Şimdi Ara

Cyberpunk 2077, FSR 2.0 desteği kazandı: Sonuçlar şaşırtıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cyberpunk 2077, FSR 2.0 desteği kazandı: Sonuçlar şaşırtıcı

AMD’nin DLSS rakibi çözünürlük ölçeklendirme teknolojisi FSR 2.0, bir mod yapımcısı tarafından Cyberpunk 2077’ye eklendi. Halihazırda FSR 1.0’a destek sunan yapım, FSR 2.0 ile birlikte tüm kartlarda daha oynanabilir olacak gibi gözüküyor.

İki kata kadar FPS artışı sağlıyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz Mart ayında duyurulan ve FSR 1.0'a kıyasla Temporal Upscaling algoritmasına geçiş yapan FSR 2.0, minimum görüntü kalitesi kaybıyla oyun performansını artırmayı amaçlıyor. Yakın bir zamanda yeni teknolojinin kaynak kodlarını yayınlayan AMD, görünüşe göre mod geliştiricilerinden de büyük bir destek alacak. 

Cyberpunk 2077'ye geldiğimizde ise Dosya ve Windows kayıt defteri değişikliği ile NVIDIA DLSS 2.0 dosyalarını FSR 2.0 ile değiştirmenin bir yolunu bulmayı başaran PotatoOfDoom1337, FSR 2.0'ın GTX 1080'e sahip bir sistemde iki kat FPS artışı sağladığını ve oyunun 4K 45 FPS değerlerinde oynanabileceğini iddia ediyor.

Ayrıca Bkz.1080P'de işler kızışacak: Intel Arc A770M ve A730M'in performansı ortaya çıktı

Mod yapımcısı tarafından dengeli modda test edilen FSR 1.0 ve FSR 2.0 görsellerine baktığımızda görüntü kalitesinde büyük bir gelişme yaşandığını söyleyebiliriz. Paylaşılan yeni moda ulaşmak isteyen kullanıcılar buradan göz atabilirler.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-fsr-2-0-has-been-added-to-cyberpunk-2077-as-a-3rd-party-mod-replacing-dlss-works-even-with-steam-deck

• Modla eklenen bir özellikle geliştirici tarafından oyuna eklenen aynı şey değil bu nedenle FSR 2.0 desteği kazandı yerine modlandı desek daha doğru olur ama bu seferde başlık ilgi çekici olmaz. Her neyse DLSS kullanamayanlar için iyi bir gelişme ama DLSS bu oyunda performans olarak daha önde. Ayrıca 1080 nasıl 4K da 45 fps alıyor FSR değil başka teknik olsa bile o fpsleri alamaz düşük ayarlarda oynanmıyorsa tabi Biz boşuna mı 3070 kullanıyoruz.

Desteği kazandı felan değil. Modcu arkadaş kendisi DLSS ve FSR 2.0'ın benzer olduğunu buluyor. DLSS implementasyonunun library'leri açık olduğu için kişi o DLL'leri editleyerek kendi library'lerini koyabiliyor. Bunu yaparak kendi implementasyonunu o library'lere koyup oyunda DLSS'i FSR 2.0 gibi gösteriyor. Bu bir workaround sayılır, destek kazanması felan değil. Başlıkta öyle yazmışsınız ki resmen resmi bir implementasyon eklenmiş gibi. Alakası yok. Ki çok erken bir versiyon olduğunu mod yapımcısı belirtiyor.

FSR 2.0'ın resmi implementasyonu yok diye hatalar var, ki üstüne üstlük FSR 2.0'ın da kendince problemleri var(ghosting).

Güzel bir ürün olsa da başlığı çoğu haberiniz gibi clickbait yapmanız kesinlikle etik değil

Evet online coop falan olsa böyle GTA gibi şehirde koşsak bende daha çok sevebilirdim.Bir kaç gündür oynuyorum oyunu ve ne bileyim abarttıkları kadar birşey göremedim.

Ne hikaye çok çarpıcı nede grafikler. Sıradan aksiyon oyunu işte bence.

Yada o kadar abartılınca ben beklentilerimi yüksek tuttum

• Bu modcular olmasa biz türk oyunculara neler olacak acaba

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Skynel S kullanıcısına yanıt

BU ekonomide gene torrentlere dönecez gibi zaten

• sedatistan kullanıcısına yanıt
    Ben bu oyunu Online getireceğiz dedikleri için ön sipariş vererek almıştım ama sonra gerçekten pişman oldum çünkü online'i iptal ettiklerini oyun çıktıktan bir süre sonra söylediler

• oynanış, hikaye ve bir çok şey bakımında güzel hataları saymaz isek tabi yine de bu tür hikayeli oyunların çıkması güzel fps ve hikayeli oyun severlerin elinde bişi kalmıyor pek cod serilerine kalsa 4 saatlik oyuna 600 tl verip online yönlendirecekler ki online oyunları benim yaşlardaki bir çok oyuncunun sıkıcı bulduğunu düşünürsek umarım 2. oyunu çıkartırlar.

• Modcu arkadaş işi biliyor gtx 1080 bu kadar yakalamiş helal olsun oyun.hala tam optimize deyil sorunlu bug yine var bu oyun baya baya bi erken doğumyaptı aceleyle çıkardılar.oyunu beklemeleri lazımdı hata.yapti firma oyuncuların gözünden çok düştüler

Biz mod yapardık...

Bu yabancı modcular olunca hazıra alıştık, köreldik.

Evet online coop falan olsa böyle GTA gibi şehirde koşsak bende daha çok sevebilirdim.Bir kaç gündür oynuyorum oyunu ve ne bileyim abarttıkları kadar birşey göremedim.

Ne hikaye çok çarpıcı nede grafikler. Sıradan aksiyon oyunu işte bence.

Yada o kadar abartılınca ben beklentilerimi yüksek tuttum

Genel olarak beğenmediğim bir oyun oldu benim ne rol yapma hissettim ne güzel bir oyun oynuyormuş gibi hissettim sadece verdiğim 250TL'e üzüldüğüm için zorla bitirmeye çalışmıştım

• God of war fsr 2.0 anlamında hayal kırıklığıydı ama bu bayağı iyi olmuş diğer oyunlar gibi. Sevindirici bir haber 1.0 hiçbir şey yapmıyordu bence.

• AMD turnayı gözünden vurdu. Üstelik nvidia gibi donanım şartı da yok

• Gayet güzel

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ugur7seven kullanıcısına yanıt
    Iyı gelısme

• Modla eklenen bir özellikle geliştirici tarafından oyuna eklenen aynı şey değil bu nedenle FSR 2.0 desteği kazandı yerine modlandı desek daha doğru olur ama bu seferde başlık ilgi çekici olmaz. Her neyse DLSS kullanamayanlar için iyi bir gelişme ama DLSS bu oyunda performans olarak daha önde. Ayrıca 1080 nasıl 4K da 45 fps alıyor FSR değil başka teknik olsa bile o fpsleri alamaz düşük ayarlarda oynanmıyorsa tabi Biz boşuna mı 3070 kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 27 Haziran 2022; 21:37:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur7seven kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle

• Fsr harika bir teknoloji.
    Helal olsun AMD

• Desteği kazandı felan değil. Modcu arkadaş kendisi DLSS ve FSR 2.0'ın benzer olduğunu buluyor. DLSS implementasyonunun library'leri açık olduğu için kişi o DLL'leri editleyerek kendi library'lerini koyabiliyor. Bunu yaparak kendi implementasyonunu o library'lere koyup oyunda DLSS'i FSR 2.0 gibi gösteriyor. Bu bir workaround sayılır, destek kazanması felan değil. Başlıkta öyle yazmışsınız ki resmen resmi bir implementasyon eklenmiş gibi. Alakası yok. Ki çok erken bir versiyon olduğunu mod yapımcısı belirtiyor.

FSR 2.0'ın resmi implementasyonu yok diye hatalar var, ki üstüne üstlük FSR 2.0'ın da kendince problemleri var(ghosting).

Güzel bir ürün olsa da başlığı çoğu haberiniz gibi clickbait yapmanız kesinlikle etik değil

Grafikleri çarpıcı bulmadıysanız neyle kıyasladığınızı merak ederim, hollywood filmleri felan mı?

Karakter doku, mimik ve hareketleri, sinematik kalitesi, ışıklandırmalar felan eşsiz bir deneyim oluşturuyor. Side mission'lar Witcher 3 kadar olmasa da fazlasıyla tatmin edici derecede kaliteli. Ana hikaye kötü değil, iyileştirilebilir.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt

Müthiş kalitede değil ortalama kalite.

Karşılaştırdığım oyunlar için buyur örnek vereyim.

-crysis 3

-farcry5

-tomb raider

-anthem

Bana grafikler bunlardan çok çok daha müthiş diyemezsin.Bu grafikte birçok oyun varsa demeki ortalama grafiklerdir.

Side missionlara gelince. Ortalama git dövüş, şunu bunu aldı benim gördüğüm kadarıyla.Ana konuda aynı şekilde ortalama bir aksiyon filmi.Tahmin edilebilir,şaşırtıcı bişey yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.