Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet matkap ucunun ilk girişinde o şekilde kayma var gibi ama adam hızlıca ayarsız göztermelik yapıyor kanısındayım. Bence o kol sabitleme tezgahında işlenecek malzeme için bir yükseklik ayarı vardır. Bir mail atayım adamlara merak ettim.
  • [juggernaut] [ kullanıcısına yanıt
    Türkiyeye de gelmiş. Şimdi gördüm.

http://www.hepsiburada.com/power8-workshop-tasinabilir-atolye-ws3e-pm-hrgenchpwr8wshp
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    ekran kartlarina da blok taksan 10 numara olacak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Asıl önemli nokta sıcaklıklar nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

ekran kartlarina da blok taksan 10 numara olacak :)

Abi daha önce konuştuğumuz gibi performans/maliyetine değse yapacağım. Yeni nesil ekran kartları Windows 'da fanları dahi çalıştırmıyor. Oyunlarda gürültü seviye yok denecek kadar az. Zaten ortalama 2 yılda 1 ekran kartlarını değiştiriyorum. Görsel anlamda ziyafet fakat, ben bu konuda biraz daha performans odaklıyım.

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Asıl önemli nokta sıcaklıklar nasıl?

Delid yapılmış Core i7 4790K 'yı 5GHz 'de kullanıyorum. Çekirdek ile IHS ve IHS ile blok arasında Liquid Ultra termal macun kullandım. CPU boşta 35C (surf yaparken vs.), %100 yükte (prime 95 - 8 worker) 55C-60C 'ye kadar çıkıyor. Bu değerler alınırken oda sıcalıklığı 27C 'ydi.

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

Oldukca guzel olmus, kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanman dilegiyle. Bu sicaklik degerleri oldukca tatmin edici.

Diger taraftan ekran kartlarininda bloklanmasi daha guzel bir gorunum saglardi, her ne kadar performansta iyilestirme yapmayacagini soylesende OC yaparken hatiri sayilir iyilestirme olacaktir.
    Bununla birlikte o kadar masrafa girip sadece islemciyi sogutmak pek mantikli olmaz, radyatorler konusunda sorunun yok yeterince cok var, yerinde olsam ya ekran kartlarini ya da anakart koprulerini de soguturdum.

Tekrar hayirli olsun iyi gunlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denklen2a

Oldukca guzel olmus, kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanman dilegiyle. Bu sicaklik degerleri oldukca tatmin edici.

Diger taraftan ekran kartlarininda bloklanmasi daha guzel bir gorunum saglardi, her ne kadar performansta iyilestirme yapmayacagini soylesende OC yaparken hatiri sayilir iyilestirme olacaktir.
    Bununla birlikte o kadar masrafa girip sadece islemciyi sogutmak pek mantikli olmaz, radyatorler konusunda sorunun yok yeterince cok var, yerinde olsam ya ekran kartlarini ya da anakart koprulerini de soguturdum.

Tekrar hayirli olsun iyi gunlerde kullan.

Teşekkür ederim. İlk custom sıvı soğutma deneyimim. Dizaynda hata yapmamak için her bir parçayı montajlamadan önce 30dk planladım desem yeridir. Youtube videoları bu konuda çok yardımcı oldu. Ekran kartlarına sıvı soğutma yapmaktan ziyade, aklımda Broadwell E işlemci serisine geçmek gibi bir fikir var. O zaman bender ve ısı tabancası alıp, akrilik işine de girmeyi düşünüyorum. Mosfet ve kuzey köprüsüne de sıvı soğutma yapılabilir.

Umarim projeni hayata gecirebilirsin.
    Bu proje icin PETG tuplerini arastirmani oneririm akriliklere nazaran baha az parlaklar ama cok dayaniklilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denklen2a -- 6 Ağustos 2015; 17:03:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denklen2a

Umarim projeni hayata gecirebilirsin.
    Bu proje icin PETG tuplerini arastirmani oneririm akriliklere nazaran baha az parlaklar ama cok dayaniklilar.

Dediğiniz gibi bende PETG tüplerden kullanmayı düşünüyorum. Aşağıdaki video 'da fark net açıklanmış (dakika 7:25). Burada sanırım zanaat bender 'ı iyi kullanmaktan geçiyor.

• Türkiye'den satış yapan bir sitede ben önereyim Conn Bilgiysayar ekipmanlarını Türkiye'den gönderiyor siparş verdiğiniz takdirde 2 gün içerisinde ekipmanlarınız elinize ulaşıyor ben aldım çokda memnunum sağolsunlar çok ilgilendiler incelemek ve satın almak isteyenler için link:http://www.n11.com/magaza/conn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzWin -- 7 Ağustos 2015; 10:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzWin

Türkiye'den satış yapan bir sitede ben önereyim Conn Bilgiysayar ekipmanlarını Türkiye'den gönderiyor siparş verdiğiniz takdirde 2 gün içerisinde ekipmanlarınız elinize ulaşıyor ben aldım çokda memnunum sağolsunlar çok ilgilendiler incelemek ve satın almak isteyenler için link:http://www.n11.com/magaza/conn

Boş reklam yapma arkadaşım .

Conn dan alışveriş yaptım , birdaha asla !!!

Uygun fiyata Balancer satıyorlar , okumadan aldım malesef , içersinde stop rakorlar yok . Buyrun buradan yakın . 2 adet stop rakor 18 TL + kargo ücreti . Neyime yaradı bu ucuzluk .

Yanına Bitspower flow indicator aldım bir adet , içersindeki malzemenin yarısı eksik çıktı ( Dönüştürücüler eksikti ) . Mesaj attım düzeltin bunun diye , satış müdürleri tatile çıkmış , gelince bilgilendirilecekmiş .

Anlayacağın kadarı ile ilk ve son alışverişim oldu Conn dan . isteyen buyursun alsın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 7 Ağustos 2015; 13:37:49 >

• Neyse .....

Gelelim asıl konumuza :)

Gece işten geldikten sonra makinanın pisliği takıldı gözüme ( biliyordum aslında ama kim uğraşacak )
    ilham da gelmişken başladım sökmeye :) ve temizlik yapmaya .

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

sökmüşken ekran kartını da halledeyim dedim , onu da söküverdim .

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

Ekran kartından sonra işlemciye sıra geldi , macun vs. derken , şu cpu bloğunu da bir sökeyim dedim :)
    Abi bu ne pislik böyle ya ?

Onu da temizledikten sonra , yavaş yavaş toparlamaya başlayalım dedim , saat 03:00 olmuştu :)

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

Biraz daha uğraşayım derken saat 04:00 olmuştu bile .

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

5 saat uykudan sonra sabah ilk işim bilgisayarı toplamak oldu . Bu arada 360 lık radyatörün resimlerini çekmeye unuttum :)

200 lük radyatörü taktıktan sonra , toplamaya devam ettim .

kısa ve öz oldu , umarım iyi zaman geçirmişsinizdir .

Bu da sonuç :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 7 Ağustos 2015; 14:34:41 >

• trumpet kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık dostum. Kafama takılan bir konu var. Senin daha önceki sistemlerini de gören biri olarak; senin sistemlerindeki yeşil sıvının gizemini bir türlü çözemedim :) Yani bak bu son hali ile bile mavi,kırmızı,siyah ve yeşil. Varmı özel bir sebep? Ayrıca enzotech ler gözümden kaçmadı :)) Keyifli soğutmalar...
  • MaGaRaS M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)

Yeşil renk , UV ışığını en iyi şekilde yansıten tek renk olmasından dolayı kullanmayı seviyorum . Özellikle gece karanlıkta 'Radioactivity' hissi veriyor :)

Malesef Türkiye sınırları içersinde sadece ''Lime Green'' bulabildim . EK nın hazır UV Green sıvısı çok daha parlak .

Mavi sistemi de çok beğenmiştim aslında , ama yinede yeşil kadar parlak değildi .

Kırmızı sistem için özellikle Mayhems den sıvı aldırdım arkadaşa , elime geçen en berbat sıvı oldu . Resmen köpük yaptı :D

Başka özel bir sebebi yok bu renklerin . Kırmızı ve mavi sevdiğim renkler , ama sıvı konusunda anlaşamıyoruz nedense .

Siyah Enzotech lere gelince :) , Parlak rakorlardan sıkıldım , elime birde siyah Bitspower flow indicator geçtikten sonra bir çılgınlık yapayım dedim . Güzel de oldu .

Tabiy ki seçim senin . Sen açıklayınca anladım; malüm bizler ne ne şekilde tam oluru deneme yanılma yolu ile anlayabiliyoruz. Bahsettiğin gibi mavi sönük kalmış. Yeşil olan evet göze daha fresh gelmekte. Ama o kırmızı olanı daha çok beğendim. Hatta şöyle diyeyim; O öndeki kocaman fanı mavi renk yerine düz siyah yada mat kırmızı yapsan ve şimdi yeni kullanmaya başladığın enzotech leri kullansan. En son olarak da Blood red değil de UV Kırmızı kullansan tadından yenmez dedikleri olabilir. Bu benim şahsi düşüncem sende kırmızı tonunu sevdiğine göre bir dahakine denemen dileğiyle diyorum artık :)
  • Eski sistemimi bozduktan sonra baya bi ara verdim hatta bir ara su soğutmadan vaz geçtim ama sonunda yine aranız geri döndüm.
    Oldukça uzun sürdü am beklemeye değdi galiba.
    ASUS anakartlardan arızalar yüzünden vazgeçtim EVGA X99 iyi seçim.

• MaGaRaS M kullanıcısına yanıt
    Öndeki mavi fanları attım zaten , videoya bakarsan 2 adet Enermax TB Vegas Quad taktım 180mm lik , fanlar siyah , ama yinede renkli :D

Üstteki mavi Enermax fanları tutmamın tek sebebi ise , termal sensörlü fanlar (UCEV12) , yani kendiliğinden 500 - 1500 devir arası ayar yapıyor , sıcaklığa göre 8-12db arası da ses çıkarıyor .
    Ayrıca ''Halo Frame'' dizaynını da beğeniyorum fanların . Ama oradada yakında farklı Enermax modellerine bakabilirim . 4 adet 120mm lik siyah quad fan vardı , kullanmıyorum diye sattım :)
    Satmasaydım takardım herhalde .
  • Bir kaç ayrıntı
    tabiki Ekran kartıda EVGA

• quote:

Orijinalden alıntı: trumpet
    Ekran kartından sonra işlemciye sıra geldi , macun vs. derken , şu cpu bloğunu da bir sökeyim dedim :)
    Abi bu ne pislik böyle ya ?

Onu da temizledikten sonra , yavaş yavaş toparlamaya başlayalım dedim , saat 03:00 olmuştu :)

Eline sağlık, tertemiz olmuş. İşlemci bloğunun bu kadar pis olmasının nedeni nedir? Soğutma sıvısı olarak saf su + renklendirici mi kullanıyordunuz?

Videoyu şimdi izledim. Yeni fanlar rengarenk :) İlerde de rahat durmayıp fanları revüze edeceğini bildiğimden nihai sonucu bekliyorum. Değerlerde başarılı...
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.