Şimdi Ara

Creative ZEN 4gb Firmware sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Creative ZEN 4GB mp3/mp4 playerım var.yaklaşık 1 yıldır sorunsuz çalışıyordu.Arada sırada çıkardığı ufak tefek soruları da Donanım Haber yardımıyla hallediyordum.

Şu an ise durum farklı.Hangi foruma bakarsam bakayım problemime çözüm bulamadım.Sürekli recovery mode de açılıyor.
    Creative Zen'i bilgisayara takıyorum.
    Bilgisayar onu görüyor.Alet açılıyor.Ve recovery ekranında Docked yazısı beliriyor.
    Daha sonra firmware setup'ı çalıştırıyorum.Sona geldiğinde firmware upgrade failed diyor.
    Eski firmwareyi tekrar yüklüyorum.Yine aynı şey....

Lütfen biri yardım etsin.

Bir de 4gb lık Cihaz bilgisayarda 50mb olarak gözüküyor...

• Aynı sorun bendede var yardımcı olabilicek arkadaslar yardımlarınızı bekliyoruz
  • Sorun donanımsal gibi geldi bana, garantiden başka seçenek yok gibi gözüküyor malesef.
    İsterseniz kapalıyken play tuşuna basılı tutup cihazı açarak formatlamayı bir deneyin. Tam bilmiyorum ama reload firmware gibi bir seçenek de olabilir.
  • Aynı sorun bende de var ama benimki biraz daha farklı
    Cihazın içi film ve müziklerle dolu boş alan 350 mb
    Zen tamamen normal çalışıyor fakat dosya atmak veya silmek istiyorum olmuyor ve bilgisayardan ne zen den
    Format da atılmıyo failed olarak tamamlanıyo işlem
    Dosyaları kendi içinden sildiriyor mesela 10 albüm siliyorum ama açılınca saat da içindeki dosyalarda vesayre herşey eski 5 aylık tamen herşeyiyle aynı açılıyor hatta bir şarkının 1:20 saniyesinde açılıyor çok entresan bir durum okadar dosyayı siliyorum geri nasıl geıtırıyo yahu istesek yapmaz

• merhaba arkadaşlar

bende de zen 8 gb var ve aynı firmware sorununu ben de yaşıyorum.

her açılışında rebuilding yapıyor bazen takılıyor bazen açılıyor. açılınca bilgisayar driver ı yüklemede sorun oldu diyor. creative in sitesinde birkaç birşey indirdim ama onları çalıştırınca takılı olduğu halde cihaz takılı değil takın diyor.

yardımcı olabilecek birileri yok mu? yardımı veya yönlendirmesi olabileceklere şimdiden teşekkürler.
  • ben benim aygıtı garantiye gönderdim.Bana Zen X-Fİ 8gb gönderdiler :D üstüne 70 tl aldılar ama değiyo 0 cihaz için
  • Al benden de o kadar docked yazıyor 50 mb gösteriyor pc de :( napcaz
  • Creative zen için satılık;

Deri Kılıf
    Silikon Kılıf
    Kristal Sert Kılıf
    Şarj Aleti
    Ekran Koruyucu Sticker
    Kol Bandı....
  • arkadaslar cıhazın sorunu yazılımsal degıl donanımsal.burda herkez herseye fırmware dıyıp gecıyor yok batrya az gıdıyo hooop fırmawre yukle yok ekran ısıgı az yanıyor hoooop fırmware yuklee herkez bır akıl verıyor .ısın aslı su fırmware cıhazın sonradan olan hatları ıcın yuklenmez hatalı urtılen cıhaz ıcın yuklenır ....aynı wındows xp nın halen guncellemelrı cıktıgı gıbı... sızın bu bahsettıgınız arzalar acılmama . ekran ısıgı zayıflaması . tekrar olusturuluyor deyıp kalması kendı kendıne kapanması . sureklı reset atma zorunda kalmak . bunlar hep donanımsal hatalar .cihazın fabrıkasyon hatalarından kaynaklanıyor. takılan tum samsung cıpsetler flashlar hatalı . tum sorun bu yanı bu cıhazlar sızde oldugu surece hep sıkıntı yasıycaksınız... dıkkat etmenız bır kac husus var cıhazınızn uzun surelı kullanımınz ıcın sunlara dıkkat .edın .. 1;cıhazın sarjını tam bıtırmeyın
    2 kesınlıkle muzık dosya yuklerken ıslem sırasında makıandan cıhazı cıkarmayın baglantıyı kesmeyın 3 cıhazı sıkısacak egecek bukecek sekılde ztasımayın
    4 ;alt sag kosedekı usb sımgesıne tıklamadan baglantıyı kesmeyın

umarım yardımcı olabılmısımdır www.creativeservis.com ANKARA .

• quote:

Orijinalden alıntı: QasaTura

arkadaslar cıhazın sorunu yazılımsal degıl donanımsal.burda herkez herseye fırmware dıyıp gecıyor yok batrya az gıdıyo hooop fırmawre yukle yok ekran ısıgı az yanıyor hoooop fırmware yuklee herkez bır akıl verıyor .ısın aslı su fırmware cıhazın sonradan olan hatları ıcın yuklenmez hatalı urtılen cıhaz ıcın yuklenır ....aynı wındows xp nın halen guncellemelrı cıktıgı gıbı... sızın bu bahsettıgınız arzalar acılmama . ekran ısıgı zayıflaması . tekrar olusturuluyor deyıp kalması kendı kendıne kapanması . sureklı reset atma zorunda kalmak . bunlar hep donanımsal hatalar .cihazın fabrıkasyon hatalarından kaynaklanıyor. takılan tum samsung cıpsetler flashlar hatalı . tum sorun bu yanı bu cıhazlar sızde oldugu surece hep sıkıntı yasıycaksınız... dıkkat etmenız bır kac husus var cıhazınızn uzun surelı kullanımınz ıcın sunlara dıkkat .edın .. 1;cıhazın sarjını tam bıtırmeyın
    2 kesınlıkle muzık dosya yuklerken ıslem sırasında makıandan cıhazı cıkarmayın baglantıyı kesmeyın 3 cıhazı sıkısacak egecek bukecek sekılde ztasımayın
    4 ;alt sag kosedekı usb sımgesıne tıklamadan baglantıyı kesmeyın

umarım yardımcı olabılmısımdır www.creativeservis.com ANKARA .

hocam ben bu durumdayım ne yapmam gerekiylr nasıl yapabilirim.bunu docked hatası veriyor :(

• sarjının bıtmesını bekle duzelır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.