Şimdi Ara

Cube U30GT2 Destek,paylaşım,inceleme [Ana Konu] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
22
Favori
168.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bugün servisleri sizce açıkmıdır?Elden tabletimin onarımı için teslim etmeyi düşünüyorum bugün.Karşıya kadar boşu boşuna gitmek istemiyorum.Özel mesaj attım cubeturkiyeye ama dönen olmadı sadece okundu yazısı çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar pil probleminden dolayı tableti pandawille geri yollayacağım tamir için. Rootlu rom var tablette garantiyi bozar mı? orjinal rom yükleyeceğim ama şarj yetmeyecek brick olacak, şarja takılı rom yüklenir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu arada bu mesajı üçüncü kez yayınlıyorum. birisi artık yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SökücüTim

yardım lütfen
    ürüne yanlış update yüklendi,cihaz açılmıyor,şarja takıyorum hiç bir tepki yok ne çılıyor ne şarj oluyor,ses açma on tuşu vs hepsini yaptım yok olmuyor,usbden takınca sadece rockchipde gözüküyor restore vs diyorum sonunda hata veriyor
    resimde böyle oluyor işte restore deyince

iyi yıllar

Yanlış rom yüklediyseniz cihazı servise göndermenizde fayda var.

• cubeturkiye C kullanıcısına yanıt
    çinden geldi,o yüzden buradaki servis almıyormuş,başka çözüm arıyacağım yada çöpe atacağım
  • eyylemfeda E kullanıcısına yanıt
    Hocam klasik cevap olacak ama pandawille mesaj atip sorarsan sana cevap vereceklerdir. Bana kalirsa rootlu olmasindan dolayi bir sikinti olmaz. Bazik siteler özellikle cihaz rootlayarak gönderiyor. Ben de panda dan aldiği için yardimci olacaklarini tahmin ediyorum. Şarj aletinde mi sikinti yoksa tablette mi?

Son olarak da rootla yazilimsal bir sorun olmaz mi sonuçta? Donanimsal bir sorun için trio atmaz ya Çinliler:)) geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabletimde elektrik kaçağı var. Şarja takınca yandaki demir plakalara dokunduğumda elime elektrik geliyor hissedebiliyorum. Şimdi ben bu sebepten cihazımı kargolayıp size yollasam kargoyu ben mi ödeyecem ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: typersin25

Tabletimde elektrik kaçağı var. Şarja takınca yandaki demir plakalara dokunduğumda elime elektrik geliyor hissedebiliyorum. Şimdi ben bu sebepten cihazımı kargolayıp size yollasam kargoyu ben mi ödeyecem ?

Kasada elektrik kaçağı sandığınız şey statik elektrikriktir, yünlü bir kazak giydiğinizde de vücudunuzda statik elektrik birkebilir. Kasadan elektrik kaçağı olması mümkün değil çünkü kasa plastik malzemeden üretilmiştir, cihazın etrafındaki çerçevenin cihazın elektrik aksamı ile bir bağlantısı yoktur. Plastik elektriği iletmez.

Saygılar.
  • cubeturkiye C kullanıcısına yanıt
    Umarım dediğiniz gibidir.

Saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/rom-cube-u30gt-c4-android-4-4-1-kitkat-custom-root-firmware-test-version-dated-20131212/

[ ROM ] Cube U30GT C4 Android 4.4.1 KitKat custom root firmware (test version dated 2013/12/12)
  • Merhaba,

Tablete RK Batch Tool ile rom kurmak istiyorum. Tableti bilgisayara bağlayıp programı çalıştırdığımda aşağıdaki resimdeki gibi oluyor;

Switch'e bastığımda alttaki resimdeki gibi oluyor ve böyle kalıyor. Tablet kapanıyor ve ben açana kadar açılmıyor;

Tableti root etmek ve rom atabilmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

• Rom kurulumunu tamamladım. Farklı usb deneyince hata vermedi. Şu an tek eksiğim root. Root dosyasını nerden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: varol7

http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/rom-cube-u30gt-c4-android-4-4-1-kitkat-custom-root-firmware-test-version-dated-20131212/

[ ROM ] Cube U30GT C4 Android 4.4.1 KitKat custom root firmware (test version dated 2013/12/12)

dostum verdiğin link farklı cihaza ait bir firmware. yani bizim Cube U30GT2 cihazların brick olmasına sebep olabilir. ben açıkcası emin olmadıkça yüklemenizi önermem

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnkndy

quote:

http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/rom-cube-u30gt-c4-android-4-4-1-kitkat-custom-root-firmware-test-version-dated-20131212/

dostum verdiğin link farklı cihaza ait bir firmware. yani bizim Cube U30GT2 cihazların brick olmasına sebep olabilir. ben açıkcası emin olmadıkça yüklemenizi önermem

dostum yüklemek için yazmadım haber nitelikli paylaştım zaten test version dated 2013/12/12 diye yazıyor test versiyonu ben yüklemem :)

• tableti telefoncuya götürdüm donanımsal dediler,yapılmadı,bu işi yapan yer varmı acaba
    tekrar kurmayı denedim değişik bi hata verdi nedir bu

işlem yaparken sarı yanıp sönüyordu
    kabloları ve usb giriş yerlerinide değiştim yine aynı hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 4 Ocak 2014; 17:28:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SökücüTim

tableti telefoncuya götürdüm donanımsal dediler,yapılmadı,bu işi yapan yer varmı acaba
    tekrar kurmayı denedim değişik bi hata verdi nedir bu

işlem yaparken sarı yanıp sönüyordu
    kabloları ve usb giriş yerlerinide değiştim yine aynı hata

bi arkadasa ainol fire almıstık. kullandı 1 sene sonra update edeyım dedım kasındım. dosyayı ainol sıtesınden ındırıp flame romu attık cıhaz brıck oldu. ne acılıyordu nede ekran gelıyordu. ınternette dolanırken cıhazın ıcının acılıp bır entegrenın ayagından resetlenmesı vede oradan acılarak yukleme ıslemı yapılması gerektıgını gordum 1 gun ugrastım vede zorda olsa cozdum. sana tavsıyem bu ıslerı bılmıyorsan karıstırma bılen bırını bul vede her onune gelen kısıye elletme tabletı. nette bıraz arastır ıllakı bu cıhazın un brıck yontemı vardır. bu benım basıma gelen olay senınkı ınsallah bu denlı olmamıstır allah kolaylık versın. dıkkat et dedıgıme benım cıhaz hıc acılmıyordu.

• ceyhun187 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
    bu cihaz için brick işlemi bulamıyorum,araştırdım ama bir türlü bulmadım,hangi ayaklar olduğunu bilsem bende yaparım,ama nette yok malesef,bildiğiniz site varmı
  • altta cube u30gt ıcın var gt2 ıcınde vardır sanırım arastırmak lazım. zamanım olsa bakıyım arkadasım ama ınan vakıt yok. aklımda olsun bulursam haber ederım. cube fırmasına mail at bır yolu vardır.

http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt/cube-u30gt-doesnt-start-disassambling-to-unbrick-the-tablet/
  • ceyhun187 kullanıcısına yanıt
    biraz kurcaladım,eski hatayı veriyor,herşey normalmiş gibi yüklüyor,tam sonuna geliyor
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/565677/281a3239-dfa6-4a72-9c32-0f4a1f38ebc8.PNG bu hata
    hatta yükleme esnasında,usb çıkarılıp takılıyor sesi de geliyor,ama cihaz hiçbir türlü açılmıyor,bunun bi çaresi olması lazım
    ayrıca neden olduğu söylemeyi unuttum
    biz tablete CUBE U30GT romu yükledik yanlışlıkla herşey bundan sonra oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 5 Ocak 2014; 19:28:45 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnkndy

quote:

dostum yüklemek için yazmadım haber nitelikli paylaştım zaten test version dated 2013/12/12 diye yazıyor test versiyonu ben yüklemem :)

dostum demek istediğini anladım da sen beni anlamadın sanırım. verdiğin link cube marka başka bir cihaz modeline ait firmware. zaten arctools uyarı yapmış. buradan bazı arkadaşlar dikkatsiz davaranıp cube u30gt2 cihaza yüklemeye kalkar sonra canı yanar. o uyarıyı o yüzden yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: saim33

Arkadaşların son zamanlarda bu konuya ilgisi azaldı gibi. Hergün burayı ziyaret ederek neler paylaşılmış bakıyorum. Konu biraz yerinde saymaya başlamış. Yeni çıkan - U30GT-2 4.2.2 MultiWindow V2.06 Yalın ROM - dan herkes çok memnuda burayı ziyaret etmeye zaman mı bulamıyorlar, yoksa tüm beklentiler boşa çıktıda o yüzden mi burada paylaşılan bir şey yok?

Yeni romu yükleyen arkadaşlar görüşlerini paylaşsalarda fikir edinsek.

Bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?

Değerli paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.