Şimdi Ara

CRUZE 2.0 DİZEL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
2
Favori
55.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Performans gerçekten iyi, zaten test ederseniz bana hak verirsiniz. 1.6 dizeller ile kesinlikle karşılaştırılamaz, lineasından meganına kadar bir çoğunu kullandım ayrıca o araçların sürücüleride benim aracı kullandıklarında benimle aynı fikre vardılar. bu motor için bu vergi verilir, araca her bindiğimde iyiki almışım diyorum. Kullanırken keyif almadıktan sonra aracın benim için çok bir anlamı kalmıyor.
  • Değerli Dostlar,

Ben bir Astra 1,3 otomatik dizel kullanıcıyım. Öncesinde de 1,6 otomatik benzinli Jettam vardı. Amerika seyahatimde Cruze LTZ 1,6 benzinli otomatik kiraladım. Motor için yorumlarınıza aynen katılıyorum. Ancak sürüş keyfi, iç donanım, otomatik vitesin kalitesi, sessizlik beni çok etkiledi. Cruze kontrol, USB ve AUX portları, bluetooth telefon bağlantısı, deri ve alttan ısıtmalı koltuklar, tam otomatik sürücü koltuğu ayarları gibi üst sınıf araçlara ait çoğu ek aksesuar parası ile temin edilen herşey vardı. Yolda gidişi çok tatmin edici ve rahattı. Aklımın köşesinde bile yokken şimdi Astramı değiştirsem mi diye düşünmeye başladım. Araştıran arkadaşlar bilirler, bu konfor seti Türkiye'de de var mı?

Herkese iyi sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhaldun

Değerli Dostlar,

Ben bir Astra 1,3 otomatik dizel kullanıcıyım. Öncesinde de 1,6 otomatik benzinli Jettam vardı. Amerika seyahatimde Cruze LTZ 1,6 benzinli otomatik kiraladım. Motor için yorumlarınıza aynen katılıyorum. Ancak sürüş keyfi, iç donanım, otomatik vitesin kalitesi, sessizlik beni çok etkiledi. Cruze kontrol, USB ve AUX portları, bluetooth telefon bağlantısı, deri ve alttan ısıtmalı koltuklar, tam otomatik sürücü koltuğu ayarları gibi üst sınıf araçlara ait çoğu ek aksesuar parası ile temin edilen herşey vardı. Yolda gidişi çok tatmin edici ve rahattı. Aklımın köşesinde bile yokken şimdi Astramı değiştirsem mi diye düşünmeye başladım. Araştıran arkadaşlar bilirler, bu konfor seti Türkiye'de de var mı?

Herkese iyi sürüşler

2 sene astra h dizel kullandim. İlk sene manuel, ikinci sene easytronic kullandim. Ardindan cruze dizel aldim.. 2 lt motorun keyifini aliyorsunuz. Sizin abd de kullandiginiz cruze un deri koltuklari, bluetooth u ve sessiz surusu(sesli alt takimlardan dolayi) farklilik gosterebilir fakat gaz pedalina basinca hersey degisiyor. Test etmenizi tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikocan81 -- 26 Kasım 2012; 22:14:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Değerli Dostlar,

Herkese iyi sürüşler

Türkiye satışı için, bu tarz ektra bir paket mevcut değil...

Ancak PLUS paket alınabiliyor. (kararan ayna, yağmur far sensörü, otomatik klima)

LTZ adı altında sadece 2.0AT satılıyor. Ama onun da seviyesi LT+PLUS+17inç den oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Değerli Dostlar,

Herkese iyi sürüşler

Ancak PLUS paket alınabiliyor. (kararan ayna, yağmur far sensörü, otomatik klima)

LTZ adı altında sadece 2.0AT satılıyor. Ama onun da seviyesi LT+PLUS+17inç den oluşuyor.

panther hocam ltz ve lt donanim kiyaslama yaptirdim websitede. 1k kusur tl yaziyor her ikisi icinde elektronik sunroof icin. sunroof lu olmasi icin ekstra para mi oduyoruz yani gerek ltz gerek lt versiyonda. bir de sunu sorayim ltz de grafik bilgi ekrani diyor. bu grafik bilgi ekrani ne tarz hizmetler var. ornegin park sensoru var mi? duvara yakin kalmissa boyle renklerle anlatim felan. biliyorum tam anlatamadim ne demek istedigimi sen en iyisi grafik bilgi ekrani denen sey tam olarak ne ise yariyor ayrintili bicimde belirtirsen super olur hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: herr18

quote:

quote:

Değerli Dostlar,

Herkese iyi sürüşler

panther hocam ltz ve lt donanim kiyaslama yaptirdim websitede. 1k kusur tl yaziyor her ikisi icinde elektronik sunroof icin. sunroof lu olmasi icin ekstra para mi oduyoruz yani gerek ltz gerek lt versiyonda. bir de sunu sorayim ltz de grafik bilgi ekrani diyor. bu grafik bilgi ekrani ne tarz hizmetler var. ornegin park sensoru var mi? duvara yakin kalmissa boyle renklerle anlatim felan. biliyorum tam anlatamadim ne demek istedigimi sen en iyisi grafik bilgi ekrani denen sey tam olarak ne ise yariyor ayrintili bicimde belirtirsen super olur hocam.

Tüm versiyonlar için, unroof ve metalik renk için ekstra ödeme yapmak gerkiyor.

Grafik bilgi ekranı denilen şey büyük olan 3 satır bilgi ekranı, diğer ekran da tek satır bilgi ekranı.
    Birinde harfler rakamlar daha büyük, diğerinde daha küçük.

Bilgi ekranından menülere ulaşılıyor eğer büyük ekrana sahipsen PLUS özelliklerine de sahip olmuşsun demektir. Böylelikle ekstra
    olarak dijital klima far sensörü menülerine de ulaşabiliyorsun. Bu ekran park sensörü için görsel olarak birşey sunmuyor.

3 satır grafik bilgi ekranı aracın Plus özellikleri ile geliyor.
    PLUS yada LTZ alınarak bu ekrana sahip olunabiliyor....

CRUZE 2.0 DİZEL
     CRUZE 2.0 DİZEL

• hocam 3 satir grafik bilgi ekrani derken
    sunroof nasil standart olmaz yil 12 hala anlayamiyorum. ee 2. el satarken de bariz avantaj saglar mecbur ekstradan 1k kusur tl yi sunroof a bayacagiz yani.
    metalik boya da parali demissin bu metalik boya ile normal boya arasinda ne fark var ki hocam. benim favorim cruze hb de fume renk. acaba ondan da para isterler mi?

bir de panther hocam malibu hakkindaki dusunceni alabilirsek cok iyi olur. '13 itibariyle malibu ulkemize giris yapacak beklentisi var. tahmini hangi aya denk gelir. suspansiyonlari daha mi yumusak olur yoksa en az cruze sertliginde mi olur? 2,4-2,5 dizel motor secenekleri olur mu yoksa maksimum 2.0 mi gelir? fiyat olarak da tahmini bir rakam alabilirsek super olur. insignia bu arabanin cakmasi diyorlar. eger oyleyse acayip forsumuz olur opelcilere karsi. bu zamana kadar beklemisken hazir malibu almak daha mi mantikli olur? nedir goruslerin hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 28 Kasım 2012; 14:13:25 >

• !
  • 2.0 MT Cruze ve 1,6 Honda Civic arasında kaldık arkadaslar

Cruzedan yana şikayeti olan mı var mı?

Cruze'u extra yagmur & far sensörü + CC ile 48 e bıraktılar

Civic'i otomatik vites Elegance'ı extra navigasyon + serviste takılan tüp ile 55 bıraktılar.

yıllık vergide Cruze'un 1400tl dezavantajı olmasına rağmen Cruze dan yanayız ama yakıt tüketimi hakkında bilgilendirebilirseniz sevinirim.

şehir içi 3,9 dan bile bahsedilmiş bana cok mantıklı gelmedi.

Ortalama 6lt/100km cok iyi bi rakam olurdu

Kullananların yorumlarını bekliyorum
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wirlebenautos -- 28 Kasım 2012; 23:32:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wirlebenautos

2.0 MT Cruze ve 1,6 Honda Civic arasında kaldık arkadaslar

Cruzedan yana şikayeti olan mı var mı?

Cruze'u extra yagmur & far sensörü + CC ile 48 e bıraktılar

Civic'i otomatik vites Elegance'ı extra navigasyon + serviste takılan tüp ile 55 bıraktılar.

yıllık vergide Cruze'un 1400tl dezavantajı olmasına rağmen Cruze dan yanayız ama yakıt tüketimi hakkında bilgilendirebilirseniz sevinirim.

şehir içi 3,9 dan bile bahsedilmiş bana cok mantıklı gelmedi.

Ortalama 6lt/100km cok iyi bi rakam olurdu

Kullananların yorumlarını bekliyorum
    teşekkürler

Cruze dizel otomatk sahibi olarak, cruze yi test edin zaten honda almazsınız, honda hantal gelir.Düşünsenize vergi yüküne rağmen 1.6 benzinli civic ten ucuz fiyatı. Benim aracım full şehir içi bol trafik ışıklı trafikte en son 8.3 lt yaktı ve pekte sakin kullandığım söylenemez. Düz vites daha az yakacaktır. Zaten bu aracı istesenizde sakin kullanamıyorsunuz.

• quote:

!

panther hocam gercekten irrite ettiyse mesajim kusura bakma kesinlikle oyle bir niyetim yoktu boyadan bile para aliyorlar deyince sinirimden guldum fume renk parali mi hocam bir de yukarida belirttigim gibi malibu hakkinda var mi fikrin gorusun paylas hocam bunlari ki istifade edelim.
  • quote:

quote:

!

panther hocam gercekten irrite ettiyse mesajim kusura bakma kesinlikle oyle bir niyetim yoktu boyadan bile para aliyorlar deyince sinirimden guldum fume renk parali mi hocam bir de yukarida belirttigim gibi malibu hakkinda var mi fikrin gorusun paylas hocam bunlari ki istifade edelim.

Yok! o dediğinden değil de.....

*Üç satır ekran ve tek satır ekran için resim var. Bir tanesi ÜÇ satır, diğeri TEK satır. ikiside grafik bilgi ekranı...
    3 satır bilgi ekranı sadece PLUS ve LTZ paket ve versiyonlarda var...
    *Sunroof her zaman ekstra aksesuara girer... (bazı araçların üst seviye seçenekjlerinde standart ama o da zaten fiyatın içinde)
    *Metalik renk boya çoğu marka da ekstra para ile...(opel, fiat renk farkı almıyor)

sunroof'un farkı fiyat listesinde, metalik renkler de "cruze özellikler doanımlar" başlığında "araç özellikleri en alt da yazıyor.

*Malibu hakkında bilgim malesef! yok. Türkiye ye gelince/gelirse inceleme fırsatı bulurum.

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Cruze dizel otomatk sahibi olarak, cruze yi test edin zaten honda almazsınız, honda hantal gelir.Düşünsenize vergi yüküne rağmen 1.6 benzinli civic ten ucuz fiyatı. Benim aracım full şehir içi bol trafik ışıklı trafikte en son 8.3 lt yaktı ve pekte sakin kullandığım söylenemez. Düz vites daha az yakacaktır. Zaten bu aracı istesenizde sakin kullanamıyorsunuz.

Bu gün makyajlı kasa Captiva LTZ testi yaptım.

Araç genel olarak güzel, büyük, heybetli, konforlu. 90.000tl lik fiyatı kesinlikle hak ediyor.

Cruze da bulunan 2.0 163bg kilo ve kalıp dolayısı ile bu araba da ağır kalmış. Test aracı tüketim değeri 11lt de duruyordu. Kullanıcı değeri 9-9.5lt gibi
    olur diye tahmin ediyorum.
    Tabi! bu ağır yorumunu cruze 2.0 kullanıp koltuğa yapıştığım için yapıyorum. Yoksa cruze 2.0 kullanmasam motor bana süper gelirdi.
    Ama! 2.0 163bg Cruze için çok iyi.

Bu araba bizim insanımız tarafından anlamsız şekilde hor görülerek, hak ettiği yeri bulamıyor ya...
    Yanarım ona yanarım!...

Bir tutturmuşlar vergi de vergi.
    fiyat avantajı ile motor keyfine bakan yok...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Bu gün makyajlı kasa Captiva LTZ testi yaptım.

Araç genel olarak güzel, büyük, heybetli, konforlu. 90.000tl lik fiyatı kesinlikle hak ediyor.

Cruze da bulunan 2.0 163bg kilo ve kalıp dolayısı ile bu araba da ağır kalmış. Test aracı tüketim değeri 11lt de duruyordu. Kullanıcı değeri 9-9.5lt gibi
    olur diye tahmin ediyorum.
    Tabi! bu ağır yorumunu cruze 2.0 kullanıp koltuğa yapıştığım için yapıyorum. Yoksa cruze 2.0 kullanmasam motor bana süper gelirdi.
    Ama! 2.0 163bg Cruze için çok iyi.

Bu araba bizim insanımız tarafından anlamsız şekilde hor görülerek, hak ettiği yeri bulamıyor ya...
    Yanarım ona yanarım!...

Bir tutturmuşlar vergi de vergi.
    fiyat avantajı ile motor keyfine bakan yok...

abi 90bin liraya o arabayı alacak gücümüz var ama yılda 2500 tl vergi verecek gücümüz yok malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_
    abi 90bin liraya o arabayı alacak gücümüz var ama yılda 2500 tl vergi verecek gücümüz yok malesef

Yok! cruze için bahsediyorum.

47.000tlye 2.0 163bg var.
    1.6 ile 2.0 arasında ötv olarak 1360tl fark var.

Oysa bizim millet 1.6 dizel vergisi az diye 55-60.000tl para bayılıyor.
    Kar bunun neresinde? diye düşünmeden edemiyor insan...

*Geçen gün konu vardı. Arkadaş almış, 47.500'e 1.6TDI dsg polo...
    C sınıfı seçeneklerin de minimum fiyat yukarıda verdiğim gibi. Cruze 2.0 ile başka marka 1.6 arasında en düşük 5-7.000TL fark var...

Hala! konusu geçince "vergi de vergi" diye bıdı bıdı yapan bir sürü tip...garipsiyorum işte! ne bileyim...

Captiva da ,110-120.000tl lik rakip başka marka seçeneklerine göre, çok uygun ve güzel bir seçenek.

• hocam fume metalik renkler grubuna giriyor mu ekstra para oder miyiz?
  • quote:

hocam fume metalik renkler grubuna giriyor mu ekstra para oder miyiz?

Birader buraya yazi yazacak kadar internet bilgisine sahipsin, üşenme gir chevrolet.com.tr ye orada sunroof parasi da metalik renk parasi da, renk çeşitleri de yazıyor. Kendi chevrolet cruze'unu yaratabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81
    quote:

Birader buraya yazi yazacak kadar internet bilgisine sahipsin, üşenme gir chevrolet.com.tr ye orada sunroof parasi da metalik renk parasi da, renk çeşitleri de yazıyor. Kendi chevrolet cruze'unu yaratabilirsin.

quote:

sunroof'un farkı fiyat listesinde, metalik renkler de "cruze, özellikler donanımlar" başlığında "araç özellikleri" en alt da yazıyor.

kişi kendi baksın diye de "üşenmeden" ayrıntılı yazmışım, daha önce....

Sitesinde yazıyor, 2 tıkla bakmak bu kadar mı zor?
    Arkadaş bana göre, cevap kotasını tamamen doldurmuş durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Kasım 2012; 13:53:31 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81
    quote:

quote:

sunroof'un farkı fiyat listesinde, metalik renkler de "cruze, özellikler donanımlar" başlığında "araç özellikleri" en alt da yazıyor.

kişi kendi baksın diye de "üşenmeden" ayrıntılı yazmışım, daha önce....

Sitesinde yazıyor, 2 tıkla bakmak bu kadar mı zor?
    Arkadaş bana göre, cevap kotasını tamamen doldurmuş durumda.

panther hocam kiriyorsun beni yarin obur gun aldigimda cruze'umu bir sorun ciksa kul yapimi sonucta illa cikabilir ilk gelip sana danisacagim da bana cevap vermeyecek misin? kotasini TAMAMEN doldurmus durumda ne demek hocam. ben senin bilginden faydalanmak istiyorum. fume renk ben girdim baktim zaten siteden ama bir sey cikmadi geleyim sana sorayim dedim. ben gercekten internet ozurluyum hocam.

• Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama bu 2 litrelik cruzelarda mtv %5i geçtiği için bir alt dilime geçme muhabbeti var mı?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.