Şimdi Ara

Cube U30GT2 Destek,paylaşım,inceleme [Ana Konu] (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
22
Favori
168.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: typersin25

:) söyledikleriniz alakasız hocam :) yinede yorumunuz ve güzel dişünceniz için teşekkür ederim.

Tablet armv9 işlemci mimarisine sahip 2gb ram ve 4 çekirdek overcloklu 1.8ghz performance modunda. Yani bu özelliklerle o markette ne var ne yok açması ve rahatça çalıştırması gerekiyor. Zaten yüklü olan herşey öyle. Tabletin performansına diyecek yok. Ama build.prop dosyasında tablet faatklı bi isimle kaydettirilmiş ve bu yüzden market bizim tabletin bu özellikte olduğunu görmüyor. Görse izin verecek indirmemize :) ben galaxy s4 diye tanıttım olmadı, asus transforms diye tanıttım oda olmadı. Acaba bu işin farkı nedir diye sordum. Yani bizim tablet çalıştırmıyor işine yaramıyor diye bişey yok :)

Buildprob dosyasında cihazı farklı bir cihaz olarak tanıtmak mümkün, çok tavsiye ettiğimiz bir durum olmasa da bu şekilde tanımlanmış romlar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: cubeturkiye

quote:

Orijinalden alıntı: zentetsu

quote:

Orijinalden alıntı: cubeturkiye

Zaman zaman kargo konusunda Kargo şirketlerinden kaynaklanan sorunlar yaşanabiliyor, böyle bir durum söz konusu olduğunda bizimle iletişime geçilmesi halinde konu hemen çözüme ulaştırılmaktadır.

Sadece işinize gelen mesajlara mı cevap veriyorsunuz?? Yukarıda sorduğum sorulara cevap verir misiniz lütfen?!

Swift Key isimli program genel olarak pek çok android tabanlı cihazda performansı olumsuz yönde etkilemektedir, konuyla ilgili olarak googleda bir arama yaparsanız pek çok swift key kullanıcısının benzer şikayetleri olduğunu göreceksiniz, kamera ile ilgili bahsettiğiniz konunun kontrolü için cihazı servisimize gönderebilirsiniz.

Cevap için teşekkürler, Araştıracağım. kamera benim için çok gerekli bir donanım olmadığı için sadece kamera için göndermek istemiyorum. başka bir sıkıntı çıkarsa gönderirim. biraz daha kullanayım.

• 26 kasımda 10-15 dkda biten batarya, dokunmatikte yasadıgım donmalar ve yeni güncellemelerin yüklenmesi için yolladıgım u30gt-2 tabletim tam 3 hafta sonra 19 aralık tarihinde elime geçti. alıcı ödemeli kargoyla gelen kargonun ücretini de ödeyip yeter ki artık alalım sorunsuz bir sekilde tableti deyip ses çıkarmadık. teşekkürler yüklenmiş yeni güncellemeler ama eskiden çok hızlı bir şekilde batarya %4e inip kapanırken şimdi %50lerde hiçbir uyarı vermeden pat diye kapanıyor. süresi biraz daha uzamış yarım saat falan kullanılıyor. tabletten özellik olarak memnunduk ama servis gercekten sıkıntılı. türkiye garantisi olan bir şirket oldugu için tercih ettik çok araştırarak ama sonuc bizi gercekten üzdü. telefonla her aradıgımızda arkadaslar hergun sarj edip onu bitinceye kadar kullanıp test ediyorlar bataryayı, siz bir daha sıkıntıyla karşılaşmayın diye söylenmişti. peki biz 2 günde bataryann düzgün çalışmadıgını farkettik de 51 cube 22 günde test ettikleri cihazı neden sıkıntılı oldugunu farketmediler. telefonda bataryanın şiştiğinden bahsetmişler ve ne tuhaftır ki fiziksel bir problem olan batarya şişmesini yazılımla çözmüşler (!) ve yollamışlar tableti. şimdi ben yeniden servise yollasam bi 20 gün daha mı onu bekleyeceğim, gelen güya tamir edilen tablet de acaba sorunlu mu gelecek diye kaygılanacağım. lütfen ne yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatır mısınız.....undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redrose -- 21 Aralık 2013; 15:07:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redrose

26 kasımda 10-15 dkda biten batarya, dokunmatikte yasadıgım donmalar ve yeni güncellemelerin yüklenmesi için yolladıgım u30gt-2 tabletim tam 3 hafta sonra 19 aralık tarihinde elime geçti. alıcı ödemeli kargoyla gelen kargonun ücretini de ödeyip yeter ki artık alalım sorunsuz bir sekilde tableti deyip ses çıkarmadık. teşekkürler yüklenmiş yeni güncellemeler ama eskiden çok hızlı bir şekilde batarya %4e inip kapanırken şimdi %50lerde hiçbir uyarı vermeden pat diye kapanıyor. süresi biraz daha uzamış yarım saat falan kullanılıyor. tabletten özellik olarak memnunduk ama servis gercekten sıkıntılı. türkiye garantisi olan bir şirket oldugu için tercih ettik çok araştırarak ama sonuc bizi gercekten üzdü. telefonla her aradıgımızda arkadaslar hergun sarj edip onu bitinceye kadar kullanıp test ediyorlar bataryayı, siz bir daha sıkıntıyla karşılaşmayın diye söylenmişti. peki biz 2 günde bataryann düzgün çalışmadıgını farkettik de 51 cube 22 günde test ettikleri cihazı neden sıkıntılı oldugunu farketmediler. telefonda bataryanın şiştiğinden bahsetmişler ve ne tuhaftır ki fiziksel bir problem olan batarya şişmesini yazılımla çözmüşler (!) ve yollamışlar tableti. şimdi ben yeniden servise yollasam bi 20 gün daha mı onu bekleyeceğim, gelen güya tamir edilen tablet de acaba sorunlu mu gelecek diye kaygılanacağım. lütfen ne yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatır mısınız.....undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined

buradan yazdığınız için olacak şey şudur, tabletinizi gönderindenecek,pili değişecek tahmini şehrinizi bilmiyorum ama 1 haftada elinize gecer bence, son olarak ısrarcı olursanız kargo ödemesini ödemezsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5 aralıkta servise vermiş oldugum tabletin arıza tespiti şükür 2-3 gün önce başladı.ses seda yok şimdilik , kargo ücretini bana ödettirdiler , gönderi ücretini müşterinin ödemesini istemek çok hoş gelmedi doğrusu.batarya az gidiyor ne gibi kullanıcı hatası olabilirki?
    bakalım cihaz bize ne şekilde gelecek , öylesine tamir edilmiş olarakmı yoksa sorun çözülmüş olarakmı , geldigindede bilgi paylaşımında bulunacagım ,

bu arada cihazda gördüğm en büyük eksiklik hoparlör çıkışlarının yanlış yere konulması , oyun oynarken sag el hoparlörü tamamıyla kapatıyor , arkada yada üstte olması daha kullanışlı olurmuş,sesden mahrum kalıyorsunuz yada rahat oyun oynayamıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kusay

5 aralıkta servise vermiş oldugum tabletin arıza tespiti şükür 2-3 gün önce başladı.ses seda yok şimdilik , kargo ücretini bana ödettirdiler , gönderi ücretini müşterinin ödemesini istemek çok hoş gelmedi doğrusu.batarya az gidiyor ne gibi kullanıcı hatası olabilirki?
    bakalım cihaz bize ne şekilde gelecek , öylesine tamir edilmiş olarakmı yoksa sorun çözülmüş olarakmı , geldigindede bilgi paylaşımında bulunacagım ,

bu arada cihazda gördüğm en büyük eksiklik hoparlör çıkışlarının yanlış yere konulması , oyun oynarken sag el hoparlörü tamamıyla kapatıyor , arkada yada üstte olması daha kullanışlı olurmuş,sesden mahrum kalıyorsunuz yada rahat oyun oynayamıyorsunuz.

Üzgünüz ama ısrar etmez hakkınızı aramazsaniz tablet size geldigindede kargo ücreti size ödettirilecek,bu kargo ücreti meselesini konu her denk geldiginde belirtmeye calışacağım kimse kusura bakmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahgok

android 4.4 yayinlandi.

orj:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=458533&st=300#entry22298604

ceviri:http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2F4pda.ru%2Fforum%2Findex.php%3Fshowtopic%3D458533%26st%3D300%23entry22298604&act=url

CWM modunu hiç kullanmadım cesaret edemiyorum :/

• varol7 V kullanıcısına yanıt
    bir önceki rom'da cwm kullandım ben. telefonda da en az 1,5 senedir kullanıyorum. cesaret edecek bir şey yok dostum:))
    4.4 de hayırlı olsun. kullanılmaya başlasın insanlar da öyle yükleyelim. 4.2 bence sıkıntılı bir sürüm gibiydi.
  • 4.4.2 su an kullandigim surum.

4.2.2 ile gorunum cok fazla bir degisiklik yok zaten. (optimizasyon konusunda google baya baya calismis)

ama daha seri calisiyor suan. dun gece yukledim. henuz yeteri kadar kullanip oyun felan oynayamadim.

aksam eve gectigimde ekran goruntulerini paylasacagim sizlerle.
  • Merhaba 4.4.2 nasıl yüklediğinizi anlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raci87

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: safahk28

quote:

Merhaba. Bende bu tableti 14.05.2013 tarihinde g.g. aracılığı ile 51Cube garantili olarak ilk alanlardanım. Cihazı alınca birçok 3D oyun kurup test ettim ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yaklaşık 15-20 gün sonra oyunlar esnasında tablet ekranında rengarenk çizgiler oluşup kapanmaya başladı. Açmaya çalışsam da açılmıyordu. Bende herhalde ısındığı için yapıyor diye düşünüyordum. Sonrasında da 1 saat kadar sonra bazen açılıyor bazen de şarj aletini takmadan açılmıyordu kaldı ki şarjı en az yarım olmasına rağmen. Böylece oğluma doğum günü hediyesi olarak aldığım bu tabletle daha da sıklaşan kitlenmeler ile 1 hafta kadar sinir harbi yaşadık. Sonra tableti fabrika ayarlarına döndürdüm. Bu arada belirtmek isterim hiç bir şekilde rom değişikliği yapmadım. Zaten nasıl yapıldığını da bilmiyorum. fabrika ayarlarına dönüş sonrası ilk saatlerde sorun olmadı ise de ilk kurduğum Antutu programını indirirken dahi kilitlendi. Tekrar açıp indirip kurdum test esnasında yine kilitlendi. En sonunda da internette gezinirken yine rengarenk oldu ve kapandı. Yine 1 saat kadar bekleyip tableti aldığımda sanki sobanın üstünde unutmuşum gibi aşırı sıcaktı ve ekran hafifçe beyaz-gri arası aydınlıktı. Kapama tuşuna 15 sn. kadar basılı tuttum ve tablet kapandı. Bu durumu mail olarak 51Cube yönetimine yazdım. Onlarda tableti kendilerine göndermemi istediler. O esnada tatilde olduğum için 1 hafta sonra 25 Temmuzda İzmir'den yolladım. Onlarda sanırım işletim sistemini değiştirerek test edip 3 Temmuzda yolladılar.(Arada birebir telefon konuşmalarım da oldu ve sağ olsunlar çok ilgili davrandılar) 4 Temmuz akşamı tableti alınca ilk denediğim şey antutu yu kurup tekrar test etmek oldu. Ama sonuç gene aynıydı. Test ara sıra geçiyor ara sıra rengarenk olup kitleniyordu. Ertesi günü yine telefon irtibatım sonucu 2-3 gün yine test etmem aynı durumu yaşarsam tekrar yollamamı istediler. 8 Temmuzda tekrar test yaparken telefona kayıt yaptım ve 27. sn.de renkli çubuklar eşliğinde kapandı. Bende bu kaydı 51Cube servise mail yolladım. 1 Saat kadar sonrada tableti değiştireceklerini belirten bir mail aldım. Tableti tüm aparatları ile birlikte yolladım ve dün sabah(11/07) teslim aldılar. Şimdi yeni gelecek tableti bekliyorum. Bu durumu size tekrar yazarım. Kusura bakmayın fazla ayrıntılı oldu ama benzer sorunu yaşayan olursa kafasında soru işaretleri kalsın istemedim.
    51 Cube yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
    Saygılar...

buna benzer bir sonlada ben karşılaşmıştım. benim tabletinde ekranın renkleri birbirine geçiyor be dikey çizgiler oluşuyordu ve ayrıca tabletin wifi sorunu vardı modemle aynı odada internette kopmalar yaşıyordum. bende daha fazla dayanamadım ve ekranın videosunu da çekip 51Cube ye yolladım bir hafta sonra değişimle yenisini yolladılar. yeni gelen tableti 3 haftadır kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım ve wifi side harika.
    51 Cube ye bende teşekkür ederim.

Bende rengarenk oldu yazmıştım ama aynı seninki gibi dikey çizgiler halindeydi. Nadiren de yatay çizgiler oluşuyordu. Birde bir arkadaşında yazdığı gibi sadece internette dolaş sonra beklemeye al 1-2 saat sonra gene aç 5-10 sn sonra yine ekran kararıp kitleniyordu ve açılmıyordu. Normalde kapalı tablete şarj aletini takınca otomatik açılır bunda 1-2 saat geçmeden tepki vermiyor illa açma tuşuna bir kaç kez basmak zorunda kalıyordum. Bu nasıl bir kronik hatadır anlamadım ama yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü bende yazılım servis tarafından yeniden değişti. Umarım şimdi bana da yenisi gelir.

Bugün öğlen 51CubeTr ile telefonda görüşmem neticesinde tabletim yine kontrol ediliyormuş; yani söz verdikleri gibi yenisi ile değiştirmeyebilirler. Şimdi yine tamir edip yollayacaklar ve bir süre sonra aynı arıza tekrar edecek. Neticede hem moral hem zaman hem de para kaybındayım. Çünkü 1. gönderimde gidiş geliş 21 TL ödedim. 2 gönderimde karşı ödemeli yolladım teslim alınmadı. 2 gün kargo şirketinde bekletildi. Bulunduğum yerdeki Y.içi kargoya talimat verdim; "Tamam teslim edin ödemeyi ben yapacağım" diye öyle teslim alındı. Bundan da 20 TL ödeyeceğimi varsayarsak sadece 40 TL den fazla zarardayım. Birde tablet tamir edilir, yollanır ve yine aynı arıza gerçekleşirse tableti camdan aşağı atarım herhalde...
    Yine de temennim bu yazılanları 51 CubeTr okuyordur ve Çinlilerin bile sorgulamadan yenisi ile değiştirdiği bir dönemde, mallarının ve sözlerinin arkasında durup benim maduriyetimi giderirler.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raci87 -- 28 Aralık 2013; 12:27:36 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: safahk28

quote:

Merhaba. Bende bu tableti 14.05.2013 tarihinde g.g. aracılığı ile 51Cube garantili olarak ilk alanlardanım. Cihazı alınca birçok 3D oyun kurup test ettim ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Yaklaşık 15-20 gün sonra oyunlar esnasında tablet ekranında rengarenk çizgiler oluşup kapanmaya başladı. Açmaya çalışsam da açılmıyordu. Bende herhalde ısındığı için yapıyor diye düşünüyordum. Sonrasında da 1 saat kadar sonra bazen açılıyor bazen de şarj aletini takmadan açılmıyordu kaldı ki şarjı en az yarım olmasına rağmen. Böylece oğluma doğum günü hediyesi olarak aldığım bu tabletle daha da sıklaşan kitlenmeler ile 1 hafta kadar sinir harbi yaşadık. Sonra tableti fabrika ayarlarına döndürdüm. Bu arada belirtmek isterim hiç bir şekilde rom değişikliği yapmadım. Zaten nasıl yapıldığını da bilmiyorum. fabrika ayarlarına dönüş sonrası ilk saatlerde sorun olmadı ise de ilk kurduğum Antutu programını indirirken dahi kilitlendi. Tekrar açıp indirip kurdum test esnasında yine kilitlendi. En sonunda da internette gezinirken yine rengarenk oldu ve kapandı. Yine 1 saat kadar bekleyip tableti aldığımda sanki sobanın üstünde unutmuşum gibi aşırı sıcaktı ve ekran hafifçe beyaz-gri arası aydınlıktı. Kapama tuşuna 15 sn. kadar basılı tuttum ve tablet kapandı. Bu durumu mail olarak 51Cube yönetimine yazdım. Onlarda tableti kendilerine göndermemi istediler. O esnada tatilde olduğum için 1 hafta sonra 25 Temmuzda İzmir'den yolladım. Onlarda sanırım işletim sistemini değiştirerek test edip 3 Temmuzda yolladılar.(Arada birebir telefon konuşmalarım da oldu ve sağ olsunlar çok ilgili davrandılar) 4 Temmuz akşamı tableti alınca ilk denediğim şey antutu yu kurup tekrar test etmek oldu. Ama sonuç gene aynıydı. Test ara sıra geçiyor ara sıra rengarenk olup kitleniyordu. Ertesi günü yine telefon irtibatım sonucu 2-3 gün yine test etmem aynı durumu yaşarsam tekrar yollamamı istediler. 8 Temmuzda tekrar test yaparken telefona kayıt yaptım ve 27. sn.de renkli çubuklar eşliğinde kapandı. Bende bu kaydı 51Cube servise mail yolladım. 1 Saat kadar sonrada tableti değiştireceklerini belirten bir mail aldım. Tableti tüm aparatları ile birlikte yolladım ve dün sabah(11/07) teslim aldılar. Şimdi yeni gelecek tableti bekliyorum. Bu durumu size tekrar yazarım. Kusura bakmayın fazla ayrıntılı oldu ama benzer sorunu yaşayan olursa kafasında soru işaretleri kalsın istemedim.
    51 Cube yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
    Saygılar...

buna benzer bir sonlada ben karşılaşmıştım. benim tabletinde ekranın renkleri birbirine geçiyor be dikey çizgiler oluşuyordu ve ayrıca tabletin wifi sorunu vardı modemle aynı odada internette kopmalar yaşıyordum. bende daha fazla dayanamadım ve ekranın videosunu da çekip 51Cube ye yolladım bir hafta sonra değişimle yenisini yolladılar. yeni gelen tableti 3 haftadır kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım ve wifi side harika.
    51 Cube ye bende teşekkür ederim.

Bende rengarenk oldu yazmıştım ama aynı seninki gibi dikey çizgiler halindeydi. Nadiren de yatay çizgiler oluşuyordu. Birde bir arkadaşında yazdığı gibi sadece internette dolaş sonra beklemeye al 1-2 saat sonra gene aç 5-10 sn sonra yine ekran kararıp kitleniyordu ve açılmıyordu. Normalde kapalı tablete şarj aletini takınca otomatik açılır bunda 1-2 saat geçmeden tepki vermiyor illa açma tuşuna bir kaç kez basmak zorunda kalıyordum. Bu nasıl bir kronik hatadır anlamadım ama yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü bende yazılım servis tarafından yeniden değişti. Umarım şimdi bana da yenisi gelir.

Bugün öğlen 51CubeTr ile telefonda görüşmem neticesinde tabletim yine kontrol ediliyormuş; yani söz verdikleri gibi yenisi ile değiştirmeyebilirler. Şimdi yine tamir edip yollayacaklar ve bir süre sonra aynı arıza tekrar edecek. Neticede hem moral hem zaman hem de para kaybındayım. Çünkü 1. gönderimde gidiş geliş 21 TL ödedim. 2 gönderimde karşı ödemeli yolladım teslim alınmadı. 2 gün kargo şirketinde bekletildi. Bulunduğum yerdeki Y.içi kargoya talimat verdim; "Tamam teslim edin ödemeyi ben yapacağım" diye öyle teslim alındı. Bundan da 20 TL ödeyeceğimi varsayarsak sadece 40 TL den fazla zarardayım. Birde tablet tamir edilir, yollanır ve yine aynı arıza gerçekleşirse tableti camdan aşağı atarım herhalde...
    Yine de temennim bu yazılanları 51 CubeTr okuyordur ve Çinlilerin bile sorgulamadan yenisi ile değiştirdiği bir dönemde, mallarının ve sözlerinin arkasında durup benim maduriyetimi giderirler.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: Raci87

quote:

quote:

Orijinalden alinti: safahk28

quote:

Merhaba. Bende bu tableti 14.05.2013 tarihinde g.g. araciligi ile 51Cube garantili olarak ilk alanlardanim. Cihazi alinca birçok 3D oyun kurup test ettim ve hiç bir sorunla karsilasmadim. Yaklasik 15-20 gün sonra oyunlar esnasinda tablet ekraninda rengarenk çizgiler olusup kapanmaya basladi. Açmaya çalissam da açilmiyordu. Bende herhalde isindigi için yapiyor diye düsünüyordum. Sonrasinda da 1 saat kadar sonra bazen açiliyor bazen de sarj aletini takmadan açilmiyordu kaldi ki sarji en az yarim olmasina ragmen. Böylece ogluma dogum günü hediyesi olarak aldigim bu tabletle daha da siklasan kitlenmeler ile 1 hafta kadar sinir harbi yasadik. Sonra tableti fabrika ayarlarina döndürdüm. Bu arada belirtmek isterim hiç bir sekilde rom degisikligi yapmadim. Zaten nasil yapildigini da bilmiyorum. fabrika ayarlarina dönüs sonrasi ilk saatlerde sorun olmadi ise de ilk kurdugum Antutu programini indirirken dahi kilitlendi. Tekrar açip indirip kurdum test esnasinda yine kilitlendi. En sonunda da internette gezinirken yine rengarenk oldu ve kapandi. Yine 1 saat kadar bekleyip tableti aldigimda sanki sobanin üstünde unutmusum gibi asiri sicakti ve ekran hafifçe beyaz-gri arasi aydinlikti. Kapama tusuna 15 sn. kadar basili tuttum ve tablet kapandi. Bu durumu mail olarak 51Cube yönetimine yazdim. Onlarda tableti kendilerine göndermemi istediler. O esnada tatilde oldugum için 1 hafta sonra 25 Temmuzda Izmir'den yolladim. Onlarda sanirim isletim sistemini degistirerek test edip 3 Temmuzda yolladilar.(Arada birebir telefon konusmalarim da oldu ve sag olsunlar çok ilgili davrandilar) 4 Temmuz aksami tableti alinca ilk denedigim sey antutu yu kurup tekrar test etmek oldu. Ama sonuç gene ayniydi. Test ara sira geçiyor ara sira rengarenk olup kitleniyordu. Ertesi günü yine telefon irtibatim sonucu 2-3 gün yine test etmem ayni durumu yasarsam tekrar yollamami istediler. 8 Temmuzda tekrar test yaparken telefona kayit yaptim ve 27. sn.de renkli çubuklar esliginde kapandi. Bende bu kaydi 51Cube servise mail yolladim. 1 Saat kadar sonrada tableti degistireceklerini belirten bir mail aldim. Tableti tüm aparatlari ile birlikte yolladim ve dün sabah(11/07) teslim aldilar. Simdi yeni gelecek tableti bekliyorum. Bu durumu size tekrar yazarim. Kusura bakmayin fazla ayrintili oldu ama benzer sorunu yasayan olursa kafasinda soru isaretleri kalsin istemedim.
    51 Cube yönetimine ilgilerinden dolayi tesekkür ederim.
    Saygilar...

buna benzer bir sonlada ben karsilasmistim. benim tabletinde ekranin renkleri birbirine geçiyor be dikey çizgiler olusuyordu ve ayrica tabletin wifi sorunu vardi modemle ayni odada internette kopmalar yasiyordum. bende daha fazla dayanamadim ve ekranin videosunu da çekip 51Cube ye yolladim bir hafta sonra degisimle yenisini yolladilar. yeni gelen tableti 3 haftadir kullaniyorum hiç bir sorunla karsilasmadim ve wifi side harika.
    51 Cube ye bende tesekkür ederim.

Bende rengarenk oldu yazmistim ama ayni seninki gibi dikey çizgiler halindeydi. Nadiren de yatay çizgiler olusuyordu. Birde bir arkadasinda yazdigi gibi sadece internette dolas sonra beklemeye al 1-2 saat sonra gene aç 5-10 sn sonra yine ekran kararip kitleniyordu ve açilmiyordu. Normalde kapali tablete sarj aletini takinca otomatik açilir bunda 1-2 saat geçmeden tepki vermiyor illa açma tusuna bir kaç kez basmak zorunda kaliyordum. Bu nasil bir kronik hatadir anlamadim ama yazilimsal oldugunu sanmiyorum çünkü bende yazilim servis tarafindan yeniden degisti. Umarim simdi bana da yenisi gelir.

Bugün öglen 51CubeTr ile telefonda görüsmem neticesinde tabletim yine kontrol ediliyormus; yani söz verdikleri gibi yenisi ile degistirmeyebilirler. Simdi yine tamir edip yollayacaklar ve bir süre sonra ayni ariza tekrar edecek. Neticede hem moral hem zaman hem de para kaybindayim. Çünkü 1. gönderimde gidis gelis 21 TL ödedim. 2 gönderimde karsi ödemeli yolladim teslim alinmadi. 2 gün kargo sirketinde bekletildi. Bulundugum yerdeki Y.içi kargoya talimat verdim; "Tamam teslim edin ödemeyi ben yapacagim" diye öyle teslim alindi. Bundan da 20 TL ödeyecegimi varsayarsak sadece 40 TL den fazla zarardayim. Birde tablet tamir edilir, yollanir ve yine ayni ariza gerçeklesirse tableti camdan asagi atarim herhalde...
    Yine de temennim bu yazilanlari 51 CubeTr okuyordur ve Çinlilerin bile sorgulamadan yenisi ile degistirdigi bir dönemde, mallarinin ve sözlerinin arkasinda durup benim maduriyetimi giderirler.

Saygilar...

Tekrar merhaba. Biraz kafa ütüleyece?im ama sanyrym en ?anssyz ki?i benim ve belki bir örnek olur diye ayryntyly yazaca?ym. Yukarydaki yazym 15 Temmuz 2013 tarihliydi ve bana yenisini yollamadan ana kart de?i?imi yapylmy? olarak yollamy?lardy. Cihazy 5 ay kadar wifi hariç sorunsuz kullandym. 20 gün öncede a?a?yya yazdyklarymy 51CUBE ye yollayarak 9 Aralykta yolladym. Kargo ücretlerini sa?olsunlar kendileri kar?yladylar.

"Yyi günler. Bu size cihazy 3. kez yollayy?ym.Ylk ikisinde kilitlenme aryzasy nedeniyle yollamy?tym ve siz ikincide anakarty de?i?tirip yollamy?tynyz ve sorun giderilmi?ti. ?imdiki sorunum ise wifi çekim gücü; Daha öncede wifi sorunu ya?yyordum sonra ana kart de?i?ince sorun azalmy?ty. ilk günler modemin bulundu?u salonda full ve 15-16 mbps di?er odalarda ise 2-3 di? 4-5 mbps hyzy görüyordum. Sonralary çekim gücü iyice düytü ve modemle ayny odada ba?lanty çekmez oldu ancak modeme 1 m. mesafenden ba?lanyr oldu. Bu durumu i?letim sisteminin yo?unlu?una ba?ladym. Geçen hafta ise sitenizde yayynlady?ynyz 4.2.2 MW. v2.04 ve 4.2.2 MW. v2.05 romlarynyzy denedim her ikisindede sorun devam etti. Bu sorunun giderilmesini rica ederim. Di?er bir sorunum ise ?arj temassyzly?y; ancak soketin ucunu sa?a sola hareket ettirince ?arj ba?lyyor. Bu aryzayyda kontrol edip giderirseniz sevinirim. Not: Cihazy kargo kar?y ödemeli yollayaca?ym. Daha önceki 2 gönderimde ben ödemi?tim. Fakat siz donanym haber forumda sizin kar?ylady?ynyzy belirtiyorsunuz. Ben bu durumu forumda size belirtmi?tim, sizde geri ödeme yapabilece?inizi belirtmi?tiniz ama ben gerek olmady?yny mühim olan sorunumun giderilmesi oldu?unu yazmy?tym. Fakat gördü?üm kadaryyla sorunlu bir tablet almy?ym ve bu göndermeler son bulaca?a benzemiyor. :-( Cevabynyzy bekliyorum. Saygylar dilerim..."

Cihazy bugün yani 19 gün 4 telefon irtibaty sonra teslim aldym.( Diyeceksiniz ki aryza kaydy sayfalary var oradan baksaydyn ya! Daha ilk günden olu?turdum ama sanyrym yo?unluktan sorularyma hiç cevap yazylmady...) Açty?ymda ?arjy olmady?yndan hemen kapandy ?arj ederek ilk hyz testimi yaptym 7 mbps hyzy gördüm sonrasynda uzak bir odadan tekrar denedim ayny hyzy yine gördüm. ba?ka odadan denemek istedi?imde ise ilk günlerdeki ba?yma gelen rengarenk olup kilitlenme aryzasy tekrar gerçekle?ti. tekrar açyp browseri açmaya çaly?ty?ymda tekrar kilitlendi sonra yine açtym ve antutuyu indirip kamera kaydyyla teste bayladym %21 de gene kilit, tekrar açyp yine kameraly test % 14 de yine kilitlendi. Durumu telefon açyp ilettim. Cihazy yine yollamamy istediler. Hani bu durum bir kaç gün sonra ba?yma gelse kendimden ?üphe edece?im. Elektronik özürlü de?ilim. Evimde her türlü cihaz bulunur ve elektrik bölümü mezunuyum. 6 yyllyk lcd monitörümün aryzasyny bile kendim yapmy? bir adamym. Diyece?im bu tabletten resmen so?udum. Syrf garantili diye çin yerine buradan aldym ama 7 aylyk tabletin 2 ayy serviste geçti sonuç rezalet. Hiç bir arkada?yma ba?ym dik bakyn böyle güzel bir tablet aldym diyemedim.

Not. ?arj aletinin ucu sorunlu oldu?u için ?arjy kesiyor bu nedenle 35 tl yollarsam yenisini yollayabileceklerini belirttiler ama ben istemedim. Zaten tablet çaly?myyor ?arj aleti sorunsuz çaly?sa ne fayda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raci87 -- 28 Aralık 2013; 12:44:13 >

• Birde düzgün yazsaydınız'da anlasaydık sorununuzu,faretmediniz sanırım hiçbirşey anlaşılmıyorl
  • Zaten düzgün yazdım ve 2 ke düzelttim ama yine karakterler bu şekilde çıktı.

Tekrar merhaba. Biraz kafa ütüleyeceğim ama sanırım en şanssız kişi benim ve belki bir örnek olur diye ayrıntılı yazacağım. Yukarıdaki yazım 15 Temmuz 2013 tarihliydi ve bana yenisini yollamadan ana kart değişimi yapılmış olarak yollamışlardı. Cihazı 5 ay kadar wifi hariç sorunsuz kullandım. 20 gün öncede aşağıya yazdıklarımı 51CUBE ye yollayarak 9 Aralıkta yolladım. Kargo ücretlerini sağolsunlar kendileri karşıladılar.

"İyi günler. Bu size cihazı 3. kez yollayışım.İlk ikisinde kilitlenme arızası nedeniyle yollamıştım ve siz ikincide anakartı değiştirip yollamıştınız ve sorun giderilmişti. Şimdiki sorunum ise wifi çekim gücü; Daha öncede wifi sorunu yaşıyordum sonra ana kart değişince sorun azalmıştı. İlk günler modemin bulunduğu salonda full ve 15-16 mbps diğer odalarda ise 2-3 diş 4-5 mbps hızı görüyordum. Sonraları çekim gücü iyice düştü ve modemle aynı odada bağlantı çekmez oldu ancak modeme 1 m. mesafenden bağlanır oldu. Bu durumu işletim sisteminin yoğunluğuna bağladım. Geçen hafta ise sitenizde yayınladığınız 4.2.2 MW. v2.04 ve 4.2.2 MW. v2.05 romlarınızı denedim her ikisindede sorun devam etti. Bu sorunun giderilmesini rica ederim. Diğer bir sorunum ise şarj temassızlığı; ancak soketin ucunu sağa sola hareket ettirince şarj başlıyor. Bu arızayıda kontrol edip giderirseniz sevinirim. Not: Cihazı kargo karşı ödemeli yollayacağım. Daha önceki 2 gönderimde ben ödemiştim. Fakat siz donanım haber forumda sizin karşıladığınızı belirtiyorsunuz. Ben bu durumu forumda size belirtmiştim, sizde geri ödeme yapabileceğinizi belirtmiştiniz ama ben gerek olmadığını mühim olan sorunumun giderilmesi olduğunu yazmıştım. Fakat gördüğüm kadarıyla sorunlu bir tablet almışım ve bu göndermeler son bulacağa benzemiyor. :-( Cevabınızı bekliyorum. Saygılar dilerim...

Cihazı bugün yani 19 gün 4 telefon irtibatı sonra teslim aldım.( Diyeceksiniz ki arıza kaydı sayfaları var oradan baksaydın ya! Daha ilk günden oluşturdum ama sanırım yoğunluktan sorularıma hiç cevap yazılmadı...) Açtığımda şarjı olmadığından hemen kapandı şarj ederek ilk hız testimi yaptım 7 mbps hızı gördüm sonrasında uzak bir odadan tekrar denedim aynı hızı yine gördüm. başka odadan denemek istediğimde ise ilk günlerdeki başıma gelen rengarenk olup kilitlenme arızası tekrar gerçekleşti. tekrar açıp browseri açmaya çalıştığımda tekrar kilitlendi sonra yine açtım ve antutuyu indirip kamera kaydıyla teste başladım %21 de gene kilit, tekrar açıp yine kameralı test % 14 de yine kilitlendi. Durumu telefon açıp ilettim. Cihazı yine yollamamı istediler. Hani bu durum bir kaç gün sonra başıma gelse kendimden şüphe edeceğim. Elektronik özürlü değilim. Evimde her türlü cihaz bulunur ve elektrik bölümü mezunuyum. 6 yıllık lcd monitörümün arızasını bile kendim yapmış bir adamım. Diyeceğim bu tabletten resmen soğudum. Sırf garantili diye çin yerine buradan aldım ama 7 aylık tabletin 2 ayı serviste geçti sonuç rezalet. Hiç bir arkadaşıma başım dik bakın böyle güzel bir tablet aldım diyemedim.

Not. Şarj aletinin ucu sorunlu olduğu için şarjı kesiyor bu nedenle 35 tl yollarsam yenisini yollayabileceklerini belirttiler ama ben istemedim. Zaten tablet çalışmıyor şarj aleti sorunsuz çalışsa ne fayda...

• quote:

Zaten düzgün yazdım ve 2 ke düzelttim ama yine karakterler bu şekilde çıktı.

Tekrar merhaba. Biraz kafa ütüleyeceğim ama sanırım en şanssız kişi benim ve belki bir örnek olur diye ayrıntılı yazacağım. Yukarıdaki yazım 15 Temmuz 2013 tarihliydi ve bana yenisini yollamadan ana kart değişimi yapılmış olarak yollamışlardı. Cihazı 5 ay kadar wifi hariç sorunsuz kullandım. 20 gün öncede aşağıya yazdıklarımı 51CUBE ye yollayarak 9 Aralıkta yolladım. Kargo ücretlerini sağolsunlar kendileri karşıladılar.

"İyi günler. Bu size cihazı 3. kez yollayışım.İlk ikisinde kilitlenme arızası nedeniyle yollamıştım ve siz ikincide anakartı değiştirip yollamıştınız ve sorun giderilmişti. Şimdiki sorunum ise wifi çekim gücü; Daha öncede wifi sorunu yaşıyordum sonra ana kart değişince sorun azalmıştı. İlk günler modemin bulunduğu salonda full ve 15-16 mbps diğer odalarda ise 2-3 diş 4-5 mbps hızı görüyordum. Sonraları çekim gücü iyice düştü ve modemle aynı odada bağlantı çekmez oldu ancak modeme 1 m. mesafenden bağlanır oldu. Bu durumu işletim sisteminin yoğunluğuna bağladım. Geçen hafta ise sitenizde yayınladığınız 4.2.2 MW. v2.04 ve 4.2.2 MW. v2.05 romlarınızı denedim her ikisindede sorun devam etti. Bu sorunun giderilmesini rica ederim. Diğer bir sorunum ise şarj temassızlığı; ancak soketin ucunu sağa sola hareket ettirince şarj başlıyor. Bu arızayıda kontrol edip giderirseniz sevinirim. Not: Cihazı kargo karşı ödemeli yollayacağım. Daha önceki 2 gönderimde ben ödemiştim. Fakat siz donanım haber forumda sizin karşıladığınızı belirtiyorsunuz. Ben bu durumu forumda size belirtmiştim, sizde geri ödeme yapabileceğinizi belirtmiştiniz ama ben gerek olmadığını mühim olan sorunumun giderilmesi olduğunu yazmıştım. Fakat gördüğüm kadarıyla sorunlu bir tablet almışım ve bu göndermeler son bulacağa benzemiyor. :-( Cevabınızı bekliyorum. Saygılar dilerim...

Cihazı bugün yani 19 gün 4 telefon irtibatı sonra teslim aldım.( Diyeceksiniz ki arıza kaydı sayfaları var oradan baksaydın ya! Daha ilk günden oluşturdum ama sanırım yoğunluktan sorularıma hiç cevap yazılmadı...) Açtığımda şarjı olmadığından hemen kapandı şarj ederek ilk hız testimi yaptım 7 mbps hızı gördüm sonrasında uzak bir odadan tekrar denedim aynı hızı yine gördüm. başka odadan denemek istediğimde ise ilk günlerdeki başıma gelen rengarenk olup kilitlenme arızası tekrar gerçekleşti. tekrar açıp browseri açmaya çalıştığımda tekrar kilitlendi sonra yine açtım ve antutuyu indirip kamera kaydıyla teste başladım %21 de gene kilit, tekrar açıp yine kameralı test % 14 de yine kilitlendi. Durumu telefon açıp ilettim. Cihazı yine yollamamı istediler. Hani bu durum bir kaç gün sonra başıma gelse kendimden şüphe edeceğim. Elektronik özürlü değilim. Evimde her türlü cihaz bulunur ve elektrik bölümü mezunuyum. 6 yıllık lcd monitörümün arızasını bile kendim yapmış bir adamım. Diyeceğim bu tabletten resmen soğudum. Sırf garantili diye çin yerine buradan aldım ama 7 aylık tabletin 2 ayı serviste geçti sonuç rezalet. Hiç bir arkadaşıma başım dik bakın böyle güzel bir tablet aldım diyemedim.

Not. Şarj aletinin ucu sorunlu olduğu için şarjı kesiyor bu nedenle 35 tl yollarsam yenisini yollayabileceklerini belirttiler ama ben istemedim. Zaten tablet çalışmıyor şarj aleti sorunsuz çalışsa ne fayda...

Tamam hocam simdi okunuyor oncelikle gecmis olsun ama okuduklarimda bir anormallik göremedim şöyleki mesajları okursanız sorun farklı ama yasananların cok benzer oldugunu görürsünüz servi bakimından ben sizin yerinizde olsam degişim taleb ederim tuketici mahkemesine kadar giderim ayiplı mal diye tabi değişime cevap alamazsanız.

• quote:

Zaten düzgün yazdım ve 2 ke düzelttim ama yine karakterler bu şekilde çıktı.

Sayın Raci Bey

Cihazınızın 3. servise gelişi sebebi ile özellikle resimlerinide çekilerek detaylı incelemesi yapılmıştır. Öncelikle belirtmek isterimki cihazınızın çok yakın bir mesafeden dahi wifi bağlantısı kurması oldukça zor zira cihazınızın wifi anteni cihazın anakartına lehimli olarak bağlı olmasına rağmen tamamen yerinden çıkmış durumdadır. Bu durum ancak çok şiddetli bir yere düşme veya darbe durumunda söz konusu olabilecek bir durumdur, lütfen konu ile ilgili olarak yorum yaparken biraz daha objektif olunuz. Ayrıca cihazınızı uygun olmayan şartlarda örneğin ucu arızalı bir adaptör ile kullanmanız halinde bir arızaya sebep olması çok olası bir durumdur. Servisimizde gereken işlemler yapılarak cihazınız hazır hale getirilmiştir. Elektronik cihazlar uygun ortamda ve uygun şartlarda kullanılmalıdır lütfen uygun olmayan şekildeki kullanımlarda üreticiyi veya firmayı karalamaya yönelik mesajlar ile yanlış yönlendirme yapmama konusunda gereken hassasiyeti gösteriniz.

Saygılarımızla.

• Sayın 51CUBE yetkilisi. Büyük konuşmak istemem ama burada objektif davranan yegane insanlardan biriyim.
    Sizleri yani servis personelini asla suçlayıcı veya firmayı alçaltıcı yorumlarım olmadı. Aksine sizin her zaman ürünün arkasında olduğunuzu belirten yazılarım olmuştur.
    Ben sadece kendi şanssızlığımı belirterek benzer sorun yaşayabilecek olanlara biraz olsun ışık tutmak istedim.
    Ama bakıyorum da siz objektiflikten bahsederken direk beni suçlarcasına "cihaz yüksekten düşmezse böyle olmaz" gibi suçlayıcı tavır içine girmişsiniz.
    Böyle bir durumda azda olsa cihazda hasar oluşurdu. Üzerinde çizik dahi olmayan bir cihaz için böyle suçlamalar yapmanız sadece kendinizi karalamaktan öteye geçmez.
    Kaldı ki böyle bir tespitiniz olsaydı bana kesinlikle kullanıcı hatası olduğunu belirtirdiniz.
    Ama şimdi siz buna cevaben de "bu durumu size yansıtmadan hallettik" dersiniz. Lütfen yapıcılıktan bahsederken yıkıcı olmayalım.

Saygılar dilerim...

• arkadaşlar pil probleminden dolayı tableti pandawille geri yollayacağım tamir için. Rootlu rom var tablette garantiyi bozar mı? orjinal rom yükleyeceğim ama şarj yetmeyecek brick olacak, şarja takılı rom yüklenir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Arkadaslar bakın elestirilerimden dolayı cube rahatsiz olmus ve bu mesaji özelden bana göndermiş bakın meğer ben neler yapmaya çalışıyormuşum cok korkutucu gercekten,cok daha iyi anladım kimlerle muhatap oldugumuzu yazik ki ne yazık.

"Firmamız ile ilgili her konuda ortamı geren ve foruma mesaj yazan kullanıcıları galeyana getirmek amacıyla yolladığınız mesajların amacını anlayabilmiş değiliz. Firmamızla ilgili bir probleminiz varsa firmamızla iletişim kurmanızı rica ederiz ayrıca rakip firmalar adına çalışma içerisinde olan bir kişi iseniz bu çalışmanızı etik olmayan bir şekilde devam ettirmemeniz konusunda sizi uyarmak isteriz . Bundan böyle aleyhimizde yapacağınız her türlü asılsız yayın ve mesajınız hakkında yasal haklarımız doğrultusunda hakkınızda tazminat davası açılması hususunda gereken çalışma başlatılacaktır."

Saygılarımızla.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.