Şimdi Ara

*** CREATIVE INSPIRE T6060 *** HAKKINDA HERŞEY!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
1
Favori
39.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: KontG

Müziklerde 192kpbs ve aşağısı hiç hoş olmuyor... Arka cızırtı sesi çok rahatsız edici oluyor... tabi 64'ü, 128'i 320'ye de dönüştürsen hiçbişi farkeymiyor... 256 ve yukarısı dinlenmeli bence....

Kel alaka bir yorum Sikistirma orani dustukce, kalite yukselir kont.. Tabii son soz, daha once dedigim gibi yine hoparlorde biter...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

quote:

Müziklerde 192kpbs ve aşağısı hiç hoş olmuyor... Arka cızırtı sesi çok rahatsız edici oluyor... tabi 64'ü, 128'i 320'ye de dönüştürsen hiçbişi farkeymiyor... 256 ve yukarısı dinlenmeli bence....

Kel alaka bir yorum Sikistirma orani dustukce, kalite yukselir kont.. Tabii son soz, daha once dedigim gibi yine hoparlorde biter...

ne demek istedin anlamadım??? 64 mü dinleyelim??
  • quote:

Orjinalden alıntı: civilcivil

t serisinin baslarının x serisinden kötü olduğu bir gerçek ama x serisi bazen öyle bir övülüyor ki çoğu kişi megaworks ile kıyaslandırıyor. X serisi f/p olarak iyi bir sistemdir ve baslarının güçlü olmasının yanında çokda bir numarası yok açıkcası. T serisini de X serisini de dinlemeden önce burdaki yorumlara güvenerek mp3 player'lar forumunda müzik çalarları için ucuz bir set isteyenlere hep x-230'u önerdim. Aslıda o aletler stereo çıkışlı olduklarından doğrusu 2.0'lardı bunu sonradan farkettim ama ses sistemleriyle ilgilenmeyen bu arkadaşlardan x230'u beğenen bir tane bile çıkmadı, daha sonra bende dinlediğimde hak verdim ama o paraya alınacak bir setten de daha iyisi beklenemez t3030 da eksiksiz bir sistem değil,onun da basları kötü ama kişisel görüşüm ses kalitesinin x serisinden daha iyi olduğu yönünde.Sonuçta aralarında öyle ciddi farklar yok ve her ikisi de 100$ lık setler sonuçta burda x serisi kullanan arkadaşlar da çok memnun t serisi kullananlarda. Ayrıca 128 kb/sn lik şarkılar dinlediğinizde setiniz ne olursa olsun çok kaliteli bir bas sesi alamazsınız, elimde queen'in ve jethro thull'un kayıpsız olarak kaydedilmiş mp3 leri var (1400 kb/sn civarında kalitede) bunları t3030 da dinleyip de basları sona yaklaştırdığınızda çok da kaliteli baslar alabiliyorsunuz**** leri dinlemek için de jet audio'yu öneririm, diğerlerinden çok farklı zaten jet audio programını yapan firma da piyasanın en kaliteli mp3 player larını üreten firma.

bu arada jetaudio çok güzelmiş... Sağol @civilcivil

biraz bahsedebilir misin inceliklerinden?

bi de şu External Spectrum Window'u ekranın yarısını kaplayacak şekilde büyütmemin bi yolu yok mu?

ve de sesini daha da fazla açabilme şansım var mı?

• quote:

quote:

o zaman seninkide kes kel alaka bir yorum. adam 192 kbps dan yukarsı güzel daha düşüğü kötü diyor ve %100 haklı. sıkıştırma oranını nerden soktun olaya anlamadım. adam bit rate den bahsediyor. sen compression rate den bahsediyorsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: tibi

quote:

quote:

o zaman seninkide kes kel alaka bir yorum. adam 192 kbps dan yukarsı güzel daha düşüğü kötü diyor ve %100 haklı. sıkıştırma oranını nerden soktun olaya anlamadım. adam bit rate den bahsediyor. sen compression rate den bahsediyorsun.

Sikistirma oranini hiç bi yerden sokmadim merak etme Kont'un dogru dusundugun nokta evt kbps yukseldikçe kalite elbette yukselir konusu. Kezaa wav parcalari riplenirken (encode edilirken), kaliteyi belirleyen en onemli iki etken olan sikistirma orani ile Kbps oranlari birbirleri ile "iç içe" hatta deyim eyrindeyse "kanka" olmus kavramlardir. Keza assagida'ki ornekte verdigim uzere, 128 ve 192 bit ile encode edilmiş ayni parcanin "sikistirma oraninin nasil degistigini" kendin gorebilirsin.. Uzun lafin kisasi; sikistirma orani dustukce kalite yukselir dostum..

128 kbps'de sikistirma orani 11 / 1

*** CREATIVE INSPIRE T6060 *** HAKKINDA HERŞEY!!!

Ayni parcada sikistirma orani 7 / 1'e dustugunde kbps ve "kalite" yukseliyor..

*** CREATIVE INSPIRE T6060 *** HAKKINDA HERŞEY!!!

• yani sonuçta müzikleri kayıpsız dinlememiz gerekiyor...
  • quote:

yani sonuçta müzikleri kayıpsız dinlememiz gerekiyor...

Muzikleri "kayipsiz" dinleyecegim dersen, wav formatinda dinleyebilirsin. Fakat wav formatinda "sikistirilmamis halde" bir parca ortalama 60- 70 mb civarinda yer kaplar bunu'da goz onunde bulundurmalisin İşin ozu, bir mp3 "ne kadar az sikistirilirsa" o kadar yuksek kalitede sonuclara imza atar...
  • e sonuçta ikinizin dediği de aynı değil mi ?

birbiryle ters orantılılar. ikisi birden düşemiyorlar yada yükselemiyorlar
  • Bir de şu External Spectrum Window'u büyük gösteren program var mı? wmp'ninkini beğenmiyorum
  • Kim ne derse desin... Bugün yaşadığım sinema keyfini asla unutamam...
  • Walla sinema dedin de bu setle izlediğim The Island filmini ben de unutamam.Ahım şahım bi film deiil ama filmin ikinci yarısı hoparlor testi mübarek :) .Taktir ettim.
  • Jason'ı izledim... Malum oradaki efektler gerçekten taktire şayan... Müzikleri de öyle... Muhteşem bir keyif doğrusu... Herkesin yaşamasını isterim...
  • bence ii bi set sizi bilmem
    quote:

• Bence de iyi bir set... Daha fazlasını arayan daha fazla para yatırır zaten... Yine de tam olarak emin olduğum yorumlarımı x-530 dinledikten sonra yazıcam....
  • beyler cahilliğimi maruz görün,bu t6060 voxline dvd player a bağlanabiliyor mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemduy

beyler cahilliğimi maruz görün,bu t6060 voxline dvd player a bağlanabiliyor mu??

beyler bi yardım edin yaw ona göre alcam
  • eğer alıcağın voxline dvd playerde 5.1 analog çıkışa sahip ise bağlanır
  • teşekkürler armagedon
    dün aldım t6060
    fakat bgn şöyle bi problemle karşılaştım; sabah hevesle biraz müzik dinleyeyim dedim aletin sonunu denemeye çalıştım fakat kumandada daha 8 e gelmeden bi cızırtı başladı bunun sebebi çaldığım şarkının orjinal değilde mp3 olması mı, aletin kapasitesi mi veya benimkinin bir sorunumu war???
  • T6060 siparişi verdim. çünkü bir creative 5200 kullanıcısı olarak creative'in EAX'a sahip olduğunu, kablolu kumandaya sahip olduğunu, setlerde x-530'daki çatlamayı yapmadığını ve tizlerdeki başarısını biliyorum

yanlız inşallah creative 5200'den daha iyi bi bass'a sahiptir.... audigy2 ZS kullanıyorum ve inşallah yaptığım terfi değecek....

T6060 + Audigy 2 ZS 7.1 ..... Sizce nasıl bir sistem? biraz heyecanlandım pazartesi kargo elime ulaşır. hislerime güvenirim valla bu iyi bi seçim oldu bence olmasada kalan sahalar bizim

• quote:

Orjinalden alıntı: cemduy

teşekkürler armagedon
    dün aldım t6060
    fakat bgn şöyle bi problemle karşılaştım; sabah hevesle biraz müzik dinleyeyim dedim aletin sonunu denemeye çalıştım fakat kumandada daha 8 e gelmeden bi cızırtı başladı bunun sebebi çaldığım şarkının orjinal değilde mp3 olması mı, aletin kapasitesi mi veya benimkinin bir sorunumu war???

bu konu hakkında fikri olan yokmu??
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.