Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.772
Cevap
2
Favori
82.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zen touch bilgisayara bağlı ben şarkı vs.. attım daha sonra sökerken direk kabloyu çıkarmak sakıncalımıdır. İpodlarda bu cihazı güvenle kaldır gibi işlem yapılıyor bu alettede yapılması gereken herhangi birşey var mı?
  • Hayır, klasörü kapatıp yalnızca kabloyu çıkar. Öyle zırvalar yok
  • evet ben de önceleri "yaw acaba bişey olur mu?" diye endişeleniyordum ama gerçekten hiç öle zırvalar yok....

yol geçen hanı gibi kullanıyosun resmen
  • Arkadaşlar elimizde muhteşem bir alet var ve ben bunu 5+1 bir sisteme bağlamak istiyorum... nasıl yaparız?
  • Ben aleti ses kartıma bağlıyorum özel kablosuyla. Direk oradan da 5+1'e bağlanmış oluyor zaten. Ama sanırım 5ucu tek uç haline getiren aletler de var...
  • Arkadaslar 9 sayfayi okumak isterdim ama kisa bi sey soracagim...

Creative Zen Sleek 20 gb lik alet icin ne dersiniz??? 180 dolar iyimidir? ses kalitesi nasildir? radyodan kayit var mi? kullannan var mi? kullanim süresi,sarj dayanikliligi nasil?? dezavantajlari neler??
  • Zen Sleek Zen Touch'ın içindeki büyük pil çıkartılarak küçültülmüş hali, 180$ iyidir, ses kalitesi de iyidir, sanırım vardı ama emin değilim, 18saat aralıksız kullanılabilir. Dezavantajı sönük yapısı, touch padinde bazen sorunlar olabiliyormuş. İyi bir alet diyebilirim kısacası...
  • Ben kullanıyorum
    ses kalitesi gayet iyi daha doğrusu bana yetiyor.
    radyodan kayıt var
    dışarıdan ses kaydıda var ama bu özellikten pek bir şey bekleme
    radyodan kayıtta player ın biraz çalışması gerekiyor yoksa kayıtın hemen başından hdd nin harekete geçme sesini alıyorsun. ben çoğunlukla harici hdd olarak kullanıyorum son zamanlarda da pek kullanmıyorum aöıkcası 180$ gayet iyi bit fiyat bence kaçırma.
  • up
  • Selam birisi bana da yardımcı olabilirse çok sevinirim. ben de iki gün önce creative zen 20gb aldım. pil ömrünün uzunluğunu yargılayacak kadar çok kullanmadım ama yine de kafama bişey takıldı. cihazı şarj ettikten sonra hemen şarkıları yüklemeye başladım ama daha tam dolmamıştı ki pili bitti. pil ömrünün 15-17 saat olduğu söyleniyordu fakat 3-4 saat dayandı. acaba yükleme aşamasında pil tüketimi aşırı düzeyde yüksek olduğundan mı yoksa cihazımda bi arıza olabilir mi? bir de bir elektronik mağazasında, satış elemanı bu modellerin hatalı olduğu için toplatıldığını söyledi. bu doğru mu yoksa adamın mağazasında creative bulunmadığı için çamur atmış olabilir mi :) şimdiden teşekkürler..
  • eski sayfalarda vardır bu bahsettiğin şey. neyse seni aratmak zorunda bırakmayım açıklayım. şimdi bu zen touch gibi büyük kapasiteli aletlerde bildigin notebook harddisklerinden var ve bu hdd ler işlem yaptığında çok güç harcar. (işlem : dosya kopyalama fln) dinlerken çok fazla harcamazlar ama dosya kopyalarken sürekli disk çalıştığından sömürür pili. senin yapman gereken dosya kopyalamalarında adaptöre bağlaman. bu sayede pilden harcamaz .
  • Aletin Zen mi Zen Touch mı? İkisi farklı. Bu tip aletler Blackheim'in de dediği gibi HDDli, bu aletlere birden 5000parça atmaya kalkarsan pil biter hemen, kullanım kılavuzlarında ilk maddelerden biridir "Azar azar dosya aktarımı yapın" maddesi. Ayrıca sana tavsiyem, o aleti ful şarj etmeden çekip kullanmaya başlarsan pili bir haftada yarı performansına düşer. Dikkat et...
  • tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. son bişey daha sormak istiyorum son derece kıt pc ve elektronik eşya bilgilerimle :) -umarım son olur yani :) şşimdi usb'den pcye takınca "organize now?" diye uyarı geliyo, ok diyince Creative Media Source Organizer açılyo ama player is not connected yazıyo. dün de şarkı bayağı uğraşmıştım bu yüzden. sonunda tesadüfen ayrı bi harddisk olarak çıkmıştı bilgisayarım'da. bunun sebebbi nedir? şarjı bitikken olduğunu biliyorum ama şarjını doldurduktan sonra da aynı şey oldu. yükleme modu fln gibi bişeye de raslamadım? s.o.s. tekrar teşekkürler (bu arada zen değil zen touch)
  • Sanırım bizim gibi son firmware'ı yükledin sen de. Veya aldığında öyleydi bilemiyorum, son firmware'da malesef Creative Media Organizer Zen Touch'ı göremiyor. Bilgisayarda ayrı bir MTP aygıtı olarak görünüyor. Yani albüm bilgilerini Media Organizer'dan yap ve MTP aygıtında albüm olarak at derim ben. En basiti o şekilde oluyor
  • arkadaşlar,benim alet 40 lık olandan..kimi pc ler görüyo,kimileri görmüyo..ne iş yahu..
  • Arkadaşlar uzun araştırmalar sonunda ben de Zen Touch almış bulunmaktayım :D
    Bana göre fiyat/performans olarak en uygun mp3 player .. Ses kalitesi tartışılmaz bile ..
    Kullanımı da baya kolaymış..
    Neyse şimdilik alet hakkında izlenimlerim bunlar .. :D
  • @thierry
    Hayırlı olsun
  • Selam arkadaşlar,
    Sonunda ben de bir Zen Touch sahibi olabildim (en sonunda).İlk çıktığı zamandan beri almak istediğim bu mp3 çalara kavuşmak süper oldu benim için!!!Yıllarca imrenerek baktığım,gerektiğinde salyalarımı akıtarak vitrinde izlediğim,megavizyon'a her gidişim de bir kere dokunduğum fakat;takılı olan kulaklıkların rezalet kalitesinden dolayı bir türlü aletin ses kalitesi hakkında bir yoruma varamayışım vs vs. bu hikaye uzar gider .Daha bugün aldığım için fazla test edemedim;ama ürünün ne olduğu belli olduğu için fazla söze gerek yok.Sadece içinde gelen klasik müzik parçalarını dinlerken,birden hard disk takıldı nolduğunu anlayamadım tam olarak.Sonra firmware patladı filan iyi uğraştırdı gece gece valla adamı,biraz da yusuflamadım değil hani

Şimdilik bir kaç sorum olacak;
    1)Mp3 çalaron içinde gelen örnek 59 şarkıyı tekrar bulabilme şansım var mıdır?
    2)Bir inceleme de dosya transfer hızının 5 küsür mb/sn olduğunu okudum;ama Windows Explorer da dosya atarken biraz yavaş geldi tek albümün 80mb lik çok kısa sürede gitmesi gerekirken yaklaşık bir dk filan sürüyor normal midir?
    3)Piyasa da firmware hack'i filan var mı?Mesela Rockbox olayı gibi,daha çok codec için...Misal FLAC (128kb lik mp3leri dinleyen arkadaşlar bunun ne kadar boyutu olduğunu duyarsa kafayı yerler herhalde )
    4)Bu sorum IEM kullanan arkadaşlar için,müzik dinlerken arkaplanda herhangi bir ses oluyor mu?Eğer olmuyorsa hemen bir Westone UM1 siparişi vereyim

Valla bu kadar yeter herhalde cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• Transfer hızının dayanılmaz yavaşlığı sonrasında yaptığım araştırmada acı gerçekle karşılaştım; playforsure destekli firmware transfer hızını inanılmaz yavaşlatıyor Şimdi ise inanılmaz derecede pişmanım keşke eski versiyonu yeniden yükleseydim.
  • Öncelikle hayırlı olsun. Sorularına gelince;

1-)Format attıysan gitmiştir yanında gelen classic müzikler.
    2-)Evet, MTP aygıtı olarak kullandığında daha yavaş oluyor dosya aktarımı.
    3-)Creative çiplerinde diğer markalara göre büyük farklar var, bu yüzden şu ana kadar hiçbir Creative ürününe resmi olmayan firmware çıkarılmadı. Ama desteklediği formatlarda en iyileri zaten.
    4-)Arkaplanda muhteşem ayrıntının dışında bir ses olmuyor. Doğru düzgün takarsan asla dış sesleri duyamazsın, ses 20den sonra sağır edici boyutlara ulaşır. UM1 çok iyidir...

Bu son firmware EQ düzeltmeleri dışında tam bir felaket...
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.