Şimdi Ara

Cpu park olayi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
13.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar dun internette gezerken yabanci bir siteye rastladigimda gordugum birseydi.Arastirdim ama cogu kaynak yabanci oldugu icin pek anlayamadim.Biriniz aciklayabilirseniz iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemci her zaman tüm çekirdeklerini kullanmaz.Tasarruf eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

İşlemci her zaman tüm çekirdeklerini kullanmaz.Tasarruf eder.

Aynen cevap budur.
  • win7 icin microsoft'un o dalgayi kapatan bir patchi var ama fx islemci olursa diyor.intel islemcilerde winrar'da ise yarayan bir sey ben amd ile denedim bir fark goremedim.bununla ilgili baslik acildi ama acayim kapayayim fark oluyor mu bakalim dersen su programi inidirip ac bir yere dene bakalim.

http://www.coderbag.com/Uploads/Unpark-CPU-App.zip

http://support.microsoft.com/kb/2646060/EN-US

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 19 Ekim 2013; 12:47:58 >

• eğer 4 ten fazla cpu core varsa unpark edebilirsiniz bunu program ile ama 4 ten az ise gerek yok çünkü zaten task manager, system resources dan bakarsanız bunlar kendiliğindne unpark haldedir.
  • Arkadaslar cevaplarınız için tesekkur ederim.Sanırım bu olay sadece Win7 ve ustunde oluyor ve can sıkıcı bir durum.Kullandıgım işlemci zaten cift cekirdek oldugu için park olayı olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşalar olayın ne olduğunu anlatmış ama biraz daha detaylı bilgi verebilecek olan var mı? İ7 2600k kullanıyorum ve bu cpu core unpark yapmanın bir zararı var mıdır? Yapılması ne gibi getirileri götürüleri olur?
  • eğer core i7 varsa ht desteğiyle 8 çekirdek gibi çalışıyor unpark olduğu zaman izlek çekirdekler çalışmıyor unpark yaptığı zaman işlemci ani fps düşüleri olabiliyor bf4 te olmuştu ama win 8.1 de unpark olayı yok orda da işlemci bütün çekirdekleri kullanıyor daha fazla güç harcamasına neden oluyor
  • yenibosna_34 Y kullanıcısına yanıt
    Açıklama için teşekkür ederim. Peki bir zararı var mı bu unpark işleminin?
  • oğuz15 O kullanıcısına yanıt
    ani pfs düşüşleri oluyordu bf 4 te ama oyunun optimizasyonu sorunluydu belki o yüzden fps düşüşleri oluyordu bir tek bf 4 te sıkıntı yaşadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.