Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı açıkladı: Sosyal medyaya düzenleme geliyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
2
Favori
57.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
415 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günümüz çağına ayak uyduramayan insanların sözlerini ciddiye alamıyorum maalesef.

• Sayın cb'nin twitter ve instagram hesabına internet aleminde yıllardır bilinen GeriTakip'in baş harflerini yazıp eylem yapsak başka birşey anlayıp içeri atarlar, o kadar demokratik bi ülke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Geç kalındı.

Özgürlüğü sınırsızlık olarak algılayanlara sınırları çizmek gerekiyor.

Sosyal medya dediğimiz yerler şu anda nefret ve kendisi gibi düşünmeyenlere hakaret etme çukuru olmuş durumda.

Herkes kendisini seviyeyi düşürmeden ifade etme ortamı bulmalıdır ama elbette sınırsızca değil.

+1

Bunun haberi daha önce çıkmıştı.

• EthanCarter III kullanıcısına yanıt

düşünen bir organizmayım

• quote:

Orijinalden alıntı: akzidenz

diğer partileri kapatalım mı? ne dersin

komik

kaç parti hangi kesimden ne zaman kapatıldı?

cevapları verince aa biz kapatmışız demek yok

• "Sosyal medya iktidarımıza zarar veriyor, yıpratıcı yansımaları var" diyerek düzenleme getirecek halleri yok.

Mali sebepler diyecekler, verilerin gizliliği diyecekler, milli değerler diyecekler.. Bunlar suyun üzerindeki köpük olarak sunulacak; sonra köpüğü üfleyip altındaki asıl amaçları için yasaları işletecekler. CB demiş ki şöyle şöyle, ülkemize yakışmıyor.. Kendi üslubu yakışıyor mu? Ayrıştırmayacağız diyerek ayrıştıran kutuplaştıran söylemler en çok nereden geliyor. Ne kadar ayrıştırıp kutuplaştırıp, bunları çatıştırırsam işime gelir diyor. Ülke ne kadar gergin olursa o kadar çok güç kullanabilirsiniz.

2010 referandumunu hatırlıyorum, 80 darbecilerini cezalandırmak yargılamak için "evet" propagandası yapıldı. 30 yıl önceki darbe üzerinden oy devşirdiler. Milletin acılarından çıkar sağlamaya çalıştılar, ne oldu.. 2010 yılında son güne akdar neler değişecek diyerek bizzat maddeleri okudum, tartışmaları yorumları takip ettim. 80 darbesini gündeme getirip ekledikleri birkaç madde sadece suyun üzerindeki köpüktü. Yargının genleri değiştirildi, yürütme organının yasama üzerinde hakimiyet kurması yolundaki adımlar atıldı. Yargıtay, danıştay, hsyk vb (net anımsayamıyorum) kurumların yapısıyla oynandı.

Vefa sadece bir semt, adalet ise sadece bir parti ismi oldu. Adalet; bir yarışta kendine avantaj sağlayacak ayrıcalıkları yasalaştırmak değildir. (bkz. seçim yasası hk. yeni söylentiler)

Böyle başına buyruk hareket alanı bulan iktidarlar döner dolaşır ülkeye zarar verir. Mevcut iktidar ülkenin canına okur, hadi bunu siz görmüyorsunuz yarın başkası gelir böyle başına buyrukluk ortamını bulur döner dolaşır birinin rahatına, özgürlüğüne dokunur. Partiler, insanlar kazık çakmıyor olduğu yere.. 5-10 yıl.. 20 yıl.. hadi oldu 30 yıl.. bitiyor elinde sonunda.. ülkeler gelip geçiyor. boynunuza/boynumuza yular geçirip birde bunun ucunu bir kişiye vermeyi benim aklım almıyor. İnsan birini seviyor oyunu veriyor, sonra o kişi senin sevmediğin şeyi yapınca, kontrolü arttırınca bir şeylerin ters gittiğini gör be arkadaşım. Bazen anlıyorum da.. hadi gördün diyelim, kızınca ne yapacaksın, vaz mı geçeceksin, geçeceksin arkadaşım.. Hayt huyt, milli yerli, sosyal medyaya düzenleme vs derken senin cüzdanındaki paranın kıymetinden alım gücünden bahsediyor mu ülkenin yöneticisi.. Sürekli suni gündemler.. Operasyonlar, sahte düşmanlar, dış mihraklar, nur topu gibi yeni terör örgütleri.. Seçmenin zihnini çorba yapıyorlar, sen buzdolabının içini düşünmeye fırsat bulamıyorsun.

• Özgürlüğü önüne gelene küfür hakaret edip sinir uçlarıyla oynama sanan yaratıklara dur denecek sonunda!

• "Batıda hükümet sansürü yerine seviye sansürü vardır. Bu seviyenin olmadığı memleketlerde kanun düşünceyi hudutlandırır. Düşünce hürriyeti isteyenler daha evvel düşünce seviyesinin yükselmesine hizmet etmelidirler."

Peyami Safa'nın Türk Düşüncesi Dergisinde yazdığı yazıdan bir iki cümle. Müstehak.

• Yeter artık yeter ya. Bırakın şu insanları, şekil vermeye çalışmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bir karar olur. facebook dine hakareti özgürlüktür deyip hiç bir şey yapmıyor. twitter ise yalan spam bot hesap kaynıyor. sen ülkemizde para kazan ama hiç bir kurala uyma yok öyle bir dünya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre4009

Bu mesaj silindi.

Sen öyle san 99'lu öğrenci kardeşim benim sen öyle san.  

• por favor kullanıcısına yanıt
    Bravo . İçimi okumus yazmissin gibi geldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hahahahhh Twitter da gördüm de zaytung haberi falan sandım doğruymuş lan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir."

Dünya'nın en kısa fıkrası  

• olm adamlar 2020'de olduğumuzun farkında değiller galiba, Stalin Mao falan öleli çok ölüyor, geçti o medya sansürü uygulamaları  

yasakladıkça, susturdukça gençler daha da soğuyacak bu baskı yönetiminden. olacak olanı daha da yakınlaştırıyor bunlar sadece

• Aynısını Osmanlı ve nice devlet denedi.

Teknoloji ile savaşamazsınız.

Starlink geliyor ayrıca. Uydudan direk İnternet...

Matbaya direndi, sanayi ye direndi Osmanlı böyle yıkıldı.

Bilgi iletişim çağında sosyal medyaya direnemez kimse.

Değişim değişmeyen gerçektir.

• biz kim? ben partileri kapatalım anlamı çıkardım ona göre bir soru yönelttim.

• Tayyip Erdoğan; Putin'e ve Çin Başkanı Şi Cinping'e çok özeniyor. Mesela Putin, lgbt hareketine inanılmaz derecede katı, kesinlikle istemiyor. Rusya'da Spotify yok. Netflix'den haberim yok. Çin desen hak getire. Çin süper güç olma yolunda ilerleyen bir ülke. Vatandaşımın bilgisini ABD'ye satmak istemiyorum diyor. Gerçi Çin ve Rusya gibi iki ülkeyi bizle karşılaştırmak hata ama zihniyet olarak söylemek istedim.

Sen çıkıp gençlere inmek için sosyal medayaya yönelicem diyorsun. Şimdi çıkıp kapatıcam diyorsun. AB'ye girme hedeflerimiz tam gaz devam ediyor diyorsun şimdi çıkıp sosyal medyayı kapatıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.