Şimdi Ara

ÇUKUROVA HUKUK KAZANANLAR VE ADANALILAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben nasıl olsa gelmez diye yazdım. Sakarya bekliyordum adana geldi. Kampüsü çok güzel onu anladım az çok. Ama insanı ? İnsanı nasıl ? Şehir modern mi ? İzmirden adanaya geçişte zorlanılır mı ? Üniversiteye yakın uygun yurt bulunulabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim güneşe ateş ediyolar yanlış bi hareket yaparsan seni kevgire çevirirler

• Bende Çukurova kazandım haberlerde izledik bakalım şehirde yaşamak nasıl olacak
  • İzmirden geliyorsan uçurum var arada . B

• smalak0077 kullanıcısına yanıt
    Orada okumuş biri olarak kampüsü , manzarası , yerleşkesi güzel.
    Şehir izmire göre tabiki modern değil fakat İzmirden geçişte zorlanmazsın sonuçta ülke , kültür değiştirmiyorsun.İlk yılında kyk yurdu çıkmazsa özel yurtlarda aylık 400-600 TL arası kalabilirsin.
    İkinci yılda aylık o fiyatlara yakın evlerde kalırsın.Kendin 2-3 arkadaşla eve çıksan sana ev kirası 200 ü geçmez ev çok lüks olmadıkça.Üniye otobüsle 5-10 dkda varırsın kalacağın yurtlar ve evlerin durumuna göre baya yakın kampüse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlgosTR -- 10 Ağustos 2016; 11:28:31 >
  • AlgosTR kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam bilgileriniz için

• xxbar10xx kullanıcısına yanıt
    Yurtta kalmayı mı düşünüyorsunuz hocam ?

• Ben de hatay'dan geliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macaulay -- 11 Ağustos 2016; 17:14:21 >
  • Macaulay M kullanıcısına yanıt
    Bende hataydan geliyorum hocam kırıkhan
  • xxbar10xx kullanıcısına yanıt
    Kırıkhanlılar meksikalılar gibi yayılıyorlar ülkenin 4 bir yanınaNere gitsem muhakkak bir kırıkanlı oluyor.4-5 kez gittim.Havucu iyi de sineği abowww

İlk senede kalırım hocam sonra eve çıkarım muhtemelen
  • Macaulay M kullanıcısına yanıt
    Hahah valla hocam dünyaya açılıyoruz toplasan 100bin nüfusumuz var ama
  • Izmirden gelen birisi için fazla zorlanilmayacak yer. Sadece merkezinde deniz yok. Hicbir siyasi partinin agirligi olmayan ender sehirlerden biri. Kapalisi acigi mini eteklisi şortlusu. Kimse bunu neden giydin demez. esyalı ev kiraları 450-600 arası. gelme diyenler adana yı haberlerden görenler. iklim yumuşak. yakit gideri minimum. her taraf cafe-bar-pub. sehire gerek duydurmayan kampüs ve kampüsici hastane .zorlanmasın

Ustteki arkadas cok guzel anlatmis benden +1
    Dogma buyume Adanaliyim bana gore dunyanin en guzel memleketi. İnsanlari yardimseverler. Show tv haber bulteni izleyip yorum yapanlar hicbir sey bilmiyor.
    Cukurova da gayet guzel bir universite. Kampusu toplu bir kere, butun fakulteler ayni kampuste, yesillik.. Ulasim kolay baraj yolu balcali diye bagiran muavinlerimize alisin simdiden
    Eyvan'a gidip adana kebap+salgam ismarlayin keyfinize bakin.
    Ben istanbulu kazandim yuregim buruk gidiyorum..

• Ben de Çukurova İşletmedeyim, ve Adanalıyım kardeşim, yani kendi şehrimde okuyacağım. 10 numara memlekete geliyorsun, evet o haberlerde görünen kötü kesim var, ama orayla sizin alakanız yok ki, uzak oralar uzak
    Ben İzmir'i bilmem tabi ama burda yemeğe de doyacaksın, en kötü kebapçıda bile hizmeti görünce ulan bu ne diyeceksin
    Sosyal aktivitesi, eğlencesi, cafesi boldur, arkadaşlarınla muhakkak yapacak bir şey bulursun.
    7-8 sene önce gençlerin takıldığı ortam Gazipaşa bulvarı vs iken artık şimdi Turgut Özal bulvarında takılırlar, çünkü cafesi, mekanı boldur, ayrıca elit kesim Turgut Özal da, ve Süleyman Demirel bulvarında oturur. Emin ol direk alışacaksın yani buraya. Hiç kimse birbirine karışmaz abi burda. Ayrıca Barajyolu da vardır hayattır orası, Balcalı otobüsünde hayatın geçecek diyebilirim bir araban yoksa tabi , full öğrenci biner buna, hatta arada iyi makara döner
    Üniversite hayatına gelecek olursak, ulan bu konuda bende dahil olmak üzere baya şanslıyız, çok güzeldir be kampüs içinde her şey vardır, manzarasını anlatmıyorum bile. Ayrıca erasmusu pek kasmıyorlarmış diye duydum(Sadece duydum) yani biraz ortalaman yüksek ve orta derece ingilizce varsa hiç üstünde durmadan gönderiyorlarmış.
    Hiç kaygılı olma, öyle esnafı felanda aha bu öğrenci buna itekleyim diye felanda düşünmez, aksine yeğenim öğrenciysen 10 vereceğine 5 ver diyen esnafı çoktur yani.
    Hatta bugün başıma geldi bu olay
    Kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin kardeş, yardımcı olurum, eğer eve felan çıkmayı düşünüyorsan ucuz yerleride bilirim, orta yerleride, size öneririm yani.
    Hepimize hayırlı uğurlu olsun

• Baby Blue kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hepinize gerçekten öyle güzel yorumlar yazmışsınızki daha adanayı görmeden sevmeye başlaadım.

• Gelince daha çok seveceksin hocam, bu arada üstteki arkadaş Eyvan kebabı önermişte gitme oraya, bozdu yahu ora eğer ailenle felan gelirsen Beyzade de bir yemek yemenizi öneririm çok güzeldir, hizmeti 10 numaradır
  • Baby Blue kullanıcısına yanıt
    Bu önerinizi unutmayacağım hocam. Ailem şimdiden başladı zaten bize adana ısmarlarsın geliriz demelere

• quote:

Orijinalden alıntı: Macaulay

Ben de hatay'dan geliyorum.Dörtyol aslında.Üniversite'ye 1,1.5 saat uzaklıkta evim.Ama yurtta kalırım.Hafta sonları da eve uğrarım.

Bende hatay kardesss samandag :D makine cukurova

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir iskenderunlu(hataylı) olarak ben de adanada doğdum ve her sene giderim mutlaka bence insanları açısından sıkıntı yaşamazsın fakat bence dikkat etmen gereken şehir içinde çete şeklinde dolaşan çocuklar olabiliyo 5 yaşında bile çocuk gelip sana karışabilir takma yoluna devam et zira 10 dakikada 50 kişi olabiliyolar😅.Onun dışında on numara memleket hayırlı olsun

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.