Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.215
Cevap
11
Favori
388.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki ben size ne desem ikna olmuyacaksiniz veya söylediklerimi hep baska türlü yorumlayacaksiniz.
    arabaniz hayirli olsun

iyi forumlar tüm cruze culara :)
  • Evet ben teknik bir adam olarak ne derseniz diyin inanmam.

Megane 110 hp motorun ş. içi tüketim fabrika verisi 9,1 litre/100 km. Siz diyorsunuz ki benimki 7.5 lt/100 km.

Ya renault fabrikası yanlış ölçüyor ya da siz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harika1

Kanıtıyla bu aracın değerlerinin sınıfr ortalamasından iyi olduğunu gösterdik hala ne diyor, o halde gidip megane, focus, C4 alın da görün kötü çekiş ile fazla yakıtı. Arkadaş hiçbir teknik veriyi gözöünüe almayarak kötü demeye ısrarla devam ediyor, ben yoruldum arkadaşlar, en iyisi bu başlığa rağbet göstermeyip HAKSIZ karalamaların alt sütünlarda yer almasını sağlamak.

Tamam aracın heybetine göre BMW performası istenebilir ama 30 bin liraya aldık biz bu arabaları. Araçlar biraz ağır da olabilir ancak sırf hızlı gidecek diye espsiz, şasesi cılız bir tenekeye bineceğime Cruze'uma güvenli güvenli binerim.

Bu arada, her aracın yakıtının normal seviyeye gelmesi için bir süre vardır, opel motorlarıan has bir durum değil bu.

Sözlerinize dikkat edin. Burda medenice birşey tartışıyoruz. Tartışmasını bilmiyorsanız yazmayın. Siz kendinize göre veriler gösterdiniz. Aracı bende dahil kullananlar sizin söylediklerinizi söylemiyor. Şuan 7,7 yakan Cruze sahibi nasıl oluyorsa siz varsınız...

Bunu geçtim, HAKSIZ KARALAMALAR nedemek? Size Arabam.com'un Test sonuçlarını verdim.(Buradan bütün Test sonucunu görebilirsiniz.)
    Aracı kullanan hemen hemen herkesin düşüncesi bu. Kaldı ki, burda sadece Cruze Yakıt Tüketimi diye bir başlık var. Başka araçlarda böyle bir başlık var mı bu forumlarda?(Chevrolet Forumlarında/Diğer Markalara bakmadım.) Diğer Cruze sahibi arkadaşlar bile kabul ederken ben neyi karalıyorum anlamadım?

Kıyaslama yaparak kendinizi haklı çıkaramazsınız. C4 den iyi yakar belki size göre ama başka bir araç Cruze'dan iyi yakar.Kaldı ki yukarıdaki arkadaş zaten söylemiş Megane II nin nasıl yaktığını. Ben zaten bunu söylemiyorum ki. Ben üzerine basıyorum, motoruna göre araç fazla yakıyor diyorum. Bitti. Siz Cruze'unuza binin, zaten önemli olan kendi içinize sinmesi. Ama hala fanatikler gibi, ben arabama hiçbir şekilde laf söyletmem anlayışından çıkın artık lütfen.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 2 Eylül 2009; 15:58:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak DEMİRAL

Bakın hala direniyorsunuz... Chip tuning ayrı birşeydir. Sadece motorun değil aracın beyinin, yazılımınında uygun olması gerekir. Kaldı ki aracın orjinal versiyonu üzerinden konuşuyoruz.
    Bahsettiğiniz rodaj süresi benim ilgi alanımda değil. Kaldıki o kadar kilometre yaptıktan sonra yakıt düşüyor demek hiç değil. 10.000 Km yi ben 1 yılda yapıyorum. Sizin söylediğinize göre 1 yıldan sonra yakıt tüketiminin düşmesiylede ilgileneceğimi sanmıyorum. Çünkü bu verilerle ben 3. ayda LPG sistemini taktırmıştım.

Ayrıca LPG sistemi, Chip tuning derken aracın üzerine 2000 TL den fazla bir para koymanız gerekiyor. Ve sonra bu yapılanların randıman vermesi de ayrı bir tartışma konusu.

Neyse ben son sözlerimi söyledim. Benim bu sözlerimi aracı kullanan birçok bilir kişi tekrarlıyor. Ancak sadece bazı arkadaşlar hala direniyorlar.

Saygılarımla...

Direnmek derken neyi kastediyorsunuz.

• Aracım 6000 km de şehir içi 7.9 - 8.2 arası yakıyor şu anda . Bilgilerinize ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 2 Eylül 2009; 16:00:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baycalh

Siz gerçi kabul ettiniz. Belki bunları bir çözüm olarak söylediniz. Ama ben Cruze için hala ekonomi ve performasın yeterli olduğunu savunuyorsunuz sandım. Aksini söylemeye çalıştıysanız, kusura bakmayın, yanlış anlamışım diyeceğim.

Saygılarımla...
  • Aracım 6000 km de şehir içi 7.9 yakıyor şu anda . Bilgilerinize ...

Yok ya yakamaz Cruze çok yakar, km arttıkça yakıt oturacaktır demiştik.

Aracıma birşey söletmem mantığı yok, olay gayet açık sınıf ortalamasının altında yakmakta bu araç hem de bu heybetine rağmen. Çok yakıyor diyerek yanlış yönkendirmeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harika1 -- 2 Eylül 2009; 16:06:38 >
  • Tamam siz öyle kabul edin... Gerçekten umurumda değil artık. Cruze Yakıt Tüketimi başlığında siz normal yakıyor diyin. Tamam sorun yok. Aynen böyle devam...

En azından ben dürüst bir şekilde söyledim,söylenmesi gerekeni.

Saygılarımla...
  • Kimseye yalan borcum yok. İstanbul B.ÇEKMECE'DE oturmaktayım (İnanmayan varsa gelir deneriz) . Benim şehir içi dediğim kullanım bir Taksim veya daha yoğun trafiğin olduğu yerlerde kullanım değil. Verdiğim değerler B.Çekmece içerisinde kullanım değerleridir . Daha önce de yazmıştım eski aracım olan Fabia'dan kalan alışkanlıklarım var yol bilgisayarının anlık tüketimine çok dikkat etmek gibi. Hatta Cruze için Fabiadan 1lt daha fazla tüketime sahip diye de not düşmüştüm.Ve de bu 1lt yide varsın yaksın helali hoşta olsun demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 2 Eylül 2009; 16:13:46 >
  • quote:

quote:

Siz gerçi kabul ettiniz. Belki bunları bir çözüm olarak söylediniz. Ama ben Cruze için hala ekonomi ve performasın yeterli olduğunu savunuyorsunuz sandım. Aksini söylemeye çalıştıysanız, kusura bakmayın, yanlış anlamışım diyeceğim.

Saygılarımla...

Benim chip tuning ile yazdıklarım performans noktasında iyileştirme ile alakalı. Ama 2000 tl gibi fiyattan bahetmişsiniz. Chip tuning araştırdığım kadarı ile 200-300 euro fiyatta. Gerçi bu değerden bir çok satıcıda farklılık gösterebilir ama 2000 yoktur bence.

• arkadaşlar izmir - mardin seyahatimden yakıtla ilgili notlar aktarayım.

toplamda 1500 km yol yaptım. aracımın bagajı ve arka koltuğu tamamen doluydu ve araçta iki kişiydik. klima hep açıktı.
    oldukça hızlı seyrettim çift şeritli yollarda 130 - 150 civarı bir hızla; otobanda (adana-urfa) 140 - 190 civarı bir hızla ilerledim.
    kısacası acımadan bastım. 16 saatlik seyahatimin yaklaşık 4 saatini 90 - 100 arasında geçirdim. bu yüzden bir de ceza yedim ki sormayın :)
    sonuç olarak:

ort. hız: 110 km/h
    ort. tük: 8.3 lt

kendi hesabımla bilgisayarın hesabı tutuyor, yani yol bilgisayarım yalan söylemiyor; güvenebilirsiniz :)
    1500 km için tam 420 tl yakıt harcadım. hız sınırını geçmeseydim 8.3 yerine 7 lt yakacağımı düşünüyorum. o da 350 tl gibi bir para eder.
    fakat aynı şartlarda lpg ile gelseydim 300 tl yi kesinlikle geçemezdim bu da bir gerçek.

bilginize...

• quote:

Benim chip tuning ile yazdıklarım performans noktasında iyileştirme ile alakalı. Ama 2000 tl gibi fiyattan bahetmişsiniz. Chip tuning araştırdığım kadarı ile 200-300 euro fiyatta. Gerçi bu değerden bir çok satıcıda farklılık gösterebilir ama 2000 yoktur bence.

quote:

Ayrıca LPG sistemi, Chip tuning derken aracın üzerine 2000 TL den fazla bir para koymanız gerekiyor. Ve sonra bu yapılanların randıman vermesi de ayrı bir tartışma konusu.

Neyse ben son sözlerimi söyledim. Benim bu sözlerimi aracı kullanan birçok bilir kişi tekrarlıyor. Ancak sadece bazı arkadaşlar hala direniyorlar.

Saygılarımla...

Sadece Chip tuning? LPG Ve Chip Tuning demek istediğimin bu yazıdan anlaşılması lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 4 Eylül 2009; 17:05:58 >

• baştan sona kada yazılanları okudum ve sonra gidip cruze test drive ına çıktım- o motor ağır bir arabayı çekiyor şehir içi yakması doğaldır. tork eğrisi yakıt harcamaya müsait.
  • Bende Kars-Mersin arasında 1166km yol geldim ufak molalarla 14. saatte geldim. Araçta yetişkin 4 kişiydik ve bagajda cep telefonunu koyacak kadar boşluk yoktu, oldukça ağır eşyalar vardı. Şehir içinden geçtiğim yerler oldu, 2200m yüksekliğe tınamınyorsunuz, 100-130 km ile geldim çoğunlukla ve Niğde-Mersin otobanında 140-150 km hızla geldim sonuçta ortalama 7.0 LT benzin yaktı. Aracım şu anda 8500km de ve kmler ilerledikçe yakıt sarfiyatının düştüğünü gördüm. Bence bu şartlarda bu ortalama galet iyi.
  • Son yakıt verilerim ;

Araç 6040KM'de , 50TL 95 oktan benzin ile 215km yol yaptım. Bu yolun 100km si şehirdışı 5 kişi full dolu şekilde inişten ve düz yoldan fazla rampa çıkılarak yapıldı. 115km şehir içi kullanımda yapıldı .

3.24tl / 50tl = 15.43lt

50tl / 215km = kmde 0.24krş..
  • vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorkan -- 13 Eylül 2009; 13:34:32 >
  • Bari aynı mesajı, farklı başlığa atmasaydınız. Bu nasıl bir forum adabıdır...

Neyse umarım başlık daha fazla kirlenmeden, devam eder...

Saygılarımla...
  • Cruze sahiplerine bir soru bu cruze un TR ye gelen motorları opel eski ecotec motorlarmı yoka banamı öyle geliyor +o omotorlard yazılımla 105-115 HP olarak çalışır. ortalama yakıtı karmad 100km de 8.6litre dir şehir içi 10 litreden aşağıya düşmez şehirler arasıda 6 litre civaıdır en azından benim kullandıklarım non stop şehirlerarası yolda 50 litre akıtla 530-560km de depo biterdi. Bu bahsettiğim araş 1.6 astra ki ope yani gm konusundaki tcrübelerim şunu der 1.4 benzinli motorekenomik birde 1.3 90ps mazotlusu geiye kalan 1.6 litre ve 2 litre benzinliler pek ekonomik değil belki adları ekonomik belkide ülkemizeuygun yazılımı yoktur bir şey diyemem. Bu noktada LPG lis cruze yazılım versiyonuylakullanmak daha mantıklı eğer 115 hp motorsa yazılımla 116 ve üstü randı manla LPG li kullanabilirsiniz. Bu arada CRUZE yakıt sınıfı olarak jetta-bora ya yakın kısaca LPG daha mantıklı.
  • eski ecotec değil de, 2010 astra motoru diye biliyorum ben. Yanlış da olabilir.

bugün serviste aracım LPG takılıyor şuan. bence de en mantıklısı o. Zaten beklediğim şekilde düşerse tüketim LPG'ye toptan harcağım paranın çıkması 1 seneyi bulmayacak..
  • Evet Astra motoru var. ecotec değil.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.