Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı açıkladı: Sosyal medyaya düzenleme geliyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
2
Favori
57.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
415 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Aslında düzenleme şart zira her önüne gelenin kolayca hesap açıp trollük yaptığı ve sosyal medya üzerinde bilgi kirliliğine yol açtığı şu dönemde belirleyici çizgilerin olması sağlıklı iletişiminde yolunu açacakdır.

İnsanlar tartışabilir ancak hakaret,küfür vb durumların olabildiğince fazla yaşandığı sosyal medya platformuda insanların içindeki pislikleri herkesin görmeside mecburiyet değildir,özgürlük hiç değildir zira kişinin kim olduğu belli olmayan yorumlarıda insanları etkilemekde dolayısıyla fikirleri söyleyenler kendi öz hesapları üzerinden söylerse daha etkileşimli ve sağlıklı olacak.

Muhtemelen sosyal medya konusunda tc kimlik no,adres ve telefon bilgisi girilmesi şart koşulacak,kişiler sosyal medya kullanımını ancak bu şekilde gerçekleştirebilecek.Bu noktada gayet makul,kişi kendi ismi ile yorumlarını ve düşüncelerini paylaşsın.,

Bir diğer konu ise sosyal medya firmalarının Türkiye temsilciliklerinin olmaması.Bu noktada vergi kaçıran bu firmalar ülke ekonomisinede zarar vermekte.Zaten asıl amaçda bu firmaların resmi ofislerinin açtırmak dolayısıyla o yöndende yasal düzenleme yapılmak isteniyor.Bu tabloda ise ofis açmayan sosyal medya firmalarının ülkedeki yayınları kesilecek,ofis açanlara ise bu yaptırım uygulanmayacak.YÖnetimi abd de olan ve her türlü hukuki durumda zorluk çıkaran bu firmaların bir düzene koyulmasıda şarttı.

Kirlilik yaratan troller kim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

NordVPN bizi korusun bu iş çok daha kötüye gider

Asıl psiphon bizi korusun..

• Emre4009 E kullanıcısına yanıt

Düzülmeye devam :Dd

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Aynısını Osmanlı ve nice devlet denedi.

Teknoloji ile savaşamazsınız.

Starlink geliyor ayrıca. Uydudan direk İnternet...

Matbaya direndi, sanayi ye direndi Osmanlı böyle yıkıldı.

Bilgi iletişim çağında sosyal medyaya direnemez kimse.

Değişim değişmeyen gerçektir.

yeni dünya bu olsa gerek

sosyal medya =bilim

• Netflix yüzünden Asyalı hatunları daha çok sevdim kesinlikle yasaklansın Türk kızlarından soğuduk.   

• Twitter Trol hesapları kapattı ya tabi karşılık gelecekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper.ulusoy1905 -- 1 Temmuz 2020; 14:18:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre4009

Bu mesaj silindi.
    Atatürk'e hergün hakaret eden fatih tezcan gibileri ile aktroll müsvetteleri kirletiyor sosyal medyayı.

21. Yüzyılda tartıştığımız konulara bak, suçlu yine
    Chp olmuş. Ne ekonomi bıraktınız ne özgürlük kurtulduğumuz gün kurban üstüne kurban keseceğim Allah size akıl versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykan19o3 -- 1 Temmuz 2020; 14:23:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mion

Özgürlüğü önüne gelene küfür hakaret edip sinir uçlarıyla oynama sanan yaratıklara dur denecek sonunda!

VPN diye bir şeyden haberiniz yok galiba. Sövecek adam her türlü söver zaten. VPN ile abd den kayıt olur. Girer yine söver.

Sen en fazla Türkiye'de kısıtlama getirirsin. Mesela twitter a üye olurken tc zorunlu kılarsın.

• Vah vah, buluğ çağındaki ergenler de şurda her yorumu artılamış, olm bir tahareti öğrenin önce siz,sosyal medya yasağı ne haddinize..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şeyi yasaklayın, o zaman z kuşağı size oy verir devam edin aynen böyle

• ağzına geleni söylemeyi özgürlük saymamak gerekir

kingsman

insanı insan yapan terbiyesidir.

• Mion kullanıcısına yanıt
    Ahaha sen bedevi ye ırk diyen numune değil misin? Hangi partiden olduğunu zeka seviyen nasıl belli ediyor. Tespitim hiç şaşmaz!! Parti açıklamıştı insanların eğitim seviyesi arttıkça bizden uzaklaşıyor diyordu. Sen bunun yaşayan bir örneğisin.

İnsanların özgürlüklerine kilit vurarak bir başarı elde edemezsin. Ben aylar önce TC ile üyelik ve internete erişim yapacaklar dedim kimse onemsemedi. Yapılan düzenleme bu olacak. İnsanlar susturulacak. Hırsızlıkta yapsalar, yolsuzlukta yapsalar, insanların kıdem tazminatlarina da göz dikseler, hakta yeseler kimse korkusuna ses çıkaramayacak eleştiri yapamayacak ama yandaşlar yalamaya tam gaz devam edecek.

Ben partici bir adam değilim ancak burdan herkesi uyarıyorum. Feto içinde aynısını söylemiştim. Şuan Türkiye nin yolu Esad in yolu. Adım adım oraya gidiyoruz. Yakında nefes alamayacaksınız ama iş işten geçebilir. Atılan adımlara bakın her yeri kitliyorlar. Barolar internet yakında odalar derken hepsini kitleyecekler. Esad in yönetim şeklinden farkımız kalmayacak. Suriye den tek farkımız milletimiz. Türk milleti kimseye biat etmedi etmez tarih boyu Allah'a şükür. Bu günler de geçecek az sabredin

• Tiktok kapatılsın

• Adam ülkeyi 2002'den 1300'lere götürdü resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dysquest -- 1 Temmuz 2020; 14:20:8 >
  • Torununa ve kızına Twitter da yapılan çok çirkin bir şeydi. Ancak alternatif getirmeden, yasakçı zihniyetle, özgürlükçü değil otoriter yönetim anlayışı ile koşar adım siyasi sonunu hazırlıyor. Artık insanları o hale getirdi ki ülkede iyi bir şey yapılsa bile kimsenin inanası gelmiyor. Çünkü insanlar kapana kısılmışlık sendromu yaşıyor. Gelecekten umutları yok, daha iyi bir hayat tahayyülleri yok. Hepsinin sorumlusu da son 10 senedeki siyasi başarısızlığı.

• Artık sosyal medya düzenlemesi bile Z kuşağının yapacaklarını engelleyemez bence; zira bu kuşak, günümüzün yaşlıları gibi susturulabilecek gibi durmuyor.

Ben asıl yeni iktidarın nasıl olacağını şimdiden merak ediyorum, değişeceği kesin çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yüzyılda yasaklarla hiç bir yere varılmaz ama göreceksiniz twitter 5 yıl sonra çoğu ülkede yasaklanmış olur. Twitter inanılmaz tehlikeli bir yer.

• RTE Bu tür sosyal medya mecralarinin tamamen kaldirilmasini, kontrol edilmesini istiyoruz, dedi aciklamada. Donanim haber niyeyse o kismi yazmamis..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.