Şimdi Ara

Crysis oyuna girerken reset atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sisteme format attım ve tekrar Vista 64 bit ultimate kurdum. Diğer makinada sorunsuz çalışan Crysis ve Warhead bu makinada oyuna giriyorum ilk video geliyor ve ardından reset yiyorum. Mavie ekran falan yok sistem birden kapatılıyor.
    Gigabyte780G DS3H
    4800+
    2Gb ram
    4850 1GB
    Tagan 700 Watt
    Vista 64 ultimate
    TÜm video codecleri yüklü, Crysis güncellemeleri yüklü, Vista güncellemeleri yüklü. Ati 8.9 sürücüsü ve 8.6 sürücüsü ile denedim ama yine de değişen birşey yok.
    Sadece iki oyunda oluyor diğer oyunlarda hiç bir sorun yok.
    Böyle bir sorunla karşılaşanların tavsiyelerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellino -- 25 Eylül 2008; 12:40:54 >

• PSU yetmiyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreonal69

PSU yetmiyor olabilir.

Tagan 700 Watt
  • Psu Tagan 700 Watt
    dediğim gibi diğer oyunlarda yüksek detaylarda bile takılma yokken sadece bu iki oyunda reset atıyor.
    Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım. 350Watt aopen de 3850 ile oyun çok şahane oynanıyor. Powerden olacağını sanmıyorum. Loadda sistemin çektüğü güç 150 watt Zalman fan koontrol ünitesi bu değeri gösteriyor. -,+ 50 Watt bile desek toplam güç 200 Watt eder.
    Ayrıca sistemde hiç O/C yok.
  • Resette mavi ya da siyah ekran görsem bieşeyler bulmaya çalışacağım ama hiç bir ekran gelmeden yükleme sırasında birden kapanıyor.
    Güvenlik duvarı ayarlarında da herhangi bir engel söz konusu değil. sanal bellek ayarlarını da yükselttim. Crysis Bench tools da aynı şekilde yüklenirken reset atıyor. Cod4 Assassin, Fuel Of War ce Grid denediğim diğer oyunlar onlarda hiç bir sorunla karşılaşmadım.
  • bende de ram zamanlamasından dolayı oyuna giremedim.Biraz ramin hızını düşürünce girdim.Sende bir dene,eğer ram'lere o.c yaptıysan hızı biraz düşür..
  • Yukarıda bahsettiğim sorunun nedeni belirlendi.
    8,10 beta sürücüsünü kurduğumda Wahead'i açıp 10 dakika oynayabildim. Sistem tekrar resetledi ve birdaha açılmadı.
    Bileşenleri teker teker diğer makinada deneyerek arızanın anakarttan kaynaklandığını belirlerim ve almış olduğum yer olan sanalmarketim ile temasa geçerek garantiye yolladım. iki gün önce yani garantiye yolladığım tarihten 15 gün sonra Distribütör firma anakarta değişim vermiş ve sanalmarketim yeni kartı yolladı. Kart geldiğinde test edip aynı hatanın olup olmadığına bakacağım.

Benim gibi resetleme sorunu yaşayan arkadaşların şüphelenmesi gereken unsurlardan birisi de anakart. Bu sorunla karşılaşan arkadaşların dikkatine!
  • dostum ayni anakart ayni islemciyle ama bende ekran karti 4870 di senin yasadigin butun sorunlari bende yasadim aynen dedigin gibi 8.10 le bazen aciyordu sorunu bir turlu cozemedim anyi sistemle intele gectim simdi hic bir sorun kalmadi bence o anakartla ekrankartinin bir uyumsuzlugu var sanirsam

yaw milleti bir turlu anlayamiyorum sorunu hemen psu ya bagliyorlar bende 500 walt lik psu var 4870 la hic bir sorun yasatmiyor hemde overcloklu hersey
  • Anakart değişimden geldi. Kurulumu yaptım 4850 ile sistem birkez açıldı ve tekrar kapandı.
    Diğer makina ile işlemcileri değiştirdim. Gigabyte a 3600+ Biostar a da 4850 yi taktım sorun düzeldi. Resetleme falan olmadı yarım saat Crysis oynadım hiç bir sorun yok.
    Diğer makina da da 4850 takır takır çalışıyor. Anlamadığım anakartın 4850 il bir sorunumu var?
    Neyse işlemcileri değiştirip yola devam ediyorum. Ama Gigabyte ın bu anakartından hiç memnun değilim. Biostar TA690G ne kadar yüklenirsem yükleneyim banamısın demiyor. Gigabyte hiçbirşey yapmadan sorun üstüne sorun yaşatıyor. Anlaşılan Gigabyte ve Asus Intel çipsetli kartlarda başarılılar. Nvidia ve AMD çipsetlerinde sorun yaşayanlar oldukça fazla. Birdahaki sefere Gigabyte almak için binlerce kez düşünürüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dellino

Anakart değişimden geldi. Kurulumu yaptım 4850 ile sistem birkez açıldı ve tekrar kapandı.
    Diğer makina ile işlemcileri değiştirdim. Gigabyte a 3600+ Biostar a da 4850 yi taktım sorun düzeldi. Resetleme falan olmadı yarım saat Crysis oynadım hiç bir sorun yok.
    Diğer makina da da 4850 takır takır çalışıyor. Anlamadığım anakartın 4850 il bir sorunumu var?
    Neyse işlemcileri değiştirip yola devam ediyorum. Ama Gigabyte ın bu anakartından hiç memnun değilim. Biostar TA690G ne kadar yüklenirsem yükleneyim banamısın demiyor. Gigabyte hiçbirşey yapmadan sorun üstüne sorun yaşatıyor. Anlaşılan Gigabyte ve Asus Intel çipsetli kartlarda başarılılar. Nvidia ve AMD çipsetlerinde sorun yaşayanlar oldukça fazla. Birdahaki sefere Gigabyte almak için binlerce kez düşünürüm.

aynen katiliyorum dostum ozelikle mofsetleri aceyip isiniyorlardi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.