Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.773
Cevap
2
Favori
82.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pil performansında gözle görülür artış var. Bayağı kurcalamama rağmen backlight yanmadığı için etkilenmedi alet fazla. Ama gene de daha yüksek bekliyordum, 27saat 10dakika kadar dayandı. Daha pili bitmemişti ama son çubukta bittikten sonra şarja taktım.

1. aşama 12saat
    2. aşama 8saat
    3.aşama 7,5saat
    ------------------------
  • olsun bu bizim için güzel bir deney oldu

demek ki backlight kullanımı normalden 4-5 saat daha fark ettiriyormuş...
  • Evet aynen öyle...Sizin de denemenizde fayda var, böylece 320kbps ve 128kbps'ın pil ömründeki etkisini de anlayabiliriz
  • ya banada yardım edin lütfen elimde 20gb zen touch var vede bozuldu önceden gayet güzel bi şekilde veri ve şarkı aktarırken şimdi ikisinide yapamıyorum ne zen touchdan bilgisayara nede bilgisayardan zen touch a garanti kağıdını vede servislerin yazılı olduğu kağıdıda bulamıyorum biri bana yardımcı olsun lütfen en azından ankarada creatıvın teknik servisinin adresini verin şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum
  • ANKARA ŞUBE : Çetin Emeç Bulvarı 8. cad. 62. sk. No: 14/9 Aşağı Öveçler
    Tel : 0312 473 06 20 PBX , Fax : 0312 473 06 26

Özel mesaja da bakabilirsin...
  • Geçmiş olsun belki sorunu söylersen yardımcı olabilirz. Burda garantiye gitmekten son anda kurtulan çok insan var bende dahil
  • ya bu westone'ı türkiyede bulabileceğimiz yer yok mu???
  • Malesef yok, Türkiye'ye getirmiyor hiçbir ithalatçı firma....
  • haydaaa ,ben senin tarz bi sorun yaşadım yakınlarda.en son çare ,pc.ye format attım ,sistem dosyalarım zarar görmüştür ve bu yüzden zen touch.ı görmüyodur diye.işe yaradı ,gerçektende sorunum buymuş ,zen touch.ımı kurtardım.bence sende pc.ye format at ve cihazını internet üzerinden update et.yeni firmware.i yükle.işe yarıycaktır emin ol.geçmiş olsun.
  • Format atmak yerine başka bir PC de deneyin neden boşuna format atıyorsunuz.
  • Selamun aleykum arkadaşlar.Bugün itibari ile ben de Creative Zen Touch ailesinin bir üyesiyim Henüz deneyemedim,o yüzden bi yorum yapamayacağım.Şimdilik sadece alete hayran bi şekilde bakıyorum ama yarına akşama kadar kullanıma hazır hale getirmem lazım.Bu yüzden takıldığım yerler olursa sizlere danışacağım.Beni şimdiden mazur görün.Daha aleti şarja dahi takmadım.İlk yapmam gereken aleti şarja takıp yeni firmware'i mi yüklemek?(Şarkıları yüklemeden)Çünkü firmware'i yükleyince harddiskteki herşeyin kaybolduğunu yazmıştınız.Bu konuda çok acemi olduğum için her türlü önerinize ihtiyacım var.Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Not:Ankara'da Zen Touch 40 gb almak isteyen arkadaşlar alet Kızılay Bayındır Sokak'taki D&R 'da hediyesi(Remote Radyolu Kumanda)ile birliklte 480 milyona satılıyor.Bugün baya bi yere sordum,tek bulduğum yer burası.Birkaç yer de getirebileceğini söyledi ama fiyatı 600-700 civarı söylediler.Benden söylemesi...

• Çok iyi bulmuşsun o fiyata. Hayırlı uğurlu olsun, göreceksin Creative kalitesini Önce son firmware'ı yükle müzik yüklemeden, dediğimiz gibi sabit diski sıfırlıyor. Bir problem olursa sık sık yazın
  • Teşekkür ederim 'Be Creative'.Henüz mp3 yüklemedim aklıma şu ripleme olayı takıldı.Mesela harddiskteki 128 kbps'lik bi mp3'ü nasıl 192 kbps yapabilirim?Ya da bu olur mu?Çünkü düz mantıkla düşününce kalitesini düşürmek mümkün ama kaliteyi yükseltmek bana pek mantıklı gelmiyor.
  • Kaliteyi yükseltemezsin dediğin gibi. 192 yapabilmen için elinde audio cd olarak olmalı yada dediğin gibi daha yüksek kaliteliyi düşürebilirsin.
  • Teşekkür ederim 'Angel'.Senin dediğinden şu sonuç da çıkmaz mı:Elimdeki mp3leri Nero'yla track'e çevirsem sonra kaliteyi yükseltebilirim o zaman.Öyle değil mi?
  • Nero ile falan uğraşmana gerek yok ki. Direk Creative Media Organizer'dan kaç kbps olduğunu ve dosya formatını belirle, albüm ve sanatçı bilgilerini de girdikten sonra bilgisayarına riple. Daha sonra da Zen Touch'a at...
  • dostlar benım burda ısım yok ama bı creatıve kullanıcısı olarak sormak zorundayım bende creatıve zen vısıon m var frımware yuklemeye calıstım ama beceremedım ve artık aletı her acılısta frımware problemı yazısı cıkıyor ve recovery moduna gecıyor acaba bı cozum bılen varmı?
    update etmek ıcın creatıve sıztesınden frımware ındırdım mp3 bılg. bagladıgımda uptade tusuna basamıyom ama medıa explorer calısıyor bı cvp verırsenız ınanın cok makbule gecer 2gundur mp3 kullanamıyom moralım cok bozuk
  • Be Creative;

biraz westone'dan bahsedermisin? ve de denediğin diğer kulaklıklarla aralarındaki farklar nelerdi?
  • arkadaslar benım sorunumla ılgılı kımsenın bır fıkrı yokmu acaba lutfen bı yardım etdın
  • @Cem2004_34
    Vallahi hocam hiçbir fikrim yok açıkçası. Zen Touch'ta görmediğim bir hata,firmware'ı yükleme sırasında bir hata olmuş olabilir. Hard diski tamamen silerek firmware'ı tekrar yüklemeyi denedin mi?

@KontG
    Bahsedeyim. Biliyorsunuz IEMler genellikle izolasyon konusunda muhteşemdirler. Bu konuda Westone da muhteşem bir izolasyona sahip, dış sesleri tamamen keserek müziğe odaklanmanı sağlıyor. Otobüste iken bile dış sesi duymak pek mümkün olmuyor. Arada bir rezil olma riski var tabii insanın Asla ses seviyesi sorunun olmaz, 20'nin üstü kulağı inanılmaz yorabiliyor. O derece yükseltiyor yani sesi.

İkincisi, freakansları bölme konusunda çok çok iyi diğer kulaklıklara göre. Odaklanmak istediğin sese çok rahat odaklanarak onu net şekilde dinleyebiliyorsun. Bu sayede arkaplan sesleri çok büyük keyif verebiliyor. Midi ve highlarda yine tek kelimeyle kusursuz. İşte dinlediğin mp3'ün kalitesi de bununla çıkıyor ortaya.

Son olarak da genellikle yanlış takanların hissedemediği basslar. Kulaklığı kulağa doğru dürüst yerleştirdikten sonra bassların high ve midi ile harika uyumunu, sıkılığını ve berraklığını görebilirsin.
    -------------------------
    Diğer kulaklıklarla kıyaslamaya bile gerek yok. Diğer kulaklıklarla artık doğru dürüst müzik dinleyemiyorum, çünkü;
    1- İstediğim sesleri duyamıyorum
    2- Ses yeterince berrak gelmiyor
    3- Ses yeterince yüksek gelmiyor [ki bu sanırım duyarsızlaşma ]
    4- Ritimler, midi bass ve basslar çok çok duyarsız geliyor. Oysa westonelar'da bassın ayrıntısını resmen kulağına vura vura veriyor alet

Sonuç olarak bunları yazabilirim, sormak istediğin özel bir soru varsa her zaman bekleriz

Saygılar herkese

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.