Şimdi Ara

Cube U30GT2 Destek,paylaşım,inceleme [Ana Konu] (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
22
Favori
168.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Cube U30GT2 ana kartını satan bir site varmı.
  • Merhaba Arkadaşlar

Bende yeni bir Cube U30GT2 kullanıcısıyım. Cihazı alalı 3 gün oldu. Cİhazı açar açmaz hemen türkiye distribütörünün sitesindeki
    "- U30GT-2 4.2.2 MultiWindow V2.06 Yalın ROM (31.10.2013)" romunu yükledim. Bi yarım saat kurcaladım Şarjı bitti.
    Adaptörü bağlayıp şarj etmeye başladım. Şarj ederken bi yandanda kullanıyordum. Kullanım esnasında cihazın dokunmatiğinin sapıttığını farkettim.
    Ben başka yere dokunuyorum o başka yere dokunmuşum gibi algılıyor. hatta dokunmadan dokunmuşum gibi sağa sola tıklıyor.
    Cihazda takılmalar donmalar oluyordu. Adaptörün fişini çıkardım cihaz normale döndü. Sonra cihazı kapayıp komple şarj ettim.
    yarım saat 1 saat gibi çok kısa sürede şarj oldu. Fişi çıkarıp tekrardan test etmeye başladım. Herhangi bir sorun görünmüyordu.
    Adaptörü yeniden bağladım yine sapıtmaya başladı. Anlaşılan ya adaptörde yada cihazda bir sorun var.
    Pille kullanmaya devam ettim. oyun video vs. 1 saat kadar kullandım sonra şarjı %20 lerdeyken küt diye kapandı.
    Acaba düzgün şarj olamadığı için mi yaptı böyle yoksa pilde mi sorun var.
    Çalıştığım şirketten aynı özelliklerde bir adaptör ayarladım (12V-2A) Eve gidince soket jack larını değiştirip test edicem.
    İnşallah sorun adaptördendir de servisle falan uğraşmak zorunda kalmam.
    Cihazı test ettiğim süre boyunca karşılaştığım sorunları belirteyim.

1. Çift hoparlör sanıyordum ama tek hoparlör galiba. Hdmi girişinin yanında bir hoparlör ızgarası gibi bi alan var ama ses çıkmıyor ordan.
    Acaba cihaz çift hoparlörlü müdür? Yoksa benim sol hoparlör mü arızalı? Bide hoparlörden çok az ses çıkıyor :((
    Telefonum bile daha iyi ses veriyor. Acaba ses çıkışıyla ilgili genel bir arıza mı var cihazda.
    Yok bu cihazın sesi az çıkıyo diyorsanız arttırmanın bi yolu var mı yazılımsal olarak?

2. Cihaz ayarlarında ekran bölümünde en altta kablosuz görüntü aktarımı ile ilgili bi seçenek var. Aktif edip tv yi bulup bağlan diyorum.
    Bağlantı sağlanıyor. fakat ne tv de nede tablette herhangi bir tepki yok. 10 sn. kadar sonra tv bağlantı koptu uyarısı veriyor.
    Neden bağlantı kuramıyorum. Eksik birşey mi yapıyorum. Hdmi kabloyla bağladım sorunsuz bağlantı. ama kablosuz olmuyor.

3. "http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/" Bu adresteki romları deneyen oldumu? hangisi en verimli çalışıyor acaba?
    overclocklu falan olanlar var. performans / pil olanı nasıldır acaba. Yüklenebilir 3 sürüm ve 1 kernel güncellemesi var. (Çıkış sırasına göre)

A) 29.10.2013 / 4.2.2 v2.06 Final Rooted (Kasty) [Aşağıdakilerden verim alamazsam stabil olan bu sürümü yüklicem]
    B) 29.10.2013 / 4.2.2 v2.06 Final Rooted - Krnl38 OC (Darthjabba) [Favorim bu sürüm deneyip görücez]
    C) 18.01.2014 / 4.2.2 v2.06 Final Kernel Upgrade [Yeni kernel sürümüymüş çok ısınma yapıyormuş galiba pek tercihim değil]
    D) 21.01.2014 / 4.4.2 Rooted (Kasty) [Kasıyor diyorlar ama yükleyip denicem]

4. Distributörün sitesindeki v2.06 Yalın Rom pek hoşuma gitmedi. Root da yok zaten Açılış uzun sürüyor ve açılışta bile kasma yapıyor.
    Kullanımda sıkça takılmalar oluyor. Ama oyunlarda sıkıntı yaşamadım. Gayet akıcı çalışıyor oyunlar.
    Go launcher haricinde karışık olmayan; sade, güzel menülü ve simgeli, akıcı bir tema yada arayüz arıyorum.
    Cihaz çok güzel ama yazılımda görsellik yok. Tavsiyesi olanlar lütfen cevap yazsınlar. (Windows arayüzü sevmiyorum)

Bilgi ve ilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: thecool1981

Merhaba Arkadaşlar

Bende yeni bir Cube U30GT2 kullanıcısıyım. Cihazı alalı 3 gün oldu. Cİhazı açar açmaz hemen türkiye distribütörünün sitesindeki
    "- U30GT-2 4.2.2 MultiWindow V2.06 Yalın ROM (31.10.2013)" romunu yükledim. Bi yarım saat kurcaladım Şarjı bitti.
    Adaptörü bağlayıp şarj etmeye başladım. Şarj ederken bi yandanda kullanıyordum. Kullanım esnasında cihazın dokunmatiğinin sapıttığını farkettim.
    Ben başka yere dokunuyorum o başka yere dokunmuşum gibi algılıyor. hatta dokunmadan dokunmuşum gibi sağa sola tıklıyor.
    Cihazda takılmalar donmalar oluyordu. Adaptörün fişini çıkardım cihaz normale döndü. Sonra cihazı kapayıp komple şarj ettim.
    yarım saat 1 saat gibi çok kısa sürede şarj oldu. Fişi çıkarıp tekrardan test etmeye başladım. Herhangi bir sorun görünmüyordu.
    Adaptörü yeniden bağladım yine sapıtmaya başladı. Anlaşılan ya adaptörde yada cihazda bir sorun var.
    Pille kullanmaya devam ettim. oyun video vs. 1 saat kadar kullandım sonra şarjı %20 lerdeyken küt diye kapandı.
    Acaba düzgün şarj olamadığı için mi yaptı böyle yoksa pilde mi sorun var.
    Çalıştığım şirketten aynı özelliklerde bir adaptör ayarladım (12V-2A) Eve gidince soket jack larını değiştirip test edicem.
    İnşallah sorun adaptördendir de servisle falan uğraşmak zorunda kalmam.
    Cihazı test ettiğim süre boyunca karşılaştığım sorunları belirteyim.

1. Çift hoparlör sanıyordum ama tek hoparlör galiba. Hdmi girişinin yanında bir hoparlör ızgarası gibi bi alan var ama ses çıkmıyor ordan.
    Acaba cihaz çift hoparlörlü müdür? Yoksa benim sol hoparlör mü arızalı? Bide hoparlörden çok az ses çıkıyor :((
    Telefonum bile daha iyi ses veriyor. Acaba ses çıkışıyla ilgili genel bir arıza mı var cihazda.
    Yok bu cihazın sesi az çıkıyo diyorsanız arttırmanın bi yolu var mı yazılımsal olarak?

2. Cihaz ayarlarında ekran bölümünde en altta kablosuz görüntü aktarımı ile ilgili bi seçenek var. Aktif edip tv yi bulup bağlan diyorum.
    Bağlantı sağlanıyor. fakat ne tv de nede tablette herhangi bir tepki yok. 10 sn. kadar sonra tv bağlantı koptu uyarısı veriyor.
    Neden bağlantı kuramıyorum. Eksik birşey mi yapıyorum. Hdmi kabloyla bağladım sorunsuz bağlantı. ama kablosuz olmuyor.

3. "http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/" Bu adresteki romları deneyen oldumu? hangisi en verimli çalışıyor acaba?
    overclocklu falan olanlar var. performans / pil olanı nasıldır acaba. Yüklenebilir 3 sürüm ve 1 kernel güncellemesi var. (Çıkış sırasına göre)

A) 29.10.2013 / 4.2.2 v2.06 Final Rooted (Kasty) [Aşağıdakilerden verim alamazsam stabil olan bu sürümü yüklicem]
    B) 29.10.2013 / 4.2.2 v2.06 Final Rooted - Krnl38 OC (Darthjabba) [Favorim bu sürüm deneyip görücez]
    C) 18.01.2014 / 4.2.2 v2.06 Final Kernel Upgrade [Yeni kernel sürümüymüş çok ısınma yapıyormuş galiba pek tercihim değil]
    D) 21.01.2014 / 4.4.2 Rooted (Kasty) [Kasıyor diyorlar ama yükleyip denicem]

4. Distributörün sitesindeki v2.06 Yalın Rom pek hoşuma gitmedi. Root da yok zaten Açılış uzun sürüyor ve açılışta bile kasma yapıyor.
    Kullanımda sıkça takılmalar oluyor. Ama oyunlarda sıkıntı yaşamadım. Gayet akıcı çalışıyor oyunlar.
    Go launcher haricinde karışık olmayan; sade, güzel menülü ve simgeli, akıcı bir tema yada arayüz arıyorum.
    Cihaz çok güzel ama yazılımda görsellik yok. Tavsiyesi olanlar lütfen cevap yazsınlar. (Windows arayüzü sevmiyorum)

Bilgi ve ilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

En son romda şarjda ısınma oluyor. Isındıkça bu ısı dokunmatik performansını olumsuz etkiliyor. Ben şarj da oyun oynarken yaklaşık 15 dk. sonra dinlendiriyorum yoksa ısınıp sapıtıyor dediğiniz gibi. Tavsiyem ya rom değiştirin ya da cihazı şarjda iken dinlendirerek kullanın. Şarjın çabuk bitmesinde ise her alınan tablette ilk başta pil kalibrasyonu yapılmasını öneriyorum. O nasıl yapılıyor derseniz şöyle anlatayım ; ilk başta normal kullanım ile (oyuna vs. fazla abanmadan) pili bitirin. Daha sonra tabletinizi şarja takıp 4 saat civarı ellemeyin. Sonra şarjdan çıkarıp normal kullanımda şarjı bitirin. Sonra şarjı takın. İşlemler bu kadar. Sonra istediğiniz zaman çekin, kullanın. Bunun sayesinde şarj daha uzun gider ve %20 civarında kapanma sorunu çözülür. Ben bu şekilde kendi cihazımı düzelttim.

• 4.4.2 kitkat kurdum,full şarj ettim çıkarıp kitkat kurayım dedim kuruldu,kurulduktan sonra şarj direk %78'e düştü,şarj ettim kullanayım diyorum,şarjı acayip çabuk bitiyor
    ayarlardan pil bölümüne baktım ekran %84 kullanıyor bunu nasıl düşürebilirim,parlıklık oto yaptım,el ile yarıya kadarda çektim aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 27 Ocak 2014; 15:09:23 >
  • Arkadaşlar almayı planlıyorum bugün..

olumsuz bulduğunuz özelliklerini yazar mısınız ?

bir de rom falan atması cart curt basit midi ben hep ios kullanmış biriyim..

pişman olur muyum ?
  • Dokunmatigin sapıtmasının ısıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Mesela 1 saat hiç dokunmuyorum tablete sonra alıyorum tuş kilidini açıp kullanıyorum. o arada şarjı takıyorum. takar takmaz takılmaya başlıyor menuler geçişler vs. yani isinacak birşey bile yapamıyorsun. Başka bir adaptörle de denedim sonuç aynı. Ya romdan ya cihazdan. Şu romları da yükleyip denicem bu akşam. olmadı servise yollicam. Şarj olayı için dediğini yapıcam. kalibrasyon gerekli bencede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecool1981 -- 27 Ocak 2014; 17:23:53 >
  • Arkadaşlar tabletimi satıyorum tertemiz pırıl pırıl hiç bir sorun yoktur. bir adette yedek şarzı vardır ilgilenenler pm görüşelim..
  • İstek olursa akşam resimlerini ekleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacvokem -- 28 Ocak 2014; 11:19:04 >
  • yabancı sitelerde bi göz attım parlaklık ayarları tersine çalışıyor oto ayar çalışmıyor. parlaklığı sonuna kadar aç yada kıs zaten farkedeceksin dedikleri gibi "invert" ise. ilk şarjı bitir yeniden uzun süre şarj et dene. izlenimlerini yaz . pil kalibrasyon uygulamalarını tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aquilieri -- 29 Ocak 2014; 22:24:52 >
  • aquilieri A kullanıcısına yanıt
    tablet şuan bende değil gelince yazarım,ama parlaklık olarak kısınca kısılıyor,açınca açılıyordu,bende oto yapmştım,şimdi oto yapmayıp ortadamı bırakayım ayarı,bi arada ekran kullanımı %100dü,bide drift mani oyunu gözüküyor %2 ama oyun kapalı,nasıl kökten kapatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SökücüTim

tablet şuan bende değil gelince yazarım,ama parlaklık olarak kısınca kısılıyor,açınca açılıyordu,bende oto yapmştım,şimdi oto yapmayıp ortadamı bırakayım ayarı,bi arada ekran kullanımı %100dü,bide drift mani oyunu gözüküyor %2 ama oyun kapalı,nasıl kökten kapatırım

test rom olduğu için kesin bir çözüm veremiyorlar . parlaklık en kısık hale getirin o şekilde kalsın. pil içi başka bir arkadaş yukarıda yazmış ondan alıntı yapıcam
    frfr den alıntı
    Şarjın çabuk bitmesinde ise her alınan tablette ilk başta pil kalibrasyonu yapılmasını öneriyorum. O nasıl yapılıyor derseniz şöyle anlatayım ; ilk başta normal kullanım ile (oyuna vs. fazla abanmadan) pili bitirin. Daha sonra tabletinizi şarja takıp 4 saat civarı ellemeyin. Sonra şarjdan çıkarıp normal kullanımda şarjı bitirin. Sonra şarjı takın. İşlemler bu kadar. Sonra istediğiniz zaman çekin, kullanın. Bunun sayesinde şarj daha uzun gider ve %20 civarında kapanma sorunu çözülür. Ben bu şekilde kendi cihazımı düzelttim.

eğer 1-2 gün sonra yani 2 full şarj sonunda aynı şekilde olursa eski roma geri dönün şarjda iken kesinlikle kullanmayın. yeni test romlar stabil değil pili drain( emip bitirmesi) etmesi mümkün. pil kalibrasyon uygulamalarını tavsiye etmiyorum . bu cümlede imzam gibi oldu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aquilieri -- 29 Ocak 2014; 22:47:22 >

• aquilieri A kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkürler,şuan wifi sorunu var uzaklaşınca çekmiyor vs,bende laptopdan çıkan wifi kablosu var onu lehimleteceğim,hallettikten sonra sizin dediklerinizi yaparım
    ek olarak:bu tablet ile tplink modeme bağlanamayan benmiyim,airties modeme bağlanıyor tplink modemlere bağlanmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 29 Ocak 2014; 22:50:47 >
  • cube u30gt aldıktan bi kaç ay sonra haberim oldu 2. sinin çıktığına . şanssızlığa bak.
  • Selamlar
    Cube30 gt2 Android 4.2.2 tablette (örneğin) perfect viewer programında ana klasör olarak şuraya bak dediğimde tabletin ana hafızasına bakıyor; fakat sonradan taktığım sd kartın içine ulaşamıyor.
    Oysa ben orayı kullanmak istiyorum. Var mıdır bunun bir yolu yöntemi?

Sevgiler
    SSA
  • Merhaba Arkadaşlar.

Cihazla ilgili sıkıntılarım hala devam ediyor. 2 farklı adaptörle denedim sonuç aynı dokunmatikteki sapıtma yine devam ediyor.
    Özellikle dikkat ettim. Cihaz masanın üzerinde yatık bir şekilde dururken sapıtma oluyor ama elime alıp dik olarak normal kullandığımda düzeliyor.
    Sonra yatay olarak düz tutuyorum yine sapıtıyor. sensörlerlede ilişkisi var bu durumun sanırım.
    Şuan Darthjabba OC 4.2.2 v 2.0.6 romu yüklü. Rom çok güzel ve ihtiyacım olan herşey düşünülmüş. üstelikte bayağı performanslı.
    Antutu 4.1.7 skorum 20047 tabi bu romda işlemcim 1.8Ghz olarak çalışıyor.

3 defa pili boşaltıp doldurdum ama hala sorunum devam ediyor. Ayrıca pil nedense hiç %100 dolmadı. ya %97 yada %98 de takılıyor kalıyor.
    Cihazı akşam şarja takıyorum. ertesi gün akşam (24 saat sonra) bakıyorum %98. yani %100 ü göremedim hiç.
    Bu yüzden pil kalibrasyon yazılımlarınıda çalıştıramıyorum. Çünkü pil %100 olmadan yazılım işlem yapmıyor.
    Cihazı şarjdan çıkarıp 2 saat hay day oynuyorum pil komple bitiyor ve cihaz kapanıyor. yani kıçı kırık facebook oyununu sadece 2 saat oynayabiliyorum
    Telefonda bile daha uzun süre oynuyorum. Cihaz aktif kullanımda 2 saatten fazla gitmiyor.

Dokunmatik ve pil sorunum bi kenara dursun başka sorunlarda var.
    Sesi çok ama çok az çıkıyor. Şaka gibi. Yani en boktan telefonun bile sesi bundan daha gür çıkıyor.
    Dünya kadar ses arttırıcı yazılım denedim hiçbiri işe yaramadı. (halbuki bazıları telefonlarım da sesi gerçekten arttırıyor)
    Wifi çekim kalitesi inanılmaz düşük. Evimde yan yana 3 oda var. modem birinci odada. android deki 4 seviye üzerinden hesaplarsak
    yanındaki ikinci odadan telefonum 3 seviye çekerken tablet 1-2 seviye çekiyor. onun yanındaki üçüncü odadan telefonum 2 seviye çekerken
    tabletim 1 seviye zar zor çekiyor. sürekli kopmalar oluyor. hatta tabletle modem arasından biri geçince bağlantı kopuyor.
    Bilmiyorum belkide romdandır. Öğleden sonra eve geçince cube51 türkiye sitesindenki v2.0.6 son sürümü yüklücem.
    Komple bi yeniden test edicem eğer sorunlarım devam ederse servise yollicam. yani soğumadım cihazdan desem yalan olur.

Bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar aşağıdaki sorunlarla karşılaşmayı bilerek ve kabul ederek alsınlar.

1. Dokunmatik düzgün çalışmıyor.
    2. Pil en fazla 2 saat gidiyor.
    3. Hoparlör sesi çok ama çok az çıkıyor.
    4. Wifi Çekimi çok düşük.

Birde son birşey daha sorayım. Cihazı hızlıal.com dan almıştım. acaba oraya mı göndermeliyim? yoksa Cube51.com.tr ye mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: thecool1981

Merhaba Arkadaşlar.

Cihazla ilgili sıkıntılarım hala devam ediyor. 2 farklı adaptörle denedim sonuç aynı dokunmatikteki sapıtma yine devam ediyor.
    Özellikle dikkat ettim. Cihaz masanın üzerinde yatık bir şekilde dururken sapıtma oluyor ama elime alıp dik olarak normal kullandığımda düzeliyor.
    Sonra yatay olarak düz tutuyorum yine sapıtıyor. sensörlerlede ilişkisi var bu durumun sanırım.
    Şuan Darthjabba OC 4.2.2 v 2.0.6 romu yüklü. Rom çok güzel ve ihtiyacım olan herşey düşünülmüş. üstelikte bayağı performanslı.
    Antutu 4.1.7 skorum 20047 tabi bu romda işlemcim 1.8Ghz olarak çalışıyor.

3 defa pili boşaltıp doldurdum ama hala sorunum devam ediyor. Ayrıca pil nedense hiç %100 dolmadı. ya %97 yada %98 de takılıyor kalıyor.
    Cihazı akşam şarja takıyorum. ertesi gün akşam (24 saat sonra) bakıyorum %98. yani %100 ü göremedim hiç.
    Bu yüzden pil kalibrasyon yazılımlarınıda çalıştıramıyorum. Çünkü pil %100 olmadan yazılım işlem yapmıyor.
    Cihazı şarjdan çıkarıp 2 saat hay day oynuyorum pil komple bitiyor ve cihaz kapanıyor. yani kıçı kırık facebook oyununu sadece 2 saat oynayabiliyorum
    Telefonda bile daha uzun süre oynuyorum. Cihaz aktif kullanımda 2 saatten fazla gitmiyor.

Dokunmatik ve pil sorunum bi kenara dursun başka sorunlarda var.
    Sesi çok ama çok az çıkıyor. Şaka gibi. Yani en boktan telefonun bile sesi bundan daha gür çıkıyor.
    Dünya kadar ses arttırıcı yazılım denedim hiçbiri işe yaramadı. (halbuki bazıları telefonlarım da sesi gerçekten arttırıyor)
    Wifi çekim kalitesi inanılmaz düşük. Evimde yan yana 3 oda var. modem birinci odada. android deki 4 seviye üzerinden hesaplarsak
    yanındaki ikinci odadan telefonum 3 seviye çekerken tablet 1-2 seviye çekiyor. onun yanındaki üçüncü odadan telefonum 2 seviye çekerken
    tabletim 1 seviye zar zor çekiyor. sürekli kopmalar oluyor. hatta tabletle modem arasından biri geçince bağlantı kopuyor.
    Bilmiyorum belkide romdandır. Öğleden sonra eve geçince cube51 türkiye sitesindenki v2.0.6 son sürümü yüklücem.
    Komple bi yeniden test edicem eğer sorunlarım devam ederse servise yollicam. yani soğumadım cihazdan desem yalan olur.

Bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar aşağıdaki sorunlarla karşılaşmayı bilerek ve kabul ederek alsınlar.

1. Dokunmatik düzgün çalışmıyor.
    2. Pil en fazla 2 saat gidiyor.
    3. Hoparlör sesi çok ama çok az çıkıyor.
    4. Wifi Çekimi çok düşük.

Birde son birşey daha sorayım. Cihazı hızlıal.com dan almıştım. acaba oraya mı göndermeliyim? yoksa Cube51.com.tr ye mi?

Cihazınızın piliyle ilgili bir sıkıntı var, cihazı şarj adaptörü ile birlikte bize gönderin. Tabletiniz şarja bağlıyken eğer elektrik hattınız topraklı değilse dokunmatikte problem yaşayabilirsiniz. Topraklaması olan bir elektrik hattında cihaz şarjdayken cihazınızı denerseniz hiç bir sıkıntı olmadığını görebilirsiniz.

• cubeturkiye C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Bu gönderdiğiniz mesajı farketmediğimden size az önce pm atmıştım. kusuruma bakmayın.
    Bende pilde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. En kısa zamanda size gönderimini sağlayacağım.
    Adaptörün uç kısmını kesip başka bir adaptöre bağlamıştım. O ucu sonra yeniden kendi adaptörüne bağladım.
    Yani başka bi adaptörle denemek için orjinal adaptör kablosunda ek oldu mecburen.
    Napiyim şarj girişinde kullanılan jack soketleri pek bulunan ve sık kullanılan türden değiller.
    Ayrıca belirttiğim doldurt boşaltlarıda orjinal adaptörüyle yapmıştım zaten.

Topraklamadan bahsetmişsiniz ama kafama takılan bi konu var.
    Cihazın adaptöründe topraklama yok. yani sadece faz ve notr uçları var.
    Normalde alt ve üst kısımda metal çubuklar olması gerekir. bilgisayar power kablolarındaki gibi.
    Evim yeni ve topraklama olduğundan eminim. Prizlerimde topraklı zaten (alt ve üst kısımlarında metal teller var)
    Çünkü olmasaydı mutlaka sorun yaşardım Çünkü evimde çok sayıda elektronik cihaz var.
    Yani adaptörünüzde topraklamayla ilgili birşey yok. evimde topraklama olsada bu adaptörle cihaza ulaşmaz.
    Emin değilim ama düşüncem bu yönde. Yinede eve gidince başka prizlerdede denicem. hatta alt komşudada deneyebilirim.
    Aaa şimdi aklıma geldi. benim test ettiğim diğer adaptör topraklıydı. Çünkü netbook adaptörü.
    Laptop adaptörlerini bilirsiniz. dikdortgen şeklinde bir ucunda 220v power giriş kablosu diğer ucundada ince 12v çıkış kablosu var.
    Normalde laptop adaptörlerinin çıkışları 19V 4,76A şeklinde oluyor ama bendeki netbook olduğundan 12V 2A şeklinde.
    Yani tamda tabletimin orjinal adaptörünün çıkış değerlerinde. Sonuçta farkında olmadan topraklı adaptörlede denemişim.
    Belkide gerçekten evimde yada binamda topraklama yok kimbilir. Yada topraklama kablosunu notr uca bağlamışlardır. bilemiyorum.
    O yüzden farklı bi binada da denicem ama cihazın kendi adaptörü topraksız olduğundan topraklama olayı bana biraz mantıksız geliyor.

Pil konusunda cihazı size mecbur göndericem gibi görünüyor. peki göndermesemde kendim getirsem?
    Çünkü elinizdeki diğer cihazların wifi çekimini ve ses çıkışını kontrol etmek istiyorum.
    Eğer benimkinde sorun varsa mecburen komple cihazı değiştirmenizi isticem.
    Olay sadece pilse, pil değişimini ve testini bir kaç saatte halledebilir misiniz?
    Açıkçası onarım süreci kargo vs uğraşmak istemiyorum.

• merhaba bende cube 30gt2 kullanıcısıyım yaklaşık 6 7aydır kullanıyorum 2 kere servise gönderdim biri şarj biri dokunmatik den son gönderdigimde dokunmatik degiişti ve ondan sonra tablet şarj tutmuyor şarj ful dolduruyorum cıkarıyorum 15dakka şarj hemen bitiyor yani aldığımda beri sıkıntı kalite alın parasını çöpe atmayın arkadaşlar valla artık servise göndermiyecemm buda bana bir ders olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba cubeturkiye yetkilisi,
    Bu tabletlerdeki wi-fi sorunu programsal mı, yoksa donanımsal mı?
    Bendeki tablette de wi-fi sorunu varda.
  • Arkadaşlar 4.4 kurdukdan sonra bir daha eski versiyonlara geçemiyorum fail veriyo,
    Bu sorunu yaşayanlar oldumu ? 4.4 e mahkum kaldım resmen onun firmware dosyasını kabul ediyo,
    4.2 4.1 hiçbirini kabul etmiyo..

Edit : Sorunu çözdüm arkadaşlar..
    4.4 şuanki halini kesinlikle kurmayın benden demesi :)

http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/11/08/have-problem-in-install-the-rockchip-drivers-no-worry-rockchip-release-the-drivers-auto-installation-tool-download-here/#.Uu_Afvl_u8A

Driver sorunu olduğundan sorun çıkarıyomuş, buradaki driveri kurunca düzeldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 3 Şubat 2014; 18:21:07 >

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.