Şimdi Ara

CRUZE 2.0 DİZEL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
2
Favori
55.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadtas

quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir soru sorayım 2.0 dizel kullanan arkadaşlara;

Sizin aracınız şehir içi kullanımda ne sıklıkla dizel partikül filtresi uyarısı veriyor ? Ve dizel'i nereden alıyorsunuz ?

benim araçta 1200 km de ve 5500 km de yandı. dizeli sunpetten (komşum) alıyorum.

Peki ışık yanıyor mu? Yanıp sönüyor mu?
    Ve günlük kullanımınız nasıl? Yani marşa basınca takriben stop edene kadar kaç dk sürüyorsunuz? Gittiğimiz sabit mesafe uzun yol varmı gündelik?

Işık direk yanıyor ve temizleme işlemini bitirincede sönüyor. 20 dk. yı bulabiliyor.

11 tane ışık geçiyorum trafik yoğun, 15 dk sürüyor yolculuğum. Uzun yol sadece yazın oluyor kışın 99% şehiriçi.

Benim bu aralar 300 km ' de bir yanmaya başladı. Total excellium ve opetten alıyorum genelde. Farklı yerler de denedim sonuç aynı anlamadım sensörde mi problem var bu kadar sık yakmaması gerek..

300 km de bir yakıyorsa sıkıntı var demektir. Servise gösterin bu kadar sık yanmamalı.

• Daha önce sorulduysa kusuruma bakmayın ama 2012 model 2.0 dizel Cruze'un 2014 MTV'si ne olacak?

Elbette yıllık 2295 TL vergisinin olduğunu biliyorum fakat bildiğiniz üzere bir aracın MTV'si aynı aracın kasko değerinin yüzde beşinden fazlaysa bir alt vergi diliminden ödüyoruz? Şöyle ki Cruze HB 2.0 16 V Dizel LS modelin 2012 modelin kasko değeri 47,402 Tl. Bu değerin yüzde beşi 2370 TL.
    Bu sene 2295<2370 olduğu için vergi indiriminden faydalanamadık ama seneye hem aracın kasko değeri düşer hem de yıllık vergi biraz artarsa aradaki 75 TL fiyat farkı kapanabilir.

Biraz karışık sordum ama fikri olan var mıdır?
  • 2014 vergileri açıklandı. Eğer kasko değeri yükselmezse 2012 model 2.0 D LT manuel araçlar bir alt vergi diliminden ödeyecek.

Ekleme: Kasko değerleri açılandı. 45,031 2.0 D LT manuel. Böylece bir alt vergi diliminden ödeyeceğiz.

CRUZE 2.0 DİZEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi congman -- 3 Ocak 2014; 17:23:42 >
  • congman kullanıcısına yanıt
    Yani 4 6 yaş mı yoksa 1600 1800cc üzerinden mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cianni kullanıcısına yanıt
    1600-1800 cc üzerinden.
  • congman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim hocam ;) Eğer işler ciddileşirse belki bir kaç soru daha sorabilirim size.
  • cianni kullanıcısına yanıt
    Elbette. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
  • Aracımız biraz daha yaşlanırsa yıllık vergisi 1100 tl civarlarına gelecek. Hem mtv % 5 den hemde yaştan dolayı..
  • quote:

Aracımız biraz daha yaşlanırsa yıllık vergisi 1100 tl civarlarına gelecek. Hem mtv % 5 den hemde yaştan dolayı..

Hocam bu indirim için bir yere başvurmak gerekir mi yoksa otomatik olarak ödeyeceğimiz zaman sistem kendi mi görüyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beograd

quote:

Aracımız biraz daha yaşlanırsa yıllık vergisi 1100 tl civarlarına gelecek. Hem mtv % 5 den hemde yaştan dolayı..

Hocam bu indirim için bir yere başvurmak gerekir mi yoksa otomatik olarak ödeyeceğimiz zaman sistem kendi mi görüyor?

Vergi dairesine sigortacıdan alacağınız kağıtla ulaşmanız muracaat etmenız lazım..
  • kadtas kullanıcısına yanıt
    Maalesef yanılıyorsunuz. Vergi indirimi için her yıl ayrıca hesap yapmak gerekiyor. Yani bir kere indirimli dilime düşünce orada kalıyor diye bir şey yok.

Dizel Cruze için konuşacak olursak çok büyük bir sürpriz olmazsa seneye vergi indiriminden yararlanamayacağız.
    Bu sene HB manuel için kasko değeri 45,031 TL'ydi. Bunun yüzde beşi 2265 Tl.
    Seneye 4-7 yaş arası 2000 motor vergisi 1800 1900 aralığında olur.
    Bir mucize olur da aracın kasko değeri 36 bin bandına inmezse ki bu imkansız vergi indiriminden yararlanamayacağız.
  • Merhabalar arkadaşlar, bu cruze dizellerle ilgili araştırma yaparken farkettiğim bi durum var da sizin bilginiz varsa, paylaşabilirseniz sevinirim. Bazı verilere göre manuel modellerde sedan cruze için 8,5 sn 0-100 değeri verilmişken, hb için bu değer 9,2 sn. Böyle bir fark gerçekten varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dts006

Merhabalar arkadaşlar, bu cruze dizellerle ilgili araştırma yaparken farkettiğim bi durum var da sizin bilginiz varsa, paylaşabilirseniz sevinirim. Bazı verilere göre manuel modellerde sedan cruze için 8,5 sn 0-100 değeri verilmişken, hb için bu değer 9,2 sn. Böyle bir fark gerçekten varmı acaba?

Durum;

0-100 8.5sn olarak verilen aracın NB / MT
    0-100 9.2sn olarak verilen aracın HB / AT

olmasından kaynaklı.

NB aracın AT 0-100'ü 9.4sn
  • Merhaba arkadaslar dizel otomatik almayi dusunuyorum. Vergisi ne kadar acaba 2400mu bilen yazabilirmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMREG -- 4 Şubat 2015; 13:38:46 >
  • Bir yıllık 2080 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: congman

Bir yıllık 2080 lira.

Tesekkur ederim. Fazla yazilmiyor basliga memnunmusunuz acaba. 10 lt yaktigi soyleniyor sehir ici.

• Ben memnunum fazlasıyla. Otomatiğini bilmiyorum ama manuel vites aracımla 6,5 litre civarı bir ortalamam var 25 bin kilometredir.
    Eğer incelememi okursanız kafanızdaki bazı sorulara cevap bulabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_92303058/f_//tm.htm#92303058
  • Tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: uykr

ellerinde patlar umarım! 1.6 dsl getirmedi lavuklar :) gözü karartır borca girerdik gene :)

Aman bi daha birine beddua etme

• quote:

Orijinalden alıntı: zubbaba

quote:

Orijinalden alıntı: uykr

ellerinde patlar umarım! 1.6 dsl getirmedi lavuklar :) gözü karartır borca girerdik gene :)

Aman bi daha birine beddua etme

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.