Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (642. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.945
Cevap
35
Favori
1.710.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m.cemal57

Tesekkur ederim abi ilgin icin sagol son yakit aldigimiz yer opetti 100 tl likti ondan oncede gulf ve petrol ofisinden alinan kullaniliyodu katkisiz benzin nasil oluyo peki benzinlikciye dememiz mi gerekiyo katkisiz koyun diye

genelde 2 çeşit benzin olur.ucuz olanı tercih edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam abi bakicam ama oncelik bilgisayara baglamak olcak tesekkur ederim ilgin icin

• m.cemal57 M kullanıcısına yanıt
    Araçta otomatik cikle var soğuk havalarda araç ısınana kadar o devreye giriyor ama benimki 1500 civarında kalıyor. 2500-3000 cok yüksek kısmak için bir ayarı vardır sanıyorum.
  • emin936 E kullanıcısına yanıt
    evet bende otomotıv sıstemlerı ile ilgilenıyorum ecu dıye bır sıstem bılıyorum bazı durumlarda mesela akünün şarjı azaldı veya işte motor soğuk ve belli sıcaklığa gelmesı lazım bu durumlarda beyın kendı kendıne gaz verip motoru ısıtıyo veya aküyü sarj ediyo ama bızım arablarda bu varmı bılmıyorum ve belkı bu sıtem senın dedığin gibi otomotik jıgle olabılır yorumunuz için teşekkür ederim :)
  • evet şimdi baktım araçta ecu sıstemı var :)
  • arkadaslar bu tamirciler artik birseymi bilmiyorlar yada yapmak islerine mi gelmiyor aracimda ki arizayi bi bulamadilar birsey yok yok deyip durdular ya nasıl yok arabada sorun var iste neyse konumuza dönelim.
    DACIA LOGAN 1.4 MPI BENZIN/LPG li aracim
    yaklaşık 2 yildir aracim kislari daha cok yapiyor. mesela arabami aksam biraktim 6 da ve ertesi sabah calistirdim 5 dakika veya daha fazla benzinde calistirip bi 3 km gidiyorum ama devamli bi 7 yada 8 km gidiyorum daha fazlada olabilir kendi kendine gaz veriyor devir 20 ye kadr sabit kirmizi isikta duruyorum yine veriyor sonra kendiliginden normale dönüyordu bi usta gaz kelebegi dedi biri karburator dedi neyse son 5 gundur ise araba stop ediyor ve calistirinca gaz almiyor yada benzin almiyor daha dogrusu almaya calisiyor alamiyor gibi tarktor gibi ses cikarip hafif salliyor ve arac gitmeye kalksam gitmiyor sonra stop ediyor bekliyorum 10 dakika sonra calistiriyorum kendine geliyor simdide motor lambasi yandi.
    simdi arkadaslar bana bi care yada gercekten izmirde adam gibi bu isi bilen bi usta soyleyin alayi uckagitci olmus.
    en son 3. sanayide besim dediler gittik birsey yok dedi gonderdi. vr asagidaki ni sildi motor ikaz ariza lambasi sondu bugun yine yandi
     ... D A C I A   L O G A N   Kulübü ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alucard35 -- 14 Aralık 2016; 18:59:36 >

• alucard35 A kullanıcısına yanıt
    Hata msjı ile ilgili bir yorum yapamam ateşleme ile ilgili bujiler kabloları yada bobinle ilgili birşeyler olabilir sanırım.
    Ama 1.5 -2 senede bir subap ayarı bozuluyor. Buna lpg nin sebep olduğunu söylüyorlar. Özellikle kışın ilk çalıştırmadan sonra stop etmelere ve yakıtın artmasına sebep oluyor. Daha önce boğaz kelebeği karbüratör hararet müşürü vb. birçok şeyi farklı ustalar söyledi. Ben forumlarda okuyup ustaya gidip direk subab ayarı yaptıracağım dedim. Normalde 0.2, 0.25 açıklık olması gerekiyormuş 0.05 den daha küçük haldeydi ustanın söylediği. Bu ayar sanırım yanma haznesine girecek hava ve yanmadan sonra çıkacak egzoz gazını için kapakların açılıp kapanma süresini ayarlıyor. Sandero lpg taktıran bir arkadaşta aynı problemler sorun bu şekilde çözüldü.
    Bende 400 liraya gaz kelebeği almanın eşiğinden döndüm 80-100 liraya subab ayarı yaklaşık 2 senede bir bozuluyor benim araçta. O ayarıda göz ardı etmeyin.

• aracim ilk calistirmada stop etmiyor bi 5 veya 6 km kadar kendi kendine 2000 devire cikiyor sonra duzeliyor.
    bu aralar stop etti 2 kere ve sanki gaz veya benzin yok gibi titriyor traktor gibi hafif salliyor ama arac gitmiyor hemen stop ediyor bi ara oyle traktor gibi calisirken fani actim egzozdan pat diye ses geldi devir cikti indi vs bi 10 dakika bekledim marsa basdim normal calisti servis bogaz dedi birisi karburator dedi kimse birsey bulamadim yani benim sorunum bu mu sizce

araçta otomatik jikle var motor ısınana kadar o devreye giriyor kışın devir ondan yükseliyor sanırım. Benim bahsettiğim problem sizle aynı mı bilmiyorum ama araç çalışıyor yola çıkıyorum 500- 600 metre gittikten sonra gazdan ayağını çekince stop ediyor subab ayarıyla düzelen bu sıkıntı ve yakıt ciddi farketdiyor
  • bu aralar 30 kurusa cok diyordum 45 kurus falan yakmis subap ayarini her ustaya gostermem orayi yaparlar baska yeri bozarlar benim aracim stop etmiyor cok nadir ediyor valla servise sordum direk boğaz kelebegi dedi oda 750 liraya yaparim dedi 😨

• Arkadaşlar merhaba, ACİL!!!
    Acil bir sorum olucak.Karar verme durumundayım...Bu aralar 25 bin seviyesinde bir araç arıyorum.Bir tane 2012 MODEL DACİA LOGAN 1.2 AMBİANCE FABRİKA ÇIKIŞLI LPG'Lİ 57000 KM DE, ORJİNAL,KAZASIZ DEĞİŞENSİZ, 2 PARÇA LOKAL BOYALI ARACA 27000 İSTİYORLAR en son olarak.Sizce değer mi? Daha önce Dacia kullanmadığım için herhangi bir bilgim yok.Kullanan bilen arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

Ayrıca alternatif olarak 2006 Opel Corsa 1.2 Twinport Essentia Easytronic Kazasız, Değişensiz, 3-4 parça boyalı 89.000 km de oda 26.000 TL...

KARAR?
    senin araba 1.4 yada 1.6 ise boğaz kelebeği ucuz olması lazın,internetten araştır.takma işçiliği 30 liraya takarlar çok kolay.

benim arabaya servis parça için 1120 lira dedi netden 400 e buldum. ama değiştirmedim düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 16 Aralık 2016; 10:44:49 >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    bi kac gundur benzinle calistiriyorum daha onceleride yapiyordum ama bu sefer yolun yarisini yaklasik 8 9 km benzinle gittim hic devir 2000 e cikmadi motor kendine gelene kadar 1000 e kadar hatta daha dusuk normalinde gitti yani benzinde normaldi sonra gaza aldim birsey olmadi normal devam etti sonra bi baktim yanan motor ikaz lambasida sondu bu aksam bir daha bakacam

evet ilk usta boğaz kelebegi dedi gecen sene 180 e degisirim dedi yaptirmadim gecenlerde gittigim bir usta ben yapamam dedi gecen birine ugrastim olmadi dedi karburatorcuye goster dedi o birsey yok dedi yada basindan sagdi bilemiyorum bir gazcida yine karburator dedi 180 e degistiririm dedi ama simdilik birsey yok dedi anliyacaginiz ya ustasina denk gelemiyorum yada harbiden arabamda birsey yok :-) izmirde bu isten anlayan saglam bir usta bulamiyorum maalesef ya kolay ucuz bir is diye yanasmiyorlar yada harbiden yapamiyorlar

benzini hangi marka alıyosun

• ilk seferler opetten sonra shellden aldim artti bu olay en son opete dondum

• quote:

Orijinalden alıntı: alucard35

ilk seferler opetten sonra shellden aldim artti bu olay en son opete dondum

shell kullanma,opet iyi katkısız olan benzine devam et.

ama ben lpgli araç kullanıyorum etkisi olurmu yani benzinin bu arızama çünkü benzinli kullanmıyorum sadece ilk çalıştırmada biraz, önceleri opetti shell milangaz kullanıyor o daha iyi dediği için geçtim yani katkısız olandan alacam
    valla 1 yıl boyunca rölanti sorunlarıyla uğraştım,bu sorunun sebebi kesinlikle yakıt.

düzelmezse en kötü boğaz kelebeği değişir oda 8 valfli araçlarınki ucuz,internetten orjinalini alırsın işçiliği basit.

• tesekkür ederim deneyeyim kardeşim sağol temizlettireyimmi kelebeği yoksa direk sıfır alıp taktırayım mı
  • 
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.