Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ] Steam 30 veya 60 fps sabitleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
31.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir windows güncellemesini bilgisayara yükledim ve sıkıntı oluşmaya başladı. Şöyleki Steam oyunlarında oyunlar kendiğinden 60fps ye sabitleniyorlar.

Cs go üzerinden örneğe devam edecek olursak oyun açılırken introda 113 fps alıyorum oyun arayüzü açıldıktan sonra 5-8 sn daha 110 fps civarı alıyorum ama daha sonra birden 60 fps ye oyun sabitleniyor. Anlam veremiyorum neden böyle oluyor .Ayrıca şöyle birşey de var ses cızırtılı geliyor artık oyununun main müziğini dinlerken arayüzde.
    Bazen 30 fps ye sabitliyor kendini sonra 60 a geri çıkıyor anlam veremiyorum doğrusu.
    Denediğim yollar
    v-syn kapattım
    ekran kartlarını güncelledim sildim tekrar kurdum.
    steam i sildim tekrar kurdum.
    oyunu sildim tekrar kurdum.
    konsoldan fps_max 0 yazdım
    ayarladan grafik özelliklerini düşürdüm.Eskiden böyle düşürünce 300 fps yi geçiyordu. Şimdi hala 60

Yardım edebilecek bir usta var mı buralar da ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Godzillasancak -- 26 Eylül 2016; 18:29:14 >

• ekran kartı driverında v-syn gibi bir şey var mı diye baktın mı
  • Geforge exprensde kapali hocam vsync

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fps_max neden 0 ?

onu 300 yap
  • hocam fps max aldığın kare sayısını sınırlayan bir komuttur 300 yaparsanız fps 300 de sınırlanır. 0 verirseniz alabildiğiniz kadar fps alabilirsiniz. Sınırlamayı kaldırırsınız yani.
  • pc güncelleme sırasında ekran kartı driverlerini güncellediğinden v-sync ayarlarını açmış. 60 fps ye sabirler o ayar. onu oyundan kapatman lazım. (dikey eşitleme)
  • Arkadaşlar benim gibi sorun yaşayan arkadaş varsa çözümü resmi steam forumunda buldum. Yeni gelen windows güncellemeseyle pc deki xbox programında bir ayarın kapatılması gerekiyor.Arama yerine xbox yazarak programa ulaşabilirsiniz.Gözlemlediğim kadarıyla üye değilseniz üye olup arayüze girmek zorundasınız malesef.Program açıldıktan sonra ayarlara geliniz ve ordaki Oyun DVR adlı özelliği kapatmanız gerekmektedir. Tekrar eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz iyi eğlenceler !
  • Godzillasancak G kullanıcısına yanıt
    eğer xbox dvr vesaire gibi fps kısan şeyleri kapattıysanız oyun konsolunda tüm fps leri serbest bıraktıysanız ve hala fps iniz sabitse şunu yapın; örneğin csgo için csgo.exe dosyasını bulun bilgisayarda üzerine sağ tıklayın çıkan ekranda "uyumluluk" yazan sekmeye gelin ve "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak " diyin. Diğer tüm oyunlar için aynı şeyi yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: letkom

eğer xbox dvr vesaire gibi fps kısan şeyleri kapattıysanız oyun konsolunda tüm fps leri serbest bıraktıysanız ve hala fps iniz sabitse şunu yapın; örneğin csgo için csgo.exe dosyasını bulun bilgisayarda üzerine sağ tıklayın çıkan ekranda "uyumluluk" yazan sekmeye gelin ve "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak " diyin. Diğer tüm oyunlar için aynı şeyi yapabilirsiniz.
    konudaki her seyi yaptım olmadı hocam..
  • Konu eski olsada yazayım çözümü aklımızda olsun..
    MSI Afterburner ayarlarından Hardware Setting kısmında olan tiki kaldırdığınızda her oyunda 60 Fps gösterimi sorunu ortadan kalkar
     [ÇÖZÜLDÜ] Steam 30 veya 60 fps sabitleme sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.