Şimdi Ara

CPU SICAKLIK VE SYS FAN YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar cpu sıcaklık değerlerini bana programlar yalan söylüyor:)))yani doğru göstermiyor ve sys fanı sistem açıldığında otamatik düşük devirde tutacak program biliyormusunuz
    ŞİMDİ SİZDEN İSTEDİĞİM CPU SICAKLIĞINI BİOS LA AYNI GÖSTEREBİLEN BİR PROGRAM VE SİSTEM FANLARINI PC AÇILDIĞINDA OTAMTİK OLARAK örn;1000RPM DE TUTABİLCEK PROGRAM..

• Speed fan programını deniyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIME BANDIT

Speed fan programını deniyebilirsin.

Deneyebilirsiniz ancak tüm fanlarınız anakarta bağlı olmak zorunda eger ki PSU nun 12V beslemesinde takılı ise fanlar bu program bir işe yaramaz...
  • bua arada kusura bakmayın söylemedim ama speed fan realtemp coretemp gibi programların hgepsi aşırı fazla gösteriyor fanımda 4 pin sys fan girişinden takılı işlemci fanımın hız kontrolü zaten üzeinde mevcut
  • SİSTEM SICAKLIKLARI BİOS TA VE PC DEKİ PROGLARDA sistem açıldıktan 25dk sonra alınmıştır

• ARADAKİ FARK 30sn oynamamıştır bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRKTSR -- 13 Mart 2010; 20:27:10 >
  • İşlemcinizi derince bir temizleyin ve macununu yenileyin tekrar kontrol ediniz...
  • 10 gunde 2 kere macun değiştirdim en sonda core contact fan aldım ve içinden çıkan kendi macununu kullandım daha öncede coolermasterin ki vardı fanı takalı 9 gün oldu taktığımdan beri böyle daha öncede böyleydi anlamadım gitti ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRKTSR -- 13 Mart 2010; 23:51:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRKTSR

10 gunde 2 kere macun değiştirdim en sonda core contact fan aldım ve içinden çıkan kendi macununu kullandım daha öncede coolermasterin ki vardı fanı takalı 9 gün oldu taktığımdan beri böyle daha öncede böyleydi anlamadım gitti ya

Peki sıcaklıkta bir değişiklik oldu mu? core contacta geçince stok fanla arasında eger gerçekten olduysada gözle görülür bir değer değilse büyük bir ihtimal sizin işlemcinizdeki sıcaklık algılayıcı sensörlerde sorun var...
  • Hocam öncelikle ısılar:
    ısıların kararsız oluşu bi çok nedenden olabilir bios, cpu, yetersiz psu.. gibi bu noktada yapabileceğin pek fazla şey yok gibi..
    aklıma gelen en masrafsız yöntem sistem güç harcamasını hesapladıktan sonra %20 30 fazlası güce destek verebilecek bi psu kullanıyosan psu seçeneğini eleyebilirsin..
    gel gelelim ufak sapmalarlada olsa stabil sonuç alıyo gibisin o açıdan üstünde durma gereği duymuyorum.

fanlara gelince anlayabildiğim kadarıyla 2numaralı fann söz dinliyo.. 1 numaralı fanıda smart fanı kapayarak kontrol altına almayı deniyebilirsin böylece işletim sistemin açılınca rahat edebilirsin...

program olarak söylenecek pek fazla şey yok gibi denediklerin zaten oldukça kullanışlı ve bi çok anakarta destek veren programlar..

• ewet sanırım doğru gösteren programı buldum ve pc dün akşam 8 den beri yani 15 saate yakın zamandır açık aynı anda speed fan ve giganın easytune5 programındaki değeri paylaşmak istiyorum ve son olarak imzadaki sistemem göre psu nasıl madem psu danda olabilir dediniz kafa kafayamı yoksa yetersiz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRKTSR -- 14 Mart 2010; 10:59:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.