Şimdi Ara

D 915 VE E 2160 ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki işlemciyi kıyaslarsak sizce hangisi iyidir ??? Bu çok acil lazım cunku suan 2 sıde elımde ıkısınden bırısını secıcem anlıyan arkadaslar dan rıcam bıraz acıklarlarsa cok makbule geçicek...? Simdiden tsk ler

• kesinlikle e2160
  • Evet belki dediğin gibi dir ama ben acıklarsanız sevınırım demısdım yanı coğu kısıde D 915 ıyıdır dıyor ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozkurt_kadir
    Evet belki dediğin gibi dir ama ben acıklarsanız sevınırım demısdım yanı coğu kısıde D 915 ıyıdır dıyor ???

d915 e2160 dan ıyıdır dıyenler kım?

buradan karsılastırabılırsın.e2160 o.c. ıle farkını bellı eden ıslemcıdır
    http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2008-q1-2008/compare,370.html?prod[1302]=on&prod[1296]=on

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 9 Şubat 2009; 18:57:10 >

• E2160 daha iyi
  • quote:

Evet belki dediğin gibi dir ama ben acıklarsanız sevınırım demısdım yanı coğu kısıde D 915 ıyıdır dıyor ???

Tabi açıklarım d915 pentium serisinin çift çekirdekli fakat doğal olmayan (lütfen çarpıtılmasın) tekrar ediyorum çift çekirdekli fakat doğal olmayan bir işlemcidir.E2160 ise ismi ne kadar pentium-dual core olsada gerçek anlamda bir CORE 2 DUO olan ve doğal yapıda çift çekirdek olan bir işlemcidir. Burada D 915'in 2.8 ghz olması seni yanıltmasın.Bu PENTIUM . E2160 ise CORE 2 DUO. Zaten iki işlemci arasında performans farkınada bakarsanız e2160'ın daha iyi bir işlemci olduğunu göreceksiniz ; ki overclock potansiyeliylede çok iyi bir işlemcidir.Bildiğim kadarıyla 3.0 ghz'a rahat çıkılabiliyordu.
  • e2160 core 2 duo işlemci ailesinden gelir d915 ise iki tane şuanda artık performansı olmayan pentium 4 ailesinden gelir presler çekirdeklidir aşırı ısınır hararet yapar e2160 ise soğuktur ve o.c kapasitesi çok iyidir

yani her türlü e2160 diyorum önemli olan hızı değil işlevi
  • quote:

Orjinalden alıntı: erensenturk1990

quote:

İmzaamda yaptığım gıbı aslında bende bılıyorumkı E 2160 daha ıyı ama kafamda bırılerının D sersınde dediğin gibi 2.8 GHZ olması benı bıraz kusgulandırdı sormamın sebebı buydu D 915 cok ısınır ve E 2160 gıbı O/c olmuyor cvp lar tsk ler tekrar

E 2160 1.8 _ 3.15 GHZ 800/ASUS P5LD2 SE/2Gb 667@ KINGSTIN/250 gb Western digilat sata 16mb//Samsun 320 gb sata 2 16 mb//// VGA povercolerX1950PRO /EVEREST 450 W
  • e2160 efsanedir hocam d 915 i falan ağzında çiğneyip yere tükürür
  • bikere d serisi çift çekirdek degil sanal olarak çift çekirdek
    e2160 ise oorjinal fiziksel çift çekirdek ondan dolayı bukadar fazla oc olabiliyor.
    ayrıca p d serisi çok ısınır ve 65 nm oldugu için çok w çeker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 10 Şubat 2009; 8:29:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

bikere d serisi çift çekirdek degil sanal olarak çift çekirdek
    e2160 ise oorjinal fiziksel çift çekirdek ondan dolayı bukadar fazla oc olabiliyor.

sen varya bu bilgilerinle türkiyeyi hızaşırtma dallarında temsil etmen gerekiyor hea

bir kere pentium d serisinde 2 tane çekirdek vardır(sanal değil gerçek) ama mimarisinden dolayı performans veremez
    e2160 ise core2duo mimarisine sahiptir yani fiziksel çift çekirdek olayı falan yoktur herşey mimaride biter
    pentium d ler çok ısınır ve yüksek enerji isterler ve hatırladıgım kadarıyla pentium d lerin 65nm si yoktu 90nm si vardı

not:e2160 fiziksel çift çekirdek olayı yoktur yazdım o yanlış anlaşılmasın arkadaşın dediği lafa hitaben yazdım yoksa herkes biliyor işlemcide 2 tane çekirdek var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 10 Şubat 2009; 19:27:35 >

• quote:

sanal çift çekirdek olayı tek çekirdekli p4lerde olan hyper-threading teknolojisidir
    yani bu iki işlemcide de çift çekirdek vardır biri core 2 duo mimarisi birisi p4 netburst mimarisini kullanır
    pd ler 90nm ve yüksek voltajlarda çalıştığı için üstüne birde çok fazla mhz olduğu için çok ısınırlar

yani dediklerin tamamiyle yanlış

• quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

quote:

sanal çift çekirdek olayı tek çekirdekli p4lerde olan hyper-threading teknolojisidir
    yani bu iki işlemcide de çift çekirdek vardır biri core 2 duo mimarisi birisi p4 netburst mimarisini kullanır
    pd ler 90nm ve yüksek voltajlarda çalıştığı için üstüne birde çok fazla mhz olduğu için çok ısınırlar

Açıklayıcı bır cvp olmus tsk ler bende bılıyorum sanal olduğunu ben sadece aradakı ıncelık lerını öğrenmek ıstedım yorumlarınız tsk ler E 2160 canavardır en son 3.15 cıkdım ama cok fazla kasdığı ıcın stabıl kalamadı :)

• Ya zaten bu konuları millete açıklayana kadar gına geldi yaw
  • quote:

quote:

ok demekki p4 ht ile karıştırdım bu arada düzeltiginiz için teşekkürler ama hertürlü e2160 gömer

• quote:

quote:

quote:

ok demekki p4 ht ile karıştırdım bu arada düzeltiginiz için teşekkürler ama hertürlü e2160 gömer

Hocam lütfen forumu kirletmeyelim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.