Şimdi Ara

*** CREATIVE INSPIRE T6060 *** HAKKINDA HERŞEY!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
1
Favori
39.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • t6060 ve x530 un ikisinide dinlemiş birisi olarak kesinlikle x530 derim..
    t6060 ta baslar çok zayıf ve teneke gürültüsü gibi... Derin ve sağlam değil..
    çok dinlediğinde sadece baş ağrısı yapıyor tizlerde ve midlerde iyi olduğu soylenebilir
    x530 sa baslarda çok daha başarılı ve bas tiz mid dengesini oturtmuş bir set

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Command.com -- 5 Temmuz 2006; 23:54:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Command.com

t6060 ve x530 un ikisinide dinlemiş birisi olarak kesinlikle x530 derim..
    çok dinlediğinde sadece baş ağrısı yapıyor tizlerde ve midlerde iyi olduğu soylenebilir

Ses kartı olarak ne vardı??? Bu çok önemli!

Bi de arkadaşlar sinema salonu konusunda abartmışsınız biraz

O kadar da değil... Yani z-5500 ya da Gigaworks gibi sistemlerle karşılaştıramazsınız... Gerçek sinema salonunu yaşatması için milyarlar dökmek lazım... Sinema salonu değil, sinema salonu havasını veriyor...
    Hoparlörleri eşit uzaklıklara ve sesi en iyi duyabileceğim bölgelere test ederek kurdum ve dün de bi film izledim... Efektlerde çok başarılı... Yani çünkü kolay kolay tatmin olmam ben... Onboard'a bağlı olmasına ve komşu korkusu yüzünden sesi çok açamadım bile fakat bence gayet iyi...

• quote:

Orjinalden alıntı: KontG

quote:

O kadar da değil... Yani z-5500 ya da Gigaworks gibi sistemlerle karşılaştıramazsınız... Gerçek sinema salonunu yaşatması için milyarlar dökmek lazım... Sinema salonu değil, sinema salonu havasını veriyor...
    Hoparlörleri eşit uzaklıklara ve sesi en iyi duyabileceğim bölgelere test ederek kurdum ve dün de bi film izledim... Efektlerde çok başarılı... Yani çünkü kolay kolay tatmin olmam ben... Onboard'a bağlı olmasına ve komşu korkusu yüzünden sesi çok açamadım bile fakat bence gayet iyi...

Dostum T6060'i ve X530'u her ikisini de kullanmis biri olarak, T6060'in baslari X530'un eline su dökemez. Kezaa tweeter perfonmansi'da ayni sekilde.. T6060'in kuru ve sert bir bass karakteristigi var. Sanki trampete vuruyormussun gibi geliyor bass'lar. Kezaa bunu subwoofer'in ne denli "hafif" oldugundan'da anlayabilirsin. Evt oyun ve filmlerde yeterli bir perfonmas gosteriyor hatta çok iyi ama muzik için kesinlikle aynı seyleri soyleyemeyecegim. Hatta 4400- 4+1 'in bass'lari dahi muzik soz konusu oldugunda T6060'dan cok daha "derin, yumuşak ve temiz...

• quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

quote:

quote:

Dostum T6060'i ve X530'u her ikisini de kullanmis biri olarak, T6060'in baslari X530'un eline su dökemez. Kezaa tweeter perfonmansi'da ayni sekilde.. T6060'in kuru ve sert bir bass karakteristigi var. Sanki trampete vuruyormussun gibi geliyor bass'lar. Kezaa bunu subwoofer'in ne denli "hafif" oldugundan'da anlayabilirsin. Evt oyun ve filmlerde yeterli bir perfonmas gosteriyor hatta çok iyi ama muzik için kesinlikle aynı seyleri soyleyemeyecegim. Hatta 4400- 4+1 'in bass'lari dahi muzik soz konusu oldugunda T6060'dan cok daha "derin, yumuşak ve temiz...

Evet müzik söz konusu olduğunda baslar hakkında söylediklerin doğru.. Katılıyorum... Ben de bu problemi Audigy 2 zs ile çözebileceğimi düşünüyorum... Mümkün olamaz mı?

• Bir de equalizer ile oyandığınızda sesi istediğiniz diriliğe getirebiliyorsunuz... Yani bası da öyle...
  • eq ayarlarıya bass derinleştirceine enhacer yüklersin winampa audigy 2zs den de tekno modu seçersin bomba gibi bass olur. ( tabi sub ın dayanabildiği kadarlık bir bomba )
  • evet bu konu açılmışken bunu da sorayım...

En iyi player hangisi?

şu anda wmp 11 kullanıyorum...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Evet müzik söz konusu olduğunda baslar hakkında söylediklerin doğru.. Katılıyorum... Ben de bu problemi Audigy 2 zs ile çözebileceğimi düşünüyorum... Mümkün olamaz mı?

Mumkun olacagini sanmiyorum kezaa sonucta T6060'in bass perfonmansi muziklerde iyi degil. Yani cok iyi bir ses kartından 24 bit'lik cıkıs dahi alsan ses muhendisliginde gecerli altin bir kural duruma el koyacaktir, "son söz hoparlörde biter"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 6 Temmuz 2006; 15:24:39 >

• quote:

evet bu konu açılmışken bunu da sorayım...

En iyi player hangisi?

şu anda wmp 11 kullanıyorum...

Foobar2000 kullaniyorum, kesfettigimden beri! Yok denecek kadar az system bellegi tuketimi, mp3'lere automatic db ayari yapmasi (aynı ses seviyesine indirgeme), mp3'un dogasinda olmamasina inat, "channel mixer" eklentisi ile mp3'lere 5+1 systemlerde surround stereo ses kazandirmasi, üstün ses kalitesi ve çok geniş frekans bandinda ki EQ'i, sade ve kullanisli arayuzu vs gibi daha burada saymadigim bir cok "işe yarar" ozelligi bünyesinde barindiran bir player. Kesinlikle ve herkese tawsiye ederim..

Kulanim klavuzu ve ozelliklere kısa bir bakiş;http://eolindel.free.fr/foobar0.9/channel.shtml

Eklentiler ve yaradiklari işler;http://pelit.koillismaa.fi/plugins/dsp.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 6 Temmuz 2006; 15:22:26 >

• Film amaçlı kullanılacaksa gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum t6060'ı, Müzik ağırlıklıysa zaten 5.1 alınmaz 2.1 x230 falan alın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

Film amaçlı kullanılacaksa gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum t6060'ı, Müzik ağırlıklıysa zaten 5.1 alınmaz 2.1 x230 falan alın.

Hatta Creative 4400- 4+1 mukemmel bir secim muzik icin
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: rextr

Film amaçlı kullanılacaksa gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum t6060'ı, Müzik ağırlıklıysa zaten 5.1 alınmaz 2.1 x230 falan alın.

Hatta Creative 4400- 4+1 mukemmel bir secim muzik icin

Ya arkadaşlar hangi tür müzikten bahsediyosunuz?

Binlerce tür var.... Müziği genellemeyelim...
  • t6060 ın basları setrtmiş.. ama biyerde okudum x-530 un baslarına da sert demniş.. ama T6060 basları yumuşatılırsa daha iyi bi alet bu kesin..
  • şimdi ben creativi sevmem aynı nokia gibi nokianın eski tlfonlarına bakın halen öylemi bilmiyom bir özellik birinde varsa diğerinde yok ötekinde olanı diğerine koymuyorlar creative de bence öle kendinden decoderli seti hiç yok benim bildiğim pahalı olan hoparlör setlerinin subları iyiyken orta ve ucuz sevyeli setlerininki kötü rms konusuna hiç girmiyom acayip bir firma kaliteli setlerinin yanından bile geçemiyoz ucuz setleride gerçekten kötü 2+1 vasat bence 4+1 de dinledim o da vasat kardeşim bunlar yaptıkları seti hiç dinlemiyorlarmı hemen distorsiyona giriyorlar çatlak çatlak ses veriyorlar yani neden özellikleri kırpmak yerine kaliteyi düşürüyorlar çok rms koyacana az koy kabini küçült kabloları kısalt hoparlörleri küçülttüp ucuz set üretmek varken bunlar sesin kalitesini bozup set üretiyorlar diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

t6060 ın basları setrtmiş.. ama biyerde okudum x-530 un baslarına da sert demniş.. ama T6060 basları yumuşatılırsa daha iyi bi alet bu kesin..

Bass karakteristigi tamamen seçilen hoparlor (empedans, watt vs) ve woofer'in icindeki crossover (filitre) devresinin yuksek ve alçak geciren frekans degerleri ile alakadar.. HAdi hoparloru aynı empedans'ta degiştirilebilir belki ama peki ya crossover filitresi??
  • quote:

quote:

t6060 ın basları setrtmiş.. ama biyerde okudum x-530 un baslarına da sert demniş.. ama T6060 basları yumuşatılırsa daha iyi bi alet bu kesin..

Bass karakteristigi tamamen seçilen hoparlor (empedans, watt vs) ve woofer'in icindeki crossover (filitre) devresinin yuksek ve alçak geciren frekans degerleri ile alakadar.. HAdi hoparloru aynı empedans'ta degiştirilebilir belki ama peki ya crossover filitresi??

yani napıcaz bu durumda? aleti geri mi vericez_?
  • hayır beğendiysen neden geri veresin. sen yap ayarlamalarını kulağa en hoş gelen şekilde ayarla. gerisini boşver. iyinin iyisi herzaman var. elindekiyle yetinmesini bilmek gerek yoksa bu ses sevdası yüzünden 5 parasız kalabilirsin
  • quote:

quote:

quote:

yani napıcaz bu durumda? aleti geri mi vericez_?

napıyım şimdi ben creative t6060 ı alayımmı almayımmı? veya ne almalıyım

• t serisinin baslarının x serisinden kötü olduğu bir gerçek ama x serisi bazen öyle bir övülüyor ki çoğu kişi megaworks ile kıyaslandırıyor. X serisi f/p olarak iyi bir sistemdir ve baslarının güçlü olmasının yanında çokda bir numarası yok açıkcası. T serisini de X serisini de dinlemeden önce burdaki yorumlara güvenerek mp3 player'lar forumunda müzik çalarları için ucuz bir set isteyenlere hep x-230'u önerdim. Aslıda o aletler stereo çıkışlı olduklarından doğrusu 2.0'lardı bunu sonradan farkettim ama ses sistemleriyle ilgilenmeyen bu arkadaşlardan x230'u beğenen bir tane bile çıkmadı, daha sonra bende dinlediğimde hak verdim ama o paraya alınacak bir setten de daha iyisi beklenemez t3030 da eksiksiz bir sistem değil,onun da basları kötü ama kişisel görüşüm ses kalitesinin x serisinden daha iyi olduğu yönünde.Sonuçta aralarında öyle ciddi farklar yok ve her ikisi de 100$ lık setler sonuçta burda x serisi kullanan arkadaşlar da çok memnun t serisi kullananlarda. Ayrıca 128 kb/sn lik şarkılar dinlediğinizde setiniz ne olursa olsun çok kaliteli bir bas sesi alamazsınız, elimde queen'in ve jethro thull'un kayıpsız olarak kaydedilmiş mp3 leri var (1400 kb/sn civarında kalitede) bunları t3030 da dinleyip de basları sona yaklaştırdığınızda çok da kaliteli baslar alabiliyorsunuz.Mp3 leri dinlemek için de jet audio'yu öneririm, diğerlerinden çok farklı zaten jet audio programını yapan firma da piyasanın en kaliteli mp3 player larını üreten firma.

• quote:

Orjinalden alıntı: civilcivil

t serisinin baslarının x serisinden kötü olduğu bir gerçek ama x serisi bazen öyle bir övülüyor ki çoğu kişi megaworks ile kıyaslandırıyor. X serisi f/p olarak iyi bir sistemdir ve baslarının güçlü olmasının yanında çokda bir numarası yok açıkcası. T serisini de X serisini de dinlemeden önce burdaki yorumlara güvenerek mp3 player'lar forumunda müzik çalarları için ucuz bir set isteyenlere hep x-230'u önerdim. Aslıda o aletler stereo çıkışlı olduklarından doğrusu 2.0'lardı bunu sonradan farkettim ama ses sistemleriyle ilgilenmeyen bu arkadaşlardan x230'u beğenen bir tane bile çıkmadı, daha sonra bende dinlediğimde hak verdim ama o paraya alınacak bir setten de daha iyisi beklenemez t3030 da eksiksiz bir sistem değil,onun da basları kötü ama kişisel görüşüm ses kalitesinin x serisinden daha iyi olduğu yönünde.Sonuçta aralarında öyle ciddi farklar yok ve her ikisi de 100$ lık setler sonuçta burda x serisi kullanan arkadaşlar da çok memnun t serisi kullananlarda. Ayrıca 128 kb/sn lik şarkılar dinlediğinizde setiniz ne olursa olsun çok kaliteli bir bas sesi alamazsınız, elimde queen'in ve jethro thull'un kayıpsız olarak kaydedilmiş mp3 leri var (1400 kb/sn civarında kalitede) bunları t3030 da dinleyip de basları sona yaklaştırdığınızda çok da kaliteli baslar alabiliyorsunuz**** leri dinlemek için de jet audio'yu öneririm, diğerlerinden çok farklı zaten jet audio programını yapan firma da piyasanın en kaliteli mp3 player larını üreten firma.

arkadaşlar ozaman bana 100$ ile 200$ arası 5+1 en iyi hoparlör söyleyin bende alayım...(bu araba 110 ytl ye creative augly2 zs buldum alayımmı? 2.el)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.