Şimdi Ara

CPU 100 DERECE !?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdiye kadar bi sorunum yoktu lakin bu hafta içinde oyun oynarken sürekli kendini kapattı, sıcaklıkları kontrol ettim cpu 60 dereceden bi saniye sonra 75 dereceye çıkıp iniyor. Termal macun aldım dedim yıllık bakımını yapıyım, az önce fanları temizledim macunu sürdüm kasayı geri topladım. Şu an 40 dereceden bi anda 70 dereceye çıkıp iniyor. Oyuna girersem (cs go) 100 derecede geziyor anlık düşme yükselme görmedim. Sizce neden oluyor, ne yapabilirim ?

• Pek bilgim yok sadece tahmin yapıyorum, acaba macunu bi yere sürüp bi yere sürmemiş olabilir misiniz? Dengesiz macunlama yaptıysanız sistem sıcaklığı yanlış ölçüyor olabilir. Bilmiyorum sıcaklığı nasıl ölçüyor bu programlar ama böyle birşey geldi aklıma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyla alakalı prof destek alın derim. sensörler doğru okuma yapıyorsa şayet bir yerde sıkıntı var demektir.
  • Hocam aynı sorunu abra a5 v2.1 de yaşadım. Makine 90ları buluyordu, ben de termal macun yeniledim içini temizledim filan, şimdi daha hızlı bir şekilde 90 95 lere ulaşıyor, windows defender işlem yaparken turbofan devreye giriyor düşünün yani. Heatsink yamulmuş olabilir, heatsink ısı aktaramıyor olabilir. Servise gönderdim ben de, halletsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi validatedev -- 28 Haziran 2017; 17:42:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Genelde eski makinelerde olur bu sorun sebebide eski makinede yuksek cozunurluk oyun acarsaniz islemciyi fazla zorlarsiniz asiri islem sonrasi isinma olur ve anakart yanmamak icin pcyi direk kapatir. Baska bi neden ise piyasada ise yaramayan termal macunlardir. Pc acilir temizlenir macun surulur ama macun isiyi sogurmak yerine islemciyi daha cok isitir ve sonuc gene ayni olur pc kapanir. 90 derece Extreme sicakliktir 70 ustune cikinca bilinki biseyler ters gidiyodur. Sogutucu almakta sorunu cozmek dedigim gibi temel sorun burda termal macundur. Digee turlu garantiye gitmekte fayda var

• Ben soğutucu kullanmama rağmen bu modelin anakart ını yakmıştım kardeşim. Bir kaç kez reset atar sonra yanar bu cihaz dikkatli kullan.

• Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce Abra A5 v9.2.2 aldım.

Oyundayken; GPU 80, CPU 85 dereceye çıkıyor. Bu sıcaklıklar normal mi?
  • hooke5 kullanıcısına yanıt
    ya bu adamlarin kendi incelemelerinde gpu 70 cpu 67-8 lerde geziyor hep oyun oynarken

bende alacaktim a5 10.1 fakat vazgectim sanirim ileriye donuk saglam bir cihaz degil en bastan o sicakliklar fazla gibi pc biraz eskiyince ne olur Allah bilir

• Çift fana aldandım ben. Ama işin özü öyle değilmiş

• Son durum ne cihazının servise yolladın mı ısı değerlerin nasıl?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.