Şimdi Ara

Crossfit yaparak vücut yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
20.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• vucut yapmak için crosfit yapmak saçma zaten

ilk amacın estetikse vucut geliştirme yapıcaksın adı üstünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torneol

vucut yapmak için crosfit yapmak saçma zaten

ilk amacın estetikse vucut geliştirme yapıcaksın adı üstünde

Crossfit yapmamış ve dışarıdan bakan birisi olarak,
    Bence crossfit eğlenceli olduğu için avantajlı (dışarıdan daha eğlenceli gözüküyor)
    Yapılan süre olarakta kısa olduğu için buda büyük bir avantaj
    İkisi birleşince muhtemelen iple çekiyorlardır antrenmana gitmeyi.

BB'de bazen hiç gidesim gelmiyor, istikrar gerçekten zor.
  • Crossfit'i tr de elinde tutan kesim elit kesim ve ingilizceleri muazzam
    ben pl bb arasındayım şu aralarda cf de yapılır yani baya baya formu fln bakıyorlar düzeltiyorlarmış

pahalı gelebilir ama bb ye göre salon ücreti vs fakat box salonlar ne kadar pahalı olursa olsun o kadar iyi eğitim verirler.
  • Crossfit çok eğlenceli gözüküyor imkan olsa başlardım
  • yaklaşık 1 yıldır yapmaya çalışıyorum.
    olaya vücut yapmak olarak değilde, forma girmek, güçlenmek olarak, bakacaksanız olabilir.
    vücut yapıp kalıba girmeyi şekle bürünmeyi düşünüyorsanız, daha hızlı ve kesin sonuç alabileceğiniz bölgesel çalışabileceğiniz
    BB ye yönelmeniz tavsiyedir. Crossfit bir antreman programından daha fazlasını insana sunuyor.

Ankara da Gonya yolunda Backstreet vardır bu işi yapan profesyonel eğlenceli adamlar var orda.. Ben kendilerini uzun zamandır tanıyorum..
    iyi çocuklar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetddr -- 19 Aralık 2016; 10:59:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetddr

yaklaşık 1 yıldır yapmaya çalışıyorum.
    olaya vücut yapmak olarak değilde, forma girmek, güçlenmek olarak, bakacaksanız olabilir.
    vücut yapıp kalıba girmeyi şekle bürünmeyi düşünüyorsanız, daha hızlı ve kesin sonuç alabileceğiniz bölgesel çalışabileceğiniz
    BB ye yönelmeniz tavsiyedir. Crossfit bir antreman programından daha fazlasını insana sunuyor.

Ankara da Gonya yolunda Backstreet vardır bu işi yapan profesyonel eğlenceli adamlar var orda.. Ben kendilerini uzun zamandır tanıyorum..
    iyi çocuklar..

Hocam ben 1 yıldır bb yapıp sonra crossfit'e geçmeyi planlıyorum. Amacım hacimli büyük kaslı vs bir vücut değil. Fit ve belirgin kas yapılı bir vücut istiyorum. Beslenmeye de dikkat ederek yaparsak sonuca ulaşamaz mıyız hocam ?

• Franz Schubert kullanıcısına yanıt
    bu anlayışda olan çok insan var çevremde.. crossfit antremanlarını görünce gidip biraz fitnis yapıp güçleneyim öyle başlıyayım modunda olan.
    ben bu düşünceye katılmıyorum. crossfitte günlük antremanı kendine göre uyarlayıp gelişimini daha net görebiliyorsun.

ben direk crossfitle başladım. ilk başlarda diğer arkadaşlar 50-60 kg larla çalışırken boş barlarla calıstım.
    hareketlerin tekniğini oturtarak veya oturmaya calısarak azimle sabırla doğru bir şekilde yoluma devam ettim.

şimdi de yine maksimal yapmıyorum.. %70-80 nimle çalışıp kendimi sakatlamadan yoluma devam ediyorum ..

boş barla ilk başlarda yapamadığım snatchimi sırasıyla 30 - 40 - 50 kg lara taşıdım. bence daha ötesi için ciddi beslenme ve antreman yapmak gerekiyor.
    bizler işi gücü olan insanlarız bu işden ekmek yemiyoruz. sadece kendimizi daha iyi hissetmek adına bunu yapıyoruz. bu bana yetiyor.
    naçizane tavsiyem budur.. crossfit her yaşdan her koşulda insanın kendi scale ederek yapabileceği bir antreman programı sunuyor..
    başka bir şey yapmaya gerek yok.. bence..
    saygılar..

• Crossfit yaparak vücut yapmak
  • Crossfit le vücüt yapamazsın , yaptım diyende yalan söyler.
  • Yapılır da vücut yapmaktan kasıt ne? İrileşmek mi? Yoksa daha define görünümlü fit bir vücut mu? Eğer öyleyse benim internette gördüğüm crossfit ile uğraşanların çoğu iyi bir vücuda sahipti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarık-16

Yapılır da vücut yapmaktan kasıt ne? İrileşmek mi? Yoksa daha define görünümlü fit bir vücut mu? Eğer öyleyse benim internette gördüğüm crossfit ile uğraşanların çoğu iyi bir vücuda sahipti.

Vücüt yapmak nedir sence ? 35 cm kolla vücüt mu olur ?
    42 cm parçalı kollar 130 cm geniş omuzlar omuz başları devasa trapezler,giyilen tshiri kaldıran göğüsler,karın kasları adonis , parçalı bacaklar..
    Ayrıca evet crossfit yapıyorum diye internette dolaşan adamlar hepsi bodybuilding yapıyor.
  • HarryBlade H kullanıcısına yanıt
    Herkesin vücut yapmaktan anladığı farklıdır kimi daha küçük ama estetik bir vücut ister kimisi daha iri kütleli bir vücut. Elbette sizin bahsettiğiniz anlamda bir vücuda crossfit yaparak ulaşılamaz.

İnternette gördüğüm dediklerim genelde yarışmalara katılan profesyonel crossfitçilerdi artık hipertrofi idmanları yapıyorlar mı orasını ben bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık-16 -- 24 Aralık 2016; 18:37:13 >
  • Yahu vücut yapmak deyince adam neden bahsettiği şey belli işte.
    Fit ve kasların belirgin olduğu bir yapıdan bahsedecek, crossfit yapıpta kai greene olunur mu diye soracak hali yokya...

Bu forumda alışkanlık oldu birisi bir soru sorunca cevap hep azarlamak ya da dalga geçmek üzerinedir.

Birçok sporda kalori yakımı arttığı için genelde fazla yağdan arınılır ve kondüsyon, hatta hipertrofi bile belli bir oranda vardır.

Tekwondo ile bile pek hacimli olmasada birçoğunuzda çok daha estetik görünüme sahip adamlar var.

Sanki hepiniz 100kg üstü ve yağ oranı %10 altı adamlarsınızda yaptığınız yoruma bakın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarık-16

Herkesin vücut yapmaktan anladığı farklıdır kimi daha küçük ama estetik bir vücut ister kimisi daha iri kütleli bir vücut. Elbette sizin bahsettiğiniz anlamda bir vücuda crossfit yaparak ulaşılamaz.

İnternette gördüğüm dediklerim genelde yarışmalara katılan profesyonel crossfitçilerdi artık hipertrofi idmanları yapıyorlar mı orasını ben bilemem.

Dostum kabul edilen bir gerçek var vücüt olarak. :)
    Eveleyip gevelemiyelim crossftile vg yapılmaz .)
  • HarryBlade H kullanıcısına yanıt
    yav he he
  • Eski survivor şampiyonu nihat'ta crossfitçi bildiğim kadarıyla, her sporla vücut yapılır ama sporun hakkını vermek, doğru beslenmek, doğru dinlenmek lazım bana kalırsa
  • Olimpik halter desen degil, calisthenics desen degil powerlifting hic degil. Hele vucut agirligiyla yaptiklari hareket nizamiyetleri ve 'denge'! amacli yaptıkları seyleri saymiyorum bile. Vucut yapmak icin yapilmaz, bence baska bisey icinde yapilmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.McManaman kullanıcısına yanıt
    Kaç senelik vgci kim bilir :)
    Maldı zaten vg ciler o çizgileri çıkartmak için türlü türlü hareketler yapıyor..

60 kilo başlayın 33 santim kolla , 15 sene sonunda 42 santim kolunuz olursa öp başına koy :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.