Şimdi Ara

Crossfit yaparak vücut yapmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
20.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: belverus

yav he he

Crossfit yaparak vücut yapmak

Sizce hangisi kaslı vücüt?

• HarryBlade H kullanıcısına yanıt
    Dogal olarak alttaki gibi vücut yapabilecegini dusunmuyorsun herhalde ? Sanki her vg yapanin vucudu alttaki gibi... Dmitry klokov crossfitçi adamın fiziğine bakin. Ben crossfit yapmiyorum ama crossfit yapmanin faydaları elbette cok fazla var. Adamlar olimpik kaldirisları, deadlift front squat bunları düzgün formda yapmayi ogreniyorlar. Dumbell curl yapmaya benzemez bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 8 Mart 2017; 11:25:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afka9

Dogal olarak alttaki gibi vücut yapabilecegini dusunmuyorsun herhalde ? Sanki her vg yapanin vucudu alttaki gibi... Dmitry klokov crossfitçi adamın fiziğine bakin. Ben crossfit yapmiyorum ama crossfit yapmanin faydaları elbette cok fazla var. Adamlar olimpik kaldirisları, deadlift front squat bunları düzgün formda yapmayi ogreniyorlar. Dumbell curl yapmaya benzemez bunlar

Evet her vucut geliştiricinin vucudu alttaki gibi itirazın var mı ? Sen halı sahaya gidince futbolcu olmuyorsan spor salonuna gidincede vücüt geliştirici olmuyorsun :)
  • HarryBlade H kullanıcısına yanıt

Tüm crossfitçiler böyle o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 8 Mart 2017; 15:30:8 >

• quote:

Tüm crossfitçiler böyle o zaman

diyorum ki crossfitle vucut olmaz. daha gormedim. futbol oynayarak basketbol yetenegini arttirabilir misin ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarryBlade -- 10 Mart 2017; 14:6:51 >

• quote:

yanlız klokov yaklaşık çeyrek asırdır olimpik halter yapıyor. adamın kaç tane olimpiyatı var nerden çıkarıyorsunuz crossfiti? crossfit salonuna girip selam vermeyle crossfitçi mi olunuyor? veya o kadar yıldır inşa ettiği vücut bi anda crossfit sayesinde mi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClassımDeğilsin -- 13 Mart 2017; 23:20:9 >
  • ClassımDeğilsin kullanıcısına yanıt
    Rich Froning Jr. Buna bak o zaman bunun vucudu nasıl?

Adamin kutlesi klokov la neredeyse ayni. Klokov 183 cm 100 kilo bu da 175 cm 91kilo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 13 Mart 2017; 23:50:47 >

• quote:

Rich Froning Jr. Buna bak o zaman bunun vucudu nasıl?

Adamin kutlesi klokov la neredeyse ayni. Klokov 183 cm 100 kilo bu da 175 cm 91kilo

bak dostum, crosshit denilen şeyin amacı vücut yapmak değil. bunu neden anlamıyorsun? kas geliştirmek isteyen biri neden crossfit yapsın abicim? 3-5 tane tanınmış dopingli elemanı göstererek mi kanıtlıyacaksın bunu?

• ClassımDeğilsin kullanıcısına yanıt
    Kardesim crossfit in amaci vucut yapmak degil ama sonucunda vucut yapılır. Tipki halter strongman lik için yarışanlar powerlifting de oldugu gibi. Bunlarin da amaci vucut yapmak degildir ama yapılır sonucunda . Doping isi ise vucutcular kralini kullanir onun. Sonuc olarak sen yapilmaz demissin ancak yapiliyormus demek ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 14 Mart 2017; 0:16:8 >
  • quote:

Kardesim crossfit in amaci vucut yapmak degil ama sonucunda vucut yapılır. Tipki halter strongman lik için yarışanlar powerlifting de oldugu gibi. Bunlarin da amaci vucut yapmak degildir ama yapılır sonucunda . Doping isi ise vucutcular kralini kullanir onun. Sonuc olarak sen yapilmaz demissin ancak yapiliyormus demek ki

Anlamadigin mevzu su m, hoplayarak ziplayarak ip atarak kas kutlesi insaa edemezsin fotodakilerin hepsi body building le alakali. Eski bodyciler simdi crossfit takiliyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

quote:

Anlamadigin mevzu su m, hoplayarak ziplayarak ip atarak kas kutlesi insaa edemezsin fotodakilerin hepsi body building le alakali. Eski bodyciler simdi crossfit takiliyorlar :)

crossfit hic calismadim yalnizca disaridan izleyerek yorum yapmam gerekirse,

adamlar hareketleri daha dinamik ve hizli yapiyorlar ve genel eforlari yuksek yani klasik vg yuzde70 efor degil daha siddetlisi. bu sekilde 85-90 eforlarda kas lif tiplerinden 2B ve 2A komple calisir. fakat daha altinda yani klasik vg de genellikle 2A calisir(ozellikle siddet veya guc antrenmani uygulanmiyor ise)

bu yuzden siddetli antrenmanin verimi yuksek olabilir. lasi tamamen bitirme gibi gercekligi olmayan soylentiye ihtiyac yoktur.

Mesela powerlifterlarin Vg'ye yakin vucut yapabilmesinin sebebi budur.

tabiki vg deki kadar diger hic sporda hipertropi gorulmez fakat guc artisi ile daha az bir hipertrofi kesinlikle artacaktir.

Bu sunun gibi kurbaga bir balik degildir evet ama kurbagada iyi bir yuzucudur.

amac fit olmaksa bunu verir. estetik olmaksa bunuda verir.

hipertrofi icin,

VG>PP>>CF

Guc icin,

PP>CF>VG

Eglence ve zevk icin,

CF>>PP>VG

yaptigim yorum kesinlikle ozneldir.

• Boş boş tartışmışsınız. Crossfit de bb de vücut geliştirir. Ama BB daha fazla hacim verirken crossfit daha zarif ve esnek bir vücut sunar.
    Belirli bir konuda biri diğerinden daha az etkili diye bu onu işe yaramaz mı yapar, farklı bir amaca hizmetkâr mı yapar?
  • Ekşi'de de 3-5 yıl önce bu tartışma vardı . Crossfitin biraz daha popüler olduğu dönemde ...

Hatta daha dün salona yazılmış adamlar , fitness yapanlara pok atıyordu .

Takim tutar gibi .

Bizim salona arada gelen bir eleman var . Salonun en kondüsyonlu adamı odur . Tabi ki vücudu da iyi . Ama o kadar silkmeye falan , bırak da olsun . Tabî kütle az .

Fakat onun yaptığını ben yapsam , omuzu , dirseği elime alırım . Eski güreşçi...

• Bu konuya nokta koyalım en iyisi. Bodybuilding yapiyordum fakat araştırmalarım sonucu bıraktım, artık crossfit yapacağım.. Lütfen okuyun..

Crossfit: Güç ve dayanıklılıktır sporudur.
    - Tamamen doğal bir spordur. Kamyon lastiği kaldırdığınız, halat salladığınız ve aynı zamanda bir takım objeler itelediğiniz değişik bir spor dalıdır. Kendi vücut ağırlığınız daha ön plandadır. Adı üstünde doğal.
    - Bodybuildingdeki beslenmenin 4 katı yapılır.
    - Hareketler fazla fazla yapılır, aynı zamanda hızlı bir şekilde tekrarlanılır.
    - Güçlü ve dayanıklı bir vücut sağlar. Şişirir ama bodybuildingdeki gibi değil.Beslenmeye bağlı fakat crossfit hızlı bir spor olduğu için sürekli yağ yakarsınız.
    - Haftanın 3 günü spor yapılır.Sebebi de her antremanda tüm vücut çalıştırıldığı için extra ilave güne ihtiyaç yoktur, kişinin isteğine bırakılır.
    - Fazla takviye alınmaz.

Sonuç: Güçlü, dayanıklı ve şişik olmayan bir vücuda kavuşursunuz..Bırakırsanız o sizi bırakmaz. Crossfit nankör değildir, bir şekilde tekrar başlayın ama çokta ara vermeyin.

Bodybuilding: Vücudu ağırlıklarla bölge bölge şişirme sporudur.
    - Her gün ayrı adele çalışılır, bir gün kol-arka kol diğer bir gün ise göğüs antremanı gibi..
    - Vücut şişirme sporu olduğu için mutlaka kreatin gibi tozlar alınır.
    - Belli bir ağırlık aşamasından sonra partner bulmanız gerekiyor.
    - Hareketler yavaş - orta şekilde tekrarlanılır.
    - Haftanın max 6 günü spor yapılır. Pazar günü vücut dinlendirilir.
    - Yemek düzenli olmalıdır, fakat bodybuilding yapanlar için çok fazla fark etmeyecektir. Sebebide yapanların çoğu karbonhidrat ağırlıklı beslendiği için.
    - Her türlü takviye alınır.. Gainer özellikle.
    - Belli bir aşamadan sonra vücut maximum gelişeceği yere kadar gelir.Artık kişilerde anabolic steroid merakı başlar.

Sonuç: Kadınları etkilemek için yapacaksanız yapın. Görüntüden başka hiç bir artısı yoktur, bodybuilding i bıraktığınız yada ara verdiğiniz anda oda sizi bırakır. Harcadığınız onca zaman, emek ve para çöpe gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Archangel -- 16 Ekim 2017; 5:15:59 >

• Aklıma gelenleri yazdım, başka şeylerde var elbette ama bodybuilding pişmanlıktır. Ben binlerce lira para harcadım bırakınca hepsi heba oldu. Kimseyede tavsiye etmem şişirmeyi.. Standartın bir üstüne çıkın yeterli, kafanız kadar kol yapmaya çalışmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BladesTR

Bu konuya nokta koyalım en iyisi. Bodybuilding yapiyordum fakat araştırmalarım sonucu bıraktım, artık crossfit yapacağım.. Lütfen okuyun..

Crossfit: Güç ve dayanıklılıktır sporudur.
    - Tamamen doğal bir spordur. Kamyon lastiği kaldırdığınız, halat salladığınız ve aynı zamanda bir takım objeler itelediğiniz değişik bir spor dalıdır. Kendi vücut ağırlığınız daha ön plandadır. Adı üstünde doğal.
    - Bodybuildingdeki beslenmenin 4 katı yapılır.
    - Hareketler fazla fazla yapılır, aynı zamanda hızlı bir şekilde tekrarlanılır.
    - Güçlü ve dayanıklı bir vücut sağlar. Şişirir ama bodybuildingdeki gibi değil.Beslenmeye bağlı fakat crossfit hızlı bir spor olduğu için sürekli yağ yakarsınız.
    - Haftanın 3 günü spor yapılır.Sebebi de her antremanda tüm vücut çalıştırıldığı için extra ilave güne ihtiyaç yoktur, kişinin isteğine bırakılır.
    - Fazla takviye alınmaz.

Sonuç: Güçlü, dayanıklı ve şişik olmayan bir vücuda kavuşursunuz..Bırakırsanız o sizi bırakmaz. Crossfit nankör değildir, bir şekilde tekrar başlayın ama çokta ara vermeyin.

Bodybuilding: Vücudu ağırlıklarla bölge bölge şişirme sporudur.
    - Her gün ayrı adele çalışılır, bir gün kol-arka kol diğer bir gün ise göğüs antremanı gibi..
    - Vücut şişirme sporu olduğu için mutlaka kreatin gibi tozlar alınır.
    - Belli bir ağırlık aşamasından sonra partner bulmanız gerekiyor.
    - Hareketler yavaş - orta şekilde tekrarlanılır.
    - Haftanın max 6 günü spor yapılır. Pazar günü vücut dinlendirilir.
    - Yemek düzenli olmalıdır, fakat bodybuilding yapanlar için çok fazla fark etmeyecektir. Sebebide yapanların çoğu karbonhidrat ağırlıklı beslendiği için.
    - Her türlü takviye alınır.. Gainer özellikle.
    - Belli bir aşamadan sonra vücut maximum gelişeceği yere kadar gelir.Artık kişilerde anabolic steroid merakı başlar.

Sonuç: Kadınları etkilemek için yapacaksanız yapın. Görüntüden başka hiç bir artısı yoktur, bodybuilding i bıraktığınız yada ara verdiğiniz anda oda sizi bırakır. Harcadığınız onca zaman, emek ve para çöpe gider.

çok fazla genelleme yapmıyor musun?

şişik olmayan kas kalıcıdır diyorsun da istersen 2 senelik belli kas kütlesi olan sporcu ol, 1 ay gerekli karb. protein alma hint fakirine dönersin.

işin aslı kasları strese sokarsan ve gerekli olan proteini alırsan kasların büyür nasıl yaptığın önemli değil.

• SYSMX kullanıcısına yanıt
    Araştırabilirsiniz ben zaten crossfit için çokta ara vermeyin dedim. Hint fakiri gibi niye olsun, kişi kendine baktıktan sonra birşey olmaz..1 ayda özellikle crossfitçi sapa sağlam kalır. ama bodybuilding için aynı şeyi söylemeyeceğim.. Bodybuilding güç ve dayanıklılık sporu değil, kendim yaptım kendim yaşadım.. crossfit i 1 ay ara verin, düzenli beslenmeye devam edin bişey olmaz. Ama bodybuilding e ara verin düzenli beslenin sporda yapmayın 1 ay.. sıkıntı..

Otellerde neden fitness salonu var, adamlar spordan geri kalmasınlar diye.. Her hafta mutlaka spor yapılmalı, 2 şer tekrar her bölge yapılsa bile yapılmalı.. 1-3 ay arası bodybuilding yapmayan kisi yapmadığına pişman oluyor. Yatalak oldumu pişman oluyor, bodybuilding de şişik vücudu korumak basit birşey değil. Crossfitde vücut bodydeki gibi şişirilmediği için hint fakiri gibi bir kayip olmayacaktir...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.