez baktım forumda neler oluyor diye, şükür herkes yerli yerinde duruyor

bizim arabaların motorunun altında bir sac var. karşıdan gelen albea ve paliolardaki görüntüsünü de hiç beğenmiyorum açıkçası. kötü görünüyor. daha da kötüsü olur olmaz yerlere caart diye sürtebiliyor. araba yüksek ama o sacı biraz alçak takmışlar, arabanın yüksekliğine güvenen sürücüyü aldatabiliyor. işte bu sabah yine aynı bu şekilde normal bir yoldan geçerken caaaarrrtttt diye asfaltı kazıdı araba. içim eridi tabanı dağıttık diye ama durup bakmadım. inince şöyle uzaktan baktım ters bi durum görümüyordu.

artık bi ara servise yolum düşerse arabayı lifte kaldırtıp bakacam neler olmuş alt tarafta

araba yüksek ama amortisörlerin yumuşak oluşundan yaşanıyor sanırım dolayı bu tip sürtmeler, dikkatli olmak lazım.

Kasislere falan yavaş gir hocam, ben Albea'nın daha 1 kere bile altını vurmadım...Eski aracımız (2004-2005 senelerinde) Doğan'dı onun bile altının vurduğu yerlerden Albea ile çok rahat geçtim....Ayrıca o süspansiyon yumuşaklığı virajlar dışında çok iyi düşünülmüş, tam Türkiye yollarına göre ayarlanmış bir süspansiyon...

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan AŞAR

quote:

Kasislere falan yavaş gir hocam, ben Albea'nın daha 1 kere bile altını vurmadım...Eski aracımız (2004-2005 senelerinde) Doğan'dı onun bile altının vurduğu yerlerden Albea ile çok rahat geçtim....Ayrıca o süspansiyon yumuşaklığı virajlar dışında çok iyi düşünülmüş, tam Türkiye yollarına göre ayarlanmış bir süspansiyon...

oğuzhan hocam yarın park lambaları kargo ile geliyor tahminen çarşamba günüde taktırmış olurum:)

bakalım ilk izlenimler ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Albea 1.3

quote:

quote:

oğuzhan hocam yarın park lambaları kargo ile geliyor tahminen çarşamba günüde taktırmış olurum:)

bakalım ilk izlenimler ne olacak

Hadi bakalım hayırlı olsun hocam... Ama bizim arabanın far camları Free From olduğu için park ampülü fazla belli etmiyor kendini yanına 8.000 K Xenon yakışır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreezeTheLife -- 9 Şubat 2010; 0:12:44 >

• Albea 1,3 Multijet Active modelini ilk defa kullanıyorum;
    Yol bilgisayarının anlık yakıt modu beni adeta şoke etti.

100 km de 4,2 litre yakıyor gibi göstermek yerine,
    1 Litre yakıtla 27,2 km yol gidersin gibi gösteriyor.

Kulağı tersten kaşıyor. Ne saçmalık bu ya?
  • Selamunaleyküm Ağalar/Dostlar/Biraderler

(Tilki-Kürkçü denklemi isbatıdır)
    Anlayan-anladı. Gülmeyin(şşş)

Laap diye dalayım muhabbete:

Bir dostumun(sizden evliya olmaya-biraz safçadır/hatta saf ötesi)
    Modifiyeden canı çıkmış Cooper S'ini almıştım, benimkinide ona verdim
    Gelin arabası yaptık makinayı. Maksadımız buydu.
    Neyse işimizi hallettik falan. 3 gün kaldı Cooper bende.
    Telefon ettim bu danaya bir ara "naabıyon len?" dedim
    -Abi valla ben çok rahatım, yalnız senin arabanın depo göstergesi arızalı galiba dedi.
    -(?) Yok olm. Yoktu bişey ama, bozulur-bozulur, kul yapısı dedik geçtik
    ...

Ağalar 2 gün Yeşilköy-Avcılar arasında 85Tl. kurşunsuz yaktı Cooper. Arabaya benzin yetiştiremedim.
    Marşa bastın 10tl. yakıp açılıyor zaten :)
    Öteki dana Tuzla'ya tersaneye falan gitmiş, depoyu doldurmuştum abi dedi arabayı verirken,
    yarım depo mazot var benim arabada, km.sayacı kafayı yemiş, 60K. bakımı gelmiş arabanın:)
    ...

Senin Cooper' ında...

Kalbim sizinle

• Vay Zeiffer üstadımız gelmiş...

Ee her güzel gülün birde dikeni vardır demi, Cooper'da benzin canavarıymış...

Albea'nın o konuda maşallahı var benzini kokluyor kerata... Birde benzinin LT fiyatları ucuzladımı tadından yenmez...
  • lpg li araç kullanıyorum hiç sorunum yok süper. çekişte felanda sorun olmuyor
  • quote:

Vay Zeiffer üstadımız gelmiş...

Ee her güzel gülün birde dikeni vardır demi, Cooper'da benzin canavarıymış...

Albea'nın o konuda maşallahı var benzini kokluyor kerata... Birde benzinin LT fiyatları ucuzladımı tadından yenmez...

Oğuzhan Hocam 8000K ampuller farlar gözü almıyormu?
    Selektör filan yemek istemeyiz:)

• 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.