Şimdi Ara

Cryptocoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili herşey (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.628
Cevap
151
Favori
109.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mikuru Asahina

quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ilk mesaja en az komisyonla btc satan siteyi ekleyin bence

yurt içi / yurt dışı - kredi kartıyla alınan siteler ve komisyon oranları vs.

bir de mining için ekran kartı dışında (rx470 mesela) hangi parçaları almalıyız bunun bir rehberini arıyorum. güvenilir bir link verebilecek olan varsa çok sevinirim.

ekran kartıyla mining olayında en son bildiğim slotu bol anakart yeterliydi birde ekran kartları monitöre bağlanmadığı için görüntü çıkış soketinde 2 pine tel takılıp çalışır hale getiriliyordu.
    Asic veya Fpga minerlar varsa eğer boşuna ekran kartıyla girişme

Hocam o dediğiniz ekran olayı sadece nedense ilk bootta oluyor bende ilk bootta direk monitöre bağlamıştım birdaha gerek duymadım.

Bitcoinin ekran kartıyla kazıldığı zamandan hatırlıyorum ama hangi 2 pin olduğunu bilmiyorum. Ozamanlar lisenin başlarındaydım param yok diye ekran kartı alamamıştım birtane alıp sonrasında 2 3 tane daha almayı sonra gelen parayla depo kiralayıp 100 civarı cihazla düşünüyordum. Bilgisayarımda düzgün ekran kartı olsaydı eğer zaten bugünlere geleceğini biliyordum.

• Paribu'da olmadı. Banka hesabımdan para transfer edecektim en az 100 TL aktarabilirsiniz dedi.

TC Kimlik fotokopi/fotoğrafımı paylaşmadan 60 TL'lik bitcoin alabileceğim yer önerisi olan var mı?

Edit: Alıp direk kağıt cüzdanıma aktarıcam zaten öylesine alıyorum ama alamadım bir türlü, yardım edin lütfen tanışmak istiyorum artık şu bitcoinle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 26 Mayıs 2017; 16:36:55 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

quote:

mayıs ayında birçok altcoinde patlama görüyorum.
    2 senedir 0,05-0,1 dolar seviyesinde seyreden coinler şu anda 0,5-1 dolar aralığında hatta 15-20 doları da bulanlar var.
    bu sene bu patlamanın sebebi nedir var mı bilen?
    bitcoin herkes tarafından biliniyor, sürekli spekülasyonlarla iniyor çıkıyor tamam da bu altcoinlere ne oldu bilen biri açıklayabilirse sevinirim.
    ayrıca bundan sonraki gidişat ne şekilde olur, tekrar eski hallerine dönerler mi yoksa yükseliş devam eder mi?

bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum hocam?

Ethereum ile başlayan bu patlama Ripple gibi coinlerle devam etti altcoinlerin çoğu patladı bunun nedenleri şunlardır.

1-) Bitcoin aşırı yavaş ve ağı çok laglı şu an bir ödeme en erken yarım saate gidiyor oda en erken günlerdir bekleyenler var bu yüzden coinleri gerçekten kullananlar ve sadece yatırım ve hisse gibi düşünmeyenler bir alternatif aradı.
    2-) Cryptocoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili herşey
    Burdanda görüleceği gibi çok fazla yeni yatırımcı, banka, şirket vs bu işin içine girdi ve yüklü miktarda para bastı bu yüzden market cap arttı ve bu yatırımların çoğu altcoinlereydi yinede 2 ay önceki BTC market capi şu anki Ethereumdan daha azdı patlama oldu herkes payını aldı ve bu patlamanın dahada büyüyeceğinden eminim şu an toplam market capi 100 milyar bile değil ama hergün neredeyse bi 4-5 milyar geliyor ki bu aşırı miktarda para 1 aya Türkiye Merkez Bankasındaki toplam dolar rezervini geçiceğine belkide 2 ye katlıyacağından korkuyorum toplam kapitilizasyonun. 2018'de 1 trilyona ulaşabiliceğini düşünüyorum yani şu anki capin 11-12 katı bu yüzden diyorum top 10 daki coinlere yatırım yapın en kötü 6 aya 10 coinin 8 i en az 3 kat değer kazanıcak diye insanlar hala ama balina spekülasyon manipüle yok bunu yapan batar yok şu kadar para kaybettim tamam kendimle çeliştiğim noktalar oluyor bu konuda çünkü ilk sayfada daha 1 ay önce x kadar paranız 15x olurdu 1 aya falan dediğim doğru ama tabiki bu her ay olmaz çünkü gördüğünüz gibi 1-2 öncesindeki market caple şimdiki market cap arasında 6 kat fark var ve o bir kırılma noktasıydı coin tarihi için şimdi her geçen gün cap artıyor eğer kaliteli ve gerçek hayat kullanışlılığı olan top 5-10 daki coinlere yatırım yaparsanız sırtınız yere gelmez ne kadar spekülasyon yapsınlar ne kadar balinalar duvarlar örsünler biryere kadar kimsenin o kadar gücü yok eninde sonunda deliyorlar duvarları boğalar. Herkese Dow teorisini bir araştırmalarını tavsiye ediyorum.

Hocam gerçek hayat kullanışlılığı konusunda nasıl anlayabiliriz hangi coin kullanışlı hangi coin ütopik? Bu konuda bir liste var mıdır paylaşabileceğiniz?

• pixelllll kullanıcısına yanıt
    bitcoinden anlayan kız halı saha maçı falan da yapıyordur djshfkjsdg
  • quote:

Orijinalden alıntı: canboca

quote:

quote:

quote:

mayıs ayında birçok altcoinde patlama görüyorum.
    2 senedir 0,05-0,1 dolar seviyesinde seyreden coinler şu anda 0,5-1 dolar aralığında hatta 15-20 doları da bulanlar var.
    bu sene bu patlamanın sebebi nedir var mı bilen?
    bitcoin herkes tarafından biliniyor, sürekli spekülasyonlarla iniyor çıkıyor tamam da bu altcoinlere ne oldu bilen biri açıklayabilirse sevinirim.
    ayrıca bundan sonraki gidişat ne şekilde olur, tekrar eski hallerine dönerler mi yoksa yükseliş devam eder mi?

bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum hocam?

Ethereum ile başlayan bu patlama Ripple gibi coinlerle devam etti altcoinlerin çoğu patladı bunun nedenleri şunlardır.

1-) Bitcoin aşırı yavaş ve ağı çok laglı şu an bir ödeme en erken yarım saate gidiyor oda en erken günlerdir bekleyenler var bu yüzden coinleri gerçekten kullananlar ve sadece yatırım ve hisse gibi düşünmeyenler bir alternatif aradı.
    2-) Cryptocoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili herşey
    Burdanda görüleceği gibi çok fazla yeni yatırımcı, banka, şirket vs bu işin içine girdi ve yüklü miktarda para bastı bu yüzden market cap arttı ve bu yatırımların çoğu altcoinlereydi yinede 2 ay önceki BTC market capi şu anki Ethereumdan daha azdı patlama oldu herkes payını aldı ve bu patlamanın dahada büyüyeceğinden eminim şu an toplam market capi 100 milyar bile değil ama hergün neredeyse bi 4-5 milyar geliyor ki bu aşırı miktarda para 1 aya Türkiye Merkez Bankasındaki toplam dolar rezervini geçiceğine belkide 2 ye katlıyacağından korkuyorum toplam kapitilizasyonun. 2018'de 1 trilyona ulaşabiliceğini düşünüyorum yani şu anki capin 11-12 katı bu yüzden diyorum top 10 daki coinlere yatırım yapın en kötü 6 aya 10 coinin 8 i en az 3 kat değer kazanıcak diye insanlar hala ama balina spekülasyon manipüle yok bunu yapan batar yok şu kadar para kaybettim tamam kendimle çeliştiğim noktalar oluyor bu konuda çünkü ilk sayfada daha 1 ay önce x kadar paranız 15x olurdu 1 aya falan dediğim doğru ama tabiki bu her ay olmaz çünkü gördüğünüz gibi 1-2 öncesindeki market caple şimdiki market cap arasında 6 kat fark var ve o bir kırılma noktasıydı coin tarihi için şimdi her geçen gün cap artıyor eğer kaliteli ve gerçek hayat kullanışlılığı olan top 5-10 daki coinlere yatırım yaparsanız sırtınız yere gelmez ne kadar spekülasyon yapsınlar ne kadar balinalar duvarlar örsünler biryere kadar kimsenin o kadar gücü yok eninde sonunda deliyorlar duvarları boğalar. Herkese Dow teorisini bir araştırmalarını tavsiye ediyorum.

Hocam gerçek hayat kullanışlılığı konusunda nasıl anlayabiliriz hangi coin kullanışlı hangi coin ütopik? Bu konuda bir liste var mıdır paylaşabileceğiniz?

Bir coin yeni birşey yapıyorsa özgün ise başarılı olabilir mesela son zamanlarda LBC betadan çıktı LBC ilk yeni birşey yapıyor proof of work, proof of stake vs değilde proof of social meda gibi birşey deniyor sosyal medyadan minelıyorsunuz bir bakıma değişik bir olay paylaşımlarla lbc kazanıyorsunuz sia coin mesela bulut depolamasıyla alakalı yeni birsürü inovasyon yapıyor onunla alakalı bir coin buda yeni birşey LSK ile kapışıyor bu konuda vs vs bir coini bana özel mesajdan sorabilirsiniz ben size geleceği hakkında spekülasyonda bulunabilirim.

• Mining ev ortamında gideri gelirinden fazla olan birşey olduğunu okumuştum. Yapan ve kâr eden varmı şuan aramızda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogac-gs

Mining ev ortamında gideri gelirinden fazla olan birşey olduğunu okumuştum. Yapan ve kâr eden varmı şuan aramızda?

Ben Ethereum mining yapıyorum elektrik faturası 400-450 tl arası geliyor o farkı çıkarırsam 2000 tl kar etmiş oluyorum ortalama her ay
  • quote:

quote:

Mining ev ortamında gideri gelirinden fazla olan birşey olduğunu okumuştum. Yapan ve kâr eden varmı şuan aramızda?

Ben Ethereum mining yapıyorum elektrik faturası 400-450 tl arası geliyor o farkı çıkarırsam 2000 tl kar etmiş oluyorum ortalama her ay

tam olarak ne şekilde yaptığınızı anlatır mısınız?
  • quote:

quote:

quote:

Artık birşey anlatma isteğimi yokettiler ne konusu açsam ne zaman bilgi versem raporluyorlar sildirttiriyorlar ama basit yüzeyden anlatıyım bir sistem topluyorsunuz gpushack.com'dan 6 gpuluk bundleı alıp sonra yanında 1000w üstü gold/plat bir güç kaynağı takıyorsunuz ve 6 tane ekran kartı takıp 7/24 minelatıyorsunuz ekran kartları genelde rx 470 veya 480 oluyor.
    https://www.google.com.tr/search?q=ethereum+mining+rig&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiSmsro5I3UAhUBCiwKHS9xCcMQ_AUICigB&biw=1920&bih=950
    şunlara benziyor sistem

• quote:

quote:

quote:

quote:

Artık birşey anlatma isteğimi yokettiler ne konusu açsam ne zaman bilgi versem raporluyorlar sildirttiriyorlar ama basit yüzeyden anlatıyım bir sistem topluyorsunuz gpushack.com'dan 6 gpuluk bundleı alıp sonra yanında 1000w üstü gold/plat bir güç kaynağı takıyorsunuz ve 6 tane ekran kartı takıp 7/24 minelatıyorsunuz ekran kartları genelde rx 470 veya 480 oluyor.
    https://www.google.com.tr/search?q=ethereum+mining+rig&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiSmsro5I3UAhUBCiwKHS9xCcMQ_AUICigB&biw=1920&bih=950
    şunlara benziyor sistem

hocam benim öğrenmek istediğim o sistemi ne şekilde kullanacağımız, tamam makineleri aldık dizdik, işin yazılım kısmı ne şekilde onu öğrenmek için yazmıştım.

• Coinlerle ilgili anlamadığım şey şu: bu değirmenin suyu nerden geliyor? bilgisayarı bırakıyoruz para topluyor ama nerden alıyor kim veriyor bu parayı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şunlara benziyor sistem

hocam benim öğrenmek istediğim o sistemi ne şekilde kullanacağımız, tamam makineleri aldık dizdik, işin yazılım kısmı ne şekilde onu öğrenmek için yazmıştım.

Claymore's miner kullanıyorsunuz 2mb program bir poola bağlanıp açıyorsunuz o minelıyor arkada 7/24

• quote:

Coinlerle ilgili anlamadığım şey şu: bu değirmenin suyu nerden geliyor? bilgisayarı bırakıyoruz para topluyor ama nerden alıyor kim veriyor bu parayı?

• quote:

Coinlerle ilgili anlamadığım şey şu: bu değirmenin suyu nerden geliyor? bilgisayarı bırakıyoruz para topluyor ama nerden alıyor kim veriyor bu parayı?

Sen birine para gönderdiğinde bir matematiksel işlem oluyor işte o işlemi yapmaya mining deniliyor ve bunu yapana her para transferinde belli bir vergi gitmiş oluyor.
  • Mikuru Asahina kullanıcısına yanıt
    Bloc​kc​hain üzerinden açmış olduğum cüzdana bugün baktım ama içinde para yok ve işlem geçmişi de yok. Ne Yapabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: superior001

Bloc​kc​hain üzerinden açmış olduğum cüzdana bugün baktım ama içinde para yok ve işlem geçmişi de yok. Ne Yapabilirim ?

Blockchain üzerinden açmış olduğum derken?
    Btc​ c​uzdanım vardı site üzerinden kayıt olup Google Play üzerinden uygulama indirip kullanıyordum 3 ay olmuştur kullanmadım yani yüklemedim uygulamayı 120 küsür dolar gösteriyordu şuan sıfır hesap gibi... İşlem kaydı da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: superior001

Btc​ c​uzdanım vardı site üzerinden kayıt olup Google Play üzerinden uygulama indirip kullanıyordum 3 ay olmuştur kullanmadım yani yüklemedim uygulamayı 120 küsür dolar gösteriyordu şuan sıfır hesap gibi... İşlem kaydı da yok.

Bilmiyorum hocam telefonuma hiç wallet kurmadım kurmamda çünkü özel rom gibi şeyler kullandığım için bazen geri yedeklere dönmek durumunda kalabiliyorum farklı bir telefon sanıyor çoğu uygulama ve silip yokedebiliyor herşeyi zaten genel olarak bilgisayarda tutmak bile aşırı riskli telefonda asla tutmam bitcoinimi.
    Gitti mi yani?

• Koinim.com ve poloneix ten üyelik açtım. Koinim den BTC alıp poloneix e aktarabilir miyim? Daha sonra da poloneix ten o BTC lerle ethereum ve litecoin ve birazda altcoin almayı planlıyorum alıp beklemeyi düşünüyorum uzun vadeli. 3 5 sene kadar herhangi bi sıkıntı olur mu poloneix te?

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.