Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.975
Cevap
31
Favori
83.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ALPOTEK

quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

Yanlış hatırlamıyorsam, alttan dersin varsa yatay geçiş olmuyor ama %100 emin değilim

ama ben sınav puanımla yatay geçiş yapıcam hocam varsa imkanınız okulda sorabilirmisiniz acaba bunu ?
    EDİT:Başvuruların değerlendirilmesinde sadece öğrencinin
    kayıtlı olduğu programa yerleştiği yıldaki ÖSYM merkezi
    yerleştirme puanlarının dikkate alınmakta, başarı vb. şart
    aranmamaktadır.
    şeklinde bi ibare var yök ün yatay geçiş klavuzunda

Bahsettiğin puanla direk tercih hakkı hazırlıkta olduğunda geçerli. Hazırlıkta kalırsan sene sonu geçiş yapabiliyordun. Bilkent'te olduğum zaman hazırlıkta kalan arkadaşların bazıları öyle yaptı. Ama normal fakültedeyken okul içinde farklı bölüme bile yatay geçiş yapamamışlardı.

Tam detaylı bilgiyi öğrenci işlerinden alabilirsin. 0 (322) 338 60 84

Onların soracağı başka sorular olursa ben cevap veremeyeceğimden dolayı senin direk konuşman daha çabuk sonuca vardırır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok geçen seneden beri eğer istersen kazandığın seneki puanlarla başka üniversiteye geçebiliyorsun. Ben sart yok diye biliyorum. Eğer kayıt yaptirdiysaniz tamam başka bir şeye gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "2015 itibariyle artık ikinci öğretimde okuyan ve öğleden sonrada yemek yiyecek olan öğrenciler içinde 16.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet verecektir."

hadi hayırlı olsun. benim direnmeme gerek kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 4 Ocak 2015; 16:28:35 >
  • Konsey çalışıyor ya

• Güzel üniversite ama inşaat mühendisi ikinci öğretim bile 340 istiyor çok fazla be nasıl yapacam bu puanı

• Yarın okul var mı 5 ocak Adana'nın kurtuluşu?
  • Lithium kullanıcısına yanıt
    Evet var
  • İnşaat mühenisliği ingilizce mi ?

• ALPOTEK kullanıcısına yanıt
    %100 Türkçe

• Kızlar nasil genel olarak cekingenler mi

• Arkadaşlar yeni not sistemini birisi yorumlayabilir mi? Yine değişti.

Şu yorum doğru mu?

Tablo 1'de belirtilen 30-39 DD, 40-49 DC 50-59 CC sistemi sınıf mevcudu 20'nin altındaysa, uzaktan öğretimlerde, lisansüstün programlarında ve standart sapma 8'den düşükse uygulanacak. Standart sapmanın 8'den düşük olması için herkesin yakın notlar alması gerek. Herkes yakın notlar alırsa standart sapma 8'in altına düşer ve bu sabit aralıklar uygulanır, eğer herkes farklı notlar alırsa tablo 2 gereğince çan eğrisi uygulanır ve herkesin harf notları sınıf ortalamasına göre belirlenir. Bir kişi vizeden ne alırsa alsın değerlendirmeye girmesi için finalde ya da bütünlemede 20'nin üstünde almalıdır. Ayrıca bütünlemeye kalanların harf notları şu şekilde hesaplanır: Bütünleme ortalaması final ortalamasının altındaysa ya da eşitse çan egrisinde final ortalaması dikkate alınır, eğer bütünleme ortalaması final ortalamasın üstündeyse bütünleme ortalaması dikkate alınır. Son olarak sistem bu dönem de uygulanacak ve ortalama hesaplanırken aynı hocanın iki gruba da girdiği derslerde gruplar birlikte değerlendirilecek.

http://www.cu.edu.tr/tr/haberduyuru/BagilDegerlendirmeYonergesiSon.docx

• Doğru hocam, ya kısacası sınıf mevcudu 20nin üstündeyse çan olacak, 20nin altindaysa geçme notu 50 olacak.

Finalden 20nin altinda alan vize notu isterse 100 olsun kalmış oluyor yani isterse butunlemeye girip yukseltebilir. Bütünlemeden de 20nin altinda alirsan kalirsin.

• Standart sapma da önemli. 8'in altına düşerse yine çan yerine sabit aralıklar uygulanacak.

• Evet orasi oyle, genelde kolay derslerde boyle olur zaten onda zaten çan olursa baya yuksek olur

• Genel not ortalaması hesaplarken notun harf olarak karşılığını mı kullanıyorlar yoksa 100 üzerinden mi değerlendiriyolar?

Fizikten ortalamam 57.4 arkadaşın 48.1 ikimizin de CC düşüyor.Bu dersin ortalamaya etkisi ikimiz içinde aynı olacaksa,feci söverim
  • Ne[M]esis kullanıcısına yanıt
    Harf diye biliyorum.
    Harf hocam yani eşitsiniz

• batuhanry kullanıcısına yanıt
    En iyisi kağıdıma itiraz edim.0.1 puanla BC gidiyor.
    *CB

et tabi değişeceğini düşünüyorsan. benim o konularda pek beklentim yok hocalardan açıkcası.
  • Bu yeni sistem nasıl bir şey ya, 56 ile cc düştü benim, arkadaşın da 43 ile cc düşmüş. Bir arkadaş 71 ile cb düşmüş. Normal sisteme göre 71 bbye denk geliyor çan olunca saçma sapan olmuş. Sinirim çok bozuldu ya ben de cc 43 ortalamalı da cc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 21 Ocak 2015; 1:42:10 >
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.