Şimdi Ara

CYBERPUNK 2077 [PS4 / PS5 ANA KONU] | Türkçe, Çıktı (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.577
Cevap
95
Favori
388.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne yani 56 gb mi deniliyor ilk gün yaması için oyun yarımmış herhalde o zaman 20 gb falan olup oyunu ilk gün yaması tamamlıyor galiba  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Source kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle bluray den kopyalamadır bu ya. Böyle ilk gün yaması mı olur
  • redditte yazanlara göre collector edition sürümü satın alanlara paketleri ulaşmaya başlamış. leak'in kralını yaptı bestbuy.

• Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
  • disc0nnect kullanıcısına yanıt

Böyle hız olduktan sonra yama 100gb olsa ne olacak. Benim hızın 10 katı

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    İlk gün güncellemesi için büyük bir boyut. Eğer gerçekse adamlar boşuna ertelememiş demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Oyun Pc'de 250 lira yahu. Sağlam da bir sistem varsa şu oyunu Ps5'de çöp etmek nasıl bir mantıktır? Hem de iki katı fazla ödeyerek.

Alıntıları Göster

Ps5 de çöp etmek mi :)

oyunu aldım bende , ps5 özel update gelene kadar elimi sürmem.. ps5 de sağlam olur grafikler merak etmeyin... Hatta dual sense ile dadından yenmez  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 3 Aralık 2020; 8:1:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

https://eksisozluk.com/entry/109528301

Ekşide dünün en beğenilen entry’lerine girmiş bu yazı oyunla alakalı hislerimin kısa bir özeti olmuş. Casual gamer’ları yine belki bi nebze anlarım da diğerlerinin bu oyunu sırf gameplay üzerinden eleştirmesi bana tuhaf geliyor. Arkadaşlar bu oyun bi RPG, tekrar vurgulayayım ar-pi-ci Siz bu oyunun vereceği o harika atmosferi, hikayeyi, seçimleri, seçimlerin farklı sonuçlarını ve etkisini, yan görevleri, karakterleri, evreni bırakıp sadece gameplay üzerinden yargılayacaksanız benim tavsiyem Cyberpunk’a pek bulaşmayın

Son yılların bazı başarılı yapımlarını saymak istiyorum : Fallout New Vegas, Deus Ex, Mass Effect 2, Skyrim, Divinity Original Sin, KOTOR, Dragon Age, The Witcher 3... Bunların tamamı çok sevilen ve değer verilen yüksek puanlı oyunlar, ve bu oyunların hiçbiri oynanışı ile öne çıkmıyor hatta bi kısmının belki de en zayıf yanlarından biri. Ve bunların hiçbirini insanlar bu şekilde itibarsızlaştırmazken Cyberpunk’a sürekli oynanışından dolayı laf ediliyor. Arkadaşlar şimdiden söyleyeyim : Cyberpunk büyük ihtimalle bir TLOU2, RDR2 veya GTA V kadar akıcı ve tatmin edici oynanışa sahip olmayacak, ama bizim onu beklememizin asıl sebebi de zaten bu değil. Yani o bakış açısıyla bakılacaksa üstte saydığım oyunların neredeyse hepsi efsane değil kestane olmalıydı

Bi RPG yapılırken düz bir FPS veya TPS’in aksine senaryoyu dolduracak ve kendi hikayesi olan bambaşka yan karakterler, derin ve detaylı bir evren, seçimlerle değişen onlarca belki yüzlerce farklı hikaye sinematiği, diyalog ve oynanış elementi hazırlanır. Yani tasarlarken düz ilerleyen bi hikayeye kıyasla çok daha fazla detay ve emek gerektirir, bu yüzden RPG yapımlarda genellikle oynanış ikinci plana atılır. Oynanışı üst düzey olan Soulsborne gibi yapımlarda da diğer kısımdan feragat edilir ve farklı hikaye ilerleyişleri ve seçimler olmaz. The Witcher 2’den örnek vermek gerekirse senaryoda bi kısımda 2 karakter arasında seçim yapmanız istenir ve o seçime göre oyunun sonraki bölümü haritası olsun, hikayesi olsun, yan görevleri olsun, karekterleri olsun tamamen o seçime göre farklılık gösterir. İşte bunu yapacak kadar emek verip bir de kusursuz bir oynanış tasarlamaya çalışılırsa o oyunun bitmesi on yılları alır ki oyun tarihinde bunların tamamını birlikte üst düzey yapan bir yapım yok zaten

Sonuç olarak eğer Cyberpunk’a bir RPG gözüyle değil de normal bir shooter olarak bakarsanız hayal kırıklığı yaşamanız olası. Ki bi RPG olarak bakıldığında bence gameplay’i de ortalamanın oldukça üstünde, tek önemli sıkıntısı yapay zeka gibi görünüyor. O da çıkış öncesi gösterilen videolar genelde en kolayda oynanır diye öyle olduğunu umut ediyorum. Ben Cyberpunk’tan neyi beklediğimi biliyorum, CD Projekt Red’e de güveniyorum ve Kasım ayını merakla bekliyorum. Üstelik Türkçe desteğiyle geliyor, piyasada sallıyorum 1000 kelime barındıran senaryo metinli oyunlar Türkçe olunca seviniliyor övülüyor ama Cyberpunk’ta belki olacak 100.000 kelime, bu da çok değerli bi durum

Haklısınız. Oyunla da pek alakam yok da merak ediyorum. Bahsettiğiniz bir çok detayı işleyen, yıllardır zaman ve kaynak harcayan firma için oynanış neden feragat edilecek büyük bir sorun ki ? Oynanış genel olarak zor bir alan mi yani? O kadar şey ekleyip müthiş bir emek ortaya koyuyorsun ama arabanın dönüşünü oyuncak araba gibi keskin olmasından ziyade az biraz yumuşatmak ahım şahım emek isteyen bir iş değil ki? Hatta hiç değil desem yeridir

Bu da diskin çok önceden basıldığını gösteriyor o zamandan bu zamana büyük değişiklikler olmuş. Bizim için facia gibi bişey inmesini bekle dur

Dediğim gibi Blu-ray kopyalamasıymış. Teslim alanlardan birisi baya detay floodlamış collector's edition için.

https://twitter.com/verysuperjamous/status/1334256826351804416?s=19

• bestbuy işi sağlama almış son dk falan ertelenir neme lazım biz yollayalım da erteleyemesinler falan demiş bence

• console-master kullanıcısına yanıt
    Bizde de öyle düşünenler olsa keşke 😅
  • Oyuna o kadar yüksek bir update yaması yapılacağını sanmıyorum. Bakalım oyunun boyutu 71.7 GB gözüküyor, ön yüklemede ne kadar açacaklar, 10'unda da ne kadarlık bir update gelecek göreceğiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mhasal

Dediğim gibi Blu-ray kopyalamasıymış. Teslim alanlardan birisi baya detay floodlamış collector's edition için.

https://twitter.com/verysuperjamous/status/1334256826351804416?s=19
    Bakalım ilk gün yaması kaç GB olacak

• Umarım 9 aralıkta güzel 55-60 gb lık bir güncelleme ile 30-60 fps arası oynayabiliriz ps5 ile

• PS5'in çıkışta PS4 sürümünü çalıştıracak olması üzdü şahsen. İnşallah onu 60 fps çalışacak şekilde ayarlarlar da bir nebze telafi eder. Ray Tracing ve 4K'lı sürümü 2021 demişler o da geniş bir aralık çok gecikmese bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: busterr

PS5'in çıkışta PS4 sürümünü çalıştıracak olması üzdü şahsen. İnşallah onu 60 fps çalışacak şekilde ayarlarlar da bir nebze telafi eder. Ray Tracing ve 4K'lı sürümü 2021 demişler o da geniş bir aralık çok gecikmese bari.

acaba bu 60 fps de 2021 update ile mi gelecek? öyle ise kötü olacak

• busterr kullanıcısına yanıt

Ps5 konusunda okudum oyuna bazıları erkenden ulaşmış ps4 versiyonu oynanıyor ama 30 fps kilitliymiş sanırım ray tracing gibi 60 fps de güncelleme ile gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 3 Aralık 2020; 12:44:31 >
  • console-master kullanıcısına yanıt
    Belki bir umut ilk gün yaması ile gelebilir ama resmi bir açıklama yok bildiğim kadarıyla
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.