Şimdi Ara

crossfire ekran kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 150-200 tl arası, crossfire yapabileceğim bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. şu an için bütçem bu kadar. ileride para olunca benzer bir kart alıp crossfire bağlantısı yapıp kullanmak istiyorum. ikinci elde alabilirim.
    anakartın fotosunu koydum. eksta ne yazabilirim bilmiyorum.
    crossfire ile ilgili pek bir bilgimde yok açıkçası :( ama onu da öğrenirim elbet
    oyun hastası değili. call of duty ve most wanted oynuyorum. yeni oyun olarak call of duty oynuyorum sadece :)

donanım:
    dark arena kasa
    anakart: Gigabyte GA-MA790FX-DQ6
    işlemci: AMD Athlon X2 255, 3100 MHz (15.5 x 200)
    power: high power 500 watt 80+
    ram: 3 gb 667 mhz (cl5) hi-level ram. (2x2 şeklinde 4 gb 800mhz cl6 ram var boşta duruyor onları takmadım. gerekirse onları da kullanabilirim.
    1 tb + 500 gb hard disk
    1 ader dvd-rw
    creative ses kartı
    1 adet fan kontrol
    toplam 6 fan
    ayrıca işlemci soğutucusu: XIGMATEK AIO-S80DP sıvı soğutmalı ama ucuz birşey. fan hızın ı yükseltince işe yarıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeuxhome -- 11 Nisan 2012; 20:19:28 >

• cevap yok mu hiç acaba :S
  • bie kere işlemci değişmesi gerekiyor bu işlemciyle bırakın crossfireyi hd6750 den üst seviye kart alamazsınız alabileceğiniz en üst seviye işlemciyi alın ekran kartı olarakhttp://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/xfx-hd-577x-zmf3-hd5770-single-slot-gddr5-1gb-128bit-ati-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=51571 bunu alın ben 6770 ini kullanıyorum gayet memnunm crossfire ile hd6870-6950 arası birşey olur %25 indirimide bekleyebilirsiniz psu olarak ben gerçek 400w kullanıyorum sennin psu yeter ama croosfireeye yetmez onun için psuhttp://www.vatanbilgisayar.com/guc-kaynagi/corsair-cmpsu-700geu-gaming-serisi-80-plus-700w-140mm-fanli-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=53502

• quote:

Orijinalden alıntı: jeuxhome

arkadaşlar 150-200 tl arası, crossfire yapabileceğim bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. şu an için bütçem bu kadar. ileride para olunca benzer bir kart alıp crossfire bağlantısı yapıp kullanmak istiyorum. ikinci elde alabilirim.
    anakartın fotosunu koydum. eksta ne yazabilirim bilmiyorum.
    crossfire ile ilgili pek bir bilgimde yok açıkçası :( ama onu da öğrenirim elbet
    oyun hastası değili. call of duty ve most wanted oynuyorum. yeni oyun olarak call of duty oynuyorum sadece :)

donanım:
    dark arena kasa
    anakart: Gigabyte GA-MA790FX-DQ6
    işlemci: AMD Athlon X2 255, 3100 MHz (15.5 x 200)
    power: high power 500 watt 80+
    ram: 3 gb 667 mhz (cl5) hi-level ram. (2x2 şeklinde 4 gb 800mhz cl6 ram var boşta duruyor onları takmadım. gerekirse onları da kullanabilirim.
    1 tb + 500 gb hard disk
    1 ader dvd-rw
    creative ses kartı
    1 adet fan kontrol
    toplam 6 fan
    ayrıca işlemci soğutucusu: XIGMATEK AIO-S80DP sıvı soğutmalı ama ucuz birşey. fan hızın ı yükseltince işe yarıyor :D

artı single slot daha az ısınır çünkü diğer kartlar birbirine yapışık durumda olurlar ve arkadaki kartlar çok ısınır bunda öyle bir sorunn olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: jeuxhome

cevap yok mu hiç acaba :S

burada cevap var ama sen yoksun
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

artı single slot daha az ısınır çünkü diğer kartlar birbirine yapışık durumda olurlar ve arkadaki kartlar çok ısınır bunda öyle bir sorunn olmaz

misafirler vardı onların yanına gitmiştim :)
    ekstradan tekrar masraf yapmak gerekiyor desene. anakartı güzel açıklamışsın ama :)
    power'ı daha geçen sene almıştım. işlemciyi de geçen sene aldım :( o zamanlar daha burayı keşfetmemiştim. boşuna para vermişim. sanırım bu durumda iki tane ekran kartı takmak yerine daha iyi bir ekran kartı için beklemek mantıklı olacak. böylece psu'yu değiştirmeme gerek kalmaz. forumda da phenom x4 denk gelirse uygun fiyata alabilirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

ses kartını en soldaki slota takıyorum. kasa içi havalandırma mükemmel sorun olmuyor artık. şu an önceliğimi işlemciye verdim artık. önce işlemci sonra ekran kartı :)
  • yani ozaman once islemci al sonrada butceyi azicik zorlarsan gtx560 vatanda 330 tlcivari onu alirsin
  • 500w psu ile pek cf olmaz.o islemciyle hic olmaz.5770 al diyecem ama o da 240 lira.ikinci eli bile pahali meretin.120 liraya sifir 5670 alip cf yapsan psu dert olmaz ama bir tane 5770 ediyor performansi.ikinci el phenom alsan bile 5770 cf 500w'da problem cikarabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

500w psu ile pek cf olmaz.o islemciyle hic olmaz.5770 al diyecem ama o da 240 lira.ikinci eli bile pahali meretin.120 liraya sifir 5670 alip cf yapsan psu dert olmaz ama bir tane 5770 ediyor performansi.ikinci el phenom alsan bile 5770 cf 500w'da problem cikarabilir.

teşekkür ederim. şimdilik vazgeçtim zaten :(
    en iyisi önce işlemciyi dğeiştirmek sonra da crossfire yapmka yerine işimi görecek bi ekran kartı almak. yoksa psu falan derken dünya masraf olacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.