Şimdi Ara

cpu led isiginin surekli yanmasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • baslikta belirttigim gibi yeni toplanan bilgisayar tum fanlar calisiyor fakat monitore goruntu gelmiyor anakart uzerindeki cpu led isigi surekli yaniyor sorun nerde olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• niLaysenveren kullanıcısına yanıt
    Biosun yaptığı denetimde işlemci ile yada işlemciye iletilen güçle ilgili problem olduğunu belirtir o led, kablo bağlantılarını ve işlemci soketinde yada işlemci üzerindeki pinlerde sıkıntı var mı bunu kontrol edin.
  • ReSpAwN_22 kullanıcısına yanıt
    mersi ilginiz icin islemciyi sokup tekrar taktik degisen bisi yok kirmizi led surekli yaniyor ve monitore goruntu gelmiyor soylemeyi unutmusum pc yi actigimizda iki kere kisa olarak bip bip yapiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RAM leri yeniden çıkartıp takın ama farklı yerlere takın..2 ram varsa eğer ikiside aynı renkteki kısımlarda takılı olsun
    RAM leri sökmeden önce PC yi kapatınız.. videoyu izleyin çok basit bir işlemdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 25 Ocak 2015; 16:14:50 >
  • niLaysenveren kullanıcısına yanıt
    Sevgili Arkadaşım merhaba

Yaklaşık 3 ay önce Asus M5A99X EVO ANakartımda aynı sorunu yaşadım.serviste yedek Parça temin edilemediğinden dolayı arıza giderilemedi ve yerine M5A99X EVO R2.0 kart geldi ancak bu kartta da aynı sorun vardı ve bu kartta servise gitti."BIOS güncellemesi yapıldı ve ekran Görüntüsü alındı." Denilerek kart iade edildi.Ancak dün teslim aldığım Kartı sisteme taktım yine aynı sorun sistem açılmıyor ve "CPU LED " kırmızı yanıyor.şimdi tekrar Gönderme konusundaki kararsızım.Çünkü servis tam bir fiyasko....
    Sizin anakart marka model nedir ve sorunu çözebildiniz mi ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KORMAK K kullanıcısına yanıt
    benim anakartim asus un z87 gryphon modeli idi . servise vermedim karti .cevremdeki bilgisayarcilara biraktim bios un guncell olmadigi icin bu sorunu cikardigini dusunuyorum .

bendeki islemci i7 4790 bilgisayarcida da daha eski islemciyle guncellenmesi gerekiyor ellerinde islemci yok vaktiniz varsa bekleyin dediler oylece kaldi . karti vatandan almistim ve kutu icerigi eksik gelmisti supheleniyordum zaten karttan . bir daha net uzerinden vatandan bir sey almam.

islerimde yogun oldugu icin ilgilenemedim gigabayt z97p d3 modelini siparis verdim biosu guncelleyip o sekilde yolluyacaklar . diger kartin sorunu cozulurse yedekte tutarim artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: niLaysenveren

benim anakartim asus un z87 gryphon modeli idi . servise vermedim karti .cevremdeki bilgisayarcilara biraktim bios un guncell olmadigi icin bu sorunu cikardigini dusunuyorum .

bendeki islemci i7 4790 bilgisayarcida da daha eski islemciyle guncellenmesi gerekiyor ellerinde islemci yok vaktiniz varsa bekleyin dediler oylece kaldi . karti vatandan almistim ve kutu icerigi eksik gelmisti supheleniyordum zaten karttan . bir daha net uzerinden vatandan bir sey almam.

islerimde yogun oldugu icin ilgilenemedim gigabayt z97p d3 modelini siparis verdim biosu guncelleyip o sekilde yolluyacaklar . diger kartin sorunu cozulurse yedekte tutarim artik

Sevgili niLaysenveren düşüncelerine Katılıyorum ki SMS İNFOCOM dan gelen servis fişindede BIOS güncellemesi yapıldı deniyordu.Ancak diğer sistem bileşenlerinin testlerinin yapılıp çalıştığını gördükten sonra bende olumsuz Düşünceler oluştu.yaklaşık 3 aydır bu anakart macerasına girdim ve hak aramanın suç olduğu bir Anlayış ile mücadele ediyorum.Bu sebepten ötürü Kasıtlı olarak anakartın sorununu çözmediklerini veya bu anakartların chipsetlerinde ciddi bir sorun var ve ASUS bu durumla ilgilenmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.