Şimdi Ara

cs de lcd monıtorde fps sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba lcd monıtor almayı dusunıyorum ama malum csde fps ala bılmek ıcın monıtorde onemlı forumda 2cı el bı tane alcam phılıps 190x c xxx serıler var genelde 19ınc lcd ama coguna RefreshLock programı ıle bakdımda en dusuk cozunurlukler 75 hz yanı oyunda 75 fps gosterıyo suanda phılıpsın 107t6 tuplu modelını kullanıyorum RefreshLock fps 100 yapıyorum oyun kaymak gıbı olıyo aranızda bu traz bı monıtor kullandıkdan sorna lcd alanız olmsutur lcdlerde fps sorunu ıle karsılastıgınız olıyomu hıc yada ne traz bı lcd monıtor onerırsınız

• Hz'in ne alakası var Fps ile
  • hz 100 veren tuplu monıtor ıle 75hz veren lcd ekranlarda oyunda goruntu farkı cok olıyo o yuzden bı topıc acmıstım ama artık ıhtıyac kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsessive*

Hz'in ne alakası var Fps ile

sen bence oyun falan oynama... hz monitörün fps gösterme limitidir, 75 hz monitör sana saniyede 75 kare gösterirken 100 hz 100 fps gösterir, 120 hz 120 fps gösterir. sıradan bi lcd ve eski tüplülerimiz arasındaki fark 60 dan 120 ye çıktığı için 2 kat farklılık gösterir bu da 2 kat akıcılık anlamina geliyor.

konuyu başlatan arkadaşa da önerim, paran varsa 300-400 liradan başlayan (ikinci elleri) bi 3d monitör al mesela ben samsung 2233rz aldım, 400 liraya, bu 3d, yani 3d özelliğini hiç kullanmama rağmen 120 hz özelliği var ondan faydalanıyorum ben. tüplü monitör akıcılığında, ve görüntü de mükemmel kalitede.

dersen ki ben veremem okadar, ben o monitörü almadan önce 20 tl ye sahibinden mi gittigidiyordan mı ne öyle bi siteden devasa bi tüplü monitör almiştim, 19", tüplü monitörlerin 19" leri çok büyük oluyor. hesap et, 160 hz e kadar çıkabiliyodu eğer çözünürlüğü çok düşürürsen. hiç bi oyunu okadar akıcı oynamadım.

• lcd monitör seçimine dikkat et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juelz

quote:

Orijinalden alıntı: Obsessive*

Hz'in ne alakası var Fps ile

sen bence oyun falan oynama... hz monitörün fps gösterme limitidir, 75 hz monitör sana saniyede 75 kare gösterirken 100 hz 100 fps gösterir, 120 hz 120 fps gösterir. sıradan bi lcd ve eski tüplülerimiz arasındaki fark 60 dan 120 ye çıktığı için 2 kat farklılık gösterir bu da 2 kat akıcılık anlamina geliyor.

konuyu başlatan arkadaşa da önerim, paran varsa 300-400 liradan başlayan (ikinci elleri) bi 3d monitör al mesela ben samsung 2233rz aldım, 400 liraya, bu 3d, yani 3d özelliğini hiç kullanmama rağmen 120 hz özelliği var ondan faydalanıyorum ben. tüplü monitör akıcılığında, ve görüntü de mükemmel kalitede.

dersen ki ben veremem okadar, ben o monitörü almadan önce 20 tl ye sahibinden mi gittigidiyordan mı ne öyle bi siteden devasa bi tüplü monitör almiştim, 19", tüplü monitörlerin 19" leri çok büyük oluyor. hesap et, 160 hz e kadar çıkabiliyodu eğer çözünürlüğü çok düşürürsen. hiç bi oyunu okadar akıcı oynamadım.

tsklr yorum ıcın ben bu kadar detay anlatamadım ıcın oylesıne bı yorum atmıstım suanda aldım bıtane benq 2000w extrem tabı 3d monıtorler daha ıyıdır sonucda yenı teknojolı suanda phılıps 17ınc tuplu var ve goruntu oyun hakımıyetınde 2 kata kadar dana ıyı artık bu lcd ıleryen gunlerde 3d hz yuksek olan bı monıtorle takaslarm

• cs oynarken 17 tupluyu takıyorum fılm vs baska onlıne oyun oynarkende lcd takıyorum cogu tuplu monıtorlerde 100hz desteklemyıo bıkere basıma gelmıstı ılk tuplu monıtorum bozununca gıdıp 17 ınc samsung almıstım oda 85 hz verıyo ıste fazla bılmeyınce sonuc bu olıyo
  • fazla hz alman için çözünürlügü minimuma indirmen gerek biliyomusun bilmiyorum.
  • 800x600de oynıyorum zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.