Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ:Cihaz modifiye edildi, yazılım güncellemeleri mevcut değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
10
Favori
52.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S4 I9505 telefonumda root işleminden sonra stok rom ile kullanıma devam ederken yazılım güncellemesini OTA olarak yüklemek iserken ekrana "Cihaz modifiye edildi, yazılım güncellemeleri mevcut değil" yazısı çıkıyordu. Bununla ilgili epeyce araştırmadan sonra fabrika ayarlarına dönmeden şöyle bir çözüm öğrendim ve bunu payaşmak istedim.

NOT:Bu çözümde Odin veya KIES ile bağlantı kurulmasına gerek yok.

1- Telefonum root'lu

2- CWM yüklü değil ve orjinal samsung S4 stok rom ile kullanıyorum. Sadece harici belleğe programları atabilmek için "Folder Mount" kullanmak için rootladım.

3- Ayarlar'da Cihaz Hakkında - Durum kısmında en altta Cihaz Durumu Özel olarak görünüyordu. Sorunun kaynağı burası. Cihazın içerisinde yazılımsal olarak bir sayıcı (counter) var ve yazılıma müdahalenizi bildiğiniz gibi saymaktadır. Bunu çözmek gerek...

4- Triangle Away yazılımını yükledim. (GooglePlay'de ücretli, ama developer'ı XDA DEVELOPERS sayfasında paylaşmış, kolayca bulabilirsiniz.)

TRIANGLE AWAY in açıklamlarını lütfen dikkatli okuyun. I9505 için olanı yükledim ben.

5- Triangle Away programını çalıştırınca FLASH COUNTER Current Status bölümünde Counter: en az 1 ise müdahale edildiğinin göstergesidir. Bunun çözümü için "Reset flash counter" a dokunarak telefonun yeniden açılmasını bekleyeceğiz. Prosedürü aşağıda:

http://www.youtube.com/watch?v=2FXULkN5rAU

6- Kiritik ve ulaşmakta zorlandığım bilgi bu noktada. Bundan sonra Triangle Away'da Flash counter sayfasında counter:0 ve Binary:Official'ı görsem de problem devam etmekteydi. Neden, neden derken. Durumun SuperSu programının aktif olması ve bunu telefonun bir şekilde algılaması ile ilgili olduğunu öğrendim.

SONUÇ:Triangle Away programında en alttan ikinci bölümde "System modified workaround" kısmına seçiyoruz (aktive ediyoruz). Bu bölüm özetle her telefonun açılışında ROOT yetkisini pasif yapıyor. Yaklaşık 1-2 dakika sonra SuperSu çalışmaya başlıyor. (İşiniz bitince bu bölümde aktivasyonu kaldırabilirsiniz)

7- Telefonu yeniden başlatın. Başladığında kontrolleriniz yapın. Göreceksiniz ki Cihaz Hakkında - Durum kısmında en altta Cihaz Durumu Resmi olmuş olacak. Yazılım güncellemsini sorguladığınızda arayacak, varsa bulacak ve yükleyecektir. Böylece fabrika ayarlarına dönmeden yazılımı güncelleyebilirsiniz.

7 (YEDEK)- Telefonu yeniden başlatıp KİES ile bilgisayar bağlantısını yapın. Yazılım güncellemesi varsa KIES açılırken bulacaktır. Daha sonra yükelem prosedürü standart.

Herkese iyi forumlar.

Bu arada baş belası knox'tan kurtulmak için de aşağıdaki temizliğin yapılmasını öneririm;

1- Titanium Backup kurun ve "knox" kelimesini aratın, aşağıdaki gibi apk'ları bulacaktır, bunları öncelikle DONDURUP telefonun performansını takip edebilirsiniz, ama ben SİLDİM ve telefonum gayet iyi.
    KNOXAgent.apk
    KnoxMigrationAgent.apk
    KnoxSetupWizarClient.apk
    KnoxSetupWizardStub.apk
    KNOXStore.apk

2- Herhangi bir file browser programı ile (Ben Xplore kullanıyorum) root yetkisi ile programı açıp aşağıdaki dosyaları/klasörleri silebilirsiniz.

Folder = Data/clipboard/knox
    Folder = system/container
    Folder = system/etc/secure_storage/com.sec.knox.store
    Folder = knox_data
    Folder = system/etc/secure_storage/com.sec.knox.seandroid
    File = system/tima_measurement_info ---- TIMA is a Trust-Zone of KNOX

NOT:KNOX temizleme ile ilgili bu bilgiler xda.developers sitesinden alınmıştır.

3-Telefonu yeniden başlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ken08 -- 22 Mart 2015; 11:41:07 >

• Cok yararli bir konu olmus ugrasipta tek tek anlattigin icin eline emegine saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Dediklerini aynen yaptım ama "Reset flash counter" a dokunduğumda program durduruldu diyip beni atıyor. Note 2 N7100 ile deniyorum bu arada. Bilgisi olan var mı?
  • Telefonun dilini ingilizce yapın arkadaşlar yoksa program atıyor.
  • ben bu bölümü yapamadım. o bölüm bende pasif durumda neden acaba?
  • Triangle away de son 2 bölüm kullanıma kapalı. tıklayamıyorum? acıl yardım
  • Telefonum garantiden yeni geldi anakartını değiştirmişler ben root falan atmadım ama cihaz modifiye edildi yazılım güncellemeleri mevcut değil diyor acaba neden ? Telefonda super usher falan kurulu değil telofonumun markası not 2

• tolgaarman T kullanıcısına yanıt
    Buna çok takılma. Bu uyarıyı malesef root edilmemiş telefonlar da alabiliyor. İçin rahat olsun derim. Ancak işi sağlamam almak için "Root Checker" android uygulamasını telefonuna kurup kontrol edebilirsin.
  • Hocam anlattıklarınız İ9500 modellerde de geçerli mi?
  • frekans06 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum. Ben I9595 kullanıyorum.
    Deneyen arkadaşlar varsa buraya yazabilirler.
  • ken08 K kullanıcısına yanıt
    kardeşim Allah senden razı olsun sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum dediğin herşeyi dikkatlice harfi harfine yaptım ve oldu inanamıyorum hangi telefoncuya götürdüysem yapamam dedi ve artık delirmek üzereydim şuan 4.3 oldu sana çok teşekkür ediyorum bu arada arkadaşlar o alttan ikinci seçenek bendede etkisizdi bende supersu programını kaldırdım ve telefonu açıp kapadığımda otomatik güncellemeleri aldı :) tekrar çok teşekkürler
  • merhaba hocam. açıklamaların için teşekkür ederim.
    benim telefonumda da aynı sorun var.
    almanyadan almıştım. 9505 telefonum. şu anda android 4.3 kullanıyorum. kitkata geçmek istiyorum.
    triangle away uygulamasını bahsettiğin yerde bulamadım. nasıl ücretsiz bulabileceğimiz konusunda yardımcı olabilir misin ya da tam linki verebilir misin ?

tekrar tşkler
  • darksky00 D kullanıcısına yanıt
    Google'da arama kısmına "Triangle Away xda.developers" yaz ve ilk çıkan linke tıkla. Orada bulacaksın.
  • Teşekkür eden arkadaşlara emeğe saygı gösterdikleri için ben teşekkür ederim.
    Paylaştığım bilgilerin bir kişiye bile faydası olsa amacıma ulaştım demektir:)
    İyi forumlar.
  • üstat dediklerini yaptim galaxy s3 guncellemeyi indiriyo kurarken hata veriyo kurulmuyo.

• Triangle Away i indirdim ama uyglama hata verip açılmıyor ne yapabilirim android 4.2.2 de kaldı güncelleme yapmaya çalışınca cihazınız modifiye edilmiştir yazıyor

• hamzaatmaca kullanıcısına yanıt
    S4 için bu prosedürü yazdım. S3 konusunda yorum yapamayacağım malesef.

• nusret61 N kullanıcısına yanıt
    Cihaz root'lu ise sorun olmaması gerekiyor. Xda developera sutesini kullandıysan, İstersen TriangleAway i Google Play den indirmeyi dene. Belki yeni versiyonu yüklenmiştir.

• Peki telefonda klon imei varsa bir sorun olur mu

• Klon imei olan arkadaşlar sorun yaşayacakmı acaba ? aynı sorun bendede var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat452 -- 25 Şubat 2014; 10:39:21 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.