Şimdi Ara

Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
6.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablet ihtiyacım vardı, önce tablet araştırdım sonra yanımda taşıma probleminden dolayı telefon özellikli tablet araştırdım 7" alacaktım ki boyutlarını kağıda çizip simulasyon yaptım sonra vazgeçtim. 5" civarı cihazda karar kıldım sonra Cube'un ilk telefonunu çıkardığını gördüm pek araştırma fırsatım olmadı ama GMD ile benzer özellikleri sebebi ile pek tereddüt etmedim. Boyutlarını Note 3 ile karşılaştırdım, 3mm uzun ve 0,6mm dar idi BIC üzerinden (182$) sipariş verdim 35 günde elime ulaştı. Aslında telefon daha erken gelmişti ancak 5 gün bayrama sonrasında 6 günde PTT dağıtımına takıldı

Eski kullandığım Motorola Motoluxe XT615'e (4") göre bayağı büyük geldi, tek elde kullanmak imkansız, biraz ağır, ekran GMD gibi dokunmatik ekrana yakın değil biraz daha geride, üzerinde çok tuş yok açma kapama ve ses açma kapama var ki bence çok iyi, 3.5mm kulaklık çıkışı çok net ses veriyor, kendi üzerindeki konuşma kulaklığı çok net, büyük hoparlör kaliteli, fotoğraf çekim, GMD ile eşdeğer, hızlı çekim mevcut ancak düşük ışıkta hızlı çekimde odaklanma problemi var, video çekimi iyi ancak iç mekanda hızlı geçişlerde siyahları hızlı yakalayamıyor. Pil süresi dün komple uğraştım 1-2 saat bilgisayara bağlı kaldı ancak buna rağmen gece 0:00'da 15% pili vardı toplam 20 saat şarjlı durdu ancak belirttiğim gibi 1-2 saat romları denerken bilgisayara bağlı kaldı. Bir kaç gün içinde daha etkili sonuçlar alırım diye düşünüyorum.

Antutu skoru;
     Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs..

Model CUBE TALK 5H/A5300
    Android 4.2.1
    5.5" IPS 1280*720 5 point Touch Capacitive Screen (320DPI)
    CPU MTK MT6589 28NM Cortex A7 Quad Core 1.2GHz
    RAM 1GB DDR3
    Nand Flash 4GB
    Arka Kamera 8.0MP
    Ön Kamera 1.3MP
    Wireless Wifi 802.11 b/g/n
    2G/3G GSM:900/1800MHz,WCDMA:2100MHz
    Bluetooth v4.0
    FM Radio
    GPS (harici chip)
    OTG
    Light Sensor, G-sensor, Proximity Sensor
    Pil 2500mAh Li-Po
    Ölçüler 154.2*78.6*9.5MM
    Net Ağırlık 200g (pil dahil, biraz ağır)
    Yüksek ve net ses çıkışı

Portlar
    1 x Micro USB port
    1 x 3.5mm earphone port
    1x TF card Slot
    2 x SIM card Slot

Paket İçeriği
    1 x CUBE TALK 5H Tablet PC
    1 x Charger
    1 x Micro USB cable
    1 x Otg cable
    1 x User's Manual

Kutu açılış fotoğraflarını çekmedim ancak internetten bulduklarım aşağıdadır.

Öncelikle cihaz MT6589 işlemcili olduğu için hem root hemde imei işlemi yaklaşık 3dk sürüyor

Cihazda üzerinde görülen MIUI V5'in sadece launcher'ı var yani çakma MIUI olarak geliyor, ancak üreticinin kendi çince forumunda custom romlar mevcut hatta bu romların tutulduğu bir hesapta mevcut.
    http://pan.baidu.com/s/1xdDLE

Burada bulunan 4 rom'u denedim en çok LeWa OS5'i beğendim ancak romda normal sim kart ile 3G hizmeti yok, bende micro sim olmadığı için deneyemedim ancak Engineerin Mode'dan baktığım kadarı ile micro simde 3G Radio Mode'ları açık görünüyordu, apk ile sistem dosyaları ile uğraşsamda normal sim ile 3G'yi çalıştıramadım (illa ki vardır bir yolu) bende yeni firmware çıkmış onu yükleyip Mod'ladım.

Yaptığım değişiklikler;
    Root
    Mobile Uncle
    Custom Recovery
    Çin uygulamalarını Root Explorer ile kaldırmak
    exDialer
    Hacker's keyboard
    UC Browser HD
    Apex Launcher
    Galaxy S4 Lock Screen

Cihazın kullanım resimleri;

Postalara göre fırsat buldukça yapacağım açıklamalar;
    2. Post: Direverların kurulumu ve Root işlemi
    3. Post: Imei değiştirme & yedekleme
    4. Post: Custom Recovery kurulumu
    5. Post: Firmware yükleme
    6. Post: Custom Rom kurulumu
     Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs..
     Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs.. Cube A5300 Talk 5H inceleme, root, imei değiştir, recovery, firmware, custom rom vs..[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adimavi -- 31 Ekim 2013; 12:10:37 >

• 2. Post: Direverların kurulumu ve Root işlemi

Gerekli Yazılımlar
    MT65xx_USB_Driver.zip 8.3 MB bu dosya ile kurmaz ise PdaNetZ350.rar 4.7 MB
    Root.rar 3.6 MB

1. Öncelikle telefonu bilgisayara kablosu vasıtası ile bağlıyoruz ve telefonun USB hata ayıklama özelliğinin tikli olduğundan emin oluyoruz;
    Sistem Ayarları > Geliştirici Seçenekleri > USB hata ayıklama (tikli olacak)

2. Bilgisayar kendince driverları yüklemeye çalışacak beceremeyince Bilgisayarıma sağ tıklayarak > Özellikler > Soldan Aygıt Yöneticisi üzerinden sarı ünlem ile belirtilmiş A5300'e sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştire tıkladıktan sonra bir klasöre çıkarılan MT65xx_USB_Driver.zip'ın klasörünü göstererek driverları kurulumunu tamamlayabilirsin.

3. Eğer 2. adım çalışmaz ise veya uğraşmak istemiyorsan 1. adıma devam olarak PdaNetZ350.rar 'ı bir klasöre çıkarak yükleyebilirsiniz.

4. Driverlar sorunsuz yüklendiğinde telefon hala bilgisayara bağlı iken Root.rar 'ı bir klasöre çıkararak root.exe 'ye tıklayıp her adımda Enter ile geçiyoruz ve telefon yeniden başlıyor ve Superuser kurulumu tamamlanıyor.

5. Tavsiyem bir root explorer aplikasyonu kurmanız ve sistem dosyalarına dalarak gereksiz sistem dosyalarını temizlemeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adimavi -- 13 Kasım 2013; 13:16:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adimavi

2. Post: Direverların kurulumu ve Root işlemi

Gerekli Yazılımlar
    Root.rar 3.6 MB

1. Öncelikle telefonu bilgisayara kablosu vasıtası ile bağlıyoruz ve telefonun USB hata ayıklama özelliğinin tikli olduğundan emin oluyoruz;
    Sistem Ayarları > Geliştirici Seçenekleri > USB hata ayıklama (tikli olacak)

2. Bilgisayar kendince driverları yüklemeye çalışacak beceremeyince Bilgisayarıma sağ tıklayarak > Özellikler > Soldan Aygıt Yöneticisi üzerinden sarı ünlem ile belirtilmiş A5300'e sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştire tıkladıktan sonra bir klasöre çıkarılan MT65xx_USB_Driver.zip'ın klasörünü göstererek driverları kurulumunu tamamlayabilirsin.

3. Eğer 2. adım çalışmaz ise veya uğraşmak istemiyorsan 1. adıma devam olarak PdaNetZ350.rar 'ı bir klasöre çıkarak yükleyebilirsiniz.

4. Driverlar sorunsuz yüklendiğinde telefon hala bilgisayara bağlı iken Root.rar 'ı bir klasöre çıkararak root.exe 'ye tıklayıp her adımda Enter ile geçiyoruz ve telefon yeniden başlıyor ve Superuser kurulumu tamamlanıyor.

5. Tavsiyem bir root explorer aplikasyonu kurmanız ve sistem dosyalarına dalarak gereksiz sistem dosyalarını temizlemeniz.

Telefon çeviricisini açıyoruz ve engineering mode için *#*#3646633#*#* değerini giriyoruz çıkan ekranda

Connectivity > CDS Information > Radio Information > Phone1
    karşımıza AT+ şeklinde bir komut satırı çıkıyor "E" yazıyoruz ve bir menu açılıyor menüden AT+EGMR=1,7,"" seçiyoruz ve kopyalamak istediğimiz imei numarasını tırnak işaretleri arasına yazıyoruz.
    AT+EGMR=1,7,"123456789000000"
    Send at command'a basıyoruz.

Geri tuşu

Connectivity > CDS Information > Radio Information > Phone2
    karşımıza AT+ şeklinde bir komut satırı çıkıyor "E" yazıyoruz ve bir menu açılıyor menüden AT+EGMR=1,10,"" seçiyoruz ve kopyalamak istediğimiz imei numarasını tırnak işaretleri arasına yazıyoruz.
    AT+EGMR=1,10,"123456789000000"

Telefonu kapatıp açıyoruz ve telefon çeviricisini açıyoruz *#06#'ye basıp imei'yi kontrol ediyoruz.

Yedekleme işlemi için Google Play den Mobileuncle Tools adlı aplikasyonu indirip Root yetkilerini vermemiz gerekiyor.
    Mobileuncle Tools > IMEI Backup Restore > BackUp IMEI to SDCARD
    Mobileuncle Tools > IMEI Backup Restore > BackUp IMEI to SDCARD2

Custom rom yükledikten sonra imeileri Restore bölümlerinden geri yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adimavi -- 13 Kasım 2013; 13:58:36 >
  • quote:

Telefon çeviricisini açıyoruz ve engineering mode için *#*#3646633#*#* değerini giriyoruz çıkan ekranda

Connectivity > CDS Information > Radio Information > Phone1
    karşımıza AT+ şeklinde bir komut satırı çıkıyor "E" yazıyoruz ve bir menu açılıyor menüden AT+EGMR=1,7,"" seçiyoruz ve kopyalamak istediğimiz imei numarasını tırnak işaretleri arasına yazıyoruz.
    AT+EGMR=1,7,"123456789000000"

Geri tuşu

Connectivity > CDS Information > Radio Information > Phone2
    karşımıza AT+ şeklinde bir komut satırı çıkıyor "E" yazıyoruz ve bir menu açılıyor menüden AT+EGMR=1,10,"" seçiyoruz ve kopyalamak istediğimiz imei numarasını tırnak işaretleri arasına yazıyoruz.
    AT+EGMR=1,10,"123456789000000"

Telefonu kapatıp açıyoruz ve telefon çeviricisini açıyoruz *#06#'ye basıp imei'yi kontrol ediyoruz.

Yedekleme işlemi için Google Play den Mobileuncle Tools adlı aplikasyonu indirip Root yetkilerini vermemiz gerekiyor.
    Mobileuncle Tools > IMEI Backup Restore > BackUp IMEI to SDCARD
    Mobileuncle Tools > IMEI Backup Restore > BackUp IMEI to SDCARD2

Custom rom yükledikten sonra imeileri Restore bölümlerinden geri yükleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster

recovery.rar 5.8 MB

Üstte bulunan recovery.rar dosyası içerisinden çıkan recovery.img dosyasını telefonun SD kartına atıyoruz.
    Mobileuncletools > Recovery Update > Recovery file in SDCard bölümünden recovery.img seçip tamam diyoruz telefon kapanıp açılıyor ve genişletilmiş MIUI recovery telefona yüklenmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adimavi -- 13 Kasım 2013; 14:02:19 >
  • quote:

recovery.rar 5.8 MB

Üstte bulunan recovery.rar dosyası içerisinden çıkan recovery.img dosyasını telefonun SD kartına atıyoruz.
    Mobileuncletools > Recovery Update > Recovery file in SDCard bölümünden recovery.img seçip tamam diyoruz telefon kapanıp açılıyor ve genişletilmiş MIUI recovery telefona yüklenmiş oluyor.

Alıntıları Göster

Gerekli Yazılımlar
    Flash.rar 4.7 MB
    A5300_V1.03_20130927.zip 382.2 MB

1. Vcom Driverlarının yüklü olduğundan emin olun bu driverlar telefonun preloader moduna geçmesi için gerekli. (bknz. 2. Post)
    2. Telefonu kapatıp pilini çıkarın birkaç saniye bekleyin pili geri takın telefonu açmayın.
    3. A5300_V1.03_20130927.zip'ı klasöre çıkarın, Çinçe klasör adları olacak tercümeleri bu dosya içinde de Flash tool mevcut, Vcom driverları ve en alttaki klasör Firmware.
    3. Flash.rar'ı açıp klasöre açıp Flash_tool.exe programını çalıştırın.
    4. Scatter-loading'e basıp A5300_V1.03_20130927 içerisindeki en alt klasöre gidip MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını tikliyoruz ve Firmware için gerekli tüm dosyalar Flash_tool'a yükleniyor.
    5. Şimdi bilgisayara taktığımız USB kablonun bir ucunuda telefona takıyoruz ve telefon preloader moduna girmesini bekliyoruz.
    6. Flash tool da kırmızı bir işlem barı çıkıyor tamamlanıyor ardından mor barın çıkıp yavaşça tamamlanması gerekiyor eğer çok hızlı tamamlandı ise bir yerde yanlış var bilgisayarı yeniden başlatarak işlemi en baştan almak gerekiyor.
    7. Ardından sarı işlem barı yeni firmware'ın yüklendiği anlamına geliiyor bittiğinde yeşil bir daire çıkıyorsa işlem tamam demektir.

Şimdi USB kabloyu çıkarıp ses açma ve güç düğmesine basarak telefonu açabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adimavi -- 18 Aralık 2013; 15:10:27 >
  • quote:

Gerekli Yazılımlar
    Flash.rar 4.7 MB
    A5300_V1.03_20130927.zip 382.2 MB

1. Vcom Driverlarının yüklü olduğundan emin olun bu driverlar telefonun preloader moduna geçmesi için gerekli. (bknz. 2. Post)
    2. Telefonu kapatıp pilini çıkarın birkaç saniye bekleyin pili geri takın telefonu açmayın.
    3. A5300_V1.03_20130927.zip'ı klasöre çıkarın, Çinçe klasör adları olacak tercümeleri bu dosya içinde de Flash tool mevcut, Vcom driverları ve en alttaki klasör Firmware.
    3. Flash.rar'ı açıp klasöre açıp Flash_tool.exe programını çalıştırın.
    4. Scatter-loading'e basıp A5300_V1.03_20130927 içerisindeki en alt klasöre gidip MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını tikliyoruz ve Firmware için gerekli tüm dosyalar Flash_tool'a yükleniyor.
    5. Şimdi bilgisayara taktığımız USB kablonun bir ucunuda telefona takıyoruz ve telefon preloader moduna girmesini bekliyoruz.
    6. Flash tool da kırmızı bir işlem barı çıkıyor tamamlanıyor ardından mor barın çıkıp yavaşça tamamlanması gerekiyor eğer çok hızlı tamamlandı ise bir yerde yanlış var bilgisayarı yeniden başlatarak işlemi en baştan almak gerekiyor.
    7. Ardından sarı işlem barı yeni firmware'ın yüklendiği anlamına geliiyor bittiğinde yeşil bir daire çıkıyorsa işlem tamam demektir.

Şimdi USB kabloyu çıkarıp ses açma ve güç düğmesine basarak telefonu açabilirsin.

Alıntıları Göster
    6. Post: Custom Rom kurulumu

Baiduda custom romları biriktiren birinin adresinden veya 51cube.com adresinde ki bbs forum sayfalarından (google translate ile) rom edineceğiz.

İndirdiğimiz rom'u telefonun SD kartının ana klasörüne atacağız ve telefonun orjinal rom'unda kapatma menüsünde reboot seçeneği olmadığı için yardımcı program kullanacağız veya 2. adımı takip edeceğiz;
    1. Mobileuncletools > Into Recovery Mode seçip tamam diyerek kurduğumuz Custom Recovery menüsüne ulaşacağız.
    2. Veya telefonu kapatıp ses açma tuşu ile birlikte açma tuşuna basılı tutup kurduğumuz Custom Recovery menüsüne ulaşacağız.
    3. Çıkan Recovery menüsünden English>Wipe or format altında bulunan bütün wipe'ları yapacağız. Burada tek dikkat edilmesi gereken şey recovery üzerinde her adım dokunmatik olarak ilerlerken onaylar açma/kapama tuşu ile veriliyor yani evet derken ekrana tıkladığınızda bir aksiyon almıyor açma/kapama tuşuna basmanız gerekiyor.
    4. Geri tuşuna veya sol üstte bulunan geri oka basarak ana menüye dönerek;
    install from sd>choose from sd altından indirdiğimiz romu yükledikten sonra ana menüye döneceğiz
    5. power>reboot yaparak yeni yüklediğimiz rom'u test edeceğiz.

DİKKAT verdiğim adreslerde ki tüm romlar Çince ile başladığı için ezberden dil menüsüne ulaşabilmeniz gerekmektedir.
    Launcher ana sayfasında;
    menü tuşu> en alttaki ayarlar olması muhtemel çince yazıya dokunarak ayarlar menüsünden klavye veya kalem simgesine tıklayarak en üstte bulunan dil seçeneklerinden varsa -ki yoktur" Türkçe yoksa İngilizce'ye çevirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adimavi -- 13 Kasım 2013; 14:17:00 >
  • Güzel telefon hayırlı olsun.Konu için eline sağlık.
  • Sağol talep halinde diğer anlatımlarıda yapmayı planlıyorum.
  • quote:

Sağol talep halinde diğer anlatımlarıda yapmayı planlıyorum.
    öncelikle teliniz hayırlı olsun lenova p 780 ayın 1 inde spariş etmiştim bugun gene 3 5 gun pandawil bekleyin deyince iptal edip sparişimi cube kendi sitesinden 180 dolara spariş ettim telin batarya performansı nasıl acaba fotolar gercekten 8 mp ve dpi değeri 320 mi memnunmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulut1978

öncelikle teliniz hayırlı olsun lenova p 780 ayın 1 inde spariş etmiştim bugun gene 3 5 gun pandawil bekleyin deyince iptal edip sparişimi cube kendi sitesinden 180 dolara spariş ettim telin batarya performansı nasıl acaba fotolar gercekten 8 mp ve dpi değeri 320 mi memnunmusunuz

Alıntıları Göster
    Üründen çok memnunum, ancak bana çok büyük geliyor. Benim ellerime göre arabada tek elle kullanmak imkansız
    Minimum ekran ışığında dahi sizi tatmin edecektir. Pil kullanımı gece 5 saat uçak modunda gündüz normal kullanımla (1-1.5 saat telefon konuşması, 4-5 saat wi-fi, 1-3 saat 3G vb.) 2 günü rahat geçiriyor.
    En sevdiğim özelliği UC Browser HD ile yatay kullanımda ekranı büyültmeye ihtiyaç duymadan web deneyimi sunuyor.

Fotolar kaliteli, aydınlıktan normal ışığa geçerken siyah odaklanmasında sorun var, Custom romlarda 16:9 olan app yok, haricen denediklerimde mevcut ve destekliyor.

Cube bana büyük geldiği için 5" TCL Idol X sipariş ettim, ölçüleri GMD ile aynı gibi ama kullandıktan sonra onuda değerlendiririm.
  • quote:

Üründen çok memnunum, ancak bana çok büyük geliyor. Benim ellerime göre arabada tek elle kullanmak imkansız
    Minimum ekran ışığında dahi sizi tatmin edecektir. Pil kullanımı gece 5 saat uçak modunda gündüz normal kullanımla (1-1.5 saat telefon konuşması, 4-5 saat wi-fi, 1-3 saat 3G vb.) 2 günü rahat geçiriyor.
    En sevdiğim özelliği UC Browser HD ile yatay kullanımda ekranı büyültmeye ihtiyaç duymadan web deneyimi sunuyor.

Fotolar kaliteli, aydınlıktan normal ışığa geçerken siyah odaklanmasında sorun var, Custom romlarda 16:9 olan app yok, haricen denediklerimde mevcut ve destekliyor.

Cube bana büyük geldiği için 5" TCL Idol X sipariş ettim, ölçüleri GMD ile aynı gibi ama kullandıktan sonra onuda değerlendiririm.

tesekkurler
  • U30gt2 kullaniyorum hocam ben. Telefon icin de bu modeli dusunuyorum. Sanirim senin tek sikintin buyuk olmasi. Tavsiye eder misin? Yoksa 20_30 dolar daha fazla verip cinden baska telefon mu alsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lappland

U30gt2 kullaniyorum hocam ben. Telefon icin de bu modeli dusunuyorum. Sanirim senin tek sikintin buyuk olmasi. Tavsiye eder misin? Yoksa 20_30 dolar daha fazla verip cinden baska telefon mu alsam.
    Benim için büyük olması endişe yaratmasın ölçüleri Note 2'den 3mm uzun 1mm dar 1mm kalın.
    Kardeşimde ki Note 2'yi de kullandım o da aynı şekilde arabada tek elle kullanamadım

Telefonu yazılımsal olarak istediğim hale getirdiğim için benim için tablet olarak iki elle kullanması çok zevkli, telefon olarak büyük, en güzel taraflarından biride dokunmatiği çok hassas.
    Pili gün boyu kurcalama ile 14-16 saat gidiyor, bu şarjda normal kullandım 63 saat sonra 18% varken şarja taktım.

Bence phablet olarak düşünceniz varsa kesinlikle fiyat/performans olarak iyi bir alternatif
  • quote:

Benim için büyük olması endişe yaratmasın ölçüleri Note 2'den 3mm uzun 1mm dar 1mm kalın.
    Kardeşimde ki Note 2'yi de kullandım o da aynı şekilde arabada tek elle kullanamadım

Telefonu yazılımsal olarak istediğim hale getirdiğim için benim için tablet olarak iki elle kullanması çok zevkli, telefon olarak büyük, en güzel taraflarından biride dokunmatiği çok hassas.
    Pili gün boyu kurcalama ile 14-16 saat gidiyor, bu şarjda normal kullandım 63 saat sonra 18% varken şarja taktım.

Bence phablet olarak düşünceniz varsa kesinlikle fiyat/performans olarak iyi bir alternatif

şu saat itibariyle sparişim kargoda İnşallah sıkıntısız ulaşır açıkçası bu sayfa olmasaydı sparişi düşünmezdim :)
  • quote:

quote:

şu saat itibariyle sparişim kargoda İnşallah sıkıntısız ulaşır açıkçası bu sayfa olmasaydı sparişi düşünmezdim :)

Alıntıları Göster
    Hayırlısı olsun inşallah bir sorun çıkmaz

Ben yavaş yavaş konuyu güncelliyorum umarım faydası olur.
  • quote:

tesekkeurler
  • quote:

quote:

tesekkeurler

Alıntıları Göster
    Var mı ürün kargosu ile ilgili gelişme ben pandawill den sipariş ettiğim TCL Idol X'i 8 gündür oyaladıkları için iptal ettim belki MeriMobiles tan tekrar denerim veya MT 6592'li modelleri beklerim karar veremedim.
  • quote:

Var mı ürün kargosu ile ilgili gelişme ben pandawill den sipariş ettiğim TCL Idol X'i 8 gündür oyaladıkları için iptal ettim belki MeriMobiles tan tekrar denerim veya MT 6592'li modelleri beklerim karar veremedim.

malesef takip numarası ile gunde 3 5 kere bakıyorum herhangi bir gelişme yok pandawill e tobe ettim 10 gun beklettıler lenova p 780 en son iptal etmiştim bende arkadaşta buyincoins den zte aldu ben cube storeden aldım bekliyoruz torbada yazısını İnşallah :)
  • quote:

quote:

malesef takip numarası ile gunde 3 5 kere bakıyorum herhangi bir gelişme yok pandawill e tobe ettim 10 gun beklettıler lenova p 780 en son iptal etmiştim bende arkadaşta buyincoins den zte aldu ben cube storeden aldım bekliyoruz torbada yazısını İnşallah :)

Alıntıları Göster
    sizin kaç güne gelmişti telefon
  • quote:

sizin kaç güne gelmişti telefon

Alıntıları Göster
    Bana BIC'ten önce gönderdikleri 35 günde geldi ancak 5 gün bayram dönemine denk geldi bir de 6 gün PTT 2 km den getiremedi. Sonra telefon Singapur gümrüğünde geçemedi diye bilgi gitmiş bunlara bir tane daha yolladılar o 9 günde geldi PTT torbaya eklendiği gün getirdi

İkincisini arkadaş istedi bende adamlara 2 telefon gönderdiklerini diğerinin de ödemesini yapmak istediğimi güç bela anlatabildim. İkincisine 10% iskonto yaptılar
    Ama ıvır zıvır almıştım 22$'lık 2. telefonu göndermelerinden önce kargoya vermişlerdi o hala gelmedi.
    Sanırım Singapour Post ile China Air Mail fark ediyor baya, telefonlar pilli olduğu için mecburen Singapour Post ile gönderiyorlarmış, China Air Mail kabul etmiyormuş.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.