Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
11
Favori
388.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Cruz estetik olarak on numara araba. Çok estetik yapmışlar. Helal olsun.
  • arkadaşlar dün şehirdışı yolculukta verileri sıfırladım ve aracıma atladım 5.6 ortalamayla yolu bitirdim...
  • Arkadaşlar 560 km gittim, 250 km'si otoyol 120 km hız ile, kalanı duble yol 90-105 km hız ile 2 kişi ve bagajları şeklinde gittim. Elde ettiğimi tüketim, 6,4 lt / 100 km. Dönüşte aynı yolu otoyolda 120-130 ile duble yolda 100-105 ile 4 kişi, aşırı dolu bir bagajla gittim, 7.4 lt /100 km sarfiyat elde ettim yani 1 lt fark ediyor aracın tam dolu hali.
  • yeni aldığım aracım ile bayramda eskişehire gidip geldim.. genelde 100 ü geçmemeye çalıştım ama hesaplarıma göre baya fazla yaktı. yaklaşık 250 kuruş yaktı.

acaba yeni moıtor olduğu için olabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: honda06

yeni aldığım aracım ile bayramda eskişehire gidip geldim.. genelde 100 ü geçmemeye çalıştım ama hesaplarıma göre baya fazla yaktı. yaklaşık 250 kuruş yaktı.

acaba yeni moıtor olduğu için olabilirmi ?

bence fazla yakmış. benim araç 1500 km'de falandı. izmirden mardine gelmiştim. klima hep açıktı.
    çok da hızlı geldim. 270 kuruş yakmıştı. araç da doluydu.
  • Tam dolu olarak İstanbul Edirne - Edirne İstanbul yaptım. Toplam 530km yol kat ettim. bunun %10'u şehir içi yaktığım yakıt 120tl . Ortalama 6.9 tutturdum. Edirne'ye gidiş 100-110km hız. Edirne'den dönüş 130-140km bazen kısa süreli 170-180km hız. Aracın yola basışı rahatlığı , konforu ve yüksek hızda kullanıcısına verdiği güven bu aracı tercih ettiğim için bir kez daha pişman olmamamı sağladı.
  • 2007 FORD FOCUS DİZEL KULLANICISIYIM VERDİĞİNİZ RAKAMLARI ŞBRETLE İZLİYORUM,
    DİZEL ARAÇ KULLANICISI OLARAK ARACIMI ÇOK DİKKATLİ KULLANIYORUM BELKİ
    İNANMAYACAKSINIZ AMA ORTALAMA Ş.İÇİ Ş.DIŞI 4,7-5,3 LİTRE ARASINDA YANİ ORTAMA
    5 LİTRE DERSEK 0,1333 KURUŞ YAPIYOR, Ş.DIŞI DİKKATLİ KULLANMA İLE 80-100 KM
    ARASI ORTALAMA YAKIT 4 LİTRE GERİSİNİ SİZ HESAP EDİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Superonline1

2007 FORD FOCUS DİZEL KULLANICISIYIM VERDİĞİNİZ RAKAMLARI ŞBRETLE İZLİYORUM,

ibretlik bi durum yok. dizelle benzinliyi mi kıyaslayacaksın? focus'un benzinlisi
    ne kadar yakıyo?
  • 50 tl'lik benzinle (3.35) karma kullanımda (çok basmadan, dikkat ederek) 190 km yol gittim.
    ort 7.4 lt gösterdi bilgisayar. ort. hız 40 km/h.

kısacası 50 tl ile 200 km diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Superonline1

değil focusla cruze' un benzin kıyaslamasını (ki dizelle benzin hiç bir araba kıyaslanamaz) bu aracı başlı başına kıyaslayamam.
  • quote:

Focus Dizel sıfırı kaç bin TL söyler misin?
  • FOCUS / CRUZE karşılaştırası yapmak için söylemedim focusun 0 km dizeli 37-42 bin lira arasında değişen
    fiyatlarda donanıma göre var. Sizin araçlarınızın 0 km si kaç para bilmiyorum ama en az 30 dur diye tahmin
    ediyorum. İlla 0 km araca binmek zorunda değilseniz 2-3 yaşında temiz 23-30 bin aralalığında çok temiz
    düşük km'lerde focus dizel de bulabilirsiniz. Ya da diğer alternatif markalara bakabilirsiniz.

İlla benzinli ve 0 km bir araca binmeyi planlıyorsanız dediklerime kulak asmayın. Uzun zaman 1,6
    benzinli araç da kullandım istanbul da ş.içinde en iyi şartlarda 8,5 litreden aşağı yakmayacağında
    zerre kadar şüphem yok. Normal şartlarda 10 litre benzin yakacaktır bu araçlar
  • tercih meselesi. keşke bizimki de dizel olaydı :)
  • aracım 4000 km yi geçti. kişisel çıkarımım şudur:
    yormadan kullanırsanız, biraz şehir içi, biraz şehir dışı, bu otomobilin yakacağı 7.5 lt 100 km'de.
    şehirler arasında 7 lt nin altına inersiniz. şehir içinde 8 ltrenin altına inemezsiniz.
  • quote:

aracım 4000 km yi geçti. kişisel çıkarımım şudur:
    yormadan kullanırsanız, biraz şehir içi, biraz şehir dışı, bu otomobilin yakacağı 7.5 lt 100 km'de.
    şehirler arasında 7 lt nin altına inersiniz. şehir içinde 8 ltrenin altına inemezsiniz.

Doğru tespit bende de 7.5 çıkıyor benim parkurda, ara. 12500'de.
  • YAKIT TÜKETİMİ ÇOK DEĞİŞKEN BİR KAVRAM. 1.3 CDTİ DİZEL ARAÇLA ORTALAMA 7 LİTRE MAZOT TÜKETENLER VARMIŞ.BEN 1.4 BENZİNLİYLE 6 LİTRE BENZİN TÜKETİYORUM ORTALAMADA.TAHMİNİM CRUZE DİKKATLİ KULLANIMDA 8 LİTREYİ GEÇMEZ ORTALAMA TÜKETİMDE DÜZ VİTES İÇİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: **MaStErS**

YAKIT TÜKETİMİ ÇOK DEĞİŞKEN BİR KAVRAM. 1.3 CDTİ DİZEL ARAÇLA ORTALAMA 7 LİTRE MAZOT TÜKETENLER VARMIŞ.BEN 1.4 BENZİNLİYLE 6 LİTRE BENZİN TÜKETİYORUM ORTALAMADA.TAHMİNİM CRUZE DİKKATLİ KULLANIMDA 8 LİTREYİ GEÇMEZ ORTALAMA TÜKETİMDE DÜZ VİTES İÇİN

arkadaşlar bence bu araç orjinal lpg'li gelmeli yoksa benim gibi orta direk biri için bu arabaya binmek hayal olacak galiba
  • dün yaklaşık 100 km şehir dışı 120 nin altına pek fazla düşmedim %20 ş.içi gerisi şehir dışı motoru açma amacıyla bayağı bastım yol bilgisayarı ortalama tüketimi 8.2 olarak gösteriyordu bu arada benim araç manuel (araçta 2 kişi vardı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi /Y.EMRE\ -- 8 Ekim 2009; 15:57:22 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Ben 2001 model opel vectra b 1600cc sahibiyim ve aracımdaki motorla cruze deki motor çok farklı sayılmaz. yanlız şöyle bir durum varki opellerde özellikle benim aracımda 90 km hızı geçince yakıt tüketimi baya bir artıyor. kullandığım araçta en tasarruflu yakıtı kullanma hızı gülebilirsiniz ama 84 km hız. Daha yeni ankara- tarsus yaptım yaklaşım 500 km yol ve 100 km de 5.5 yakıt ortalaması ile gittim evet biraz sıkıcı oluyor ama hızı çokçada sevmediğim için alışılıyor. Uzun yolda araçlarınızı bu hız ortalamasında denemenizi tavsiye ederim gerçi benimki 100 bg sizlerinki daha güçlü sanırım sizdede 84- 87 km arası olsa gerek. Naçizane tavsiyemdir ve bu aracın motoru olsun bir çok özelliği opelle eşdeğer olduğu için bende cruze almayı düşünmekteyim. Kendi aracımda lpg taktırmayı düşünmedim bile cruze alırsamda taktırmayı düşünmüyorum yanlız ecotec motorlar herzaman yağ eksiltmiştir buda bu motorun çözümlenmemiş sorunu diyelim. Lafı uzatmadan iyi forumlar dilerim.
    Saygılarımla,

• Araç ağırsa ve vites oranları uzunsa yani 1.vites 55 2.vites 105 3.vites 160 felan yapıyorsa araç çok uzun demektir vites oranları bu da şehir içinde yakıt tüketmini bir hayli arttırır fakat şehir dışı yüksek hızlarda da konfor ve tüketim avantajları sağlar.2006 1.6 Lancer AT lpg li aracım da başlarda bir hayli fazla yakıt tüketiyordu daha sonraki 10.000 km yi çok devirli motoru adeta zorlayarak kullandım şimdi belki %30 daha az yakıt tükettirebiliyorum aracıma.Motor açılması dedikleri şey tam olarak motorun performansını b ulması değilmiş meğer ama kesinlikle sesi bile değişiyor zamanla daha az tüketmeye başlıyor araç.Bir de şunu söylemeden edemeyeceğim yıllık 10.000km üzerinde yol yapan herkesin lpg kullanması gerekiyor bence çünkü 10 lt tüketim değeri 4.000 cc bir turbo dizel aracın tüketimiyle hemen hemen eş değer.LPG kesinlikle iyi bir tercih tabi motorla uyumu da.Son olarak araç kesinlikle çok çok beğendiğim bir araç baktığım zaman 2 sınıf üst bir araçmış gibi görünüyor gözüme özellikle ön taraftan kokpiti zaten beni bitiriyor tabir-i caizse.ama chevrolet ne yapıp ne edip daha modern gerekirse 3-5 hp daha güçsüz fakat uzun ömürlü problemsiz ve kesinlikle lpg garantisi verebileceği bir motoru tercih etmeli bu araçta.şu araçta bir honda motoru olsa herhalde bugun en çok satan araç olurdu

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.