Şimdi Ara

cx300 ie4 ü biraz fazla abartmıyormusunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün arkadaşımın yeni aldığı ie4 kulaklığı benim 1 hafta önce aldığım ep-630 la karşılaştırdık

ep-630 dan sonra müthiş bişey bekleyen ben tam bir hayal kırıklığına uğradım.
    tamam tizler ve midler biraz daha iyi ama e.q dan ufak bir ayar yapınca nerdeyse iki kulaklık arasında çok çok az bir fark kalıyor.

cx300üm arızalanıp ep-630 a geçtiğimde kendi kendime cx300 e boşuna okadar para verdiğimi düşünmüştüm.

fakat forumlarda okuyorumda cx300 şöyle müthiş tizleri midleri çok dengeli vs. vs.

kusura bakmayın ama forumda sesle çok ilgili bi kaç kişi dışında bu kulaklıkları gerçekten deneyen ve ona göre karşılaştıran olduğuna inanmıyorum herkesde bir sennheiser hayranlığı oluşmuş

• ie4 ü bir kaç hafta kullandıktan sonra deneseydin belki de daha belirgin bir fark görecektin bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: evothema

dün arkadaşımın yeni aldığı ie4 kulaklığı benim 1 hafta önce aldığım ep-630 la karşılaştırdık

tamam tizler ve midler biraz daha iyi ama e.q dan ufak bir ayar yapınca nerdeyse iki kulaklık arasında çok çok az bir fark kalıyor.

cx300üm arızalanıp ep-630 a geçtiğimde kendi kendime cx300 e boşuna okadar para verdiğimi düşünmüştüm.

fakat forumlarda okuyorumda cx300 şöyle müthiş tizleri midleri çok dengeli vs. vs.

kusura bakmayın ama forumda sesle çok ilgili bi kaç kişi dışında bu kulaklıkları gerçekten deneyen ve ona göre karşılaştıran olduğuna inanmıyorum herkesde bir sennheiser hayranlığı oluşmuş

bunu ben dediğimde bana saldırırlardı şimdi başkalarıda aynı görüşte:)

• ya öylemi bende bügün 120 lira verip ıe4 alacaktım 40 liraya işimiz halloluyorsa ozaman niye bu ıe4 bukadar pahallı anlamadım 120 lira verip 40 liralık kulaklığa yakın bir performans alacaksak ben daha bişey demiyorum eğer dediğiniz doğruysa oooff yya ıe4 alacaktım bak kafamı karıştırdın neyse ya bugün gidiyorum almaya duruma göre belki ep630 da alabilirim ucuza malolur geri kalan parayla istanbulu biraz gezmiş olurum
  • quote:

Orjinalden alıntı: evothema

dün arkadaşımın yeni aldığı ie4 kulaklığı benim 1 hafta önce aldığım ep-630 la karşılaştırdık

Alır almaz bi kulaklığı deneyip yorum yapmak yargısız infaz olur.. benim aldığım IE 4 1-2 ayda açıldı .. arkadaşının yeni aldığı IE 4 inan hiçbişi belli edemez eğer yeniyse... Sesi açıldıktan sonra dinle derim.. ilk aldığımda IE4 kötü ses veriyodu ama bu bütün kulaklıklar için geçerli zateno yüzden ben sorun etmedim...

• belkide senin cihazin ikisinin arasindaki kalite farkini göstericek kadar iyi bir cikisa sahip degildir.ei4 ile ep 630 icn söylüyorum.
  • cx300 de dinledim ep 630 da dinledim. İkisini de uzun süreler kullandım. Aralarında hiçbir fark yok demek belki biraz ağır olur ama ben bi fark göremedim. Birini çıkarıp , diğerini taktım , fark hissetmedim. Ses sistemi manyaklığım var , kulağım kötü falan da değil. Ie4 ü denemedim bilmiyorum. Tek bildiğim bişey var o da PX100 ezer hepsini..
  • Evet ben de her zaman söylerim, ie4 fiyatını hak eden bir kulaklık değildir.

Bunun yanında,

1 hafta dinlediğin ep630 ile bir kez kulağına takıp bi süre denediğin ie4 ü objektif şekilde karşılaştırabilmen imkansızdır, kulaklığın açılma evresi olduğu gibi kulağında alışma süreci vardır..

ie4 belki fiyatını hak etmiyor olabilir ancak kulaklık konusunda sennheiser ürünleri, creative ile kıyas kabul etmez.. Arkadaşınla 1 hafta takas yaparsan kulaklığını farkı daha iyi anlayabilirsin..
  • ep-630 un 1 haftalık olduğunu söyleme sebebim onunda yeni yani seslerinin henüz tam oturmamış bir kulaklık olduğunu belirtmemdi.

evet zamanla ie4 ün sesleri yerine oturucak daha performanslı olucak ama bu sadece ie4 e özel bi durum değil ep-630 unda zamanla performansı artıcak.

yanlış anlaşılmasın ep-630 daha iyi bir kulaklık demiyorum. ama forumdaki bukadar abartıdan sonra ie4 ten dehşet bir performans bekliyordum.
    iki kulaklık arasında elbet biraz fark var ama eq. dan biriki ayar yaparak bu fark baya bi kapatılıyor.

bu kulaklıkların biri 40ytl diğeri 120 ytl. iyi performans almak için 80 ytl fark verip birde 2 ay seslerin açılmasını beklemek biraz komik bir durum oluyor.
  • sonuçta her ikisini deneyen biri olarak aralarındaki fiyat farkına deymez bana kalırsa..
  • evet sonuçta bir çok kişi ie4 ün 120 liralık bir fiyatı hak etmediği konusunda hemfikir sanırım.

@evothema
    Seni anlıyorum 1 haftalık bir kulaklıkta sesler belki tam oturmamış olabilir ancak yine de 1 haftadır dinlediğin bir kulaklığa kulakların alışmıştır, 1 hafta boyunca dinlediğin bir kulaklıktan sonra yalnızca ie4 değil ne dinlersen dinle ilk izlenimin olumsuz olabilir. Nitekim ben mx200 ve 400 den sonra ie4 e geçtiğimde bile bu ne biçim bir kulaklık böyle şeklinde tepki vermiştim. Fakat bir kaç gün dinledikten sonra kulağım alıştı. Demek istediğim kulaklık burn in olmuş olsun ya da olmasın, yeni bir kulaklığa geçtiğimizde kulaklarımızın da bir alışma süresi oluyor.. O yüzden ie4 ü de bir hafta dinlersen belki sesteki kalite farkını anlayabilirsin dedim.
  • dediklerin doğruysa ıe4 fiyatını haketmeyen bir kulaklık ep630 dan biraz daha iyi bir ses alabilmek için ep630 un iki katı fiyat farkı veriyoruz diyorsun kısaca ok yarın ıe4 alacağım ozaman anlarız sesi iyimiymiş değilmiymiş büyük ihtimalle çok iyidir çünki 120 lira veriyoruz sonuçta o fiyata pc ye kaliteli 5.1 ses sistemi alınıyor ki ben sırf kaliteli ses için 120 lirayı göze alıyorum düşün nekadar kalite düşkünü olduğumu
  • IE 4 fiyatını hakeder haketmez orasını tartışın bişi diyemem ... ama kulaklık dünyasında bir kulaklık diğperinin 2 katıysa fiyatı 2 katı fiyatı olandan da 2 katı ses kalitesi beklemek yanlıış... orantı kurmak saçma yani... Ben IE 4 kullanıyorum çok seviyorum çok memnunum ama 100 YTL ye almıştım ... en azından biraz daha iyi olabilirdi ..yada kutulu ve aksesuarlı gelebilirdi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

IE 4 fiyatını hakeder haketmez orasını tartışın bişi diyemem ... ama kulaklık dünyasında bir kulaklık diğperinin 2 katıysa fiyatı 2 katı fiyatı olandan da 2 katı ses kalitesi beklemek yanlıış... orantı kurmak saçma yani... Ben IE 4 kullanıyorum çok seviyorum çok memnunum ama 100 YTL ye almıştım ... en azından biraz daha iyi olabilirdi ..yada kutulu ve aksesuarlı gelebilirdi...

memnunsan sorun yok bende alacağım yarın zaten iyi bir kulaklıklmış ep630 la arasındaki %10 luk fark için bile değeceğini düşünüyorum kulaklarım çok hassastır bu konuda
  • valla 2 aydır ep630 kullanıyorum . Cx300 ü merak etmiyorum açıkçası...
  • arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda sora sora en sonunda ep630 aldım aslında ıe4 almak vardı aklımda ama uzun uzun düşündüm daldan elma düşürdüm ben öğrenciyim 120 lirayı herzaman bir arada bulmam zor az bişey ses farkı için değmez diye düşündüm ep630 aldım şuanda yorum yapmak doğru olmaz daha sesler oturmadı ama ilk izlenimim creatıve bu işi biliyor özellikle sony hpm70 den sonra tiz ve midleri mükemmel geldi bana ve duyamadığım sesleri şimdi duyabiliyorum yalıtım süper vs. ama basslar tam oturmamış belli basslardaki kalite güzel ama istediğim bası yakalamak için sanırım baya bi burn in yapacağım valla ben bukadar beklemiyordum kulaklık süper 37 ytl bu arada fiyatına göre hayal gibi yurt dışında bile daha pahallı
  • ilk ie4 aldıgımda çöpe atasım geldi..daha önce cx300 kullanan biri olarak berbat ötesi bi sesle karşılaştım ama zamanla sesini açtım tabi bu yaklaşık bi aydan fazla sürdü..şimdi cx300 le karşılaştırdıgımda daha kaliteli bi ses alıyorum
  • Bazı alanarkadaşlar kulaklığı ilk aldığı anda büyüleyici bi ses vermesini bekliyo ...

*ki bazıları daha sesi açılmadan beğenmedim diye satıyo geri veriyo falan... yazıktır etmeyin dicem ama sesim heryere ulaşmıyo ..
  • Bu kulakl açılma olayına bende katılıyorum. Yaklaşık 2 hafta önce Mx460 aldım ilk günkü ile şimdiki ses arasında baya bi fark var. Basları tizleri daha net ve belirgin hale geldi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.