Şimdi Ara

CPU Kullanımı sürekli %100 (sorun çözüldü ama performans sıkıntısı var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 saat önce ekran kartı driverlarımı güncellemeye karar verdim. Sahip olduğum notebookda intel hd4000 ve nvidia gt650m var ve bunların driverlarını indirip kurdum. Intel driverını yükledikten sonra pc kasmaya başladı ama başta aldırış etmedim diğer driverıda yükledim. Bilgisayarı yeniden başlattığımda işlemci kullanımının %100 olduğunu gördüm. Hemen pc'yi geçmişe aldım ancak sorun düzelmedi hala %100 olarka çalışmaya devam etmekte.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Mentor -- 10 Temmuz 2014; 13:27:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 2 saat önce ekran kartı driverlarımı güncellemeye karar verdim. Sahip olduğum notebookda intel hd4000 ve nvidia gt650m var ve bunların driverlarını indirip kurdum. Intel driverını yükledikten sonra pc kasmaya başladı ama başta aldırış etmedim diğer driverıda yükledim. Bilgisayarı yeniden başlattığımda işlemci kullanımının %100 olduğunu gördüm. Hemen pc'yi geçmişe aldım ancak sorun düzelmedi hala %100 olarka çalışmaya devam etmekte.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

intelin güncellemesi geri alın yada sistem geri yükleme yapın. gerek yok ona güncelleme yapmaya. zaten sadece nette falan dolaşırken çalışıyor
  • Tüm kullanıcılara ilişkin işlemleri göster seçeneğine tıklayıp tekrar resim yükleyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PC'yi önce geçmişe aldım birşey değişmedi biraz önce Intel driver'ını tamamen kaldırıp yeniden yükledim. Artık %100 olmuyor ama hala sıkıntı var. 1 saniye %5 se diğer saniye %70-80 oluyor. Oyunlarda ve normal kullanımda da hala ciddi sıkıntı var. Oyunlarda ciddi fps düşüşü var.

Ekleme: İşletim sistemi w7 ultimate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Mentor -- 10 Temmuz 2014; 1:39:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

PC'yi önce geçmişe aldım birşey değişmedi biraz önce Intel driver'ını tamamen kaldırıp yeniden yükledim. Artık %100 olmuyor ama hala sıkıntı var. 1 saniye %5 se diğer saniye %70-80 oluyor. Oyunlarda ve normal kullanımda da hala ciddi sıkıntı var. Oyunlarda ciddi fps düşüşü var.

Ekleme: İşletim sistemi w7 ultimate

görev yöneticisinde ram kullanımına göre değil cpu kullanımına göre sıralayın öyle resim atın bi.
  •  CPU Kullanımı sürekli %100 (sorun çözüldü ama performans sıkıntısı var)

sistemi yaklaşık 1 hafta geriye aldım. Şuan cpuda pek bir sıkıntı yok gibi gözüküyor ancak hala performans sıkıntısı var. yaklaşık 3 saat önce 110-120 fps ile oynadığım cs go dan şu an 30-40 fps alabiliyorum.
  • Performans sıkıntısı devam ediyor. Format atmak çözüm olabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.