Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı'nın diploması tartışılırken damadının tezi ortalığı karıştırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen iki ayrı e-postada Albayrak'ın doktora tezini Marmara Üniversitesi'nden bir profesörle AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un da aralarında olduğu isimlerin yazdığı iddia ediliyor.

Wikileaks'in yayınladığı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen iki ayrı e-postada Albayrak'ın doktora tezini Marmara Üniversitesi'nden bir profesörle AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un da aralarında olduğu isimlerin yazdığı iddia ediliyor. Konuya ilişkin Odatv'ye açıklama yapan CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel “Bu tam bir skandal. Kendi tezini bile yazamayan bu kişiye Türkiye’nin enerji politikası nasıl teslim edilmiştir?” diye sordu. Yüksel, “Başkalarının emeği üzerinden geçinmeyi hayat, paraları sıfırlamayı da devlet politikası haline getirenler 14 yıldır bu koltukları işgal ediyor. Bir ülke düşünün ki Cumhurbaşkanı’nın diploması şaibeli, damadının da doktora tezinin gerçekliği tartışmalı” dedi.

AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ

“Bir milletvekilinin ya da bir profesörün görevi Berat Albayrak’a tez hazırlamak mıdır?” diye soran Yüksel şöyle konuştu: “2010 yılında yazıldığı anlaşılan bu e-postalar sonrasında Mehmet Muş önce milletvekili daha sonra da 26. Dönemde AKP Grup Başkanvekilliğine getirildi. Bu bir ödüllendirme midir? 2015 Ağustos ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanan Prof. Arıcan ise 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Bunların hepsi tesadüf müdür?”

BU TEZ ŞAİBELİ HALE GELDİ

Cemal Okan Yüksel, bilim tarihinin sahtekârlıklarla dolu olduğunu da belirterek, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ama böyle bir sahtekârlığa tanık olunmamıştır. Türk halkı AKP döneminde; KPSS vb. sınavlarda soru çalınmasını gördü. Sahte diploma düzenlemekle adı anılan bir Cumhurbaşkanı gördü. Ve en nihayetinde, sahte tez düzenlemesini de gördü. Sahte belgelerle diploma düzenleyen üniversitelerin şimdi sahte doktora tezi skandalına zemin hazırlaması, kara bir lekedir. YÖK'ü ve üniversitelerimizi bu kara lekeyi temizlemeye çağırıyorum. Bu tez şaibeli hale gelmiştir. Sayın Albayrak bir an önce bu konuya açıklık getirmelidir.”

İKİ AYRI E-POSTA

Wikileaks'in yayınladığı ve Albayrak'a ait olduğu iddia edilen e-postalar içerisinde 2010 yılında Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Erişah Arıcan, Albayrak'a doktora tezinde kendisinden beklenen bölümleri hazırladığını söylüyordu. Bir başka iddia edilen 2014 tarihli e-postada ise o dönem AKP Milletvekili olan Mehmet Muş, tezin akademik kurallara göre düzenlemesinin tamamlandığını söylüyor.

2015 Ağustos ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atan Arıcan, 1 Nisan 2016 tarihinde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. AKP Milletvekili Mehmet Muş ise söz konusu e-postadan sonra AKP Grup Başkanvekili oldu.

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 7 Aralık 2016; 22:57:43 >

• Of ne büyük haber ama ben sana daha büyüğünü söyliyim ilkokulda da yandaki arkadasından kopya çekmiş. Hemen istifa etmeli ve ilkokulda kopya çekmemiş bir bakanımız olmalı böylelikle Türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşıcaktır.
  • uniye kanit olarak sunulsa, okulu ve diplomasi yanar :) bazi ak kafalilar farkinda degil sanirim egitim seviyeleri olamadigi icin ...
  • Sümme haşa sümme haşa tôvbe bismillah ,estagfrullahü ahdarula şeri keleh , la havle Vela kuvvete , taş olursunuz ... olay kapandı herkes evine yallah...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Of ne büyük haber ama ben sana daha büyüğünü söyliyim ilkokulda da yandaki arkadasından kopya çekmiş. Hemen istifa etmeli ve ilkokulda kopya çekmemiş bir bakanımız olmalı böylelikle Türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşıcaktır.

Lütfen troll olduğunu söyle, değilse durum çok ama çok çok kötü çünkü.
  • Yandaş akademisyenler böyle böyle arttırıldı.
  • uniquebison U kullanıcısına yanıt
    Eğitim seviyem gayet yerinde olduğu için bu olayların normal olduğunu söylüyorum. Almanyada dahi 1000Euroya on numara bitirme tezi yazıyorlar. Bu Türkiye ye özgü birşey değil yaşınız ufak belliki bazı şeyleri idrak edemiyorsunuz ama para her kapıyı açıyor malesef dünyanın her yerinde bu olay var.
  • Reisin diploması tartışılmıyor , bir kısım müfteri her zaman yaptığı şeyi yapıp çamura yatıyor,iftira atıyor.
  • quote:

Eğitim seviyem gayet yerinde olduğu için bu olayların normal olduğunu söylüyorum. Almanyada dahi 1000Euroya on numara bitirme tezi yazıyorlar. Bu Türkiye ye özgü birşey değil yaşınız ufak belliki bazı şeyleri idrak edemiyorsunuz ama para her kapıyı açıyor malesef dünyanın her yerinde bu olay var.

egitimin yok o zaman senin ...

Ingilterede master yaptim. En dandiginden proje odevi hazirlarken bile plagiarism olayi var. yani senin odevlerin raporlarin tezin ne kadar bagimsiz. referans alirken bile %16 siniri var ayrica projeler icin dahil 14 u asmayacak referans kaynak alintilamasi.

eger su anda biri beni mahkemeye verse yaptigim tezde usulsuzlukten dolayi, universite gider benim diplomayi yakar. bu olay egitim bakanligina kayitlanir ve sicilime islenir. ayrica akademik kariyerim ingilterede ve amerikada biter.

uyandirayim. bu yuzden dedim. egitim seviyeniz yoksa akpliler, o duyguyu anlayamazsiniz ...

• uniquebison U kullanıcısına yanıt
    Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz. Burdaki olayda bakan Albayrak ın doktora tezini bir yerden kopyaladığı yazmıyor. Onun yerine başkası tarafından araştırıldığı-yapıldığı yazıyor. Yani söylede diyebilirsin ben 10bin euro verir tezimi yazarken bir profesörden yardım alırım olur biter. Senin yerine tezin konusunda tecrübeli profesör araştırır,kaynak toplar,sana yol gösterir vs. paran varsa bunu yaparsın ki parası olan çoğu kişide yapıyor.
  • Hukuki değil tabikide ancak bu olay sadece Türkiyede olmuyor malesef herkes göz yumuyor. Adalet sadece parası olanlar için vardır. Bu dünyada parayla yapamayacağın şeyler kısıtlı
  • Yahu art niyetli olarak belki para karşılığı yorum yapanlara cevap yetiştirmeye çalışıyorsunuz, vaktinize yazık

• quote:

Orijinalden alıntı: uniquebison

quote:

egitimin yok o zaman senin ...

Ingilterede master yaptim. En dandiginden proje odevi hazirlarken bile plagiarism olayi var. yani senin odevlerin raporlarin tezin ne kadar bagimsiz. referans alirken bile %16 siniri var ayrica projeler icin dahil 14 u asmayacak referans kaynak alintilamasi.

eger su anda biri beni mahkemeye verse yaptigim tezde usulsuzlukten dolayi, universite gider benim diplomayi yakar. bu olay egitim bakanligina kayitlanir ve sicilime islenir. ayrica akademik kariyerim ingilterede ve amerikada biter.

uyandirayim. bu yuzden dedim. egitim seviyeniz yoksa akpliler, o duyguyu anlayamazsiniz ...

Birak masteri, lisans'ta bile plagiarism suc. Ortsya cikarsa diploma yanar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• diploma yanar falan diyenler nerede yasiyor cok merak ediyorum. turkiyede hukuk mu var ki? iktidardan birinin cani yanacak. nerede gorulmus?
  • quote:

Of ne büyük haber ama ben sana daha büyüğünü söyliyim ilkokulda da yandaki arkadasından kopya çekmiş. Hemen istifa etmeli ve ilkokulda kopya çekmemiş bir bakanımız olmalı böylelikle Türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşıcaktır.

Gerçek veya yanlış bilemem senin şu yorumun ülkenin içler acısı durumunu özetler nitelikte.

• quote:

Yüzde bilmemkaçı müslüman diye övündüğünüz bir toplumda olması garip zaten. Biz ''dinsizler'' buna şaşırıyoruz, siz über dinliler de normal karşılıyorsunuz, hatta sahte diplomalıları, tezlileri tepemize çıkarıyorsunuz.
  • 1881 kullanıcısına yanıt
    Bu dincilerin tanrı algısı da böyle galiba. Tanrılarının da kendileri gibi sahtekar olduğunu düşünüyorlar galiba.
  • Öğrencilere kan kusturan egolarından geçilmeyen devlet üniversitesi hocaları bu adamlar için tez hazırlıyor helal olsun

• TEZ beri gelsin tüm sahtekarlar. Ama Akp dininde bunlar normal. Yoksa nasıl yol yapsınlar.

• Bu haberler bizi niye şaşırtmaz oldu , nasıl bu hale geldik anlamak güç.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.