Şimdi Ara

Creative Gigaworks t3 - Standby Zırıltı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu anda ürünü kurdum ve dinliyorum. Ses subwoof'er i güzel konumlandırdığınızda inanılmaz. Çok derin ve kaliteli bass. Mid kalitesi gayet üst düzeyde...

Ama bir sorunum var sanırım bilmem bu sorunmu ama. Cihazı kapattığımda, stanby'a geçtiğinde sub kutusunda, devrelerden ufak bir vızıltı geliyor. Hoparlörden değil, cihazın içinden. Bu neden olabilir, iade etmelimiyim. Stanby dan çıkartığım anda cihazdan çıkan vızıltı gidiyor...

Tekrar ediyorum sesler hoparlordan çıkmıyor, sub kutusunun içindeki devrelerden geliyor.

Sadece sobwoofer'i ilk elektriğe bağladığımda da direk bu ses gelmeye başladı standby durumundayken, diğer hiç bir bağlantıyı yapmadan da.

Moralim bozuldu anasını satayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 7 Eylül 2013; 10:46:27 >

• Uzun süreden beri duymadığım bass kalitesini buldum diyebilirim . Bu kadar net, ve derin bass hayatımda duymadım desem yeridir... Bass'ın gücünden çok kalitesine hasta oluyor insan... Gücüde azımsancak gibi değil zaten.

1998 senesinde pioner bi set gelmişti yurtdışından. Her bir hoparlöru 100 watt olan ama mini sistem olan bir set... Çift çanak sistemli ilginç bir hoparlörü vardı. Hoparlorun görünen çanağının hemen ardına konumlandırılmış bir çanak daha... Hoparlorun çapı öyle büyükde değildi gayet ufaktı ama arkaya doğru çok uzundu kabinleri. O eve ilk geldiğinde "nasıl 100 watt ya sende" demiştim. 33 MAX ses vardı. Sesi 25'e getirdiğimde duvar titriyordu abartmıyorum öyle azda değil... Camları indiremedim ama sınırlarını zorlamışımdır...

Fakat bir bass kalitesi vardı o alette. Bir daha bulamadım o kaliteyi. TA ki şu anda dinlediğim Creative Gigaworks t3 alana kadar! Bu ne güzel bir bass kalitesidir abi.... Şu anda bass'ı 5 de 1 ine kıstım. Buna rağmen derinden vuruşları öyle net duyuyorsunuz ki. Bass'ı çok açsanız bile midleri asla baskılamıyor. Midlerin tek baskılandığı nokta çok kısık dinlediğiniz zaman... Ses dipdeyken bassların derinliği azalmıyor. Midler biraz kısık kalıyor ama sesi biraz açınca olay bitiyor. Allahım bu sistemi kesinlikle dinlemelisiniz... Mid netliği v.s. her şeyiyle fevkalade... Üstüne üstlük sub o kadar az yer kaplıyor ki... Görüntüsüne aldanmayın sakın! İlk kutuyu açtım. "Dalgamı geçiyorsunuz" dedim... Kutudan çıkarırken ağırlığından "var dedim bi ibn..lik ama dur baklalım"

Şu standby daki zırlama da olmasaydı iyiydi... Pazartesi servisiyle konuşucam normalmi diye... Yada olmadı aldığım yerden değişim isteyeceğim... İşin garip yanı cihaz çalışırken hiç bir sorunum yok. Sesi sona açıyorsunuz bir şey çalmazken. Hoparlörlerden ufacık bir vızıltı gelmezmi arkadaş. Tertemiz duruyor. Kapalıykenki kadar sessiz... Arkaplan sesi ben hiç alamadım alabilene aşkolsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 9 Eylül 2013; 20:01:20 >

• Formun ses sistemi bölümü ne kadar hareketli arkadaş... 1 allahın kulu yorum belirtmemiş kimse mi kullanmıyor bu sistemi... Kullanan arkadaşlarda da bu zırıltı geliyormu v.s. merak ettiğimizden konuyu açıyoruz keyfimizden değil

Ses konusunda hassas insanların ilgisine muhtacız...

Ürünü hepsiburada dan almıştım ve değişim istedim. Kendileri ürünü bize gönderin gereken yapılır dedi. Gerekene ait bilgiler şu şekildeydi

Ürün İade sisteminizde belirtilen not şu şekilde

"Ürününüz bize ulaştıktan sonra arıza tespiti için teknik servisine yönlendirilecektir. Servis Raporu doğrultusunda ürün aynı ürünün yenisi ile değiştirilebilir, iade alınarak bedel ödemesi yapılabilir ya da onarılabilir. Servis işlemleriniz 20 iş günü içinde tamamlanır."

Onarımda var gerekenlerin içinde. Ben onarımı kabul etmediğimi belirten bir mesaj yolladım bakalım ne olacak... Ürünü yollamadım bu arada...

Yurtdışından siperiş ettiğim ses kartımda 75 EURO yu geçmemesine rağmen gümrüğe sevk edilmiş. Takılırmı bilmem

Kötü gidiyor bu serüven...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 9 Eylül 2013; 20:02:52 >

• 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum ancak hiç farketmemiştim. Evet benimkindede zırıltı var. Yurtdışından gelen herşey gümrüğe sevk edilir, gümrükte sorun çıkmazsa 1 hafta veya 10 gün içinde ptt ile evinize gelir. Ses kartı olarak ne aldınız ?

Ben z5500 den T3 e geçtim ve kesinlikle pişman değilim. Bass şu an %33 civarında benim. Zaten ortayı geçince bass işi sıkıntılı bir hal alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeMachine -- 9 Eylül 2013; 17:40:15 >
  • Ses kartı olarak AUDIOTRAK PRODIGY 7.1e X-Fi OEM 7.1-Channel Express sipariş ettim. Aslında stereo olanı (AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DE) alacaktım ama PCI slotluydu ve anakartımda sadece PCI EXP. slot var ve ilerde de PCI slotlu bir anakartım olacağını sanmıyorum. Üzülerek daha kötü ses vereceğini bildiğim ses kartını aldım ama onboard'dan kat kat iyidir eminim...

Sizdede zırıltı olduğuna göre ya bu T3 lerde kronik bir sorun yada olması gereken bu mu anlayamadım, biraz garip bir durum. Standby teknolojileri adamların zırıltılı :). Birde standby da az güç tüketiyor diye övünüyorlar. Ama zırlıyor arkadaş övünüyorsunuz da..! Gece sessizken çalışıyorum masa altından zırıltı geliyor alet kapalıyken fiş çekmek durumunda kalıyorum

Bu arada mutlu bir haber, ses kartı yurtiçine sevk edilmiş...
     Creative  Gigaworks t3 - Standby Zırıltı

Bu arada ürünü aldığım link. Bu arkadaş direk ses kartı üretici firmasını temsil ediyor. Yani siz direk üreticiden alıyorsunuz. Evay kullanıcısnın adı "gyrocom". Link uçunca bu isimle aratıp kişinin ilanlarından alım yapabilirsiniz.
    Ebay

Şöylede güzel bir incelemesini buldum
    http://www.guru3d.com/articles_pages/audiotrak_prodigy_7_1e_x_fi_audio_card.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 10 Eylül 2013; 20:47:20 >

• Ses kartı elimde...

Henüz takmadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 10 Eylül 2013; 16:24:52 >
  • Ses kartı için ayrıca bir konum vardı. İzlenimlerimi paylaştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_80657862/f_//tm.htm#81045775

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 11 Eylül 2013; 7:13:08 >
  • Güle güle kullanın benim t3 te zırlıyor yaklaşık 2 senedir kullanıyorum sorun yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tgye155 -- 11 Eylül 2013; 15:14:57 >
  • T3 kullananlar bence creative kart almamalı.

Gerçekten stereo çıkışlı pro bir kart almalı. 7.1 falan gerek yok. Gigaworks T3 öyle kaliteliymiş ki bu hoparlörlere sesi olduğu gibi vermelisiniz. EQ'ya kesinlikle gerek yok.

Creative ses kartları bass'ları ister istemez azda olsa yumuşatır. O sebepledir eski Creative hoparlörleri ile ses kartları iyi iş görür. Çünkü eski Creative hoparlör sistemlerinin bass'ları sert vurur. Ses kartıyla bunu kendisi yumuşatır, derinleştirir... Ama Creative Gigaworks T3 ile bu durumu değişmiş. Bassları hiç yumuşatmadan göndermeniz lazım. Dediğim gibi creative ses kartları siz sese dokunmasanız bile ister istemez bassları azda olsa yumuşatır. T3 hoparlörlerin bunu pek de sevdiği söylenemez. bana sesi olduğu gibi ver diyor hoparlörler resmen bunu hissediyorsunuz. Bassları yumuşatma diyor. Tizleri açma... Ben halledicem diyor

Bunu en iyi anlamanın yolu bateri solosu olan bir müzik açın. Ses kartınız onboard olsa daha iyi. Çünkü onboard ses kartı bass'ları yumuşatmaz. EQ da ellemeyin. Ve sesi biraz açın. Davullara vurduğunda ve bass vurduğnda bateri yanınızdaymış gibi. Hem davulların sert seslerini alıyor hemde göbeğinizde derin bassı hissediyorsunuz. Ama creative ses kartıyla davulun sertliği kayboluyor, derinden hissedilen bass daha da yumuşayıp çok daha derinleşiyor ve işin bo..u çıkıyor.

Bence Creative Gigaworks T3 kullanıcıları, hoparlörlerin hakettiği stereo pro hi-fi bir ses kartı alsınlar... Ucuza zor buluruz ama 2.el falan çözmek lazım. En azından ucuza çözmek için bu Audiotrak'ın Stereo HD2 kartı almak ve anakartı değiştirmek farz oldu gibi... Anakartı değiştirince de ne ekonomik olur ha... Gerçi hi-fi stereo pro kart deyince bu çözüm daha ucuza kaçabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 12 Eylül 2013; 0:59:28 >

• hayırlı olsun creative t3 içn hangi ses kartını tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 13 Eylül 2013; 0:09:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

hayırlı olsun creative t3 içn hangi ses kartını tavsiye edersiniz?

Teşekkürler;

Ah bir bileydim, kendime almaya yeltenirdim o kartı :)

Sterero üstüne yoğunlaşmış bir kart almak lazım. Ses kartının milyon tane özelliği değilde sadece ses gerçekliği üstünde durmuş bir karta para vermek lazım. Bunu biliyorum sadece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 13 Eylül 2013; 15:02:17 >
  • Menow kullanıcısına yanıt
    hocam bütün frekanslardaki bass ları alabiliyor musunuz? yani bazı şarkılarda alttan çok derin basslar geliyor benim hoparlorlerde alamıyorum pıt pıt yapıyor çalamıyor. t3 alsam pişman olur muyum acaba?
  • Kesinlikle pişman olmazsın hocam. T3 derin baslarda inanılmaz başarılı. Alt frekanslarda mükemmel performans veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 3 senedir kullanıyorum çok memnunum, ama creative'in ses kartıyla kullanıyorum, yurt dışından alışveriş imkanım da yok, siz ne önerirsiniz ? bir de laptop kullanıyorum ona göre bir kart önerirseniz sevinirm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Bende 3 senedir kullanıyorum çok memnunum, ama creative'in ses kartıyla kullanıyorum, yurt dışından alışveriş imkanım da yok, siz ne önerirsiniz ? bir de laptop kullanıyorum ona göre bir kart önerirseniz sevinirm.

Ben Creative'in ses kartlarıyla iyi bir performans alamadım. Realtek'in üst seviye chip'leriyle gayet memnunum şimdilik. Askerden çıkınca stereo ses kartlarını araştıracağım. Yani sende bulursan güzel bir kart bana da öner :D
  • Menow kullanıcısına yanıt
    Eğer standby zırıltısı duyuyorsanız bu elektrik şebekesinin kirliliğindendir. Çözümü içerisinde parazit filtresi bulunan priz çoklayıcılardan almaktır. Monster markanın ht800 modelinden itibaren alıp kullanırsanız farkı hissedersiniz. Ayrıca parazitin filtrelenmesi monitör-tv görüntüsünün kalitesinin de artmasını sağlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menow

quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Bende 3 senedir kullanıyorum çok memnunum, ama creative'in ses kartıyla kullanıyorum, yurt dışından alışveriş imkanım da yok, siz ne önerirsiniz ? bir de laptop kullanıyorum ona göre bir kart önerirseniz sevinirm.

Ben Creative'in ses kartlarıyla iyi bir performans alamadım. Realtek'in üst seviye chip'leriyle gayet memnunum şimdilik. Askerden çıkınca stereo ses kartlarını araştıracağım. Yani sende bulursan güzel bir kart bana da öner :D

Creative'in hangi ses kartıyla denedin hocam? Ben ZxR ile denediğimde çok iyi bir performans almıştım T3'ten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu hortlayacak ama belki kesin bilgi almak isteyenler vardır ;) .T3 teki standby konumda zırıltı sesi hepsinde var yani bu bir sorun değil creative'in hıyarlığı ;) .Ses kartına gelince soundblaster Z bile gayet iyi oluyor, öyle kaliteli ses kartı kasmanıza gerek yok sonuçta hi-fi sistem değil, pc hoparlör sistemi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.