Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sunroflu 1.6 ls cruze için 34.000 tl istedi bayi. fiyatlar nedir?bilen va mı?birde aracı test sürüşü yaptım. kalkış iyi ama sanki hızlanmada yavaş kalıyor.gaza basıyorum sanki araba gitmemek için nazlanıyor.arabanın çekiş sorunu mu var sizce.altımda 1.6 reno var valla gaza değdim mi uçuyor.Ben anlayamadım 1.6 motor bu arabaya az mı geliyor.toyoto corolladada 1.6 motorvar oda 1300kg civarında ama araba uçuyor..KAFAMI NETLEŞTİRECEK ARKADAŞLARI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erbay111 -- 8 Eylül 2009; 20:57:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erbay111

arkadaşlar sunroflu 1.6 ls cruze için 34.000 tl istedi bayi. fiyatlar nedir?bilen va mı?birde aracı test sürüşü yaptım. kalkış iyi ama sanki hızlanmada yavaş kalıyor.gaza basıyorum sanki araba gitmemek için nazlanıyor.arabanın çekiş sorunu mu var sizce.altımda 1.6 reno var valla gaza değdim mi uçuyor.Ben anlayamadım 1.6 motor bu arabaya az mı geliyor.toyoto corolladada 1.6 motorvar oda 1300kg civarında ama araba uçuyor..KAFAMI NETLEŞTİRECEK ARKADAŞLARI BEKLİYORUM

tipik GM motoru 4000 devirde torku verir ozaman çekişi hissedersin.
  • doğrudur. ben dün 0-100 denedim. 1. viteste çok ağır kalıyor.vitesi 6000 devirde ikiye attıktan sonra sorun yok, acayip toparlıyor. kalkışlarda seri olmak istediğinizde devri 6000' e kadar çekin, rahatlarsınız. ama bu araçtan da 2750 devire kadar kopma yaşamasını beklemeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okayhan

Evet Astra motoru var. ecotec değil.

Dünkü bu cevabımı özür dileyerek düzeltiyorum.

Astra, Ecotec motoru var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spinoza21

eski ecotec değil de, 2010 astra motoru diye biliyorum ben. Yanlış da olabilir.

bugün serviste aracım LPG takılıyor şuan. bence de en mantıklısı o. Zaten beklediğim şekilde düşerse tüketim LPG'ye toptan harcağım paranın çıkması 1 seneyi bulmayacak..

merakla bekliyoruz analizlerini. şöyle geniş geniş yaz bakalım :)
  • ls düz vitesli cruze'mi 7 ağustostan beri kullanıyorum. şu an aracım 3600 km'de bugüne kadar aldığım benzine ve yaptığım
    yola göre tüketimim şudur:

100 km'de 8.3 lt (ort) (benzin fiyatını 3.30 olarak hesap edersek)

yani km'de 0.27 tl ediyor.

şimdilik normal gibi duruyor.
  • Arkadaslar,
    Nisan dan beri kullanıyorum ama yakıt sarfiyatı ş.içi 8,9 lt altına dusmedi. ş.dışı ise en dusuk 8,2 oldu(200 km.lik yolda) Umarım dusecek
    Bilginize
  • quote:

Aracım 6000 km de şehir içi 7.9 - 8.2 arası yakıyor şu anda . bilgilerinize ...

Nasıl yakalıyorsunuz bu rakamları anlamıyorum bir turlu. Siz inip arabayı kendiniz mi iktiriyorsunuz yoksa az yaksın diye Kusura bakmayın ama verdiginiz rakamlar hic inandırıcı degil. Hani aynı aracı kullanmasam tamam derim. Yada sizin sehirici dediginiz cevre yolumu yoksa. Sehircinden kasıt dur kalk trafigi olmalıdır, cevreyolu degil. Aracın katalog verisi bile bu rakamlardan yuksek zaten. Ben ancak sehir dısında bu rakamlara ulasıyorum. Sehirici ort. 10lt yakıyor bu arac. Ustelik benimkisi duz vites ve az yaksın diye gayet dikkatli kullanıyorum. 2500 devire ulasmadan vites yukseltiyorum. Klimayıda mumkun oldugunca az kullanıyorum.

Bu yakıt tuketimi olayıda max. hız konusu gibi sidik yarısına dondu artık. Hani brodway lere bile 220 yaptıran arkadaslar vardı ya. Millet simdi dusuk yakıt tuketimi yazıcam diye gerceklikten iyice uzaklasıyor. Yakında ort 5lt sehirici yakan arkadaslarda goruruz artık. Yarıs basladı bir kere cunku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 15 Eylül 2009; 12:59:34 >

• bu yol bilgisayarını yapanın ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

quote:

Aracım 6000 km de şehir içi 7.9 - 8.2 arası yakıyor şu anda . bilgilerinize ...

Nasıl yakalıyorsunuz bu rakamları anlamıyorum bir turlu. Siz inip arabayı kendiniz mi iktiriyorsunuz yoksa az yaksın diye Kusura bakmayın ama verdiginiz rakamlar hic inandırıcı degil. Hani aynı aracı kullanmasam tamam derim. Yada sizin sehirici dediginiz cevre yolumu yoksa. Sehircinden kasıt dur kalk trafigi olmalıdır, cevreyolu degil. Aracın katalog verisi bile bu rakamlardan yuksek zaten. Ben ancak sehir dısında bu rakamlara ulasıyorum. Sehirici ort. 10lt yakıyor bu arac. Ustelik benimkisi duz vites ve az yaksın diye gayet dikkatli kullanıyorum. 2500 devire ulasmadan vites yukseltiyorum. Klimayıda mumkun oldugunca az kullanıyorum.

Bu yakıt tuketimi olayıda max. hız konusu gibi sidik yarısına dondu artık. Hani brodway lere bile 220 yaptıran arkadaslar vardı ya. Millet simdi dusuk yakıt tuketimi yazıcam diye gerceklikten iyice uzaklasıyor. Yakında ort 5lt sehirici yakan arkadaslarda goruruz artık. Yarıs basladı bir kere cunku

Kimseye yalan borcum yok . Sizinle polemiğe girmeyeceğim..

Bundan önceki aracım fabiaydı 50 tl benzinle 190 - 200km şehir içi şehir dışı karışık yol giderdi . Cruze 50tl benzinle 170 - 180 km arası yol yapıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 15 Eylül 2009; 18:21:47 >

• Karışık tüketim için veri gedi arkadaşlar bu veri tam veri çünkü depoyu ikikez doldurtup ölçtüm. Buna göre 52 litre ile 685 km gitmiş oldum. 3.15'ten alıyorum benzini. Bu durumda 7,59 yakmış oluyor 100 km'de. 0.239 TL km başına yapar. Benim gittiğim rotada veriler bu yönde oturmuş durumda. Bu arada yol bilgisayarını da sıfırlamıştım o da 7.5 gösteriyor yani yol bilgisayarının uzun süre kullanımlarda doğruluğu epeyce yüksek.
  • Cruze 1.6 LS Man.

Şehiriçi (lt/100km) 9,0
    Şehirdışı (lt/100km) 5,5
    Ortalama (lt/100km) 6,8

Cruze 1.6 LS AT

Şehiriçi (lt/100km) 11,2
    Şehirdışı (lt/100km) 5,8
    Ortalama (lt/100km) 7,8

Bu rakamlar Cruze'un katalog verisi yakıt tuketimi verileridir. Cruze almayı dusunen arkadaslar lutfen bu rakmları goz onune alsınlar. Yanıltıcı baz yorumlara (sehirdısı tuketimini sehir ici yazılması gibi, yada belki yanlıs hesaplanması gibi) gore hareket etmesinler. Bu aracın tuketimini rahatlıkla katalog rakamlarının ustune cıkarabilirisiniz tabii o size kalmıs (gaza yuklenirsiniz olur biter). Fakat altına dusurmeniz mumkun degildir. Katalog rakamları zaten ideal yol, hava kosullarında elde edilmis rakamlardır. Hic bir otomobil ureticisi yakıt tuketimini oldugundan fazla gostermek istemez. 7lt yakabiliyorsa bir arac neden 9lt yazsınlar. Daha fazla arac satabilmek varken 7lt gibi rakamlarla. Konu netlesmistir umarım.

saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: harika1

Karışık tüketim için veri gedi arkadaşlar bu veri tam veri çünkü depoyu ikikez doldurtup ölçtüm. Buna göre 52 litre ile 685 km gitmiş oldum. 3.15'ten alıyorum benzini. Bu durumda 7,59 yakmış oluyor 100 km'de. 0.239 TL km başına yapar. Benim gittiğim rotada veriler bu yönde oturmuş durumda. Bu arada yol bilgisayarını da sıfırlamıştım o da 7.5 gösteriyor yani yol bilgisayarının uzun süre kullanımlarda doğruluğu epeyce yüksek.

Şu ana kadar aracın kaç km de..Söyler misin?
  • Ben motora borpower koymuştum. Ama sonrasında hiç ölçüm yapmadım. Bir depoyu fulleyip ölçeyim diyorum ama benim veriler çok yüksek çıkar. Aldağ adı gibi dağ. Çarşı hariç düz yer yok. Adana ya geliş gidiş ölçebilirim belki.
  • quote:

Şu ana kadar aracın kaç km de..Söyler misin?

Pardon yazmamışım 10500 km'ye geldi araç, düz vites.

Bayramda uzun yola çıkacağım uzun yol verisini de bildiririm. Benim araç bu seviyeden sonra artık pek düşmez yakıtta sanırım çok az düşer gibime geliyor düşse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harika1

Karışık tüketim için veri gedi arkadaşlar bu veri tam veri çünkü depoyu ikikez doldurtup ölçtüm. Buna göre 52 litre ile 685 km gitmiş oldum. 3.15'ten alıyorum benzini. Bu durumda 7,59 yakmış oluyor 100 km'de. 0.239 TL km başına yapar. Benim gittiğim rotada veriler bu yönde oturmuş durumda. Bu arada yol bilgisayarını da sıfırlamıştım o da 7.5 gösteriyor yani yol bilgisayarının uzun süre kullanımlarda doğruluğu epeyce yüksek.

benzini 3.15'e nereden alıyorsun? ben dün 3.36'dan aldım da
  • İst yolundaki Alpetten, şaşmaz kavşağını çıkınca sağda İstanbula giderken.

Ankamall karşısında bir bayii var orda da hesaplı veriyorlar.
  • Konya' da 3,29 liradan alıyorum
  • aracım düz ls
    yüzde 60 s.dışı yüzde 40 şehir içi olmak üzere yatığım yol sonucunda ortalama değer 8,6 lt/100 km olmuştur.
    bu rakam karışık rakamdır.
    yol bilgisayarıda 8,6 lt/100 km yi gösteriyordu.
    bu arada aracım 9500 km de
  • 2010 model ls at lpg li cruze / henüz 1200 km de / daha önce ankara ş.içi versi olarak 100 km de 14,5 lt lpg olarak vermiştim. / yeni veri: ankara ş.içi 100 km de 11,42 lt 95 oktan benzin. görüldüğü üzere fabrika verileriyle uyuşuyor. bir arkadaş lpg den memnun değil misin diye sormuş: ekonomik olarak bu verilerde de hala iyi yani memnunum, ancak performans olarak 5-10 bin km ye gelince lpg li halin benzinli halin performansına yaklaşacağını umut ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.