Şimdi Ara

Crysis 4 de ne olacak ? HARD SPOILER İÇERİR!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
55.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Starbury61

quote:

Orijinalden alıntı: star mode

Beyler Size muhteşem bir haberim var :D :D :D

http://teknobu.net/crysis-4-hakkinda-ilk-bilgiler-gelmeye-basladi/

Şuan konuştuğumuz konu bu

evet trailer falan çıktı diyorlar ama hiç görmedim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: coxcomb

quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

quote:

crysis 1'de prophet manyağı dağa doğru rush yapıyordu. sonra ikinci oyunun başında yeniden patlak verdi. o aradaki hikayeyi anlatabilir ya da nomad yeniden ortaya çıkabilir.

nomad öldü dendi ama o adam ölmemeli psycho ile beraberdi en son ne oldu o adama anlam veremedim

prophet kendi kafasına sıktığı halde yine ortaya çıktıysa nomad hayli hayli yeniden ortaya çıkar. bence.

evet ya ben anlamadım o olayı nedir o?

• quote:

Orijinalden alıntı: gıbıç

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

quote:

crysis 1'de prophet manyağı dağa doğru rush yapıyordu. sonra ikinci oyunun başında yeniden patlak verdi. o aradaki hikayeyi anlatabilir ya da nomad yeniden ortaya çıkabilir.

nomad öldü dendi ama o adam ölmemeli psycho ile beraberdi en son ne oldu o adama anlam veremedim

prophet kendi kafasına sıktığı halde yine ortaya çıktıysa nomad hayli hayli yeniden ortaya çıkar. bence.

evet ya ben anlamadım o olayı nedir o?

Prophet kafasına sıkmadan önce Nanogiysi Prophet'in kişiliğini ve hafızasını işlemcisine kaydetmiştir.Prophet öldükten sonra giysinin içinde Prophet'in bir kopyasi olusuyor ve giysiyi yönetmeye basliyor.Aslinda giysiyi yöneten Alcatraz iken giysinin kendisi Prophet'ti.Crysis 2'nin sonunda Alcatraz Manhattan Virus'unu yayan Sef Kulesine giriyor orada Hargreve'den aldigi Tunguksa Iterasyonu'nunda yardimi ile Nanogiysi'yi kullanarak herseyi tersine çeviriyor ve virüsû uzaylilari öldürecek sekilde programliyor.O anda asiri yüklenmeden dolayi Sef Kulesi patliyor, uzayli öldurmeye programlanmis virusler butun uzaylilari öldürüyor.Ama malesef patlama esnasinda zaten harap, yürüyen ölü modunda olan Alcatraz'in beyni hasar görüyor ve bitkisel hayata giriyor.Giysiyi kullanacak bir kisi kalmadigindan Nanogiysi Prophet'in kisiligini ve hafizasini "yönetici" birim olarak aktiflestiriyor ve Nanogiysi'nin kendisi Prophet oluyor.Crysis 3'teki Prophet aslinda bizim bildigimiz Prophet degil.Nanogiysi'nin ta kendisi.Giysi Prophet'in kisiligine sahip.Crysis3'un sonunda giysideki nanitler(seklini koruyan seyler) serbest birakildigi için ve Nanogiysi Prophet'in kisiligini o kadar özümsemis ki sonunda Nanogiysi şekil değistirip birebir Prophet'in görüntüsüne sahip oluyor.
    Çok Ağir Spoiler İçerirCrysis'in hikayesini anlamayan varsa okusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: umut9334

Gördüğüm kadarıyla Crysis 2'de Prophet'la ilgili yanlış anlaşılan birşey var;

Prophet, Ceph’lerin yaydığı hastalık sonrası o hastalığa esir düşmüş ve tamamen kendini kaybetmeye hazırken, Prophet’a yardımcı olmak için yollanan özel harekat timi ise yaratıkların saldırısından kurtulamamıştı. Saldırıdan tek kurtulan, fakat ölmek üzere olan ve Prophet’ın dokularıyla, giysiye uyumlu olan bir tek Alcatraz vardı. Tüm umudu tükenmişti, Prophet o an şansını denemek üzere giysiyi Alcatraz’a vermiş ve o andan itibaren intihar ederek, simbiyosis olayını gerçekleştirmişti.

quote:

Orijinalden alıntı: King Tiger96
    Prophet kafasına sıkmadan önce Nanogiysi Prophet'in kişiliğini ve hafızasını işlemcisine kaydetmiştir.Prophet öldükten sonra giysinin içinde Prophet'in bir kopyasi olusuyor ve giysiyi yönetmeye basliyor.Aslinda giysiyi yöneten Alcatraz iken giysinin kendisi Prophet'ti.Crysis 2'nin sonunda Alcatraz Manhattan Virus'unu yayan Sef Kulesine giriyor orada Hargreve'den aldigi Tunguksa Iterasyonu'nunda yardimi ile Nanogiysi'yi kullanarak herseyi tersine çeviriyor ve virüsû uzaylilari öldürecek sekilde programliyor.O anda asiri yüklenmeden dolayi Sef Kulesi patliyor, uzayli öldurmeye programlanmis virusler butun uzaylilari öldürüyor.Ama malesef patlama esnasinda zaten harap, yürüyen ölü modunda olan Alcatraz'in beyni hasar görüyor ve bitkisel hayata giriyor.Giysiyi kullanacak bir kisi kalmadigindan Nanogiysi Prophet'in kisiligini ve hafizasini "yönetici" birim olarak aktiflestiriyor ve Nanogiysi'nin kendisi Prophet oluyor.Crysis 3'teki Prophet aslinda bizim bildigimiz Prophet degil.Nanogiysi'nin ta kendisi.Giysi Prophet'in kisiligine sahip.Crysis3'un sonunda giysideki nanitler(seklini koruyan seyler) serbest birakildigi için ve Nanogiysi Prophet'in kisiligini o kadar özümsemis ki sonunda Nanogiysi şekil değistirip birebir Prophet'in görüntüsüne sahip oluyor.
    Çok Ağir Spoiler İçerirCrysis'in hikayesini anlamayan varsa okusun.

Oyunlar arasında uzun boşluklar bırakarak oynadığım için bende hikaye bütünlüğü kaybolmuştu. Bu iki özet çok iyi geldi teşekkür ederim :)

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    Çok saçma olmuş o kısmı 1 in sonunda bir vtolle 3 kişi gidiorlar nomed batmayan bir gemide iniyor ve oyun bitiyor.Warheadda ise nomedden bahsedşyorlar.Oyunun sonunda ise telsizde bi ses nomed ve prophetin adadan ayrıldığını söylüyor.Nomedin ölümü ile ilgili hiç bi sonuç yok.Prophet ise adada nomedin girdiği dağın içine girio crysis 2 videosunda ise dağın içine girdikten sonra kendini newyorta buluo suyun içinden çıkıyo daha açılayıcı olmalılardı.Ve psycho crysis 3 te nasıl okadar kolay yakalanıp giysisini kaptırıo.Ayrıca propet 2 de kendini vuruo ve alkadraz giysiyi alıo ama 3ü sonnda prophetin kendi yüzü var nasıl oluo giysimi eski haline getirdi ? Ayrıca diyerlerinin ölümünün daha kola olma kısmıda doğru onlrın giysisi simbyotikti prophetini özeldi oyüzden raşh tamda bu giysiye ihtiacım var diyodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monolisa -- 6 Şubat 2014; 9:59:28 >
  • crysis 1 ve warheaddan sonra seri benim için bitmiştir..
  • Oyunu az önce bitirdim. 2-3 falan hepsini oynamıştım ama kafamda bazı sorular vardı.

Prophet giysiyi nasıl Alcatraz'a aktardı ?
    Prophet'ın bedeni gerçekten öldümü yoksa 2. oyunun sonunda seflerin teknolojisi ile bir şekilde gerimi canlandı ?
    3. Oyunda 1 kere bile Prophet'ın yüzünü göremedik acaba içindeki gerçekten Alcatrazın ölü vücudumuydu ?

3. oyunun sonunda Claire'ın dedigi gibi nanitlerin engellemesi kalktı. Nanitler yani kıyafetin şekli , biçimini oluşturan mikro robotlar artık kullanıcının istediği şekle girebilicekti. Bir sef e bile dönüşebilirsin diyordu hatırlarsanız. İşte herkesin hatalı olduğu kısım bu. Giysi aslında icinideki kullanıcının vücudunun derisinin altına girmedi. Onun üstünde evrime uğrayarak giysi şeklini kaybedip Prophet'ın yani Laurance Barnes ın fiziksel özelliklerini aldı. Terminator 3 filmindeki T-X gibi düşünün. Şekilden şekile girebiliyordu. Burdada nano-kıyafeti oluşturan nanitler Laurance Barnes'ın görünümünü aldı ve tam fonksiyon hala çalışıyorlar çünkü Sinematiğin sonunda görünmez olmuştu adamımız.

Bana sorarsanız hikaye güzel bitti ama Laurance'ın bundan sonraki hayatını gerçekten merak ediyorum. Eğer bir oyun gelicekse kesinlikle Laurance ana karakterimiz olmamalı. Oyunda başka bir karakter ve nano-suit yerine başka daha değişik bir kıyafet yada bir teknolojili karakterimiz olmalı. Oyun içinde Laurance hikayeye müdahale etmeli kendini göstermeli yardım etmeli bize ve hatta 1-2 bölüm onu kontrol etmeliyiz. Benim görüşüm bu yönde. 3. oyun gerçekten sağlam yerde bitti.

• NaturalBornKillah kullanıcısına yanıt
    Benim görüşüme göre Prophetın orjinal bedeni öldü. Ancak nanosuit propphetın bütün özelliklerini taşıyordu alcatraz giysiyi giyince oyun süresince giysi alcatras ile bütünleşti ve prophetın bütün özellikleri alcatraza geçti yani alcatraz yok oldu. Bedensel özellikleride dahil alcadras propheta dönüştü ve nano giyside o bedenle bütünleşti.
  • 2. oyunda nano suit çıkarılabiliyor,fakat kullanıcının isteği ile çıkıyor.Onun haricinde anca zor müdehale ile çıkıyor.2 oyunun sonunda prophet yeniden fiziksel olarak geliyor.
  • Crysis serisinin tamamını severek ve beğenerek oynamış biriyim. Dün uzun bir aradan sonra tekrar Crysis WARHEAD oynadım.

Crysis serisin de bence çok önemli bir hata var. Herkesin gözün den kaçan. Crysis de ve Crysis WARHEAD Koreliler vardı. Onları ada yendik ama serinin devamın da Korelilere hiç yer verilmemiş olması bence önemli bir eksiklik.

Mutlaka yeni bir oyunla bu giderilmeli diye düşünüyorum. Belki de son bir oyunla hikaye başladığı yerde bitirilecektir.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Hikaye başladığı yerde bitti zaten.
  • beyler ben büyük bir heyecanla aldım crysis 3 oynuyodum ama acayip sıkılıyodum oynarken..o yüzden sonlarına kadar geldim bıraktım oyunu da verdim başkasına

birisi bana oyunun sonunu özetleyebilir mi ?

prophet kafasına sıkmıştı ve öncesinde giysiyi alcatraza vermişti.nasıl prophet ile oynamaya devam ettik ? ve oyunun sonunda ne oldu ?

edit:gerek kalmadı.öğrendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcan402 -- 26 Şubat 2014; 17:34:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Hikaye başladığı yerde bitti zaten.

Başladığı yerde bitti den kastım son bir oyun çıkması ve o oyunda Crysis 1 geçtiği adayı tekrar oynayıp bitirmek. Tabi bu defa farklı yerlerin de.
  • Crysis serisi sıktı artık, bence daha farklı bir konsept ile yeni bir oyun yapılsın.
  • Crysis 2 çok iyi bir oyun oldu bana göre,crysis 3 çok kısa ve sıkıcı olmuş umarım crysis 4 böyle olmaz...

• BEYLER CRYSİS 4 CIKMAYACAK AMA RYSE:SON OF ROME OYUNU CIKTI BİLE O DEGİL AMA YENİ OYUN DİYE BU OYUNU CIKARDILAR AMA XBOX 361 VE PLAYSTATİON 3 VE PLAYSTATİON 4 DESTEKLİ CIKTI OYUN YANİ BU 3 KONSOLDAN BİRİ ELİNİZDE OLCAK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Apocalypse-96

quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir197

Oyunu bitirdim. Çok keyifliydi.

Bizim prophetın bedeni nanosuitli oldu. bu durum crysis 4 e çok ilginç şeylere yol açabilir. merak ediyorum siz ne düşünüyorsunuz. 4 de sefler olacakmı yine dersiniz. yoksa CELL ilemi savaşırız ?

Prophet'in bedeni yok. Gerçek Prophet intihar etti ve öldü. Nanogiysi Prophet intihar etmeden önce Prophet'in zihnini birebir kopyalıyor ve hardiskine kaydediyor. Nanogiysi sonradan 2.Prophet gibi birşey oluyor. Prophet hep eski insan haline özlem duyuyor çünkü intihar eden gerçek insan Prophet'in bütün anılarına sahip, anıları ortak. O yüzden gerçek ölen Prophet'in yaptığı herşeyi sanki kendisi yapmış gibi hatırlıyor ve hissediyor Nanogiysi'deki kopya Prophet.

Prophet katalizörleri CELL merkezinde serbest bırakınca ve sonrasında oyunun sonunda atmosfere yanarak girip dünyaya düşünce Nanogiysi "evrim" geçiriyor ve Nanogiysi Prophet'in eski bedensel şeklini alıyor. Yani Prophet'ten arta kalan Prophet'in kişiliğine sahip Nanogiysi tam anlamıyla ölmüş bir adamın birebir kopyası oluyor, tam anlamıyla Prophet'a dönüşüyor.

Hocam gerçekten çok iyi özetlemişsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: yakonazi

quote:

Orijinalden alıntı: crossbred

quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

quote:

Orijinalden alıntı: farukty

dostlar crysis 2 nin bitiminde prophet bitime uzağız deyip harita gösterdi cephler daha bitmedi yani.Bundan sonraki oyunlar bence crysis 2 nin devamı gibi dünyadaki büyük şehirlede geçecek.Örnek tokyo istanbul Berlin gibi yoksa Crysis serisini Call Of Duty Ghosts bitiecek.

Crysis 3 çıktı oynamadınmı orada alpha ceph öldürüldü ve uzaylıların kökü kurudu,Dünya zati perişan oldu.

alpha ceph ölmesi uzaylıların sonunu getirmiyor onun görevi oyun oynarken ara videoda da söylediği gibi baş edemiyecekleri bir direniş olursa uzay köprüsü açık destek getirmektir o yüzden alpha ceph de çok enerji var hatta cell askerleri onun sayesinde millete enerji dağıtarak köşeyi dönüyorlar...zaten öyle bir köprü açmak çok enerji ister.Bence oyunda sef hiç bitmeyecek bitmezde

her oyunda senaryo değişiyor zaten , 1'de küre gibi bişi vardı oradan canavar çıkıyordu. 2'de şehrin içine seflerin damarlar işlemiş. 3'te cell alpha ceph ile işbirliği yapmış ne kadar saçmaladılar 3'te. bence yeni bir seri çıkarsın crytek nanosuit olmasın o oyunda. call of duty benzeri mw benzeri birşeyler olsun. bıktık gelecekten.

Crytek öyle bi oyun yapıyor zaten. Adı da homefront.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Crysis serisinin tamamını severek ve beğenerek oynamış biriyim. Dün uzun bir aradan sonra tekrar Crysis WARHEAD oynadım.

Crysis serisin de bence çok önemli bir hata var. Herkesin gözün den kaçan. Crysis de ve Crysis WARHEAD Koreliler vardı. Onları ada yendik ama serinin devamın da Korelilere hiç yer verilmemiş olması bence önemli bir eksiklik.

Mutlaka yeni bir oyunla bu giderilmeli diye düşünüyorum. Belki de son bir oyunla hikaye başladığı yerde bitirilecektir.

Senin korelilerle bi işin yok ki. Koreliler hikayenin başlaması için tema sadece. Hikayenin ana unsuru falan değiller. Zaten 3 leme olarak çıkacağı planlandığı için açılışı hikaye bi yerden başlasın diye korelilerden başlatmışlar. Sadece aracı yani onlar. Sefler ve celleydi bizim işimiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojotr

crysis 1 ve warheaddan sonra seri benim için bitmiştir..

crysis 2 de nomad le adaya donmeyi beklerken aradaki boslugu doldurmamalari cok kotu oldu oyundan sogudum bu yuzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyrazor -- 12 Ekim 2014; 2:02:52 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.