Şimdi Ara

Cube iwork10 ultimate

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
5
Favori
3.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ürünü daha bu sabah teslim aldım. Ürünün satın aldığım yerhttp://www.banggood.com/Cube-Iwork10-Ultimate-64GB-Intel-Atom-x5-Z8300-Quad-Core-10_1-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1040969.html .
    Tableti alırken oldukça fazla araştırdım ve bu işin tamamen ihtiyaca göre şekillendiğini söyleyebilirim.
    Benim almamdaki etkenler en yakın zamanda siparişini vereceğim klavyesinin diğer tabletlere oranla iyi olması tabi diğerlerinden de baya bir pahalı. Chuwi hi10 gibi tamamen plastik kalitesiz olmaması . Onun dışında zaten 2 in 1 kullanım diyebilirim.
    Klavye kullanmayacak arkadaşlar için alternatif daha çok xiaomi mi pad 2 ve klavye dock u üzerine kafa yormamış bir sürü tablet var. Onları da tercih edebilirler.

Ürünün özelliklerini paylaştığım linkte zaten görebilirsiniz ben gözlemlediğim kadarıyla artı eksi yönlerini aktarmaya çalışacağım.
    Çinden alınan tabletler bildiğiniz gibi fiyatlarına göre oldukça iyi performans vaad ediyor. Bunun haricinde ürünün çok iyi bir malzeme kalitesi var. Gerçekten plastik , kalitesizlik hissi vermiyor. En iyi yanı bu diyebilirim. Ekranı 1920x1200 IPS oldukça iyi bir ekranı var. Tasarımı çok şık arkası mavi siyah güzel bir uyum yakalanmış benim hoşuma gitti.
    Tecrübe ettiğim eksi yanlar ise windows dayken tablet sesi oldukça az veriyor. Yani duymak için çok yakınınzda olması gerekiyor. Sesi arttırmanın bir iki yolu var bunları daha denemedim sonuç verirse buraya yazacağım.

Resimler

Cube iwork10 ultimate

Cube iwork10 ultimate

Kutu içinden otg kablo, Çince kitapçıklar, user manuel, şarj aleti çıkıyor. Bu tip tabletlerin şarj aleti kalitesiz olduğundan bunu kullanmıyorum.Ayrıca cihaza zarar verdiklerine dair yazılar okudum .Bu yüzden Tronsmartın şarj aletini kullanıyorum.
    Cube iwork10 ultimate

Ürünü DHL express ile aldım. Hızlı kargonun her ürünü gümrüğe taktığını bilmiyordum. Sadece vergi ödedim %20 oranında ve ürünü teslim aldım. Banggood 7 günde ürünü dhl e teslim etti. 10 günde gümrük -yol ulaşması sürdü.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar fotoğraf az çekebildim. Bende kullandıkça izlenimlerimi aktarmaya devam ederim .

Ayrıca detaylı inceleme ürün videosu vs burada bulabilirsiniz.
    http://techtablets.com/cube-iwork10-ultimate/review/

Edit= windows10 de sesin az gelme sorununu bir forumda paylaşılan program yardımıyla çözdüm. Equalizerapo isimli program ile sesi baya bir yükselttim hatta kulaklık ile sesi 10 dan fazla açamıyorum çok ses veriyor:).

Edit2= Tablete aldıgım aksesuarların linkleri
    şarj aleti olarak ben tablet ile geleni kalitesiz bulduğum için bunu kullanıyorum.
    http://www.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-5-Times-Faster-Tronsmart-Quick-Charge-2-0-18W-1-Port-Rapid-wall/32375184551.html

http://www.aliexpress.com/item/Ugreen-Universal-White-Mobile-Phone-Stand-Flexible-Desk-Phone-Holder-for-iPad-iPhone-Samsung-Sony-Xiaomi/32547012782.html
    Bunu stand olarak aldım gayet iyi iş görüyor ancak ürünün orjinal kılıfıda alınabilir hatta aslında daha mantıklı ben çanta aldığımdan kılıf almamıştım.

http://www.aliexpress.com/item/Ugreen-multi-USB-3-0-Hub-4-Port-usb-splitter-with-LED-indicator-for-PC-Laptop/32526640882.html
    usb hub bunu her ihtimale karşı aldım klavyede de 2 usb girişi var lazım olmayabilir de.

http://www.banggood.com/Original-Magnetic-Keyboard-for-Cube-Iwork10-Ultimate-Tablet-p-1030411.html

Klavye şuan gümrükte salı günü tabletle birlikte onunda resimlerini atacağım.

ayrıca kılıf almak isteyenler için
    http://www.banggood.com/PU-Leather-Case-Folding-Stand-Cover-For-10_1-inch-Cube-Iwork10-Ultimate-Tablet-p-1046676.html

Aldığım çanta case logic vna 210 gg den almıştım ancak gg ve n11 de tükenmiş.

Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate
    Cube iwork10 ultimate

Edit= Tabletim 8-9 ayın sonunda yandı. Banggood ile iletişime geçtim ve göndermemi söyledir. Ptt vasıtasıyla gönderdim ve Çin yeni yılı vesaire derken 3 ay sonra elime yenisi ulaştı. İçinde giden şeyler biraz canımı sıktı ama çok önemli değil :). Yeni gelen model type-c girişli olan. Type C kesinlikle micro usb gibi gevşek durmuyor bu sefer öyle şarjdan çıkacak derdi olmuyor. Kapattıktan sonra şarja takınca kendi kendine geri açılırdı. Şarja taktıktan sonra kapatmak gerekirdi artık böyle saçma bir durumda ortada yok. Ara ara ekran kartının çökmesi gibi anlık ekran gidip gelmesi söz konusu olan durum şimdilik olmadı ancak araştırdığım kadarıyla bu durum intelin Z8300 atom işlemcisinden kaynaklanan kronik bir sorunmuş, şans işi denilebilir. Daha yenisini 1 hafta önce teslim aldığımdan çok yorum yapamıyorum ancak bahsettiğim problemler giderildiği için mutluyum. Tek canımı sıkan durum klavye de özellik olsun diye konulan parmağınızı touchpad in en üstünden aşağı kaydırdığınızda masaüstüne gelmesi. Bunu çok sık istemsizce yaptığımdan can sıkıcı bir durum. Bu özelliğin kapatılabilmesini isterdim ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.
    Fiyat 150 dolara kadar düşmüş. Klavye ile 210 dolar gibi fiyata alınıyor ki bence çok çok iyi ve değer. Yeni çıkan 12 inchlik ix modeli de çok iyi görünüyor bunun yerine tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 21 Mart 2017; 23:39:23 >

• Hayırlı olsun güle güle kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flatron58

Hayırlı olsun güle güle kullan

Sağolun hocam teşekkürler.

• Usta varmı bir sorun bir kaç gündüe kullanıyorsun nasıl gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sowanted

Usta varmı bir sorun bir kaç gündüe kullanıyorsun nasıl gidiyor

bu ikinci gün ciddi bir sorun yok. Klavyeyide aldım ama gelmesi sürer tabi. Yatay modda windows 10 da chrome tablar arası geçiş yaparken bazen inatla algılamıyor. Birde tabi win10 da sesin az gelme sorunu var androidde çok iyi ancak windowsta yetersiz zor duyuluyor. Bunun için nir ek program indireceğim ayarlardan equalizer kapattım biraz düzeldi ama hala az.
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    6 gün oldu galiba nasıl gidiyor usta :) benimki hala gelmedi :((
  • quote:

6 gün oldu galiba nasıl gidiyor usta :) benimki hala gelmedi :((

herhangi bir sorun yok bende zamanla keşfediyorum cihazı. Ekran mat olmadığından dışarıda kullanırken parlaklığı %100 yapmak gerekiyor. Ilk başta windows sesi az olduğundan programla yükselttim. Usb hub , klavye ,çanta,stand aldım aksesuar olarak artık almam gereken şey kalmadı:). Yavaş kargo malesef uzun sürüyor ben tableti aldıktan birkaç gün sonra usb hub ve stand almama rağmen henüz Çinden çıkabildi. Sorunsuz gelsin de bir hafta erken geç farketmez :).
    usta benimki geldi ama sen forumdan uzaklaştırılmışsın ama süreli galiba. Bu alet kaç saatte şarj oluyor daha yeni geldi keşif etmeye çalışıyorum ve kılıf alanlar varmı acaba ve klavye
  • quote:

usta benimki geldi ama sen forumdan uzaklaştırılmışsın ama süreli galiba. Bu alet kaç saatte şarj oluyor daha yeni geldi keşif etmeye çalışıyorum ve kılıf alanlar varmı acaba ve klavye

İlk mesaja ekledim aldığım alınabilecek aksesuarları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

usta şarj etme süresi hakkında cevap vermedin kaç saatte şarj oluyor bu alet acaba?
  • quote:

quote:

quote:

usta şarj etme süresi hakkında cevap vermedin kaç saatte şarj oluyor bu alet acaba?

Şimdiye kadar hep şarj bitince gece sabaha kadar şarja bırakıyordum bu yüzden net saat söyleyemem. Bugün veya veya yarın gündüz şarj edip süreye bakacağım çünkü android bölümünde şarj olma süresi vs görünmüyor. Ancak süre tablet için kesinlikle iyi. Blitzwolf ugreen tronsmart gibi şarj aleti-kablosu almanı tavsiye ederim.

Çantayı kaça aldınız acaba?

Bu linkteki ile aynı mı?

http://m.teknosa.com/urunler/125042594/case-logic-vna210k-10-siyah-notebook-cantasi-mouse

• quote:

Çantayı kaça aldınız acaba?

Bu linkteki ile aynı mı?

http://m.teknosa.com/urunler/125042594/case-logic-vna210k-10-siyah-notebook-cantasi-mouse

Çanta linktekinin kahverengisi linkteki:
    http://urun.n11.com/canta-ve-kilif/case-logic-vna-210-102-notebook-case-P108116996?cid=604001&gclid=CNW2psnMyMwCFRBmGwodtywMdg&gclsrc=aw.ds

Ben gittigidiyordan 50 tl ye almıştım ancak zaten 1 tane vardı onu aldım. Teknosadan attığınız linkteki üründe onun siyahı ama onu mağazalarda bulmak çok zor ben gidip görüp alayım diye mağazadan stok sordurdum. Ankarada toplam 3-4 tane vardı onlarda kaybolmuştur bulamazsın demişlerdi. İnternetten stok denk gelirse alırsınız yoksa her türlü çanta işinizi görür. Ben pazartesi klavye gelince biraz daha resim eklemeye çalışacağım.

Benee bakıcam yarın istanbulda , klavye ile ilgili izlenimlerini bekliyorum ben henüz sipariş vermedim klavyenin

• quote:

quote:

quote:

şarj süresini ilkel yöntemlerle süre tutarak ölçtüm. Tablet kapalıyken 4-4,5 saatte şarj oldu. Kötü bir süre değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

şarj süresini ilkel yöntemlerle süre tutarak ölçtüm. Tablet kapalıyken 4-4,5 saatte şarj oldu. Kötü bir süre değil.

şarj süresi başta biraz saçmalamış gibi geldi bana o yüzden takıldım ama dün denedim senin dediğin gibi bir aralıkta oluyor ama kapalıyken. Sanırım açıkken deneyince farklı çıkıyor.

Klavye ile iligili yorumunu bekliyorum ayrıca senin çantadan dün gördüm pek begenmedim aynı markanın 11,4 inc olanı var 120 lira ama çok daha hoş gözüküyor. ben tutma yeri olmayan bir tane kılıf gibi bir çanta aldım yine aynı markanın (case logic ) inş klavye ile de sıgar buna. 40tl verdim.

Klavye ile ilgili düşüncelerini alabilirmiyim usta? Çok kalın oldu mu? Çünkü aldığım çanta çok büyük değil benim :/

Türkçe olmaması kötü mü?
    Usb işe yarıyormu?

• quote:

Klavye ile ilgili düşüncelerini alabilirmiyim usta? Çok kalın oldu mu? Çünkü aldığım çanta çok büyük değil benim :/

Türkçe olmaması kötü mü?
    Usb işe yarıyormu?

Klavye ince ve oldukça sağlam hissi veriyor. Gerçekten kaliteli o konuda şüphen olmasın.
    Türkçe olmaması aslında tabi can sıkıcı ama tabletten Tr seçtiğinizde "." basınca mesela "ç" basıyor. Bu office programında yazı yazmanız gerekiyorsa türkçe klavye stickerı yapıştırıp kullanabilirsin hocam. Ben programlmada ing kullanmak durumunda olduğum için çok etkilemiyor ama tabi türkçe olmasını isterdim. Ayrıca resimlerde büyük görünüyor ama 10 inch tablet klavyesi haliyle küçük zamanla alışırsınız.

Usb 2.0 lar çalışıyor hiçbir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 10 Mayıs 2016; 11:34:54 >

• maksimum 150-160 dolar bandında 10-11 inç bi windows tablet varmı öneriniz?
    chuwi hi10 fena değil gibi ama 180 dolar...
    aslında 12 inç falan lazım lakin 250 dolardan başlıyo fiyatları...sözde çin tableti alıyoz ama fiyatlar çok yüksek...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

maksimum 150-160 dolar bandında 10-11 inç bi windows tablet varmı öneriniz?
    chuwi hi10 fena değil gibi ama 180 dolar...
    aslında 12 inç falan lazım lakin 250 dolardan başlıyo fiyatları...sözde çin tableti alıyoz ama fiyatlar çok yüksek...

o fiyatta almanız zor zaten en uygun fiyatlı olan chuwi hi10. Zaman zaman indirim olur onları takip ederseniz alabilirsiniz. Fiyatlar yüksek malesef dolar kuru yüzünden...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.