Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CPU%100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
29
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    pc de birsey taratrken virus olsun... spy olsun... system optimize olsun cpu ya bakıyorum devamlı %100 e yakın 85-100 arası zorlanma var

normal mi_?

p4 1.6
    256+512 ddr ram

|
    |

|Intel Pentium4 3.0 | Intel BayField D865GBF | Kingston 256+256 DDR 400Mhz | Seagate80gb 7200 + Seagate40gb 5400 | Winfast GeForce 256mb FX5700 LE TD | Creative SBlive 5.1 | Creative 4+1 4400 | Philips Flat 107s6 | Avermedia PCI TvCard | LG Cdrom 52x | LG Cdrw 52x/32x/52x|
  • Yüzbaşı
    601 Mesaj
    Elbette ki normal değil...
    |
    |
    |
    |
    |

|Intel Pentium4 3.0 | Intel BayField D865GBF | Kingston 256+256 DDR 400Mhz | Seagate80gb 7200 + Seagate40gb 5400 | Winfast GeForce 256mb FX5700 LE TD | Creative SBlive 5.1 | Creative 4+1 4400 | Philips Flat 107s6 | Avermedia PCI TvCard | LG Cdrom 52x | LG Cdrw 52x/32x/52x|
  • Yarbay
    9370 Mesaj
    arkadasım gecmıs olsun..cpu eger sureklı 100 se sunu bıl Microsoft vırusu yedın...gecmıs olsun.senı formattan bısı kurtarmas..bıdaha ıllegal ısletım sıstemıyle gırdıgın sıtelere dıkkat et..patch cekme mıcrosofttan.bu trojen ın ozellıgıdır bu..sana ıslem yapma fırsatı bırakmas.ıslemcını sureklı kullanır..formatlamassan cıkamassın ısın ıcınden
    |
    |
    314 Mesaj
    anormal
    bence anakartın driverını falan yeniden yüklemeyi dene ve arka planda çalışan gereksiz program varsa kapat
    |
    |
  • Binbaşı
    1739 Mesaj
    genelde bu problem ıcın ANAKART DRIVERININ ileri versiyonu olmalı deniyor...
    |
    |
    sız benım dedıgımı gordunuzmu...ben bu sorunu yasadım.arastırdım ve sonuc barız olarak mıcrosoft trojen cıktı...adamlar ıllegal ısletım sıstemı yakaladıkları zaman gonderıyolar bu trojen ı..ıslemcı kendı kendıne ıslem yapıyo ve %100 oluyo..bolelıkle sıze pc kullandırmıyo..ama sız hala sozumu dınlemıceksenız hayırlı aksamlar..
    |
    |
    10190 Mesaj
    blast gibi trojanlar bunu yapabilirler... svchost.exe üzerindne nt authority çökene kadar sistem bombalanır.. arada bir çökme de yapar.. bence kapsamlı bir antivirus şart...
    |
    |

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..
  • Yarbay
    9370 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

blast gibi trojanlar bunu yapabilirler... svchost.exe üzerindne nt authority çökene kadar sistem bombalanır.. arada bir çökme de yapar.. bence kapsamlı bir antivirus şart...

gel opecem hocam.sen bu ısten anlıyosun..sabahtan berı dıyorum ama anlayana sıvrı sınek hesabı
    |
    |
    1758 Mesaj
    vay serefsiz microsofta bak hele...
    |
    |
    abıcım serefsız dıyosunda adam haklı..herıf ısletım sıstemı cıkarıyo bızde kopyasını.hangı ulkede bole bızımkı gıbı yaygın kı bu kopya ısı...sonucta herıf bısı kazanmak ıcın cıkarıyo..al orjınal yeme blast ı
    |
    |
    1739 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: morbid

vay serefsiz microsofta bak hele...

LAVUKLARA BAK YA..
    |
    |
    Ya bir aralar,tv.de BILL GATES demiş ki : "YAKIN GELECEKTE -İŞLETİM SİSTEMLERİ ÜCRETSİZ OLUCAK-"

Bunun nekadarı gerçek acaba..

aranızda bunu tv. den duyan kimse varmı..(veya baska bir yerden duyup,bilgisi olan varmı???)
    |
    |
    hocam sence bu haber mantıklımı..adam para kazandıgı bısıyı neden bedavaya versın..belkı celeron 500 lerı verır ama prescott beklemeyın derım.tamamen sacma bı haber bence
    |
    |
    906 Mesaj
    deep freeze kurtarmazmı bu olayı...illa format mı atacaz yani
    |
    |
    arkadasım eger pc yı kurduktan sonra deepfreeze kursaydın ısıne yarardı zaten ozaman bole bısı gormesdın.sımdı sadece format kurtarır..yoksa antıvırus felan gormuyo o trojen i.ama sen genede bı arastır derım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaVaLLioN -- 21 Aralık 2004, 21:38:07 >
    |
    |
    2238 Mesaj
    Yazılımsal dışında birde CPU'nun fanını ve soğutucusunu denetle derim. Eğer fazla tozdan mütevvellit soğutma yapamıyor ise, ısı bundanda yükselebilir !! Bunu ortama göre değişen koşullarda,( fazla tozlu alanlarda.) 6 ayda bir söküp temizlemek gerekir.

Kolay gelsin ve başarılar. KitapGibi

Not: Sistemini yeniden kurarsan, mutlaka "Deep Freeze" programını kullan derim. Virusda Girse, Trojanda girse, Diallerde gelse, bir defaki yeniden başlatmada bunlardan eser kalmayacaktır.
    |
    |
    Tip: Her oylamadan sonra, Temp dosyasındaki "Cookie:xxx@network54.com"u silerek istediğiniz kadar "OY" kullanabilirsiniz..
    BAŞKA TÜRKİYE YOK. Nu Mutlu Türk'üm Diyene..!!

http://www.network54.com/Votelet/29462
  • Yarbay
    3071 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

|
    |

KAVSVC.exe bunun yuzunden cpu devamlı hat safhada calısmakta.

bu kasperskya ait ama neden boyle calıstıgını anlayamadım. arkadaslarımdada kardesimdede kurulu ama boyle bir hata vermiyor...

sonucta zorunlu olarak kaspersky silmek yehrine norton kurmak zorunda kaldım. simdki cpu normale dondu gayet iyi durumda. en azından normal calısıyor.

neden olabilir boyle bir problem acaba_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [V]iru[S] -- 21 Aralık 2004, 23:57:51 >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,299
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.