Şimdi Ara

Creative Muvo Sport C100- Chip dergisi 1.si (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: antiochos

muzio güzel alet, oled ekranı var , ses kalitesi fena değil ama radyosu çekmiyor, ve fiyatı da çok uygun değil... Şimdi eğer ben bu aleti alacaksam , kalitesi bence tartışılmaz olan Creative ve IRIVER!!!!! ın mp3 playerlarından bayağı bir ucuz olması gerek o nedenle ancak, bir alternatif olabilir... Mesela Creative in bir modeli var şu geniş ekranlı olan , o sadece usb den şarj oluyormuş, mesela uzun yolda, tatilde bilgisayarımdan uzak olduğum zamanlarda bu aleti kullanamadıktan sonra gider başka alet alırım, alternatih böyle bir şeydir, ürün çok kalitelidir ama şeklini beğenmezsin gider alternatifini alırsın... Ama fiyat performans açısından bakarsanız Minton ucuz bir alet ve çok kaliteli, iriver a parası yetmeyen birisi gidip Mintonu gönül rahatlığıyla alsın, yani Muzio radyodan kaybedio, bnm için radyo çok önemli, yani SX1 in radyosu eleştirilior forumda muzio dan çok daha iyi çekiyor, ki denemelerime göre muzio seyahat halindeyken kullanılmıyor, yürürken bile çekmiyor, ancak sabit kalacaksınız ayarlayacaksınız eski ev antenleri gibi yok daha neler...Ha bu arada bnm için radyo önemli değil diyen varsa gitsin muvo alsın yani 55+kdv 128 doları bedava, 256 sıda radyosunuz olanın baya ucuz yani 75+kdv falan zannedersem, arkadaş abd den 512mb radyolusunu 100 dolara almıştı, muzio 135+kdv falan yani, bilmiyorum muvoyla muzio arasında fark var bayağı..Hele şu yukarıdaki alet bence bayağı bir ezer muzio yu....
    Bir de alırken arkadaşlar sinyal/gürültü oranına dikkat ediniz, 90 idealdir, aşağısını almayınız...

dostum ses kalitesi fena degil diil güzel ses kalitesi radyoda çekiyo yapmayın ya... pahalı olabilir ama bir kere tipi olarakta en şirin daha güzel.2 KULAKLIK TAKIP DİNLEYEBİLİYOSUN OLED EKRAN DÜNYADA İLK KEZ MP3 PLAYERDA AZ ENERJİ TÜKETİMİ MÜKEMMEL NETLİK bu aletin biraz hakkını yiyosunuz gibi geldi.. kapanış ve açılışta hareketli ve şirin avatarlar ekran koruyucu.. başka bir alete baglanma baglandıgı altten direk kayıt bu zaten standart bir özellik sanırım başka bir mp3çalara baglanmak için bir aparat mesela muzio jm100 ile baglantı... tek problem kulaklıgı...sadece yazdım almak isteyenlere bilgi olsun tartışma amaçlı degil
    saygılar...

•  Creative Muvo Sport C100- Chip dergisi 1.si
  • başka bir mp3 çalara baglantı için aprat örnegi

Creative Muvo Sport C100- Chip dergisi 1.si
  • oled ekran kullanmasi güzel bir olay fakat o kadar abartilabak bir teknoloji degil...

iriverin 2004ün basinda çikardigi 262k renkli ekrtanli, dijital kamerali mp3 playeri var
  • it's all in mintooooooooooon nasil bir alet? bende iriver imp-150 var hayatta deismeyecegim bir alet ama bi arka ucuz bi mp3 player hediye etmek istiorm, alinir mi sizce minton? bir de bu 55dolar+kdv lik creative nasil? mp3 den çok flash memorye benzior, ekrani falan yok ama ucuz yani alinir mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Heretic

it's all in mintooooooooooon nasil bir alet? bende iriver imp-150 var hayatta deismeyecegim bir alet ama bi arka ucuz bi mp3 player hediye etmek istiorm, alinir mi sizce minton? bir de bu 55dolar+kdv lik creative nasil? mp3 den çok flash memorye benzior, ekrani falan yok ama ucuz yani alinir mi?

bence güzel seçim en azından minton hiç degilse marka söz konusu creative bence güzel bir hediye...

• quote:

Orjinalden alıntı: Heretic

oled ekran kullanmasi güzel bir olay fakat o kadar abartilabak bir teknoloji degil...

iriverin 2004ün basinda çikardigi 262k renkli ekrtanli, dijital kamerali mp3 playeri var

MUZİO JM-H1000 MP3 PLAYER

65 milyon renk 1.5" LCD ekran
    USB 2.0 Desteği
    Host & Device Fonksiyonu (HD)
    Çift Kulaklık, İki Kişi Aynı Anda Dinleyebilme
    Mükemmel OGG Dosya Desteği
    3D Ses: SRS, TruBass, WOW
    Hız Kontrol Fonksiyonu
    Otomatik Resim Slaytı
    PC Memo Text Viewer
    MP3 Kodlama
    Direkt Kodlama
    Ses Kayıt Fonksiyonu
    Otomatik Play lsitesi
    Büyük Boy Li-Polimer Pil
    1 inch 4Gb (UMS Desteği)
    JPG, BMP Resim Desteği
    6Band EQ
    2Yıl Garanti

not: ne zaman çıktıgını bilmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visualize -- 8 Ocak 2005, 8:46:43 >

• güzel cihazmis... bu da iriver PMC 140:

- 20GB/40GB internal memory holds up to 5000/10000 songs and 80/160
    hours of video
    - Up to 5 hours of Movie playback with detachable Li-ion rechargeable
    battery
    - Up to 12 hours of Music playback with detachable Li-ion rechargeable
    battery
    - Plays WMA, WMA Lossless, WMA Voice, MPEG-1/2/2.5 Layer 3, Windows
    Media Video 7, 8, 9
    - Not only has 3.5 inch vivid color screen but also supports TV Out
    - Synchronize your media library with Windows Media® Player
    - Intuitive Windows Mobile??based Portable Media Center interface
    - Supports secure transfers from Windows Media Player??
    - Connects to USB 2.0 port for high-speed data transfer
    - Supports Windows XP only

• The iriver PMP-100 is a new breed of portable media player. It plays your movies, music, photos and more. Plus, integrated FM tuner, voice recorder, ultra-fast USB 2.0 file transfers and simple navigation are just a few of the features you won't find anywhere else.
    - 20GB/40GB internal memory holds up to 5000/10000 songs and 80/160
    hours of video
    - Up to 5 hours of Movie playback with detachable Li-ion rechargeable
    battery
    - Up to 10 hours of Music playback with detachable Li-ion rechargeable
    battery
    - Plays MPEG 1/2/2.5 Layer3, WMA, WAV, JPG, BMP, AVI, ASF, MPG, FM radio
    - Transfers files through PC and recordings (voice, Line in)
    - Not only has color screen but also supports TV Out
    - Connects to USB 2.0 port for high-speed data transfer
    - Connects via USB 1.1 to a digital camera to display photos
    - Supports not only Windows OS but also MAC OS

bu PMCnin eskisi, bu da 2004 yilinin nisan ayinda fln çikmisti

[simage]http://218.145.55.194/Data/product/image/prpv_pmp120_s1[2].jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heretic -- 8 Ocak 2005, 8:54:01 >

• bu ise benim favorim: video oynatan mp3-CD player!!!

The iMP-1100 presents the new global standards in MP3 market. For the first time, an MP3 CD player supports various multimedia contents and corresponds accordingly to different digital file formats with firmware upgrades. Plus, it features iriver SHOCK FREE, color display and supporting TV-out.
    - Up to 16 hours of Movie playback with built-in Li-ion rechargeable battery
    and external battery pack with 4 AA batteries
    - Up to 68 hours of Music playback with built-in Li-ion rechargeable battery
    with external battery pack with 4 AA batteries
    - Plays CD-DA, MPEG 1/2/2.5 Layer 3, WMA, JPG, BMP, AVI, ASF
    - Available CD types are CD-DA, CD-Text (8cm/12cm), CD-ROM Mode 1, Mode
    2 Form 1, Enhanced CD and CD-Plus
    - iriver Shock Free: 320 seconds for audio CD, 850 seconds for MP3(44.1KHz,
    128kbps)
    - Not only has color screen but also supports TV Out

[simage]http://218.145.55.194/Data/product/image/prpv_imp1100_s2[2].jpg[/simage]

• Bir de kimse bilmediği şeyler hakkında yorum yapmasın...
    İPOD a da kimse bok atmasın, ben dinledim biliyorum, ki bütün dünyada manyaklığı var bu aletin , onlar mal değil senin gibi neyi seçeceğini bilir...Bu arada işte iriver dünyanın en iyi mp3 playerlarını yapıyor diye bir sıçmık yorum yapmak mp3 konusunda bilginin sıfır olduğunu gösterir...

tamam ipod da güzel ama çok pahali, ve dokunmatik tus olayini pek begenmedim (elime alip inceledim, dinledim cihazi öyle sallamiyorum) ses kalitesi evet harika ama ayni kalitede hatta daha iyisi de var...

bu arada visualize tavsiyen icin saol evet herhalde creative en iyisi...
  • Tabii, ses kalitesi için muhakkak daha iyisi vardır, laboratuarda falan deneylerle farkı anlaşılabilir ama ben bir çok arkadaitşta Türkiye piyasasında satılan müzik çalarların çoğundan olduğu için kimde görsem takar kulağıma dinlerim yani IPOD bence ses konusunda çok iyi yani mükemmele yakın , belki Türkiye piyasasında olmayan bir ürün onu geçer ama ben şahsen daha iyisini bulamadım ses kalitesi konusunda... Tabii bu resimleri olan iriverları ,pmp leri daha dinleyemedik alan olursa test eder onaylarız...
    Bir de o 55+kdv dediğiniz creative, piyasadaki çoğu mp3 çalara basar...Onun dediğim gibi 512mb lığını denedim,muzio ya basar.... OLED ekran bence önemsiz, sonuçta şarkının ismini görmek bana yeterli gelio...Minton konusunda ise, dünyada öyle bir marka yok heralde, Türk firması uzakdoğuda fason ğretim yaptırıyor diye duydum tam emin değilim ama kalite konusunda beni acayip şaşırtan bir ürün, çünkü çok kalite, çok iyi bir ürün, ucuz mp3 çalarların kralı yani...

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Tabii, ses kalitesi için muhakkak daha iyisi vardır, laboratuarda falan deneylerle farkı anlaşılabilir ama ben bir çok arkadaitşta Türkiye piyasasında satılan müzik çalarların çoğundan olduğu için kimde görsem takar kulağıma dinlerim yani IPOD bence ses konusunda çok iyi yani mükemmele yakın , belki Türkiye piyasasında olmayan bir ürün onu geçer ama ben şahsen daha iyisini bulamadım ses kalitesi konusunda... Tabii bu resimleri olan iriverları ,pmp leri daha dinleyemedik alan olursa test eder onaylarız...
    Bir de o 55+kdv dediğiniz creative, piyasadaki çoğu mp3 çalara basar...Onun dediğim gibi 512mb lığını denedim,muzio ya basar.... OLED ekran bence önemsiz, sonuçta şarkının ismini görmek bana yeterli gelio...Minton konusunda ise, dünyada öyle bir marka yok heralde, Türk firması uzakdoğuda fason ğretim yaptırıyor diye duydum tam emin değilim ama kalite konusunda beni acayip şaşırtan bir ürün, çünkü çok kalite, çok iyi bir ürün, ucuz mp3 çalarların kralı yani...

haklisin TR ye zaten iyi cihazlar çok geç gelior, ipod da da böyleydi...çok geç geldi.

Türkiye de ipod ile yarisacak "jukebox" tipi mp3 player da bir tek creative ve iriver var... TR deki en iyi iriver H320 ama onun da hafizasi ipodlara göre biraz az: 20gb

Piyasa Fiyatı 587,00 USD + KDV
    Bizde 535,00 USD + KDV
    KDV Dahil 890,13 YTL / 890.130.000 TL
    Havale ile 863,43 YTL (%3 Havale İndirimi)

20 GB Jukebox
    2.0" 260.000 Renk LCD Ekran
    FM Radyo
    MP3 olarak Direkt ses kaydı ve FM radyo''dan kayıt
    USB 2.0
    Dahili Li-on Pil ile 16 saat kullanım
    5+1 ekolayzer
    MP3,OGG,WMA,ASF,JPG,BMP Dosya Desteği
    Veri Depolayabilme
    Digital Kameraya Direkt bağlanabilme ve Aktarabilme(OTG)
    Line-in
    Firmware Upgradable

• bu da creativein iyilerinden

CREATIVE NOMAD ZEN XTRA 60GB MP3 PLAYER

ÇANTA HEDİYELİ
    60 GB’lık kapasite
    Geniş LCD ekran
    ID3 Tag desteği
    USB 2.0 desteği
    Sarsıntılarda şarkı atlamalarına karşı 8MB önbellek
    EAX çevresel ses desteği
    Çıkarılabilir Li-ion pil ile 14 saat kesintisiz müzik keyfi
    Harici disk olarak kullanılabilme
    Equalizer
    Taşıma kılıfı
    226 gr ağırlık
    Ufak boyut : 113x76x22 mm

• visualize kulaklıkta ne problemi olduğunu söyler misin ?
  • Bence kulaklığı pek dert etmeyin, ya ben olsam ne bileyim 150 dolarlık bir alet alacaksam, kulaklık tan çok şey beklemem, alın bi senhayzır, masrafa girmişken ,zaten kulaklık çok iyi olduktan sonra mp3 çaların ucuz bile olsa bayağı bayağı iyi ses alırsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: felsongy

visualize kulaklıkta ne problemi olduğunu söyler misin ?

ses kalitesi süper o açıdan degil ama büyük kulakta durmuyo inceleyen bir site philips in hava bilmem neli kulaklıkları varmış ondan tavsiye ediyo 14$ civarıymış kulaklıgın fiyatı onu alın diyo doktorların stateskop muydu yanlışmı yazdım hani dinleme aleti varya sırtımıza fln koyup dinliyolar o aletin biraz ufagı gibi

• sağol alınabilecek bir mp3 çalar yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: visualize

quote:

Orjinalden alıntı: felsongy

visualize kulaklıkta ne problemi olduğunu söyler misin ?

ses kalitesi süper o açıdan degil ama büyük kulakta durmuyo inceleyen bir site philips in hava bilmem neli kulaklıkları varmış ondan tavsiye ediyo 14$ civarıymış kulaklıgın fiyatı onu alın diyo doktorların stateskop muydu yanlışmı yazdım hani dinleme aleti varya sırtımıza fln koyup dinliyolar o aletin biraz ufagı gibi

o kulakliktan bende var cok iyi degil... yani ses kalitesi fena sayilmaz ama rahatsiz edici ve tipi dandik

• benim tavsiyem su philipsin enseden geçmeli modeli. ses kalitesi kusursuz onun hele bir bas veriyor...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.