Şimdi Ara

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
4
Favori
13.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dımmışali

Acaba oyunu remake olarak yapsalardı veya yeni nesil konsollar için yeni bir oyun yapsalardı halimiz ne olurdu🤩
    4. Oyun gelecektir bence bu Remastere olayı insanlara seriyi hatırlatmak için yapılıyor sonuçta oyunun üzerinden 13 yıl geçti ve bu oyunu sadece 90 jenerasyonu biliyor eğer satışlar olumlu yönde olursa Crysis devam serisi hatta yeni bir 3 leme bile gelebilir hazır yeni nesil konsollarda çıkmışken ps5 ve next xbox için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun dublaj kalitesi çok iyiydi. Yüzüklerin Efendisi, Shrek ve Buz Devri kalitesindeydi. Tabii ikinci oyunda bu durumu biraz bozdular, Amerikan askerine laz dublajı yapılması garipti.
  • Apsny A kullanıcısına yanıt
    umarım dediğiniz gibi olur.Eğer yeni konsollara çıkarsa zaten grafik açısından dehşetti birde üzerine ilave ettiler mi bu iş tamamdır.
  • Crysis’i hilesiz hurdasız bugün tekrar bitirdim. Yer yer buglar, hatalar olmasının yanında zamanına göre çok büyük bir oyun olduğunu yeniden keşfettim. Ana görevin yanında sizi oradan oraya sürükleyen yan görevlerle oyunun süresi uzadıkça uzuyor. Birçok materyalle etkileşim kurmak çok avantajlar kazandırabiliyor.

Multiplayer modu olmayacak olması beni çokta üzmedi. Crysis single-player oyunudur. Hikaye odaklı bir oyundur. Gelecek yapım için heyecanlıyım.

• İlk oyunu abartısız 15 kere falan bitirdim. Çok severek oynardım zamanında. Bu versiyonu da muhakkak deneyeceğim. Umarım RX580'i çok üzmez
  • Warhead Standalone paketi de içericekmiş. Psycho başkan hürmetler. Portunu bu arada Crytek yapmıyormuş.
  • Bu oyuna zamanında olan düşkünlüğümü anlatmama gerek yok sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Bu oyuna zamanında olan düşkünlüğümü anlatmama gerek yok sanırım
    Sen anlat hocam. Okuması/dinlemesi keyifli oluyor.

Bu oyunla ilk tanıştığımda yaşım 13-14 civarındaydı. (Şimdi 24 yaşındayım). Amcama arkadaşı bilgisayar vermişti ve içinde birkaç oyunda vardı. Oyunlardan biri Crysis'ti. Daha önce hiç duymadığım, görmediğim bir oyun. Tıkladım açtım. Baktım menüsü Türkçe. Daha bi ilgimi çekti. Oynamaya başladım. Oynarken TR Dublajı ve Psycho karakterinin en baştaki "kamyon çarpmışa dönecekler" repliğini duyunca içten içe bağlandım oyuna. Türkçe konuşuyordu herkes. Üstelik halk ağzı denilebilecek bir şargonla.

Sonrasında gel zaman git zaman oyunu bitirdim. Zor oldu ama bitirdim. Bazı bölümleri tekrar tekrar oynamaya başladım. O arada Crytek firmasına da sempati beslemeye başladım. Oyunun Türkçe dublaj olması beni cezbediyordu. İnternette dolaşırken oyunun 2.'sini gördüm. Crysis 2 yapılmıştı ve yine Türkçe dublajdı her zamanki gibi. Bu sefer orjinal olarak alıp kurdum kendi bilgisayarıma ve ilk oyundan aldığım keyif kadar olmasa da oynadım bitirdim. Bu arada Crytek'e olan ilgi ve sempatim artmıştı. Hemen hemen hergün takip ediyordum içeriklerini. Diğer Crytek oyunlarından ilgimi çeken Warface'e yöneldim ve zamanla onu da oynarken Crysis 3 duyuruldu.

Crysis 3'ün duyurulmasıyla yakın bir arkadaşımla Crytek'in Türkiye fan sitesini cryturk.com'u açtık. Güzel işler yaptık ve Crytek resmi web sitesinde adımızı duyurduk. Hiç bir yerde yayınlanmayan haberleri ilk biz yayınladık. Bu yüzden yeri geldi azar işittik yeri geldi övgü aldık. Firmaya körü körüne bağlanmıştım. Crysis 3 çıktıktan sonra uzun bir zaman oynamaya devam ettim ve bir yerden sonra sürekli başa saran hikayesinden ötürü ve okulumdan dolayı hem oyuna hem de web sitesine içerik üretmeye ara vermek zorunda kaldım. Bu benim için kötü olmuştu. Herşey yolunda giderken bir anda yarı yolda bırakmak kötüydü.

Şimdilerde web sitesi kapalı olduğu için facebook üzerinden aktifiz ama eski hiti yakalamak çok zor. Oyunu, firmayı, ürünleri eskisi gibi tanıtmak zor. Crytek ve ürünlerine karşı olan sempatimi, tanışma hikayemi anlattım. Bilmiyorum belki firmanın başındaki kişiler Türk olduğu için belki ürünleri Türkçe sundukları için belki de başka nedenlerden ötürü hem firmayı hem de ürünlerini çok seviyorum.

Umuyorum Crysis Remastered konusunda bizi yanıltmazlar ve ilk oyunun kalitesinde bir oyun sunarlar.

• burak4242 kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanıcı adım ve profil fotoğrafımdan dolayı dedim anlatmaya gerek yok diye Benim Crysis’le tanışmam Level dergisi ile olmuştu, sonrasında da internet kafelerde oynayanları gördüğümde ağzım açık kalmıştı resmen. O zamanki PC’m yeterli olmadığı için anca uzaktan izliyordum ya da oynayanların yorumlarıyla yetiniyordum. Yarım yamalak oynamak istemediğim için de internet kafeye gitmiyordum, daha doğrusu gittiğimde Crysis açmıyordum hiç

2010 olması lazımdı, PC’yi yenileyip dönemin meşhur fiyat/performans kartlarından AMD 6850’ye geçtikten sonra sonunda ben de oynayıp bitirdim ve hayran kalmıştım diyebilirim. Grafikler, atmosfer, sanbox tarz, Türkçe dublaj ve özel yetenekler çok etkilemişti. Vuruş hissi bugün için son derece yetersiz olsa da o zamanlarda sırıtmıyordu. Tam 3 defa art arda bitirmiştim. Forumu takip etsem de üye olmam da o zamanlarda olmuştu ve üye olurken hangi nicki ve pp’yi kullanacağım çok barizdi

Bazı insanlar remastered’a gerek yok diyor ama her ne kadar zamanının ötesinde olsa da bugün için bence çok da göz alıcı bi görsellik barındırmıyor. Umarım gerçekten fark edecek bir görsellik yaratırlar, hatta görsellikten de önemlisi umarım şu kütük vuruş hissini toparlarlar

• Ooo sevgili günlük takılıyoruz. Bende anlatayım.

Crysis çıktığında 19 yaşında bir gençtim. Ablam evleneli bir kaç ay olmuş, eniştem yazılımcı olduğu için kendisine sağlam bir pc kurmuştu. Üstüne ablamın patronundan da düğün hediyesi olarak hazır sistemlerden bir tane gelmişti. Bir anda ablamlarda 2 adet pc olmuştu. Benim pc anca cs 1.6'ı çalıştırabildiği için ablamı özlüyorum ayağına haftada 1-2 kez giderdim.
    Eniştemle oturur fifa atar, cs falan oynardık. Hatta sayesinde COD 4 Modern Warfare'i falan da bitirmiştim. Sonra bir gün dedi kesin gelmen gerek, dedim hayırdır falan bir gittim Türkçe Dublajlı bir oyun var. Gittim dediğime bakmayın, Galaksinin öbür ucu olan Beylikdüzü ve daha Metrobüs yoktu. Neyse oyunun grafikler desen on numara. 24" monitör ile de şahane görünüyor. O zaman 17-19" CRT tüplü monitörlerden yavaş yavaş flat ve LCD monitörlere geçiş var. Düşünün 24" ne kadar büyük göründüğünü.
    Cnbc-e dizileri ile büyümüş olsam da kaliteli dublajları her zaman sevmişimdir. Lise dönemi Yüzüklerin Efendisi serisini ve Buz Devri 1'i atölye derslerinde kaçıp dublajlı izlemiş birisi olarak Crysis'e hayran kalmıştım. Nomad karakterinin esas oğlan sesini, Psycho'nun atarlı konuşmalarını, Prophet'in görevine adanmışlığını, Kumandanın evlat demesi, aslanım diye gaz vermesi falan. Kadın Doktorun başına buyrukluğu bile sevdirmişti. Düşünsenize nano suitin arayüzü bile Türkçe konuşuyordu yahu. Oyunun mekaniklerine zaten diyecek söz yoktu. Hangimiz Koreli askeri boynundan tutup dolanmadık ki. Çok sonra Xbox 360'a çıkan portunu da saygı olsun diye aldım ama kötüydü çok. :/
    İkinci ve üçüncü oyun için de hikayelerim var ama ilk oyunun yeri her zaman ayrıdır.

crysis serisine hem yerli kardeşlerden ötürü hemde ilk defa bir oyunda türkçe dublajdan ötürü çok meraklıydım keza ilk çıktığında sistemim hiç iyi değildi komşumuz yeni pc toplamış onun pc'de deneyimlemiştim, palit 8600 gt ekran kartı vardı kasasında bende ati x550 hey gidi günler sonradan para biriktire biriktire(150 tl'cik) hd4670 alıp kendi pc'imde doya doya hem nomad'in hem de psychonun hikayesini oynamıştım o döneme göre konusuda çok iyiydi bilim kurgunun zirvesiydi benim için

crysis 2 duyruldu oyunun çıkışına yakın ilk 15 dakikasını youtube'da falan yayınlamışlardı, her gün izlerdim vay be grafikler falan muhteşem, oyun ilk çıktığında hatırlayanlar olacaktır kutulu sürümü elektronik mağazalarda kalmamıştı vatan, teknosa, media market, satürn, electro world, bimeks falan gitmediğim yer kalmadı istanbul'da artık ümidi kesim illaki gelecek dedim, çıkışından 3 veya 4 hafta sonra bimeks'in bir şubesinde rastgele gezerken bulmuştum kasiyerin masasının yanına koymuşlar gizlercesine 2 oyun kalmıştı birisini hemen almıştım

crysis 3 duyrulduğunda ise hiç heyecanlanmadım nedendir bilmem 3. oyununda newyork'da geçmesi, süresinin kısa olması falan beni bir türlü cezbetmedi crackli oynadım ilk sonradan originden orjinal aldım yerli kardeşlerin hatırına

• Serinin tamımına kutulu biçimde sahibim Wars ın yeri bende ayrı başında çok ama çok vakit geçirmişliğim vardır.
  • Her oyunun yeri elbette ayrıdır. Hepsi kendine özgü bir hikaye barındırır bizim için. Dışarıdan bakanlar “bir oyuna böyle bağlanılır mı yaa” diyebilir. Diyorlardır da eminim. Umarım böylesine bağlandığımız bir oyunun hakkını verirler ve mevcut bugları, hataları, kütük gibi olan vuruş hissiyatını, bir nebze de olsa nanogiysiyi üzerinde ufak tefek oynamalarla geliştirirler.

Sizin “şu değişse/eklense/çıkarılsa çok iyi olur dediğiniz birşey var mı? Ben mesela gizlilik ve zırh modu arasında Q ve E harfiyle geçiş yapmayı istiyorum C1’de ama bu mümkün değil. Umarım bunu eklerler. Birkaç yeni NaoSuit yükseltmesi görsek fena olmaz.

• Ulan oyunun en güzel en eğlenceli yanı multiplayer idi. Renastered çıkacağını duyduğumda çok sevinmiştim ancak şu an hayallerim yerle bir oldu resmen...

https://www.youtube.com/watch?v=4Ch4VW4TCm0&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tuşlara atandığı zaman Nano Suit'in kullanımı kolaylaştırılmıştı fakat bu durum kostümün kontrolünün oyuncunun elinde olma hissiyatını azaltmıştı.Mouse çarkında kalması bana göre daha iyi olacaktır.
    Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Ben vuruş hissiyatı ve animasyonları için güncelleme bekliyorum. Tanıtım videosundaki kısacık sahnede bile animasyon kötü geldi nedense. Merak ettiğim Remastered'ı komple Crytek mi yapıyor. Portlarında Saber Interactive de çalışıyormuş. Genelde büyük oyunların Switch uyarlamalarını yapıyorlardı son zamanlarda. Umarım Warhead söylentisi de doğru çıkar da güzel bir paket olur.

@Aerosol 34,

Aynen ikinci oyunu bulmak çok zordu. Bana yakın sayılan yeni açılmış bir AVM'de bulmuştum. AVM öyle bir yere açılmış ki toplu taşımalar geçmiyor yanında. 45 dakika yürümüştüm sırf bunun için.
    Hatta isyanımı facebooka yazmışım şimdi buldum.
    Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]

Üçüncü oyunu ise Aral'da çalışan arkadaşım sayesinde personel indirimi ile almıştım. Oyunun teması ok/yay olduğu için "Become the Hunter" yazılı tshirt hediyesi de vardı. Şansıma sadece S beden kaldığı için bir türlü giymek nasip olmadı. Hala durur dolabımda.

Eski nesil döneminde konsol ve arşivcilik ne güzeldi bee.

• R-10 hocam giysi kontrolünü tuşlara atadığımızda oyunun kontrolü daha da kolaylaşıyor. Bu duruma Crysis 2 ve Crysis 3'ten aşinayız biliyorsun. Onca hengame ve şeyin arasında mouse çarkına basıp zırh'ı seçmek istersen yanlışlıkla güç moduna geçmek falan. Birtek bana mı oluyor bu durumlar?

FORZAFATHER hocam 5 saniyelik bir görüntüden, üstelik sadece kafa çevirme animasyonundan bütün bir oyunu kötülemek yanlış olur. Hele tanıtım videosu gelsin o zaman gör sen. (Umudum var.)

Kutulu arşiv konusunda kesinlikle katılıyorum. C1, C2, C3'ü kutulu almıştım. Şans eseri Crysis Warhead'ı MediaMarkt'ı gezerken buldum ve hiç oynamadan kurmadan direk arşive ekledim. Hâlâ durur öyle. Remastered versiyonun kutulu çıkacağını zannetmiyorum. Sadece dijital sunulacaktır. Ona da el yapımı bi kutu ayarlar koyarız arşive nedir yani.

Var bi hayalimiz...

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak4242 -- 22 Nisan 2020; 14:15:5 >

• Warheadla beraber çıkması güzel.
  • Multiplayer'da olsa fena olmazdı bence
  • İlk oyun ile her Türk oyuncusunun bir hikayesi vardır diye düşünüyorum.O zaman bende 2 kelam yazayım bu oyun ile tanışma hikayemi

Kuzenim bir liste vermiş bana o oyunları aramak için merkeze gitmiştim.O zamanlar Steam,Origin den bir haber Avcılar'da korsan cd satan satan bir yer denk geldim.Kapıda tahtadan bir pano var o panoda mevcut oyunların kapak resimleri asılı.İçeri girdik bodrum katta.Kır saçlı bir abi var verdim elimdeki listeyi ona.Listede 2 oyun yazılı birisi Crysis diğeri Gears of War.Oyunlar hakkında en ufak bilgim yok.Dükkan sahibi sordu elinizdeki bilgisayar güçlü mü kaldırır mı diye.Bende hemen kaldırır dedim.Neyse dvd ye yazıp paketledi verdi oyunları.Siyah eczane poşeti boyutunda bir torbaya koydu.

Eve geldim heyecanlıyım taktım yükledim Crysis 1'i.Kürek yaptım vs.Oyuna girdim baya geç açılıyor.O zaman ram 2 gb olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam.Başladım oyun bir de ne göreyim adamlar Türkçe konuşuyor.O zaman yaşadığım o mutluluğu,heyecanı çok az yaşatmıştır oyun dünyası bana.5 saat kadar oynamıştım kalkamıyordum başından.Ertesi gün bilgisayar dükkanı vardı oraya gidip 2 gb ram satın almıştım bu oyun içim.Ram takviyesinden sonra oyun daha iyi hale gelmişti.

İlk bitirmemden sonra 3 defa üst üste tekrardan bitirmiştim.Kuzenin haberi bile yoktu oyundan.2014'de askere gidene kadar ara ara canım sıkılınca kurup oynadım hep.Tüm zorluk seviyelerinde bitirmiştim.Rahatlıkla söyleyebilirim 15 defa bitirmişliğim vardır.Sonra 2.oyun geldi 5 defa da onu bitirdim.3.oyunu ise 1 kez bitirdim.Onu kutulu olarak almıştım ön sipariş ile.Askerden sonra da 1 ve 2.oyunu Steam den almıştım.Çünkü bendeki yeri çok başka bir oyundu.

Repliklerini bile ezbere bilirim.Lisede her gün Crysis konuşurduk.2.oyun gelse de oynasak,ne zaman çıkacak soruları dolanır dururdu.Güzel bir Remastered olur da bu oyunu bir kez daha zevkle oynarım.En sevdiğim karakter Psycho bu arada.Efsane bir adam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.