Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son kullandığım Mayhems konsantre sıvı ile ilgili olduğunu düşünüyorum . Ama emin de değilim . Genelde hazır sıvı kullanırım , bulabilirsem .
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Son kullandığım Mayhems konsantre sıvı ile ilgili olduğunu düşünüyorum . Ama emin de değilim . Genelde hazır sıvı kullanırım , bulabilirsem .

Sorun dediğiniz gibi konsantre sıvıyla alakalı. Yeşil ile mavi birbirine geçmiş, renk turkuaza dönmüş. Yabancı forumlarda bu tarz artıkları temizlemek için çamaşır suyu ile loop yapanlar var.

Sanırım en ideali renkli UV hortum ile renksiz UV solüsyonu kullanmak.
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa katılıyorum. Sıvı konusunda renkli hortum/boru ve sadece rezervuar a senkron renk olsun diye kule tipi arkilik led rakoru takıyorum mis gibi. Tabi renkli sıvıyı kullananların görsellik kaygıları sebebiyse seçim serbest diyelim :)
  • Günün ilk mesajı benden gelsin. Biraz alakasız ama ne yapayım saatlerdir çalışmaktan sıkıldım. UYUMAK YOK! ÇALIŞMAYA DEVAM!

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği
  • [juggernaut] [ kullanıcısına yanıt
    Çalış köle :)) Haydi dostum biraz sisteme başlasanda bizde görsellik görsek diyorum
  • Dostum cuma günü yan pencere için akriliği kestirdim, m3 vidaları, saf suyu falan aldım sanayiden dönerken yolda mesaj geldi düne iş görüşmesi için randevu istediler. Moda başlayacağım gün yani dün yeni projeye başladım. Ne diyeyim senelik izinde de çalışmak varmış
    Doktor bu ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşaat halindeki bir otelin restoran kısmı ve açık büfe bölümü makinemin kasabildiği kadar 3d görselleştirmesini yapacağım. O yüzden aşırı katı modele yüklenemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 9 Ağustos 2015; 22:51:56 >
    Yakın olsak al benim hayvanı terlet derdim de uzağız :D Zor iş. Allah kolaylık versin.
  • Eyvallah
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogzWin

Türkiye'den satış yapan bir sitede ben önereyim Conn Bilgiysayar ekipmanlarını Türkiye'den gönderiyor siparş verdiğiniz takdirde 2 gün içerisinde ekipmanlarınız elinize ulaşıyor ben aldım çokda memnunum sağolsunlar çok ilgilendiler incelemek ve satın almak isteyenler için link:http://www.n11.com/magaza/conn

Boş reklam yapma arkadaşım .

Conn dan alışveriş yaptım , birdaha asla !!!

Uygun fiyata Balancer satıyorlar , okumadan aldım malesef , içersinde stop rakorlar yok . Buyrun buradan yakın . 2 adet stop rakor 18 TL + kargo ücreti . Neyime yaradı bu ucuzluk .

Yanına Bitspower flow indicator aldım bir adet , içersindeki malzemenin yarısı eksik çıktı ( Dönüştürücüler eksikti ) . Mesaj attım düzeltin bunun diye , satış müdürleri tatile çıkmış , gelince bilgilendirilecekmiş .

Anlayacağın kadarı ile ilk ve son alışverişim oldu Conn dan . isteyen buyursun alsın .
    Buradan firmamız ile ilgili bir suçlama ve karalama olduğu için bir açıklama yapmak yapmak istiyoruz.

Bülent Bey, N11 kanalından almış olduğu balancer (Barrow marka su rezervuarı) ürün açıklamalarında yazdığı gibidir. Bu ürünün paket içeriği dünyanın her yerinde aynı şekildedir. Ürün fiyatına göre oldukça yüksek kalitede bir üründür. Stop rakorları da yine N11 mağazamızdan ayrıca satın alınabilir. Burada kasıtlı bir kandırmaca varmış gibi ifade edilmesi gerçek dışıdır.

Bitspower Flow Indicator konusunda ise;
    Bülent Bey'in ısrarlı bir şekilde bu konuyu çok iyi bildiğini ve paket içeriğinin eksik olduğunu yazması üzerine, yurt dışında olan teknik müdürümüz ile iletişime geçilerek bilgi alınmıştır. Kendisine depodan sıfır bir ürünün paket içeriği fotoğraf çekilerek gönderilmiştir. Paket içeriğinde bir hata olmadığı belirtilmiştir. Müşterimiz ikna olmayınca teknik müdürümüzün yurt dışından geldiğinde, iletişime geçilerek bir hata var ise düzeltileceği söylenmiştir. Müşterimiz bu durumu teşekkür ederek, bekleyeceğini yazmıştır.

Biz bu arada Taiwan'daki üretici firma Bitspower ile iletişime geçip işin gerçeğini araştırdık; firmadan gelen yanıtı özetle şu şekilde aktarmak istiyoruz:

6 ay öncesine kadar bir çift olarak gönderilen dönüştürücüler artık birer adet 5mm ve 8mm olarak gönderilmektedir. Bunun nedeni; yapılan müşteri geri dönüşlerine göre her iki tarafa da dönüştürücü konulduğunda bir takım problemlerin ortaya çıkmasından dolayı üretici bu kararı almıştır. Ekte Taiwan'dan gelen güncel kutu içeriğinin fotoğraflarını gönderiyoruz. Eğer konu ile ilgili detaylı teknik bilgi isteyen olursa teknik müdürümüz memnuniyetle yardımcı olacaktır.

CONN, Türkiye gibi ithalat/ihracat şartlarının zor olduğu bir ülkede, niş bir kitleye, Dünya'nın en kaliteli sıvı soğutma markalarını uygun fiyatla, bu işin sevenleriyle buluşturmaya çalışıyor. Bu işi severek yapan, gönül vermiş kişilerden oluşan çekirdek bir kadromuz var. En ufak bir parça satın alan müşterimizi yada çok büyük alımlar yapan bir müşterimizi de ayırmıyoruz ve her biri ile tek tek ilgilenmeye çalışıyoruz.

Bize mail ile yazılanla burada yazılanlar arasında çok büyük iletişim farkı olması gerçekten çok üzücü bir durum. Bu türdeki yaklaşımların artması uzun vadede ülke içinde bu işlerin yapılmasının önünü de kapatmaya yol açacaktır.

Türkiye'nin bir çok farklı ilinden insanların yaptığımız işle ilgili olumlu yorumları ve iyi dilekleri şu an bizi motive eden tek unsur diyebiliriz. Biz yine tüm gücümüzle ve motivasyonumuzla, en iyi şekilde özel sıvı soğutma üzerine hizmet vermeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,
    CONN Computers
     Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

• ConnComputers kullanıcısına yanıt
    Süper açıklama olmuş , elinizde Bitspowerlerden birini açıp yine eksik malzeme olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederim .

Umarım satış müdürünüz tatilden dönmüştür :)

ikinci resimde sunduğunuz dönüştürücüler 2 şer adet olması gerek , ki dünya çapında bu şekilde satılıyor .

Yine size haksılık olmaması için , bitspower sitesine bakıyorum . Dönüştürücülerin 2 şer adet olduğu belirtilmemiş . Sadece set olarak satıldğını yazmışlar .

isteyen istediği gibi anlayabilir .

http://bitspowerwork.com/html/product/product02.php?kind=235&kind2=235

https://www.youtube.com/watch?v=g4bZHjajv_k

01:59 da açık ve net görülmekte .

Diyeceksiniz model farklı , sizinki siyah , videodaki ürün kodu dahil , farklı . Peki ,

kod olarak BP-FI-CLBKMBKaratalım .

İlk link olarak bilinen bir siteye yönlendiriliyoruz : Sidewindercomputer . ve karşımıza çıkan resim ise :

http://www.sidewindercomputers.com/biflinmablbp.html

Ayrıca bitspowerden mod kit aldığınızda da çift olarak veriliyor . Sıvı soğutma tekniğinden az çok anlayan biri , dönüştürücülerin indicator'a tek takılmasının anlamsız olduğunu ilk görüşte anlar .
    Yada pompası benimki gibi d5 olduğu için aradaki farkı görmez , hissetmez . Belki dönüştürücüleri kullanma ihtiyacı bile duymaz .

Balancer olayına gelince , bilinen markaların tümü stop rakorlarını balancer ile birlikte paket içeriğine koyar ,

Örnek olarak Phobya balancer i ele alalım , kendim de kullanmaktayım

https://www.youtube.com/watch?v=vCQq3RZF96c

03:28 de görüldüğü gibi , paket içeriğine dahil bilinen markalarda . Aliexpress ten alışveriş yaptığınız için çin usulü balancer almışsınız .

Ayrıca Balancer hakkında okumadan aldığımı , yukarıda açıklamıştım . ancak aldığım ve kullandığım ilk balancer olmadığından içeriğinin standartlara uygun olduğunu düşündüm . Benim hatam .

Ayrıca : Türkiye haricinde , Avrupanın her ülkesinde uygulanan , kağıt üzerine yazılmamış bir kanun vardır : Müşteri her zaman haklıdır .

Anlamı ise şudur :

herhangi bir alisveris esnasinda ortaya cikan herhangi bir karmasik durumda müsterinin kosulsuz olarak her daim haklı oldugunu belirtmek icin soylenen cumle.

Saygılarımla .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 10 Ağustos 2015; 14:11:32 >

• quote:

Süper açıklama olmuş , elinizde Bitspowerlerden birini açıp yine eksik malzeme olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederim .

Umarım satış müdürünüz tatilden dönmüştür :)

ikinci resimde sunduğunuz dönüştürücüler 2 şer adet olması gerek , ki dünya çapında bu şekilde satılıyor .

Yine size haksılık olmaması için , bitspower sitesine bakıyorum . Dönüştürücülerin 2 şer adet olduğu belirtilmemiş . Sadece set olarak satıldğını yazmışlar .

isteyen istediği gibi anlayabilir .

01:59 da açık ve net görülmekte .

Diyeceksiniz model farklı , sizinki siyah , videodaki ürün kodu dahil , farklı . Peki ,

kod olarak BP-FI-CLBKMBKaratalım .

İlk link olarak bilinen bir siteye yönlendiriliyoruz : Sidewindercomputer . ve karşımıza çıkan resim ise :

Ayrıca bitspowerden mod kit aldığınızda da çift olarak veriliyor . Sıvı soğutma tekniğinden az çok anlayan biri , dönüştürücülerin indicator'a tek takılmasının anlamsız olduğunu ilk görüşte anlar .
    Yada pompası benimki gibi d5 olduğu için aradaki farkı görmez , hissetmez . Belki dönüştürücüleri kullanma ihtiyacı bile duymaz .

Balancer olayına gelince , bilinen markaların tümü stop rakorlarını balancer ile birlikte paket içeriğine koyar ,

Örnek olarak Phobya balancer i ele alalım , kendim de kullanmaktayım

03:28 de görüldüğü gibi , paket içeriğine dahil bilinen markalarda . Aliexpress ten alışveriş yaptığınız için çin usulü balancer almışsınız .

Ayrıca Balancer hakkında okumadan aldığımı , yukarıda açıklamıştım . ancak aldığım ve kullandığım ilk balancer olmadığından içeriğinin standartlara uygun olduğunu düşündüm . Benim hatam .

Ayrıca : Türkiye haricinde , Avrupanın her ülkesinde uygulanan , kağıt üzerine yazılmamış bir kanun vardır : Müşteri her zaman haklıdır .

Anlamı ise şudur :

herhangi bir alisveris esnasinda ortaya cikan herhangi bir karmasik durumda müsterinin kosulsuz olarak her daim haklı oldugunu belirtmek icin soylenen cumle.

Saygılarımla .
    quote:

Orijinalden alynty: trumpet

Süper açyklama olmu? , elinizde Bitspowerlerden birini açyp yine eksik malzeme oldu?unu gösterdi?iniz için te?ekkür ederim .

Umarym saty? müdürünüz tatilden dönmü?tür :)

ikinci resimde sundu?unuz dönü?türücüler 2 ?er adet olmasy gerek , ki dünya çapynda bu ?ekilde satylyyor .

Yine size haksylyk olmamasy için , bitspower sitesine bakyyorum . Dönü?türücülerin 2 ?er adet oldu?u belirtilmemi? . Sadece set olarak satyld?yny yazmy?lar .

isteyen istedi?i gibi anlayabilir .

01:59 da açyk ve net görülmekte .

Diyeceksiniz model farkly , sizinki siyah , videodaki ürün kodu dahil , farkly . Peki ,

kod olarak BP-FI-CLBKMBKaratalym .

Ylk link olarak bilinen bir siteye yönlendiriliyoruz : Sidewindercomputer . ve kar?ymyza çykan resim ise :

Ayryca bitspowerden mod kit aldy?ynyzda da çift olarak veriliyor . Syvy so?utma tekni?inden az çok anlayan biri , dönü?türücülerin indicator'a tek takylmasynyn anlamsyz oldu?unu ilk görü?te anlar .
    Yada pompasy benimki gibi d5 oldu?u için aradaki farky görmez , hissetmez . Belki dönü?türücüleri kullanma ihtiyacy bile duymaz .

Balancer olayyna gelince , bilinen markalaryn tümü stop rakorlaryny balancer ile birlikte paket içeri?ine koyar ,

Örnek olarak Phobya balancer i ele alalym , kendim de kullanmaktayym

03:28 de görüldü?ü gibi , paket içeri?ine dahil bilinen markalarda . Aliexpress ten aly?veri? yapty?ynyz için çin usulü balancer almy?synyz .

Ayryca Balancer hakkynda okumadan aldy?ymy , yukaryda açyklamy?tym . ancak aldy?ym ve kullandy?ym ilk balancer olmady?yndan içeri?inin standartlara uygun oldu?unu dü?ündüm . Benim hatam .

Ayryca : Türkiye haricinde , Avrupanyn her ülkesinde uygulanan , ka?yt üzerine yazylmamy? bir kanun vardyr : Mü?teri her zaman haklydyr .

Anlamy ise ?udur :

herhangi bir alisveris esnasinda ortaya cikan herhangi bir karmasik durumda müsterinin kosulsuz olarak her daim hakly oldugunu belirtmek icin soylenen cumle.

Saygylarymla .

Bülent Bey,

Gördüğünüz resimler, bahsettiğimiz gibi üretici firmadan gelen görüntülerdir. Paket içeriğini bizimle paylaştılar ve neden içine birer tane konulduğunu yazdılar.

Tekrar hatırlatmak gerekirse; üretici giriş ve çıkışta dönüştürücü kullanıldığında sorunlara neden olduğunu; sadece su girişine çevirici konulmasının daha etkili bir yöntem olduğunu, bu yüzden paket içeriğinde birer tane konulduğunu yanıt olarak yazmış. Bu değişikliği de 6 ay önce yapmışlar. Piyasada gördükleriniz yada daha önce aldıklarınız bu yüzden 2'li set olarak gelmiş olabilir. Bize yapılan açıklamaya göre; yeni üretimlerinde bu şekilde olmayacak.

Tekrar aynı konu üzerinde dolaşmamak için özetlersek:
    6 ay önce yapılan bir değişiklik ile Flow indicator'lerin içinde ekstra olarak çıkan dönüştürücüleri tek set olarak üretilmiş (birer adet 5mm ve 8mm). Bu karar yaşanan müşteri geri dönüşlerine ve problemlere göre alınmış. Aynı zamanda üretici sadece giriş bölümüne konulan converter'ın daha verimli olduğunu anlattı.

CONN, Barrow ürünlerini Türkiye'ye toptan olarak getiren tek distribütördür. Aliexpress'ten değil direkt fabrikadan ürünleri satın alıyoruz. Rezervuar çeşidi olarak Bitspower marka ürünlerimiz de satıştadır ayrıca.

Çözüm için sizinle iletişime geçilmiş ve zaman istenmiş, tarafınızdan da olumlu bir şekilde yanıt alınmış. Daha sonra forum sitesinde bu olayın çok farklı bir şekilde anlatılması ve bir karalamaya dönüştürülmesi bahsettiğiniz müşteri-satıcı ilişkisi içinde hiç bir etik değere sığmamaktadır.

1990 yıllarından itibaren, bahsettiğiniz "klasik pazarlama" ilkelerinden modern pazarlama ilkelerine geçiş yapan Avrupa menşeili işletmelerde; "müşteri odaklılık" ilkesi benimsenmektedir. Biz de Avrupa ülkelerindeki gibi bu ilkeyi benimsiyoruz.

NOT:
    Birer adet 5mm ve 8mm dönüştürücü yarın adresinize ücretsiz olarak gönderilecektir.

Saygılarımızla.

CONN Computers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ConnComputers -- 10 Ağustos 2015; 18:49:18 >

• Konu ile alakalı bende yaşadıklarımı anlatayım.
    Malum EVGA X99 Classified anakart aldım su soğutma yapmak için blok bakarken Bitspower daki THOR EIX99 komple kit dikkatimi çekti ve aldım şu an kullandığım kit.
    Bitspower ın kendi sitesinden aldım ,komple bir kitti yani CPU ,Chipset , Mosfet ve hepsini birleştiren dağıtıcı çok güzel bir kutuda 2 haftada teslim aldım hemen kuruluma geçtim fakat kutu içeriğinde eksik ve yanlışlar vardı bu yüzden kurulum yapamadım malum anakartı
    sistemden sökmüştüm ,canım sıkıldı tekrar geri topladım ve resimlarini çekip siteye yolladım.
    CPU bloğu yanlıştı MSI anakartın parçasını yollamışlar , CPU bağlantı vidaları yoktu 4 adet , MOSFET bloğu bağlantısı için bloğun altına gelen altıgen özel somunlar yoktu ,hepsini detaylı resimlerini çektim ve siteye bildirdim.
    Hemen eksikleri kargoladılar 3 hafta daha geçti kargo geldi açtım kutu içerisini ama ne göreyim Mosfet somunları yok diğerleri tamam.
    Tekrar siteye yazdım resim falan derken 2 hafta sonra anladılar konuyu ve eksik olan parçaları yolladılar 3 hafta daha geçti , toplam 10 hafta sonra nihayet tamamladım resimleri önceki cevaplarımda paylaşmıştım.
    Yani uzun lafın kısası Bitspower ürün kalitesi olarak süper ama dağıtım kısmı ve kutulama kısmı çok zayıf maalesef.

• Herkese iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Herkese iyi günler

Sana günaydın dostum.

Şaka gibi gelebilir ama 10 numara 5 yıldız sistem soğutur. Kasa arkasında bulunan fanı push yaparak torabayı arka fana bantlayın. 99-2000 yazlarında öyle kullandım

• yimust kullanıcısına yanıt
    Tam İzmir havasına göre olmuş....

• Pull push yapmak için vida,civata vs. Ürünleri nerden temin edebilirim. Dolaşmadıgım hırdavatcı kalmadı yardım edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

Pull push yapmak için vida,civata vs. Ürünleri nerden temin edebilirim. Dolaşmadıgım hırdavatcı kalmadı yardım edin.

Merhaba, tüm hırdavatçılarda bulamamanız normal. En sağlamı en yakın sanayiye gidin ve bir cıvatacı sorun. Fanları radyatöre takacaksanız almanız gereken cıvata (ki benim kullandığım cıvatadır) metrik 3 e 30mm lik imbus cıvatadır (tanesi 40-45 kuruş). Takmak içinde 3 lük alyen anahtar (1.5tl) Şayet fanları kasada bir yere takacaksanız da metrik 3 somuna ihtiyacınız var. Dikkat edin somunlarda siyah olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 12 Ağustos 2015; 15:53:02 >
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.